DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

EGZORCIZAM?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: EGZORCIZAM?   Čet Jan 29, 2009 9:25 pm

Egzorcizam (grč. εξορκίζω - zaklinjati, obavezati, zaposednuti nekog; εξορμάω - isterivati, provaljivati, pokrenuti) predstavlja moć, umeće ili dar isterivanja zlih duhova, besova i đavola iz tela njima opsednutih ljudi. Prisutno je u u verskom sistemu mnogih religija.

Egzorcizam u Hrišćanstvu
U Hrišćanstvu se veruje da je ovaj dar Isus Hrist, pozivajući se na Svetog Duha i uz prizivanje Božije pomoći preneo na svoje učenike - apostole.

Sve do III veka egzorcizmom su se mogli baviti svi hrišćani bez razlike, a od tog vremena samo sveštenici koji su ga vršili kako nad vernicima tako i nad katihumenima i izopštenim iz Hristove vere. Očito je da se egzorcizam sastojao iz neke vrste posebne molitve nad ljudima obolelim od kakvog psihičkog poremećaja ili psihijatrijske bolesti (besni, mesečari, padavičari) uz istovremeno polaganje ruku na njih.

Sudeći po starozavetnim i novozavetnim spisima, propratne reči mogle su glasiti: "Gospod da te ukori, Sotono" ili: "Gospod neka ti zapreti". Egzorcizmi u ime Hristovo pokazuju ne samo njegovu prevlast nad đavolom kao palim anđelom, već u apostolskim vremenima poprimaju i vid očigledne borbe protiv svih oblika praznoverja, magije, vradžbina, nadrilekarstva i idolopokloništva.

Šta vi mislite o djavolu u čoveku, i isterivanju -dešava se moguće je, ili ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio danubius dana Čet Jan 29, 2009 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Jan 29, 2009 9:25 pm

Ko dolazi po đavola

Dok će jedni odmahnuti glavom nad sujeverjem i ostatkom mračnog srednjeg veka, drugi tvrde da đavo postoji i da retko kad miruje. Šta god mi ovde i danas verovali, ono što o tome znamo najčešće se svede na prepričavanje holivudskih filmova, kultnog "Egzorciste" i "Emili Rouz"

piše: Jelena Jorgačević

Ako na Guglu ukucate "egzorcizam", preplaviće vas bezbroj članaka, uključivši one kako da sami izvedete obred, snimci i fotografije, sajtovi raznih američkih organizacija i grupa za podršku. Sudeći po pažnji koja se egzorcizmu poklanja poslednjih godina u Sjedinjenim Američkim Državama, on doživljava pravi bum. Industrija zabave oberučke prihvata – i proizvodi – ovakvu situaciju, u njoj nalazeći još jednu ideju koja se dobro prodaje. Međutim, nije sve ostalo na laičkom pogledu, popularnim šou-programima gde pojedinci tvrde da isteruju đavola preko ekrana ili telefona i na gostovanjima kod Opre Vinfri. Naime, zaintrigirali su se i naučnici; najglasniji su Mišel Kuneo, profesor sociologije i antropologije na Njujorškom univerzitetu, i čuveni psihijatar Skot Pek. Autor Puta kojim se ređe ide izdao je knjigu Ljudi zla, prodatu u milionskim tiražima, u kojoj daje primere iz svoje prakse i tvrdi da je sam prisustvovao činu egzorcizma, opisujući detaljno kako je to izgledalo. Kuneo, međutim, ima više zazora i upozorava na mogućnost da je takva opsednutost opsednućem način da se prebaci odgovornost sa sebe. "Nisam ja kriv, đavo me je naterao." S druge strane, on ne odriče realnost fenomena, naprotiv, smatra da je jako bitno proučavati ga dublje.

DALEKO JE AMERIKA: U Srbiji stvari stoje znatno drugačije. Osim kada se govori o pomenutim filmskim ostvarenjima, ova tema nije na dnevnom redu. Čak, po rečima patera Ivana Vinkova, jedinog zvaničnog egzorciste u Srbiji, "mi smo u jednoj situaciji u kojoj duhovno stanje nije na zavidnoj visini i ti možeš pričati o seksu na sve strane i niko se neće šokirati, a ako počneš pričati o đavolu, ti si zaostao ili si smešten u kategorije ljudi koji nisu baš neke razvijene svesti".

Pater Vinkov je župni vikar u isusovačkoj crkvi Svetog Petra u Beogradu, autor je knjige "Egzorcizam i opsednuće", magistrirao je na tu temu i jedini u Srbiji ima dozvolu od Ordinarija da obavlja egzorcizam. Dolaze, kažu, kod njega ljudi iz Nemačke i Hrvatske ne bi li im pomogao. A ako postoje ikakve predrasude ili šabloni kako se ponaša i kako živi neko ko se bavi time, pater Vinkov ih sve razbija. Počeo je da studira mašinstvo u Novom Sadu, da bi se nakon druge godine studija zaposlio u Kikindi. Kaže kako su ga prirodne nauke oduvek zanimale i kako je, kao mali, noći provodio gledajući kroz teleskop. Završio je muzičku školu, voli da svira klavir i da slika. Bavi se umetničkom, konceptualnom fotografijom. Žao mu je što sada nema dovoljno vremena da se posveti borilačkim veštinama koje je trenirao jedanaest godina. Na pitanje kako bi opisao duhovnu situaciju u Srbiji odgovara: "Totalitarizmi dvadesetog stoleća stvorili su duhovni vakuum i njihovim raspadom on se počeo popunjavati drugim stvarima, svašta se pokušalo akumulirati. Često se čovek ponaša kao krava, mada neću da vređam ni kravu ni nas. Ona jede svaku travu, a onda dođe do deteline i napuše se i umre u vlastitoj muci. Tako i čovek, misleći da može sve isprobavati, na šta god naiđe, naiđe na stvari koje su povezane sa zlim i onda trpi. A danas su u modi stvari koje su nekad bile sramne. Kada sam ja bio mali, biti veštica je bilo sramota, danas je to in, ima knjiga Budite i vi veštice."

Egzorcizam, braća Limburg 1416.

EGZORCISTI I POSEDNUTI: U Katoličkoj crkvi egzorcisti su biskupi ili oni na koje oni prenesu tu vlast. To ne može biti bilo ko. Potrebno je da sveštenik bude posvećen, čovek duboke vere i znanja, spreman na odricanje, na molitvu i strogi post. Naš sagovornik ističe da je najvažnija Božja sila i zato se ne plaši za sebe. "Ne plašim se. Kako Bog dopusti, tako će bit. Jednom za vreme egzorcizma me je počelo nešto probadati. Onda sam demona upitao ´Šta biste vi meni uradili?´ ´Rastrzao bih te´, kaže mi. ´Pa zašto me ne rastrgnete?´ A demon mi odgovara: ´Ne da On. On je taj koji vodi. Mi smo posrednici da se sila Božja umeša u okršaj.'"

Pre nego što čin oslobađanja započne, Katolička crkva traži mišljenje psihijatra i doktora o obolelom. Tek ako oni ništa ne mogu da otkriju, egzorcista kreće na posao. Simptomi su nereagovanje na lekove, nesrazmerno velika fizička snaga, otpor prema religijskim i sakralnim simbolima, sve do natprirodnih sposobnosti. Spisak je dugačak, ali oni koji se bave time upozoravaju da se mora biti obazriv. Ponekad je presudni deo dijagnostičkog procesa sam pokušaj oslobađanja. Ono što pater Vinkov ističe je da neko može imati averziju prema bogu i odatle proističe kriva slika, "ali posednuti vrlo dobro zna sve o Bogu". Statistički, broj autentičnih opsednuća kreće se od jedan do tri na hiljadu onih koji veruju da je to izvor njihovih muka. Što je čovek skloniji zlu, to je, po pateru Vinkovu, veća mogućnost posednuća. Ali ni tu stvari nisu jednostavne. Potrebno je da osoba, na određeni način, da pristanak.

Kako objašnjava Ivan Vinkov, to je kao kada pada kiša, ako je krov probijen dovoljna je mala kiša da se pokisne. "U duhovnom svetu niko nema pravo nad tobom ako mu ti ne daš vlast nad sobom. Pa tako ljudi odu kod nekih gatara, vračara. Žene lako padaju na to, kako će se udati, šta će biti sa njom i tako dalje. Ona misli da ide čoveku po pomoć, a ona ide onome kome se taj čovek podložio i zato sada neko ima pravo nad njom. A muškarci padaju na pitanje energije. Misle kako je sve samo energija. Ali sam primetio da je veći problem kod žena." Naš sagovornik napominje kako se posednutost možda neće odmah javiti zato što u duhovnom svetu ne postoji vreme i prostor kao kod nas, tamo je večito sada. Najgore je, po njemu, kada se te stvari počnu manifestovati pred kraj života jer malo je onih koji će tada da poveruju da je zaista reč o demonskom uplivu: "Svi će reć – šta će stari, skrenuo jadan, dementan."

Da bi se "ispravnije orijentisala" i sredila problematiku egzorcizma u sopstvenim redovima, Katolička crkva je 1999. godine izdala novi obrednik egzorcizma.

NEPOMENIK: Pravoslavna crkva, međutim, ne zna za poseban čin egzorcizma, ali ima egzorcistčke molitve i one su opšteg tipa. Pozivaju se na ime Božije, na određene odlomke u Svetom pismu, ali nije to obred kao u katoličanstvu. Uvodni deo krštenja sastoji se od nekoliko elemenata od kojih jedan čine četiri egzorcističke molitve. O odnosu Pravoslavne crkve prema egzorcizmu razgovaramo sa protojerejem stavroforom Vladimirom Vukašinovićem, profesorom Teološkog fakulteta u Beogradu i namesnikom Beogradske eparhije. "To govori da Pravoslavna crkva razlikuje dve vrste kontakta se nečistim demonskim duhovima, jedna je ona u klasičnom smislu reči, a druga je ono uverenje da, na izvestan način, pred krštenje u svakom ljudskom biću postoji određena vrsta pasivnog prisustva, pre nečistog nego inficiranog."

Crkva je nekada imala u uvodnom delu svoje liturgije i molitve za pokajnike i energumene, tehnički izraz za one koji su bili mučeni od strane zlih duhova. Pravoslavna crkva nema institucionalizovane egzorciste, oni bivaju "postavljeni od Boga, imaju harizmu, posebnu duhovnu snagu". Objašnjavajući ovo, otac Vukašinović kaže: "Viševekovna ´nespremnost´ Pravoslavne crkve da institucionalizuje i čin i službu egzorciste je višeuzročna. Potiče iz odbijanja pravoslavnog duhovnog iskustva da otelotvori demonska bića kroz bavljenje, pominjanje. Mi nemamo nijedan doktorat o tome. Priznajući postojanje, mi ne pišemo knjige. I narodna mudrost zove đavola nepomenik. Spominjanje je oprisutnjenje, neko će to nazvati sujeverjem, ali nije to. Reč daje telo." Otac Vladimir dodaje da Pravoslavna crkva nikada nije prolazila kroz neku fazu negiranja već, "kako kaže Jovan Lestvičnik – ne treba bežati od senke, treba trčati ka suncu". Naš sagovornik smatra da je svako fokusiranje na strast pojačavanje strasti. Stalna usmerenost na probleme i grehove vodiće ka sistemu takve vrste. "Važno je ispuniti život Bogom, Njegovo prisustvo je najefektnije."

ĐAVO I OVLAŠĆENA LICA: I otac Vlada Vukašinović i pater Ivan Vinkov naglašavaju da je akter svega Bog kroz crkvu. Smatraju da laički egzorcizam ne može zaista postojati. Ili slikovitije, po rečima profesora Vukašinovića: "Nije to stvar nekog nadahnutog entuzijastičkog oduševljenika koji će da voli ceo svet i koji će da rešava probleme. Akter je On kroz Crkvu."

Međutim, neki smatraju da stvari ne stoje tako. Jedan od njih je Luka Petović, bivši pomorski kapetan na prekookeanskim brodovim Jugookeanije. Sada je glavni u pokretu za zaštitu i povraćaj imovine te, nekada čuvene, firme. Živi u Prčanju, tri kilometra od Kotora, u velikoj kući na nekoliko metara od mora. Komšije kažu da je načitan, on za sebe da se trudi da ne razgovara sa ljudima o stvarima koje oni ne mogu da shvate. Luka Petović tvrdi da se bavi egzorcizmom. On misli da je za to potrebna bezuslovna ljubav i vera, stalno razvijanje sopstvenih sposobnosti, profinjenje čula i kontrola misli i puno energije. Kaže da je mnogo radio da bi postao takav. Citira Berđajeva o dvosmislenosti današnjeg zla, kako je ono danas neuhvatljivo i teško za prepoznavanje. "Postoje vremena kolektivne opsednutosti, kada se prihvata sve ono što ne valja. Ljudi na pogrešne načine pokušavaju da nadomeste duhovno siromaštvo. Očajni, nezaštićeni i, prosto, dođe do toga. Zlo je bolest i treba imati milosti. Ja mislim da sam ja jedini koji se na ovaj način u Crnoj Gori bavi egzorcizmom."

Svi naši sagovornici ističu koliko je bitno imati pristanak onoga nad kim se obavlja egzorcizam. Pater Vinkov kaže da posednuta osoba svojom voljom doprinosi da se stvari brzo rešavaju. Bitno je da neko postane svestan. Po rečima oca Vlade Vukašinovića, nijedno zlo nije razvedeno od Zloga. Zli je otac i autor svakog zla, s tim što ljudi u većini slučajeva sarađuju spolja, a posednuće je aktivno saživljavanje u nivou celog postojanja, a ne na nivou pojedinih dela.

POGLED NA ZLO U SEBI: To možda otvara i psihološko pitanje koliko je čovek spreman da se suoči sa lošim u sebi i kako uopšte samo posednuće može biti posmatrano iz ugla psihologa. Branislava Čolak, koautorka knjige Kako otkriti zlo u sebi i drugima, direktorka za komunikacije kompanije Nju moment i autorka više stručnih i popularnih članaka na temu čovekovog agresivnog ponašanja, smatra da ljude odlikuje hronična nespremnost da prihvate loše u sebi i da je to izvor najvećih problema. Takođe, veruje da su okolnosti one koje čine da se čovek ponaša na određeni način. "Ljudi su mahom nesvesni činjenice da nije istina da su neki ljudi rođenjem predodređeni da budu zli, a drugi dobri, pod čime vrlo često tu podrazumevaju sebe i svoje bližnje. Svi mi u sebi imamo potencijala i možemo u zavisnosti od okolnosti biti u stanju da učinimo nešto nažao drugom ljudskom biću." Naša sagovornica smatra da je obnovljeno interesovanje za egzorcizam u nekim delovima sveta u stvari rezultat lošeg kvaliteta života. "Nezadovoljavajuća materijalna situacija, nedovoljna obrazovanost, rušenje i narušavanje ugleda porodice kao institucije, težnja ka materijalizmu, sve veća usamljenost, sve to dovodi do cvetanja takvih stvari." Po njoj, time što nešto označimo zlim i nebliskim nama, skidamo odgovornost sa sebe, nama sličnih i društva u celini. Branislava Čolak kaže da nije kompetentna da apriori odbacuje mogućnost posednuća. U Rusiji, na primer, rade psihijatri koji redovno sarađuju sa egzorcistima. Gospođica Čolak veruje da postoje njene kolege u Srbiji koje bi bile voljne da se upuste u to. U prilog tome, jedan čuveni beogradski psihijatar se obraćao za pomoć ocu Vladi Vukašinoviću sumnjajući da je njegov pacijent posednut.

Profesor dr Radovan Bigović je napisao da "čovek ima mogućnost da bude sličan Bogu, ali i gori od Đavola. Ljubav ga vuče i otvara prema drugom, egoizam i strah ga zatvaraju u samodovoljnu monadu". A pater Vinkov, opisujući nečastivog, kaže da on ima tri velike slabosti: ekstremnu narciosidnost i egoizam, ne shvata fenomen ljubavi i zato mu je žrtva strana i ne podnosi pravu nauku.

U šta god verovali ili ne verovali, oprez nije na odmet. Makar zbog toga što ni ovaj svet niti same sebe ne poznajemo onoliko koliko mislimo da poznajemo.

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Mar 05, 2009 2:47 pm

... hahahaa... sorry.. ali prva pomisao na ovu temu mi je bila... film "Isterivaci duhova" i njihove vragolije.. :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Mar 05, 2009 2:55 pm

... hmmm... mnogo prica ima na tu temu...

.. inace veoma sam strasljiva kad se radi o takvim stvarima... sve je to uticaj gledanja filmova s takvom tematikom, tokom detinjstva.. ali opet s druge srtane, strasno sam radoznala, pa citam sve sto mi padne pod ruku... tek od nedavno sam pocela da pravim selekciju tog stiva... u stilu, radije preskoci, nego da sanjas gluposti..

.. elem, kao sto rekoh dosta je takvih "primera"... cula jesam, citala takodje ali nikada nisam, hvala Bogu, imala prilike da vidim tako nesto..

.. premda, nekada su se napadi epilepsije kod obolelih osoba, podrazumevali kao napadi djavola... naravno, crkva je koristila obilno sve mogucnosti da plasi narod jer ih je na taj nacin drzala pod kontrolom..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Mar 05, 2009 2:57 pm

Lily ::
... hahahaa... sorry.. ali prva pomisao na ovu temu mi je bila... film "Isterivaci duhova" i njihove vragolije.. :padapk8:

Ima fenomenalna parodija na "Isterivača,,,," , ne sećam se kako se zove, ali Lesli Nilsen igra glavnu ulogu .... :245916:

A što se tiče , taj stanuje u svakoj ženi....i još nekako nije pronadjen pravi metod egzorcizma ...

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Mar 05, 2009 3:32 pm

.. he he he... sam se ti sigraj sa.... zenama.. pa ces videti svog.. :padapk8: :padapk8: :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Mar 05, 2009 7:25 pm

Papa isteruje đavola
Organizovana konvencija egzorcista katoličke crkve
Lekari, advokati i prodavci kompjuterske opreme redovno održavaju godišnje nacionalne konvencije. Zašto ne bi i egzorcisti - isterivači đavola?

Daleko od očiju javnosti, papa Benedikt XVI okupio je u sredu egzorciste iz Italije na nacionalnoj konvenciji i poručio im da nastave sa svojim radom koji je „veoma važan u služenju Crkvi“. Samo nekoliko najviših zvaničnika Vatikana zna da se konvencija „isterivača đavola održava“, a mesto neobičnog sastanka i dalje je sakriveno od javnosti.

„Oni su učinili sve da se sastanak održi u tajnosti“, rekao je za Rojters jedan katolički profesor koji je želeo da ostane anoniman.

Za razliku od Vatikana koji ovu škakljivu temu želi da ostavi van domašaja javnosti, egzorcizam je tokom poslednjih nekoliko godina veoma prisutan u javnosti, i to pre svega zahvaljujući holivudskim ostvarenjima. Poslednji od filmova koji su se pojavili na ovu temu pod nazivom „Egzorcizam Emili Ros“ nalazi se među prvih deset najgledanijih filmova u SAD.

Glavne uloge su poverene Lauri Lini i Kembelu Skotu, a film govori o svešteniku čija je nepažnja tokom izvođenja obreda egzorcizma rezultirala smrću 19-godišnje devojke i baziran je na istinitom događaju.

U Katoličkoj crkvi intresovanje za egzorcizam povećano je krajem devedesetih godina dok se na čelu Vatikana nalazio papa Jovan Pavle II. Vatikan je 1999. godine po prvi put još od 1614. izdao unapređen vodič za izvođenje egzorcizma upozorivši da je „đavo još prisutan“ među ljudima. Zanimljivo je da je sam papa Jovan Pavle II tokom svog pontifikata izveo tri obreda isterivanja đavola. On je istakao neophodnost praktikovanja rituala i od 2000. godine većina biskupija Katoličke crkve u svom sastavu ima sveštenika zaduženog za njegovo obavljanje.

Vatikanski univerzitet će ove godine po drugi put zaredom organizovati kurs o egzorcizmu i Satani među sveštenicima. Kurs će početi sledećeg meseca na „Ređina Apostolarumu“, jednom od najprestižnijih vatikanskih univerziteta, a moguće ga je pohađati i putem video-konferencije iz drugih italijanskih gradova. Prošle godine četvoromesečni kurs je pohađalo 130 sveštenika, a intresovanje je ove godine daleko veće. Polaznici će se obučavati u medicinskom, psihološkom i religijskom aspektu egzorcizma i satanizma. Prema nezvaničnim podacima, samo u Italiji ima oko 5.000 pripadnika satanističkih sekti, a tri četvrtine njih su mladi između 17 i 25 godina.

Prošle godine je javnost na Apeninskom poluostrvu bila šokirana zločinom koji su počinili članovi hevimetal benda pod nazivom „Zvesi Satane“. Oni su brutalno ubili dvojicu tinejdžera tokom obreda ljudskog žrtvovanja. Mediji u Italiji su bili prepuni izveštaja o stravičnom ubistvu koje je pratilo seksualno zlostavljanje.

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 10:19 am

... straaaaaSnoooo.. :shock:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 10:38 am

.. hej... dobices ti po.. za zezanje, znadeS.. ::da

.. nego, da te priupitam, imas li kakav primer da nam opricas.. sto se tice egzorcizma.. :joint:
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 10:43 am

imam kako nemam..... tongue

istiniti dogadjaj ...snimljen i film povodom toga...... :dosaptavanje:

The Exorcism of Emily Rose
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 10:46 am

.. objasni, nisu svi gledali film...
.. kao recimo JA.. :padapk8:
.. mislim.. nisam ga gledala.. :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 10:53 am

usao djavo u nju...
teska rabota...
i onda pocinju muke..
.svestenik isteruje..djavo uteruje....
I na kraju jadna Emili umire.....
zbog posledica egzorcizma...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 11:17 am

.. e jesi nam opricooo.. :mafiav6: :padapk8:

.. ta mislila sam, na neku scenu samo cina kada svestenik isteruje demona... a ne kratak rezime filma.. :padapk8: :padapk8:

.. mislio si se tako izvuc... e pa nece da mogne.. nego deder pisi.. :mafiav6: tongue :zubarv7:
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 11:43 am

heheheh...onda neces gledati..... tongue
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 12:07 pm

:blaahhh:
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pet Mar 06, 2009 12:17 pm

:shock:

ko se boji... ;)
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Pon Apr 06, 2009 3:02 pm

.. mnogo je primera.. i mnogo "prica" kako se to radi.. ali najvise me smaraju oni.. samozvani izlecitelji, koji varaju narod.. bas se pitam, kako bi im bilo da se nadju u takvoj situaciji.. pa da sebi treba da pomognu.. :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sre Mar 31, 2010 11:40 am

Godišnje istjera stotinjak đavola

U Mariboru
postoji službeni egzorcist nadbiskupije koji
godišnje obradi više od stotinu 'pacijenata' diljem Slovenije, ali mu se
u posao pletu razne joge i new age filozofije.

"Egzorcist mora biti svećenik, inače je stvar vrlo sporna. Postoje i
samozvani egzorcisti, no oni će sami odgovarati pred Bogom", rekao je u
razgovoru za mariborski dnevni list Večer od ponedjeljka Marjan
Veternik, službeni egzorcist mariborske nadbiskupije.

Ovaj 49-godišnji svećenik na to je mjesto postavljen prije pet godina, a
za svoj rad odgovara izravno nadbiskupu Francu Krambergeru. Veternik
svake godine sudjeluje na susretima egzorcista u Europi i svijetu na
kojima dopunjuje svoja teoretska znanja, a često i sam predaje u raznim
župama. Godišnje primi stotinjak ljudi koji vjeruju da su opsjednuti
zlim duhom.

"Dobivam mnogo elektronskih pisama i telefonskih poziva. Telefonski mogu
samo dati savjet, no ako je potrebna terapija, moraju doći osobno.
Primim njih stotinjak, mnogi moraju doći više puta", kaže Veternik koji
dodaje da u nekim slučajevima pomaže ispovijed i molitva, dok je u težim
slučajevima potrebna dugotrajna terapija.

O svojim "pacijentima" Veternik vodi i posebnu kartoteku. "Proces
terapije može potrajati i više godina, ovisno o tome koliko je pojedinac
zabrazdio", kaže Veternik.

"Zlo", po Veterniku, može ući u čovjeka na više načina, pa i preko
grijeha predaka, spolnih devijacija i ovisnosti, te osobnih grijeha, ali
i na druge načine.

"Ulazna točka za nečastivog su i razne okultne prakse u koje se ljudi
uvode preko alternativnog načina liječenja", tvrdi Veternik, koji
upozorava i na opasnosti od borilačkih vještina, joge i new age
filozofije kojima se želi nadomjestiti duhovni i vjerski život.

Bogami.....ovoga bi mogli angažovati za forum Da malo poradi na nekim forumašicama
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 59
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sre Mar 31, 2010 12:01 pm

Ovoga bi trebalo direk' u Vladu i Skupštinu Srbije.
A jel' stvarno postoje ljudi koji veruju u ovo?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sre Mar 31, 2010 12:54 pm

determinanta ::

Ja verujem .Tamo sedi dobar deo pravog Sotonininog nakota . [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Sre Mar 31, 2010 1:15 pm

determinanta ::
.. ja sam za.. i mislim da bi se u Skupstini osecao ki kod kuce.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Klosarka
Dama ispod mosta

Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Čet Apr 01, 2010 12:51 am

Danubius ::

A što se tiče , taj stanuje u svakoj ženi....i još nekako nije pronadjen pravi metod egzorcizma ...

Šefe, sve bre moram da ti crtam ...Znaš valjda da treba uterati dooooooobro, da bi se isteralo zlo lol!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Jul 21, 2013 6:53 pm

Najstravičnija svjedočanstva: Svećenici, psihijatri i opsjednuti otvoreno o egzorcizmu

24sataExpress otkrio je čime su se svećenici i psihijatri susretali u nastojanjima da iz opsjednutih izbace Vraga. Sve češće im se javljaju uspješne poslovne žene...

Ekskluzivno: Svećenici, psihijatri i opsjednuti otvoreno o egzorcizmu

Hrvatskoj javnosti nikada neće biti poznate službene brojke o svim domaćim obredima egzorcizma, ali stvarna svjedočanstva otkrivaju da se takve zastrašujuće seanse odvijaju ćešće no što itko može pretpostaviti u svim dijelovima zemlje...

Mrzim te! - režao je muški glas, cvilio i ponavljao...

- Zaradi utjelovljenja... reci mi svoje ime - govorio je svećenik držeći raspelo...

- Belzebub - govori smijući se muški glas

- Belzebub - ponavlja hihotavi ženski glas. Na svako moje sljedeće pitanje odgovarao je muški glas režanjem ili šutnjom, dok nisam rekao: Daj mjesta Kristu, odagnaj Ariela, odagnaj Asmodeja, odagnaj Sotonu! Opet se začulo režanje, gotovo neljudski glasovi...

- Evo Isusa - kazao sam. Dotad opsjednuta žena otvorila je oči, pogledala me i kazala: “Dobro sam”. Tako izgleda šokantno svjedočanstvo isusovca Ivana Vinkova, svećenika koji je, služeći u župi u Beogradu, napravio desetke egzorcizama. Prije godinu dana nadređeni su ga prebacili u Rijeku, pa je sada župnik u župi Zamet.

Nitko nema točne brojke

O ovoj temi ne smije otvoreno razgovarati, to mu je najstrože zabranjeno, ali je svoja iskustva opisao u knjizi... Nitko ne zna podatke o broju egzorcizama što ih u Hrvatskoj ili drugdje izvedu svećenici Katoličke crkve. U Hrvatskoj se o takvim podacima uopće ne govori javno. Kardinal Bozanić odredio je samo jednog egzorcista za područje cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Pravdajući se da ga štiti od javnosti, ne želi otkriti njegovo ime. No, razgovarali smo sa svećenicima koji su sudjelovali u takvim obredima...

Mnoge su frustracije plodno tlo za demone, kaže vlč. Dražen Radigović

Tragična priča o bolesnoj Anneliese

Tijekom egzorcizma u nekim slučajevima znalo je biti fatalnih posljedica. Najpoznatija je priča o Anneliese Michel (23), njemačkoj katolkinji. Liječnici su tvrdili da ima epilepsiju, no njoj se tijekom dnevnih molitvi pričinjavalo da vidi demonska lica ili čuje glasove koji su joj prijetili da će gorjeti u paklu. Počela se čudno ponašati - spavala je na podu, jela kukce, pila vlastiti urin. Govorila je da joj demoni ne dopuštaju da normalno jede. Grizla je sve oko sebe i bila je agresivna.

Roditelji su zatražili egzorcizam. Nad njom su više od 10 mjeseci dvojica svećenika molili egzorcizam, no na kraju je preminula 1976., u 23. godini. Pred smrt je težila samo 31 kilogram. Svećenike su osudili na šest mjeseci zatvora uvjetno.

Đavao je osoba i on stalno radi dok krščani spavaju, kaže fra Pavić

Karizmatici poput vlč. Dražena Radigovića u Mariji Bistrici ili dr. sc. fra Ive Pavića u bosanskom Šurkovcu, na pitanje o njihovim iskustvima s egzorcizmom, kažu nam da je u ovom trenutku ljudima važno približiti “ozdravljenje i oslobođenje”.

- Budući da nemam dozvolu za službeni egzorcizam, nikad ga nisam molio, ali sam pomagao egzorcistima. Tijekom studija u Rimu o egzorcizmu sam više puta slušao predavanja oca Gabrijela Amortha, rimskoga egzorcista. Moram odmah naglasiti kako treba razlikovati službeni egzorcizam od molitve oslobađanja za koju nije potrebna nikakva dozvola. Nju može moliti svaki vjernik i svećenik. Svake druge godine idem na susret Međunarodnoga udruženja za molitvu oslobađanja. Ni egzorcizam ni molitva oslobađanja nisu sakramenti već sakramentali, pa je za uspješnost potrebna jaka vjera u Isusa Krista i karizma Duha Svetoga po krštenju Duhom Svetim - objašnjava Ivo Pavić dodajući kako tisuće ljudi iz Hrvatske dolaze na njegove susrete kako bi ondje ozdravili ili se oslobodili utjecaja Zloga.

Treba razlikovati službeni egzorcizam od molitve oslobađanja, objašnjava Pavić

Otvoreno je opisao kako je izgledao posljednji egzorcizam na kojem je sudjelovao:

- Došla je jedna gospođa s lijepim autom, vrlo elegantna, pozdravila nas je uljudno. Malo sam se čudio što njoj treba pomoć. Kad smo počeli moliti u kapeli, zazivati Isusovu krv i zaštitu svetaca, ona je naglo postala agresivna, izobličila se. Četiri jaka čovjeka i nas dvojica jedva smo je obuzdavali. Imala je natprirodnu moć. Iz nje je govorio muški glas. Mrzim vas, mrzim vas... Dok smo molili nad njom, ona nas je pljuvala, valjala se po kapelici i rušila stolice i stolove. Nakon tridesetak minuta molitve pala je nepomično na tlo, sva iscrpljena. Poslije smo razgovarali i rastali se kao da se ništa nije ni dogodilo! Nije to bila ista osoba. U njoj je bio sam Đavao. Po molitvi u ime Isusovo je bila oslobođena. Sada je ona sretna žena. Često je viđam na duhovnim obnovama. Kad sada molim za nju, ona više nema nikakvih reakcija - prepričao je fra Pavić. Kazuje i kako je često molio molitvu za oslobađanje od zlog duha.

Dok smo molili nad njom, ona nas je pljuvala, valjala se po kapelici i rušila stolice i stolove...

- Ako čovjek ponavlja u životu iste grijehe, to je onda znak da u sebi ima zlog duha. Zli duhovi su izvantjelesna bića. Mogu ući u nas kroz nasljedne grijehe predaka ili zbog života u grijehu. Postoje okultni zli duhovi koji ulaze zbog bavljenja magijom, spiritizmom, okultizmom, astrologijom, jogom, transcendentalnom meditacijom. Zatim, postoje zli duhovi trauma i bolesti. Ako čovjek psuje Boga ili svece, onda on u svojim ustima ima zlog duha. To nije navika, kao što neki misle. Sjećam se jednog čovjeka koji je bio veliki psovač. Nema dana kad ne bi opsovao. Tražio je pomoć. Pitao sam ga tri puta odriče li se zlog duha psovke. Progovorio je - odričem. Stavio sam mu znak križa na čelu i u ime Isusovo zapovijedio zlom duhu da ga napusti. Tada je pao na zemlju kao pokošen. Ostao je u tome stanju oko deset minuta. Nakon molitve oslobađanja više nikada nije povrijedio Boga svojim jezikom. Postao je druga osoba tek kad se oslobodio zlog duha. Postoje zli duhovi samoubojstva, smrti, mržnje, neopraštanja, bludnosti, agresivnosti... Oni se izgone kroz molitvu i post - objašnjava nam detaljno karizmatik.

Msgr. Milivoj Bolobanić

Današnji je čovjek teško ranjen

Na katoličkim forumima mnogi svjedoče kako su na njegovim seminarima i duhovnim obnovama ozdravili... Današnji je čovjek, kaže vlč. Dražen Radigović iz Marije Bistrice, teško ranjen zbog osjećaja odbačenosti, nevoljenosti, straha, krivnje i manje vrijednosti. Sve je to plodno tlo za demone, ako se čovjek ne približi Bogu.

- Tu je i veliki problem s vračarstvom. Pa u Hrvatskoj je više od 60.000 registriranih vračara! Velik broj katolika u svojim problemima i potrebama odlaze po pomoć - ne k svećenicima, nego vračarama. Prestrašno! Više vjeruju njima nego Božjim slugama. Zašto je tako, pita se vlč. Radigović, a Pavić se nadovezuje kako modernom čovjeku više nego ikad prijeti opasnost od utjecaja Zloga!

Ðavao je osoba i on stalno radi dok kršćani spavaju duhovni san, odrješit je Pavić

- Ðavao se danas koristi najnovijom tehnologijom i dopire do milijuna ljudi ravno u njihove domove, a korisnici tih medija nisu oprezni, ne razlučuju što je što i nisu duhovno budni. Ima mnogo ljudi koji negiraju da Đavao postoji, a to je njegova najveća pobjeda. Ðavao je osoba i on stalno radi dok kršćani spavaju duhovni san. Kod nas u Hrvatskoj i BiH, koliko znam, postoji samo jedan službeni egzorcist, ali se ne zna tko je ta osoba i kako se može doći do njega. Razlog takvoj situaciji leži u nepoznavanju stanja na terenu iz kojega proizlazi podcjenjivanje potrebe suvremenoga čovjeka da se oslobodi smrtonosnih đavolskih mreža posvuda razapetih - odrješit je Pavić.

Msgr. Milivoj Bolobanić, bivši generalni vikar Zadarske nadbiskupije i župnik župe Kraljice mira - Stanovi, autor knjige “Kako prepoznati zamke Zloga”, u jednom je razgovoru otkrio kako mu je u Australiji, gdje je držao duhovnu obnovu, prišao čovjek tražeći pomoć jer je bio u sotonističkim rupama i umalo je postao njihov svećenik:

- Umalo jer je morao za “zaređenje” ubiti malu djevojčicu i popiti njezinu krv! Tada je shvatio da ne može više dalje... Kada sam ga upitao kako može ubiti čovjeka, odgovorio je: “Velečasni, kada uđete u takvo društvo, postanete kao santa leda. Ubiti čovjeka ništa ne znači. Kao popiti čašu vode” - opisuje Bolobanić.

Karizmatik fra Zvjezdan Linić ne može decidirano reći da je sudjelovao u “pravom” obredu egzorcizma...

Kad na opsjednutog stavim križ, Sotona poludi...

No fra Zvjezdan Linić je već ranije za medije otvoreno govorio o groznim slučajevima kojima je svjedočio:

- Bilo je takvih reakcija da čovjeka jedva drži pet snažnih muškaraca, da žena odjedanput progovori muškim glasom, da se progovori nekim jezikom koji nikad nije čuo ili učio jer su to stari jezici. Namjerno počnem latinski postavljati neka pitanja i dobijem odgovor premda osoba ne zna latinski. Više me nije strah... Ali zna biti neugodno - svjedočio je fra Linić.

U Beogradu napravio desetke egzorcizama

Dio obreda egzorcizma u svojoj je knjizi “Opsjednutost i egzorcizam” opisao isusovac Ivan Vinkov. Sve započinje zastrašujućom reakcijom opsjednutoga, koji izgovara:

- Mrzim te!

- Zašto ne odeš? - pita ga svećenik, pa se začuje mrmljanje.

- Zašto toliko mrziš? - pita opet svećenik.

- Čovjeka mrzim - odgovara mu opsjednuti.

- Mrziš čovjeka?

- Mrzim ga. Uništit ću ga!

- Nećeš ti nikoga uništiti. Zašto mrziš čovjeka?

- Jer ga Bog voli!

Pater Vinkov kaže kako je služeći kao svećenik u župi u Beogradu napravio desetke egzorcizama. Prije godinu dana nadređeni su ga prebacili u Rijeku, pa je sada župnik u župi Zamet. Pravda se kako ne smije s nama razgovarati o toj temi jer su mu zabranili, no dopušta da koristimo citate iz njegove knjige te fotografije koje je snimio tijekom obreda.

Opisuje, među ostalim, kako je nazočio egzorcizmu koji je predvodio Gabriele Amorth u Vatikanu. Obred je bio na latinskom i talijanskom jeziku.

- Hrvata, osim mene, nije bilo, međutim, kada me opsjednuti mladić pogledao u oči, iz njega je demon riknuo na hrvatskom jeziku: “Ja sam kralj tame!”, prisjetio se. Objašnjava kako u razgovoru tijekom egzorcizma demon želi umanjiti svećenikove egzorcističke moći navodeći njegove grijehe, pa mu je spočitnuo da je tijekom korizme jeo meso. Izvukao se, piše Vinkov, rekavši da se odrekao drugih stvari.

- Uh, najradije bih te rastrgao!

- Zašto to ne učiniš?

- Ne da mi On. Ipak je On i tvoj Bog - piše dalje Vinkov.

Demon nanosi patnju izvana i iznutra

Objašnjava kako demoni čovjeku mogu nanijeti fizičke patnje djelovanjem izvana, zatim demonskim zlostavljanjem kada pojedincu smetaju u zdravstvenom i emotivnom smislu, demonskom opsesijom kada žrtve muče opsesivnim mislima, demonskim uznemiravanjem kada pomiču stvari po kući, te u konačnici opsjednućem kao najtežim oblikom muke.

- To je stanje osobe koja više nije potpuni gospodar svojeg djelovanja nego kroz nju djeluje i demon koji je manje ili više zagospodario njezinim tijelom - objašnjava Vinkov. Dodaje kako se kod opsjednutog često javljaju simptomi koji ukazuju na takvo stanje. Javlja se promjena osobnosti, žrtvi se mijenja izraz lica ili boja glasa, istodobno govore dva glasa, žena govori muškim glasom i obrnuto ili se čuje režanje. Ponašanje postaje agresivno i vulgarno ili pak žrtva može biti posve oduzeta i bespomoćno ležati. Kod opsjednutih se često javljaju fenomeni poput poznavanja jezika koje nikad nisu učili, ili čak jezika koji su izumrli. Ipak, svaki svećenik egzorcist će prije svega konzultirati liječnika psihijatra kako bi se uvjerio da kod žrtve nije riječ o psihičkoj bolesti.

Fra Linić: Prva pitanja postavim na latinskome i dobijem odgovore, premda osoba ne zna latinski...

Obitelji i svećenici prije egzorcizma zovu psihijatra

- U mojoj 35-godišnjoj psihijatrijskoj praksi do sada su me samo triput zvali da pogledam ljude koji su tražili egzorcista. Obitelj pacijenta me zvala jedanput, a dvaput su me zvali svećenici. U samo jednom slučaju nisam pronašao nikakvu patologiju. Osoba je opisivala senzacije poput govora ili zvukova koje čuje, no nisam mogao reći da je to bolesno. Da se razumijemo, nisam dijagnosticirao opsjednuće jer to niti nije moj posao - objasnio je prof. dr. sc. Vlado Jukić, ravnatelj Klinike za psihijatriju Vrapče i predsjednik Hrvatskog psihijatrijskog društva. Dodaje kako ne zna što se kasnije bivalo s ljudima koje je pregledao.

Psihijatar dr. Jukić: Samo jednom nisam našao patologiju kod osobe koja je htjela egzorcista...

- Vjernik sam i dopuštam mogućnost postojanja Zloga, no vrlo sam skeptičan oko toga. Nema psihijatra koji nije susreo barem jednog čovjeka koji tvrdi da je opsjednut.

Pacijenti oboljeli od shizofrenije među ostalim u sebi često osjećaju neko drugo biće, misle da ih netko promatra ili čuje glasove. Čuo sam i svećenike koji su se hvalili da su obavili 100 i više uspješnih egzorcizama. Jako je neodgovorno tvrditi tako nešto, zaključio je Jukić.

Rijetko tko se usudi govoriti o egzorcizmu

Uz fra Zvjezdana Linića, Zlatka Suca, Smiljana Kožula i Milivoja Bolobanića, malo je svećenika u Hrvatskoj koji su se usudili o egzorcizmu govoriti javno. Bolobanić je već ranije detaljno je opisao obred egzorcizma:

- Opsjednuta osoba izlaže se molitvi, ona u njoj ne sudjeluje, naprotiv, tijekom egzorcizma iz takve osobe progovara zloduh koji govori zlo, psuje Boga, pljuje ga. Slično se događa kad na opsjednutu osobu za vrijeme obreda stavim križ ili je poškropim svetom vodom. Sotona poludi, ispušta krikove, valja se, baca. Sotona jednostavno to ne može podnijeti. Sotona blagoslov ne podnosi jer on je prokletstvo. Znaju to biti užasno teške i mučne scene...

Pater Ivan Vinkov nazočio je obredu egzorcizma u Vatikanu. On je bio jedini Hrvat u prostoriji, a opsjednuti, premda Talijan koji ne zna hrvatski jezik, obratio mu se na hrvatskom rekavši: “Ja sam kralj tame!”

Ključno je otkriti ime demona

Vjernik koji misli da je opsjednut prvo se javlja svom župniku. On zove nadležnog biskupa koji potom o svemu obavještava egzorcista. Konzultiraju liječnika kako bi utvrdili je li riječ o psihičkoj bolesti. Ako vjernik nije bolestan, tek tada isključivo egzorcist s odobrenjem biskupa može pripremiti obred. Na njega smije pozvati pomagače snažne u vjeri koji će mu pomoći tijekom obreda. Do konačnog oslobođenja, tvrde svećenici, ponekad treba proći nekoliko obreda koji se mogu rastegnuti kroz tjedne, mjesece, pa čak i godine. Ipak, ističu znalci, kada otkriju ime demona koji opsjeda vjernika, svećenici vrlo brzo mogu egzorcizam privesti kraju.

Sotona ipak voli svoje slike?

Sotona je - po učenju Katoličke crkve - duhovno biće, vladar svih demona. Za njim slijedi Lucifer kao vođa palih anđela, a zatim cijela vojska manjih demona. Sotonu je, prema učenju katoličke crkve, stvorio Bog kao biće slobodne volje. No on se odmetnuo od Boga i postao njegovim protivnikom, a to isto pokušava dobiti i od čovjeka. Neki teolozi drže kako u narodu uobičajena i karikaturalna slika velike zvijeri ili šišmiša, zapravo odgovara Sotoni kako bi prikrio svoje stvarno postojanje i namjere. Drugi teolozi pak ističu i da slika o paklu kao mjestu s velikim kotlom i pećima odudara od stvarnosti, jer pakao je zapravo udaljenost od Boga, odsustvo Boga kao stanje, a ne kao mjesto.

Nisu to u egzorcizmu nikakve tajne molitve, kaže msgr. Bolobanić

Egzorcist se u nekim slučajevima mora moliti i nekoliko godina

Nisu to nikakve tajne molitve, opisivao je msgr. Bolobanić, a sama molitva traje malo dulje od sat vremena. Svećenik u ime Boga naređuje zlom duhu neka napusti opsjednutu osobu, prizivajući pritom pomoć svetaca. Egzorcist se u nekim slučajevima mora često moliti, ponekad i nekoliko godina dok se osobu ne oslobodi. Bolobanić je u knjizi opisao i slučaj egzorcizma nad djevojčicom s područja Zadarske nadbiskupije:

- Bila je potpuno zanijemila, a u sebi je stalno imala prisustvo glasova, zao duh joj je stalno govorio, prijetio. Nije mogla govoriti niti čuti, ali je mogla pismeno komunicirati. Ja sam joj postavljao pitanja, koja, uvjeren sam, nije ni čula, a ona mi je pismeno odgovarala. Prema njezinim odgovorima shvatio sam u kojem je smjeru zao duh navodio njezino razmišljanje. Zatražio sam od nadbiskupa odobrenje i nakon molitve egzorcizma djevojčica se potpuno oporavila, mogla je normalno govoriti i čuti. Oslobođena je zloduha. To su naravno krajnji slučajevi i vrlo rijetki - piše Bolobanić.

Sotonu vide i u jogi i Harryju Potteru

Za njegovu knjigu “Kako prepoznati zamke Zloga” predgovor je napisao službeni vatikanski egzorcist, otac Gabriele Amorth (85). Obojici je zajedničko i to što, prema tvrdnjama nekih medija, u svemu vide Sotonu, u jogi ili u Harryju Potteru...

Djevojčica je zanijemila, a u sebi je stalno imala prisustvo glasova, zao duh joj je stalno govorio, prijetio, piše Bolobanić.

- Vrag pogađa i pokušava navoditi na iskušenje tamo gdje može dobiti veće rezultate, rekao je Amorth. Dodao je kako se bavi egzorcizmom više od 22 godine te da ih je napravio više od 70.000 jer se ne odmara na Božić ni na Uskrs. Neki egzorcizmi trajali su svega nekoliko minuta, drugi nekoliko sati. Kaže kako se nakon njih uvijek osjećao iscrpljenim. S obzirom na svoje godine, danas se uglavnom bavi lakšim slučajevima.

Jedan je čak i levitirao

Kao uspomenu na svoj dosadašnji rad čuva predmete koje su opsjednuti tijekom egzorcima navodno povraćali, poput velike šalice pune čavala. Tvrdi da je jedanput molio egzorcizam nad čovjekom koji je levitirao, te da demoni uvijek napuštaju tijelo opsjednutog uz veliki urlik. Dolaze mu i vjernici iz Hrvatske, ali ih obično usmjerava na hrvatske biskupe koji pak imaju manjak egzorcista. Na sličan problem žali se i španjolska crkva.

Naime, nedavno su snimili dokumentarni film o jedinom španjolskom egzorcistu, ocu Joseu Antoniju Fortei. On kaže kako se vjernici u zemlji od 46 milijuna stanovnika mogu obratiti samo njemu, jer jedini ima službeno odobrenje Vatikana, no mnogi sumnjaju u njegove tvrdnje...

Dolaze mi i vjernici iz Hrvatske, kaže otac Amorth

Mislili su da ima epilepsiju, a njoj je trebao egzorcist

Djevojka (24) iz okolice Zagreba prije devet godina uočila je da s njom nešto nije u redu. Nakon nekoliko godina bolničkih pregleda i pogrešnih dijagnoza, otišla je u Sloveniju katoličkom svećeniku na egzorcizam. Sada je dobro, udala se i ima dijete.

- Prvi put sam uočila da nešto nije u redu kad sam imala 15 godina. Po noći sam se gušila, imala sam jak osjećaj da je netko sa mnom u sobi, a taj osjećaj nečije prisutnosti je bio toliko jak da od straha nisam smjela zatvoriti oči. Bila sam budna po nekoliko noći zaredom, a kada bih konačno zaspala, vrištala sam u snu i obično bih se probudila u znoju i grču. Počele su mi smetati slike na kojima su bili Isus i Marija, bilo me jako strah tih slika. Nakon nekoliko tjedana počelo me biti strah ići u Crkvu, jednostavno sam se tamo grozno osjećala, bilo mi je teško disati, kao da mi nešto stoji na prsima. Počela sam dobivati napadaje slične epilepsiji i zbog tih napadaja sam bila u bolnici čak 18 puta, mirnim i sigurnim glasom priča mlada žena koja tvrdi da ju je spasio egzorcizam katoličkog svećenika. Uplašeni roditelji su, vidjevši u kojem je stanju, odmah potražili savjet liječnika. Snimili su joj mozak i rad srca, ali svi su nalazi bili uredni. Napadaji su postali učestaliji. Znali su trajati i po tri sata, a lijekovi koje je dobivala na Hitnoj nisu joj pomagali.

- Zbog toga su me poslali psihijatru jer su mislili da ja to namjerno radim. U bolnici su me zbog toga vrijeđali, liječnici su bili jako neljubazni. Govorili su da želim privući pozornost, da glumim, Napadaje sam imala i po četiri puta na dan. Čula sam i glasove, kao da me netko nagovara na samoubojstvo. Tada sam se počela samoozljeđivati. Rezala sam se po rukama i pila puno tableta jer sam htjela što više spavati. Bilo je kao u transu - prepričava ona s mukom se prisjećajući trenutaka u kojima je bila spremna oprostiti se od svijeta. Prolazeći obiteljskim domom, svaki pogled na majčinu krunicu, Bibliju ili sliku sveca tjerao ju je da ih uništava.

Msgr. Milivoj Bolobanić autor je knjige 'Kako prepoznati zamke Zloga"

- Nisam znala što mi je. Mislila sam da sam stvarno psihički bolesna jer su me tako uvjerili liječnici, a kasnije sam vjerovala da sam to sve umislila. Krenula sam psihijatru koji me nakon nekoliko psihoterapija poslao svećeniku u crkvu Svetog križa u Sigetu. Sve sam mu ispričala, a on je rekao da je na mene vjerojatno netko bacio urok, pa bi bilo dobro da dolazim na molitvenu zajednicu. Pristala sam, no napadaji su se pojačali, po noći su trajali satima, u bolnici me nisu mogli svladati koliko sam se bacala, pa su me vezali za krevet. Ništa me nije moglo smiriti. Bila sam u bolnici i po mjesec dana i tako 18 puta tijekom 4 godine. U crkvi sam imala jake reakcije na molitve, bacala sam se, izvijala, vrištala i režala, nisam mogla podnijeti ime Isus. Smetalo mi je kad bi mi svećenik stavio raspelo na glavu ili trbuh. Nisam mogla ići u školu, nisam imala nikoga uz sebe, čak ni roditelji mi nisu htjeli pomoći. Zabranili su mi da idem u crkvu jer su mislili da mi svećenik to namjerno radi i nekako izaziva moje reakcije, ali ja se nisam dala. Kaže da je bila kod tri psihijatra. Liječnici su, tvrdi ona, mislili da ima epilepsiju, ali nisu je mogli dokazati nalazima.

Sjećam se da mi je stolac na kojem sam sjedila počeo odskakivati od poda i micao se zajedno sa mnom

- U jednoj bolnici su mi čak rekli da više ne dolazim k njima jer mi oni ne mogu pomoći. Pater kod kojeg sam dolazila na molitvu rekao mi je da mi možda može pomoći egzorcizam, ali se u Hrvatskoj jako dugo čeka dopuštenje biskupa za obred. Prijatelj mi je preporučio svećenika u Sloveniji. Imala sam jake reakcije na najjednostavnije molitve. Sjećam se da mi je stolac na kojem sam sjedila počeo odskakivati od poda i micao se zajedno sa mnom. Išla sam i drugom egzorcistu u Sloveniji, Marjanu Arharu. Prvi susret s Arharom je bio presudan. Svećenik ju je u početku samo promatrao.

- Zatim mi je dao da popijem blagoslovljene vode i tad je rekao da mi hitno treba egzorcizam. Započeo je obred koji je trajao oko sat vremena. Ja se ničega ne sjećam, ne znam što se događalo za vrijeme egzorcizma. A nakon egzorcizma mi je bilo još lošije, tad sam izgubila svaku nadu da ću ozdraviti. Naručio me na još jedan obred za desetak dana. Tada se dogodilo nešto prekrasno. Napokon sam bila oslobođena, osjećala sam veliko olakšanje. Svi su mi rekli da sam se promijenila. Moji roditelji još ne znaju da sam bila na egzorcizmu, oni nažalost ne vjeruju u to i morala sam sve raditi u tajnosti. I poslije svega priznaje: Demoni su me opsjeli jer sam zazivala duhove...

>>> Ovaj tekst je preuzet iz tjednika
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Sep 15, 2013 8:01 am

Alo muški ....dobrovoljci da ove "isteraju đavola" iz vas ? smehsmeh
Samo ,biće da mi nemamo love (bar u Srbiji ) za tretman .sssss  sssss 

Tinejdžerke egzorcizmom spašavaju Britance od Harija Potera
[You must be registered and logged in to see this image.] Tri američke tinejdžerke, sa crnim pojasevima u karateu, su odlučile da otputuju u Veliku Britaniju da bi sprovele egzorcizam i "oslobodile Britance od zlog i opasnog uticaja serije knjiga o Hariju Poteru".

Brajen Larson (18) i sestre Tes i Savana Šerkenbak (18, 21) odlučne su u svojoj nameri da spasu stanovnike Velike Britanije od štetnih uticaja knjiga i filmova o čarobnjaštvu.

Njihova teorija je da se mladi izlažu demonima i riziku da budu opsednuti tako što recituju čarolije napisane u knjizi. Devojke iz Arizone tvrde da se radi o pravim magijskim ritualima i da je tolika okultna aktivnost vratila Britaniju u paganska vremena.

Devojke je obučavao Brajanin otac Bob Larson, a o njihovom poduhvatu snima se i dokumentarac koji beleži njihov put kroz Ukrajinu i Veliku Britaniju, na kojem sprovode egzorcizme i duhovne rituale obnove.

Bob Larson tvrdi da je u svojoj karijeri lično izvršio egzorcizam na oko 15.000 osoba, a za sve "zle jezike", koji tvrde da samo zarađuje na lakovernima, ima i poruku:

- Ljudi plaćaju hiljade dolara psiholozima i psihijatrima, a očekuju da duhovno ozdravljenje bude besplatno? Neki pastori u Americi zarađuju i preko milion dolara godišnje, ali ja nisam ni blizu toga. -

Najavu za dokumentarac o devojkama koje će sigurno doprineti popularnosti egzorcizma pogledajte u nastavku:

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   Ned Sep 15, 2013 8:08 am

... uteram ti dobro da isteram loše...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: EGZORCIZAM?   

Nazad na vrh Ići dole

EGZORCIZAM?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: