DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Feb 22, 2009 6:00 pm

Naučnici s Univerziteta u Sheffieldu otkrili su da konzervans E211 - koji se nalazi u pićima kao što su Fanta, Pepsi Max, Sprite, Coca-Cola - ima mogućnost "isključivanja" ključnih dijelova DNA. Taj problem, obično povezan sa starenjem i alkoholizmom, može uzrokovati cirozu jetre i degenerativne bolesti kao što je Parkinsonova. Konzervans E211 prirodno postoji u bobičastom voću, ali se u gazirana pića dodaje u neprirodno velikim količinama kako bi se spriječilo njihovo zgušnjavanje.

Šta bi mislite o ovome , pijete li gazirana pića, koja ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Pon Jun 19, 2017 9:00 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Feb 22, 2009 7:45 pm

Iako znam da je nezdravo-oduvek pijem gazirana pića Sva redom ...porodična crta .Mom ocu su konstatovali cirozu jetre , iako uopšte u životu nije pio alkohol.Ali sodu i sweps na litre-jeste (verovatno ja malo doprineo i dijabetes )
Pokušavam mog klinju usmeriti na prirodne sokove , ali džabe....reklama čini svoje , Coca Cola prednjači,sa onim "nagradama" , deca pobenave za tim, i skoro da se ništa tu ne može...

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Feb 22, 2009 7:54 pm

pio sam u nenormalnim kolicinama....zato je sad jetra masna ..bela..i uvecana..kad odem kod lekara pitaju me da li sam alkoholicar... :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8:

ne nego sam Kokokolicar.... :svadja:

sad manje ..drzi se dijeta ..zdrav zivot.... :vid kaki si:
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Feb 22, 2009 8:11 pm

Ja ne pijem gazirana pitja, cak ni gaziranu vodu..Pijem vocne sokice, cajeve i kafu, i obicnu flasiranu vodu... :mala ljulja:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Feb 22, 2009 8:20 pm

po default-u kokakolichar..mada u zadnje vreme sam na votjnim sokitjima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Čet Maj 28, 2009 2:53 pm

Nemačka zabranila Red Bul Kolu zbog tragova kokaina

Autor: Blic online | 27.05.2009. - 20:30

Vlasti šest nemačkih pokrajina zabranile su prodaju energetskog pića "Red Bul Kola", nakon što je otkriveno da sadrže tragove kokaina, piše BBC.

Do povlačenja proizvoda došlo je nakon što je ispitivanje uzoraka prikupljenih u Severnoj Rajni–Vestfaliji pokazalo da jedan litar "Red Bul Kole" sadrži 0,4 mikrograma kokaina. Zvaničnici su izjavili da je nivo droge u piću previše malen da bi predstavljao pretnju za zdravlje, ali da svakako nije dozvoljen u prehrambenim proizvodima.

Kompanija "Red Bul" je saopštila da je njihova kola "bezopasna i da ima prođu na tržištu" i u Sjedinjenim Američkim Državama i u Evropi. Uprava kompanije je istakla da se ekstrakt lišća koke koristi širom sveta kao prirodni aromat, kao i da testovi koje su oni sproveli nisu pokazali prisustvo kokaina u piću.
Vlasti Severne Rajne-Vestfalije navele su da prisustvo ekstrakta lišća koke u piću znači da njihova kola ne može da se klasifikuje kao prehrambeni proizvod, već kao narkotik, čija dalja proizvodnja bi tražila specijalnu dozvolu za kompaniju "Red Bul".
Kada je u 19. veku proizvedena prva "Koka-Kola", ona je sadržala tragove kokaina. Droga je izbačena iz proizvodnje najpoznatijeg bezalkoholnog pića na svetu 1903. godine, podsetio je BBC.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Čet Maj 28, 2009 5:00 pm

Dijetalnu colu,ali najviše vodu..Beš to,samo me želudac boli od tih gaziranih sokova...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
SunStorm

Godina : 33
Datum upisa : 04.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Čet Maj 28, 2009 7:48 pm

Zavisnik sam od gaziranih napitaka. Nije bas zdravo i pohvalno ali sta da se radi... :mafiav6:
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 12:55 am

...nekada popijem casu gaziranog pica, ali veoma rijetko...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 10:06 am

.. trudim se da gazirano izbacim iz upotrebe, ali nekad je to prosto nemoguce iz razno-raznih razloga.. he he.. koji izraz.. :974438: .. a i tako mi nekad kisela voda bas prija... ::da
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits

Godina : 42
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 10:28 am

Ma drinkam Coca-colu i baš me briga ::da
Nazad na vrh Ići dole
Andjelika

Godina : 34
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 2:54 pm

pijem, coca colu najvise, narocito kad sam u gradu, pa kupujem flashice za poneti...
inace vise volim vocne sokice, ali u poslednje vreme pokusavam i njih da eliminisem i predjem na vodu, valjda mi se smuchili, sta li...

a od neceg mora da se umre.... pa makar to bila i coca-cola
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 7:43 pm

Coca cola sweps, 7 UP , Fanta....i sve ostalo slichno drinkam:)))
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 7:53 pm

Jesu stetna, narocito coca cola.Tri meseca je potrebno da se organizam ocisti stetnih materija sto smo uneli pijuci samo 2l coca cole. Mom detetu je doktrorka zabranila coca colu.

Ala ih reklamiramooooooo :bokesrica:
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Pet Maj 29, 2009 7:55 pm

moje omiljno je schweppes, a i coca cola uz crno vince :441684:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Mar 07, 2010 10:13 pm

Iako sam veliki ljubitelj gaziranih pića, ostalo mi u sećanju , negde iz 70 tih , izvesna PI-PI NARANDŽA ...E to je bilo kao što ime kaže...baš ukus kao da je neko pi-pi (š) u bocu ............

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Ned Mar 07, 2010 10:25 pm

Hvala što si tako slikovito opisao... ...A reči...?Vrhunac..

Dijetalna cola još uvek..
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 5:27 pm

Imate li pameti...nemate.

Evo vam jedan podatak: Od 5 l smjese za Coca-Colu napravi se 2 miliona boca od 2 litre.

Jeste svjesni šta pijete.
Na you tube nađite kako se u Indiji narod bori već tri godine protiv coca kole jer im je zatrovala vodu u 38 sela, šta sve ispuštaju iz te fabrike u zemlju a tamo se pravi smjesa za "čaroban napitak".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 6:12 pm

Orhideja ::
Imate li pameti...nemate.

Evo vam jedan podatak: Od 5 l smjese za Coca-Colu napravi se 2 miliona boca od 2 litre.

Jeste svjesni šta pijete.
Na you tube nađite kako se u Indiji narod bori već tri godine protiv coca kole jer im je zatrovala vodu u 38 sela, šta sve ispuštaju iz te fabrike u zemlju a tamo se pravi smjesa za "čaroban napitak".

Zanimljivo ....a Indija je poznata po "čistoj "industriji ??? Mislim , nacionalnoj, lokalnoj ? Došla Coca Cola pa zatrovala ?? Nešto se nisu bunili kada je Coca Cola otvorila par hiljada radnih mesta u tim fabrikama, da žive kao ljudi?
Sem toga -postoje standardi koje svetski koanglomearati moraju poštovati. Mislis da bi rizikovali milionske odštete za to? Pa Coca Cola ima hiljade fabrika širom sveta , i u Srbiji , kako kod nas ništa ne "ispušta" ?
Pa Indijci s.ru i u svetu reku Ganges ,bacaju leševe životinja , da umilostive "božanstva" krokodile , baš si našla zemlju sa visokom higijenom i razvijenim sistemom prečišćavanjem otpadnih voda , a baška ekološke svesti .
Uostalom.....dve litre kole koštaju 98 dinara , dakle 5 oko 250 .....5 litara "Vlasinske rose" košta oko 150 ....niko nikoga ne tera bičem da kupuje (skuplju) Colu. Stvar ličnog izbora .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 6:15 pm

Danas imaš more zamenskih Cola.To su one kaj ih u garaži delaju.. .

Od sad prelazim samo na kupinovo vino i Aloja Veru.Jeste da je skupa,ali je lekovita..
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 9:25 pm

Dani ne pričaj svašta, lijepo sam rekla da se "smjesa"za pravljenje cole pravi u Irskoj i Indiji.
Pismen si znači ono od čega se dalje pravi colacola.
Navela bih još par primjera ali ne smijem.
Ja sam je pila do pre rata, ali sad ne bih ni da me muče, jeli ti jasno.
Ima stvari o kojima ne želim pričati preko foruma ni pisati jer to ipak ostaje trajno, ali čisto drugarski savjet dajem "nemojte piti".

Da niko nikog ne tera ali reklama je čudo.
Mene moje dijete pita "Šta znači to mama redbul daje ti krila" i onda pola sata ko kreten objašnjaš zašto je to tako.
Citat :
Sem toga -postoje standardi koje svetski
koanglomearati moraju poštovati

Samo uživaj u ubjeđenju.
Toliko ću ti reći.(Jesi naivan)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 10:48 pm

Ne konzumiram gazirane sokove, jer dovode do oštećenja želuca, gojaznosti i nastanka celulita. Najzdravije piće je, ipak, voda i pijem je u ogromnim količinama.... migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 11:16 pm

Orhideja ::

Pismen si znači ono od čega se dalje pravi colacola.

)

Hm....pa koliko ja znam , recept je apsolutna tajna ?? Sem ono što piše na boci ...Co2 , šećer itd.....koliko se sećam , a samo ime kaže da se koristi u nekom procentu koka (in) verovatno lišće i kola -orašćić. Ono što se hemijski može odvojiti je sledeće :

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon
zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu
kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne
apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivach
koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu
materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivach
za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za
koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da
izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim
nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj
zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost
bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator"
ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

(mogu misliti kakav je ukus kole bez njega)

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze da
reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva
poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko
oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da
natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije
kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U
Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje
adekvatna zamena".
Ne kažem ja da je zdrava , naprotiv, samo me nervira što se Koka Kola uvek povezuje sa "zlim zapadom koji truje našu decu" , pa sam onda sklon i da branim nešto što se ipak politizuje .
Znam i da velike svetske firme vole da uštede na svemu u procesu proizvodnje , ali neke stvari su ipak , što se tiče zaštite na radu i osiguranja , na sto puta većem nivou nego kod nas .

Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 11:17 pm

Smesno je, ali volim Koka-kolu,a pijem uglavnom Pepsi-kolu...Svestan sam da mi je bilo mnogo bolje dok sam ranijih godina uzivao samo u gustom soku od kajsije,ali to je zivot....Sve se menja i sve tece....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   Sub Mar 13, 2010 11:19 pm

Koliko ja znam,samo je jedan tajni satojak Coca Cole,koji se čuva iz generacije u generaciju...

Pepsi ima lepši ukus..:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...   

Nazad na vrh Ići dole

Coca cola, Sweeps, 7 UP , Fanta....gazirano...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» "Najgora" hrana koju možete izabrati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: PIĆA i NAPICI-
Skoči na: