DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

EGZORCIZAM?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: EGZORCIZAM?   Čet Jan 29, 2009 9:25 pm

First topic message reminder :

Egzorcizam (grč. εξορκίζω - zaklinjati, obavezati, zaposednuti nekog; εξορμάω - isterivati, provaljivati, pokrenuti) predstavlja moć, umeće ili dar isterivanja zlih duhova, besova i đavola iz tela njima opsednutih ljudi. Prisutno je u u verskom sistemu mnogih religija.

Egzorcizam u Hrišćanstvu
U Hrišćanstvu se veruje da je ovaj dar Isus Hrist, pozivajući se na Svetog Duha i uz prizivanje Božije pomoći preneo na svoje učenike - apostole.

Sve do III veka egzorcizmom su se mogli baviti svi hrišćani bez razlike, a od tog vremena samo sveštenici koji su ga vršili kako nad vernicima tako i nad katihumenima i izopštenim iz Hristove vere. Očito je da se egzorcizam sastojao iz neke vrste posebne molitve nad ljudima obolelim od kakvog psihičkog poremećaja ili psihijatrijske bolesti (besni, mesečari, padavičari) uz istovremeno polaganje ruku na njih.

Sudeći po starozavetnim i novozavetnim spisima, propratne reči mogle su glasiti: "Gospod da te ukori, Sotono" ili: "Gospod neka ti zapreti". Egzorcizmi u ime Hristovo pokazuju ne samo njegovu prevlast nad đavolom kao palim anđelom, već u apostolskim vremenima poprimaju i vid očigledne borbe protiv svih oblika praznoverja, magije, vradžbina, nadrilekarstva i idolopokloništva.

Šta vi mislite o djavolu u čoveku, i isterivanju -dešava se moguće je, ili ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio danubius dana Čet Jan 29, 2009 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sub Dec 30, 2017 9:29 pm

Bog je zaduzen za sve dobro,a nedostatak vjere i boga cini ono zlo koje ljudi nazvase sotonom.....to ide jedno s drugim....ko vjeruje u boga,taj se bori protiv sotone kao takve sireci vjeru.
Svi vjernici se boje sotone,to je takodjer dio vjere.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sub Dec 30, 2017 10:10 pm

Astra ::
Bog je zaduzen za sve dobro,a nedostatak vjere i boga cini ono zlo koje ljudi nazvase sotonom.....to ide jedno s drugim....ko vjeruje u boga,taj se bori protiv sotone kao takve sireci vjeru.
Svi vjernici se boje sotone,to je takodjer dio vjere.

Nema ljutnje ako kažem da su se vernici posvađali sami sa sobom.
Vrhovno dobro ne dozvoljava da pobedi zlo!
Međutim, vrhovno dobro, masno puši od vrhovnog zla.
Znači, vrhovno dobro ne postoji ili postoji vrhovno zlo.
Znači, №2, treba se opredeliti za štovanje satane i da nas bog tj. satana vidi.
Đavolice u negližeu tropska vrućina, prigušena svetla, alkohol, droge, sex, bahanalije...
Ne, težimo ka anđelčićima, harfe, oblačići, evnusi, cure koje se ne smeju dirati... daaaj!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sub Dec 30, 2017 10:17 pm

Eugen Grafvajer ::

Đavolice u negližeu tropska vrućina, prigušena svetla, alkohol, droge, sex, bahanalije...
Ne, težimo ka anđelčićima, harfe, oblačići, evnusi, cure koje se ne smeju dirati... daaaj!

rasta

Nema ljutnje ako ja tebi kažem da sam ja nepopravljivi Don Kihot koji udara na vjetrenjače. Meni je ljepše da vjerujem da Bog nije Sotona i da je Bog jači i bolji. Nisam neki vjernik, ali dopada mi se ideja ako smo dobri, humani, ne činimo zla, da ćemo biti bolji i da ćemo ako treba za to i biti nagrađeni, ne na onom nekom drugom svijetu obavezno, zašto ne i na ovom?
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Dec 31, 2017 9:29 am

justicija ::
Eugen Grafvajer ::

rasta

Nema ljutnje ako ja tebi kažem da sam ja nepopravljivi Don Kihot koji udara na vjetrenjače. Meni je ljepše da vjerujem da Bog nije Sotona i da je Bog jači i bolji. Nisam neki vjernik, ali dopada mi se ideja ako smo dobri, humani, ne činimo zla, da ćemo biti bolji i da ćemo ako treba za to i biti nagrađeni, ne na onom nekom drugom svijetu obavezno, zašto ne i na ovom?

Sjeba mi žena koncepciju pacifističkim stavom. Al' šta 'š, moja je, sam sam bir'o. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Dec 31, 2017 10:52 am

Justi........boginjo.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Dec 31, 2017 11:44 am

Astra ::
Justi........boginjo.

Volim da se zakačim sa njom na forumu. Prošli put smo se tako smuvali pa rek'o da osvežimo brak. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Apr 19, 2018 10:00 pm

O gad.  smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   

Nazad na vrh Ići dole

EGZORCIZAM?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: