DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Sre Feb 11, 2009 9:29 pm

First topic message reminder :

Da li ste se osećali nekada tako u životu , kao da ste u nekom lavirintu, i tražite neki izlaz iz toga -a samo lutate i nalećete na zidove ? Nikako da se nadje izlaz, i kao da što se više trudite , sad već i koristeći i logiku , i iskustvo predjenog puta, i instikt -sve više gubite nadu da ćete ga ikada naći ? Šta je to što vas ipak tera da se krećete , iako ne znate da li vas na izlazu  možda ne čeka samo još jedan lavirint ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Danubius dana Pon Avg 25, 2014 8:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Ivana_258
Seven of nine

Godina : 45
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pet Jul 09, 2010 12:46 am

U pravu si Nut, vidimo stvari ne onakvim kakve su već kakve bi mi želeli da budi. Tako onda i gradimo svoj život pa kada prođe vreme, mi kao otvorimo oči i iznenadimo se kako je nešto bilo iluzija ili kako nismo onda znali da postavimo stvari drugačije.....
Zato i ima nerazumevanja na svim nivoima.
Možda da banalizujem rečenicom: za nekoga je čaša do pola puna a za nekoga do pola prazna.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Sub Feb 26, 2011 9:45 pm

Nut ::
.

A,obicno sve vidimo ne onako kako jeste..nego onako kako bismo zeleli da bude ..(da bi nam bilo lakse..da plivamo...i isplivamo...najcesce ostajemo zaglavljeni u nekom periodu svog odrastanja i sazrevanja ...)

Lepo rečeno....jer u stvari većina zaista i ne trazi izlaz iz lavirinta ...bojimo se sveta i zivota , i više volimo sigurnost hodnika koji ne vode nikuda , lažući sebe da ne primećujemo da je to zatvor u kome lutamo do smrti.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Sub Avg 23, 2014 7:25 pm

Moja generqacije je redom preživela -usmereno obrazovanje , propast Jugoslavije ,sankcije  inflaciju ,ratove, tranziciju ,privatizaciju ,svetsku ekonomsku krizu , talas nezaposlenosti , prošle su decenije u svemu tome -i sada dobijamo smanjenje ionako bednih plata ,i produžavanje radnog veka -da bi eventualno dobili još bedniju penziju -ako uopšte doživimo .
Zaista ,kao laboratorijski pacovi u lavirntu ,tako i mi provodimo život ,samo što svaki put ,kada pomislimo da smo blizu izlaza -opaki laborant doda još jednu "kocku"nekog još težeg,komplikovanijeg , lavirinta ,i ubaci tek toliko sira da imamo snage i volje da još jednom pokušamo pronaći izlaz -koga izgleda ,i nema .

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Sub Avg 23, 2014 10:45 pm

Živim za dan kad će laborant biti neporezan i spustiti bar jedan prst preduboko u lavirint. A onda mu ne gine ujed koji će pamtiti dok je živ. Do tad trčim kroz lavirint, biram neke čudne kombinacije puteva, nadam se, strepim i uzdam se u to da će moji neočekivani potezi da ga zbune i da će zaboraviti na onu malu rupu tamo desno gde se vidi tračak svetla ... i onda ću mu šmugnuti i više me neće videti.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Ned Avg 24, 2014 11:19 am

Danubius ::
Da li ste se osećali nekada tako u životu , kao da ste u nekom lavirintu, i tražite neki izlaz iz toga -a samo lutate i nalećete na zidove ? Nikako da se nadje izlaz, i kao da što se više trudite , sad već i koristeći i logiku , i iskustvo predjenog puta, i instikt -sve više gubite nadu da ćete ga ikada naći ? Šta je to što vas ipak tera da se krećete , iako ne znate da li vas na izlazu  možda ne čeka samo još jedan lavirint ?
Ima li coveka koji se bar nekad u zivotu nije susreo sa *lavirintom* ?
U tim momentima, lavirint se cini mnogo strasnijim nego sto zaista jeste.
Valjda ne razmisljamo ili ne delujemo dovoljno razumno. Ne treba juriti po lavirintu kao muva bez glave. Treba sesti u jedan od uglova istog, razmislisti, podvuci crtu, analizirati kako smo se nasli tu, ko je kriv, gde smo mi pogresili ?
Pa posle analize, trezvene glave, smoci snage,  mudrosti da pronadjemo rupu, koja je sigurno tu, a mi je ne vidimo. Naravno, faktor srece ima ogromnu ulogu u pronalazenju puta.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Ned Avg 24, 2014 9:39 pm

Šta je to što vas ipak tera da se krećete , iako ne znate da li vas na izlazu  možda ne čeka samo još jedan lavirint

Radoznalost i želja za istinom, kakva god da je.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Ned Avg 24, 2014 9:55 pm

ZoxZoja ::
Živim za dan kad će laborant biti neporezan i spustiti bar jedan prst preduboko u lavirint. A onda mu ne gine ujed koji će pamtiti dok je živ. Do tad trčim kroz lavirint, biram neke čudne kombinacije puteva, nadam se, strepim i uzdam se u to da će moji neočekivani potezi da ga zbune i da će zaboraviti na onu malu rupu tamo desno gde se vidi tračak svetla ... i onda ću mu šmugnuti i više me neće videti.
Laborant istovremeno eksperimentiše sa milionima pacova ,teško da će biti tako neoprezan .
No ipak ,u eksperimetu mu se može desiti da te zapadne lakši model lavirinta ,ili da ubaci još jednog pacova koji zna put ka izlasku .
Dešava se i to ,ne kažem .....
dusicaa ::

Ima li coveka koji se bar nekad u zivotu nije susreo sa *lavirintom* ?
U tim momentima, lavirint se cini mnogo strasnijim nego sto zaista jeste.
Valjda ne razmisljamo ili ne delujemo dovoljno razumno. Ne treba juriti po lavirintu kao muva bez glave. Treba sesti u jedan od uglova istog, razmislisti, podvuci crtu, analizirati kako smo se nasli tu, ko je kriv, gde smo mi pogresili ?
Pa posle analize, trezvene glave, smoci snage,  mudrosti da pronadjemo rupu, koja je sigurno tu, a mi je ne vidimo. Naravno, faktor srece ima ogromnu ulogu u pronalazenju puta.
Da, to bi moglo da ne radi sat koji otkucava tvoje vreme u lavirintu .
Ako provedeš previše vremena u njemu ,tu su i mladunci koje treba nahraniti ,čuvati da se ne izgube,naučiti bar onim stazama koje si prošao  -i to dodatno otežava ionako teško traganje . Igra je zamišljena tako -a sat neumintno otkucava ,o tome se radi .
Još okrutnije ,kada te stigne umor i vreme -ne možeš biti siguran da će i oni naći izlaz ,jer si samo pacov ,igru vodi neko drugi ,i ne igra fer.
Nema nagrade za trud ,nema milosti ,nema pravila -igra je prljava .

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pon Avg 25, 2014 9:16 am

[
Da, to bi moglo da ne radi sat koji otkucava tvoje vreme u lavirintu .
Ako provedeš previše vremena u njemu ,tu su i mladunci koje treba nahraniti ,čuvati da se ne izgube,naučiti bar onim stazama koje si prošao  -i to dodatno otežava ionako teško traganje . Igra je zamišljena tako -a sat neumintno otkucava ,o tome se radi .
Još okrutnije ,kada te stigne umor i vreme -ne možeš biti siguran da će i oni naći izlaz ,jer si samo pacov ,igru vodi neko drugi ,i ne igra fer.
Nema nagrade za trud ,nema milosti ,nema pravila -igra je prljava .

Ne volim tako crno gledanje! Uvek sam bila i ostala optimista. Ali biti puki optimista i ne preduzeti nista je gubljenje vremena.
A oni koji tvrde da su u vecitom lavirintu, osudjujuci pri tom drustvo, a ne retko i pojedinca, treba da se zapitaju gde su napravili los izbor. Nije tacno da se nije pruzila prilika izlaska iz lavirinta.
Mozda su u jednom trenutku doneli losu odluku, jer ih je privukla strast ka pozamasnom parcetu sira, ubacenom bas u trenutku kad se pojavila strelica, koja vodi ka rupi u lavirintu.
To parce sira, vrlo ukusno, golemo, je u tom momentu bilo sladje, uzivali su u blagodetima istog i propustili sansu da izadju. Cak i ako su videli strelicu, strast ka siru je bila veca. Ostali su, nadajuci se da ce biti neka nova sansa ili da ce uteci u poslednjem momentu, a pre toga ce se ipak sladiti sirom. "Vlasnik" lavirinta je sirokogrudo, dodavao kolicine sira, a mic po mic, zatvarao vrata rupe. Zaslepljeni ukusom i kolicinom sira, nisu shvatili da vreme tece...i da je isteklo.
I sad jos uvek krive nekog drugog sto su zarobljeni.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pon Avg 25, 2014 8:56 pm

dusicaa ::

Ne volim tako crno gledanje! Uvek sam bila i ostala optimista. Ali biti puki optimista i ne preduzeti nista je gubljenje vremena.
A oni koji tvrde da su u vecitom lavirintu, osudjujuci pri tom drustvo, a ne retko i pojedinca, treba da se zapitaju gde su napravili los izbor. Nije tacno da se nije pruzila prilika izlaska iz lavirinta.
Mozda su u jednom trenutku doneli losu odluku, jer ih je privukla strast ka pozamasnom parcetu sira, ubacenom bas u trenutku kad se pojavila strelica, koja vodi ka rupi u lavirintu.
To parce sira, vrlo ukusno, golemo, je u tom momentu bilo sladje, uzivali su u blagodetima istog i propustili sansu da izadju. Cak i ako su videli strelicu, strast ka siru je bila veca. Ostali su, nadajuci se da ce biti neka nova sansa ili da ce uteci u poslednjem momentu, a pre toga ce se ipak sladiti sirom. "Vlasnik" lavirinta je sirokogrudo, dodavao kolicine sira, a mic po mic, zatvarao vrata rupe. Zaslepljeni ukusom i kolicinom sira, nisu shvatili da vreme tece...i da je isteklo.
I sad jos uvek krive nekog drugog sto su zarobljeni.
Napravio sam veliku grešku u nazivu teme (koju ću ispraviti ) što je sasvim promenilo smisao .
Pacov je žilava ,opasna životinja stvorena za preživljavanje ,loš primer .
Što se tiče sira ,u tome je i okrutnost cele zamisli .
Čak i jedan miš poželi više nego što mu je potrebno da preživi ( a oni koji učestvuju u temi ,razumeju metafore)
Na tome počiva potrošačko društvo ,ne treba ga zbog toga osuđivati. To je najstarija mišolovka za ljude izmišljena još onda kada je polumajmun trampio svinjski but za parče krzna .
I dok se okreneš ,skupljaš sve više i više sira ,ne zato što si gramziv ,nego što misliš da si spretan .
Ni to ne treba zameriti -nije neka velika sreća da svaki dan imaš parčence sira da preživiš ,i da se moraš još i dobro pomučiti da ga nađeš .
Čak i za jednog miša ,to postane  na kraju besmisleno .
Mislite da miševi ne pate od depresija ? Pate ,dokazano .

Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma

Godina : 24
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pon Avg 25, 2014 10:41 pm

Jesam vec dve godine,konstantno pomazes nekom,zapostavis svoj zivot i on opet nije zadovoljan i samo ti nesto nabada na nos....

Pomislim sve to batalit ali kad vidim samo jedan deciji osmeh idem dalje,radi te dece...
Jos malo dok odrastu,znam da ce uskoro doc vreme da izadjem iz ovog lavirinta...
Sta me dalje ceka videcemo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pon Avg 25, 2014 11:39 pm

Ladyintheblack ::
Jesam vec dve godine,konstantno pomazes nekom,zapostavis svoj zivot i on opet nije zadovoljan i samo ti nesto nabada na nos....

Pomislim sve to batalit ali kad vidim samo jedan deciji osmeh idem dalje,radi te dece...
Jos malo dok odrastu,znam da ce uskoro doc vreme da izadjem iz ovog lavirinta...
Sta me dalje ceka videcemo...
Ti si još mlad mišić ,da bi bila u lavirintu .Treba još puno da njuškaš okolo i vučeš repić za sobom u raznim istraživanjima .
Razumem šta želiš reći -treba da nađeš svoje gnezdašce  i da imaš svoje mišiće ,jer će zaista ono što ti sada izgleda kao toplo i poznato ,postati zatvor-lavirint ,iz koga ,što se više trudiš ,teže ćeš izaći . Miševi žive u grupama ,ali ne poznaju pojam "porodice" ako me razumeš .
Ni solidarnost ,ni deljenje ,ni zahvalnost -ostaviće  te za mrvicu sira ,ma šta činila za "koloniju"

Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma

Godina : 24
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Pon Avg 25, 2014 11:44 pm

...jer će zaista ono što ti sada izgleda kao toplo i poznato ,postati zatvor-lavirint ,iz koga ,što se više trudiš ,teže ćeš izaći .

Vec mi je to postalo zatvor-lavirint,i vec neznam kako da se izvucem...

Ali sustinu tvog odgovora sam shvatila...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Uto Avg 26, 2014 5:44 pm

Što se tiče sira ,u tome je i okrutnost cele zamisli .
Čak i jedan miš poželi više nego što mu je potrebno da preživi ( a oni koji učestvuju u temi ,razumeju metafore)
Na tome počiva potrošačko društvo ,ne treba ga zbog toga osuđivati. To je najstarija mišolovka za ljude izmišljena još onda kada je polumajmun trampio svinjski but za parče krzna .
I dok se okreneš ,skupljaš sve više i više sira ,ne zato što si gramziv ,nego što misliš da si spretan .
Ni to ne treba zameriti -nije neka velika sreća da svaki dan imaš parčence sira da preživiš ,i da se moraš još i dobro pomučiti da ga nađeš .
Čak i za jednog miša ,to postane  na kraju besmisleno .
Mislite da miševi ne pate od depresija ? Pate ,dokazano .

Malo si se udaljio od srzi teme, bar kako sam je ja razumela.
Mis o kome sam ja pisala u predhodnom postu nije razmisljao, on je samo uzivao, sladio se u tom trenutku, ne misleci za buducnost, ni svoju, ni mladih misica koji su na putu ili tek treba da dodju.
Sa ostatkom teksta se slazem.
Misevi (metafora) su prokleti. Sto vise imaju, vise zele jos i jos i jos...ali..to je druga vrsta lavirinta. Mozemo i o tome ako zelis zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   Uto Avg 26, 2014 5:51 pm

Na svakom raskršću lavirinta je po komad sira koji grickaš dok odlučuješ kojim putem dalje. Pa nekad dok ti odlučiš neki od prolaza se zatvori. Ili probaš da se vratiš tamo gde si ostavio neki komad sira a on smrdljiv i plesnav i ni nalik onom slasnom zalogaju koji si onako presit sa drugih raskršća ostavio "za posle". Veliki Laborant se igra dajući previše izbora mišićima za koje je zadužen. A oni mali i neiskusni prave greške koje su već milioni drugih miševa napravili i neće pa neće da slušaju upozorenja starijih i iskusnijih miševa nego teraju po svome dok ne zalutaju ili dok ne nađu neki skriveni kutak lavirinta i ne nastane se u njemu ne tražeći više izlaz.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........   

Nazad na vrh Ići dole

KAO LABORATORIJSKI MIŠ U LAVIRINTU.........
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Mali leksikon najčešće korišćenih laboratoriskih izraza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: