DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Jan 29, 2009 9:19 pm

First topic message reminder :

U svim religijama postoje legende i mesta čuda koja postaju predmet masovnih hodočašća .U Katoličkoj crkvi se obično radi o prikazanju Device Marije(Fatima, Medjugorje  itd)  I  pravoslavna crkva prati taj trend (Ostrog i slična mesta kojima se pripisuju čudesna isceljenja )

Ima li istine u tome , ili je sve to samo dobro smišljeni crkveni marketing, stoji li samo biznis iza toga ?

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Danubius dana Pon Maj 02, 2016 11:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pon Maj 06, 2013 11:54 am

... ja stvarno ćudim...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pon Jun 10, 2013 9:36 pm

Iako mislim da je cela priča običan shit -reći ču ipak, nebitno -ako je pomoglo u ovom slučaju . [You must be registered and logged in to see this image.]

SNIMILI ČUDO: Bogorodica im leči dete od leukemije?

Ludi svet,
19:47, 10.06.2013.

Autor: EPK
Nedugo posle toga devojčica je na neobjašnjiv način izlečena

[You must be
registered and logged in to see this image.]

Jedna porodica iz Kirklenda, u Sjedinjenim Državama, čvrsto veruje da im je Bogorodica izlečila dete od leukemije. Oni svoje tvrdnje potkrepljuju neverovatnim snimcima.

Dete
je teško obolelo 2007. godine, pa je usledila mučna terapija
presađivanja koštane srži. Jednom prilikom muž i žena iz Kirklenda
videli su prikaz sličan duhu, na slici ćerke koju su fotografisali!
Nedugo posle toga devojčica je na neobjašnjiv način izlečena pa su
prekinuli sa terapijom.

Roditelji su izjavili da čvrsto veruju da je njihovo dete izlečila Bogorodica, koja je" nikada nije napustila".

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pon Jun 10, 2013 9:43 pm

Nešto ne verujem u to..Važno da je dete izlečeno... [You must be registered and logged in to see this image.]

------------------------------------------------

I to postojiIstjerali demona uz pomoć specijalne postrojbe

Priča koja stiže s Jamajke govori o učenici srednje
škole koju je navodno za vrijeme nastave zaposjeo demon. Istovremeno je
prijetio njezinim prijateljima iz razreda da će nastradati ako se budu
molili za nju.

Škola je tada pozvala u pomoć 'interventnu službu' iz obližnje
crkve, a izgleda da je riječ o svojevrsnoj specijalnoj postrojbi koja
molitvom istjeruje demone.

Zajedno s baptističkim svećenicima, egzorcisti su okupili svu djecu u
školskoj kapelici, no baš kada su se ponadali da su uspjeli smiriti
paniku, doživjeli su još jednu neugodnost.

'Svećenici su rekli da osjećaju zle duhove po cijeloj školi pa su
nas okupili u kapelici. Odjednom je nasred kapelice pala odrubljena
ptičja glava i nastao je opći kaos', opisala je jedna učenica za jamaica-star.com.

Iako postoji mnogo svjedoka koji su pristali prepričati slučaj,
službeni stav škole je da se dogodio manji incident koji ne bi trebao
brinuti javnost. Egzorcizam je na kraju navodno uspio, a opsjednuta
učenica se ne sjeća ničega.

K.L./jamaica-star.com
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pon Jun 10, 2013 10:42 pm

Joj koji bi ja business tamo napravila trtrr rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Sub Jul 06, 2013 7:01 pm

Vatikan smislio novu reklamu -da proglasi papu Jovana Pavla II (Vojtilu ) svecem .
Ali za to trebaju dva priznata "čuda" .
I našlo se i potrebno drugo( prvo nije bilo teško naći -redovnica koju je papa "izlečio" od Parkinsonove bolesti )
Drugo "čudo" je više nego neubedljivo .
Jedna kostarikanka ,koja je imala aneurizmu na mozgu ,gledala je beatifikacuju pape na TV  -i zaspala .
I onda ,iznenada se probudila ,i pogledala na POSTER pape koji je imala na zidu i začula "glas" -ustani,ne boj se ...izlečena si ,bla bla  .(papa izgleda govori i španski,sve sa postera  ??? )
I već sutra je bila zdrava -nema aneurizme .
(A ako je imala aneurizmu -naravno da je bila pod sedativima )
Mislim ....Ko drži poster pape u kući ??? I što je tolike godine  ćutala ,pa sto baš sada rešila da "progovori" ? Papa čini čuda i "daljinski" ?
O tome da je bio odavno mrtav kada je učinio "čudo" da se i ne priča.
Jbt...do sada su čudotvorci trebali bar položiti ruke na glavu obolelog ,ili bar biti u direktnom kontaktu ....Dobro da joj se nije obratio preko Skype ,i čudom ,izlečio .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Avg 15, 2013 11:39 pm

Misteriozni sveštenik se pojavio na mestu nesreće i spasio stvar

Proglasili ga anđelom

[You must be registered and logged in to see this image.] Automobilska nesreća koja se dogodila u Misuriju (SAD) je mogla da imati fatalne posledice da se u jednom trenutku nije pojavio sveštenik za kojeg svedoci tvrde da je bio anđeo.

Naime, u nesreći je skoro smrtno stradala 19-godišnja devojka Kejti Lenc koja se svojim Mercedesom sudarila sa drugim vozilom i završila prikliještena u hrpi metala koju su vatrogasci pokušavali da odvoje 45 minuta da bi je izvukli iz olupine.

Međutim, kada su se već uplašili da će zakasniti, pored njih se pojavio katolički sveštenik koji ih je pozvao da se smire i veruju, pomolio se sa njima i rekao da će im alati sada proraditi.

Ubrzo nakon toga stiglo je vozilo sa novim alatima i devojka je uspešno izvučena iz automobila, a sveštenik je nestao bez traga. Kada se situacija smirila, svi prisutni su želeli da saznaju ko je sveštenik koji je tako delotvorno smirio situaciju i dao snagu vatrogascima, međutim, ne samo da je nestao iznenada kao što se i pojavio, već ga niko ne prepoznaje prema opisu.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Ned Avg 25, 2013 11:04 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]link

Čeka se sada saopštenje nekoga od mantijaša ,kakvo je ovo "znamenje".
Božji znak da se pokaju grešnici ?

Mi obični ,ako se dobro sećamo iz osnovne škole ,zvalo se to "kraška erozija" i spada u normalne pojave .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Uto Sep 24, 2013 10:39 pm

Mora da je opao priliv kinte u Međugorju jer .....

link  

Nema veze što Vatikan već 30 godina nije izdao saopštenje ,tj sertifikat o "priznatom čudu" , niti što je ovaj fenomen ,o čuda -opet vidljiv samo onoj "vidilici"(Vicka Ivanović ,multividilac Gospe i kada niko drugi ne vidi ,a i ovo se -kakva slučajnost ,dešava u njenoj kući)  iz originalne ekipe dece od kojih je priča kao i krenula ( Nekoliko profesionalnih fotografa su slikali kip sa najboljim mogućim aparatima, ali nisu mogli uslikati tu svetlost, nego im na slici ispadne samo kip) narode verni ,pohrli da vidiš "čudo" ....i ponesite novčanike ! 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Ned Okt 06, 2013 9:04 pm

E ,ako su tu Kinezi ...ima da se "čudotvorni melem" prodaje kao "srpska tigrova mast" ,i ne sumnjam da će se i kupovati .spite 
Ali je priča dobra -tu su monahinje  ,Rusi ,čudotvorne trave , bioterapija ,manastir i molitve ...nema da omaši .
Samo fali da i poneki lekar ili farmaceut "kaže koju" , zar ne ? 
Ali onda nema "čuda" .

[You must be registered and logged in to see this link.] link 

U manastiru su 1936. godine došle mati Taifa i Marina, ćerke jednog ruskog lekara iz Moskve koji je, kako kaže igumanija, poznat po tome da je lečenje biljem uveo u zvaničnu medicinu u Rusiji još pre Drugog svetskog rata.

Upravo prema njegovim receptima one su i pravile lekove pa se ubrzo pročulo u celoj zemlji nakon čega su u ovaj manastir počeli da dolaze ljudi iz cele ondašnje Kraljevine Jugoslavije.

Prema pričama starih monahinja, ljude su ovde dovozili na volovskim kolima i na nosilima, da bi oni odavde odlazili zdravi
, dodaje igumanija.

"Melemi se spravljaju, osim od bilja sa Stare planine i od planinskog voća, maslinovog ulja, ponegde se dodaje i malo manastirske rakije koju pečemo ovde. Najviše melema pravimo protiv psorijaze, raznih alergija, sinusa, opadanja kose, herpesa, opekotina i mnogih drugih bolesti", priča Efrosinija.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Ned Okt 06, 2013 9:12 pm

hahaha..biznisa...:)
Manastiri,razna Međugorja,Marije Bistrice...Kome je onda potreban lekar..
Tamo sve leče... 
Pazi i Kinezi veruju u ovo... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pet Okt 18, 2013 11:14 pm

Demoni opsjeli školski hostel, ravnatelj zatražio pomoć od duhovnih vođa
U školskom hostelu u Tsesu u Namibiji 20 učenica je navodno doživjelo napade sličnima epilepsiji za što su optuženi demoni.

Jedan od članova obitelji izjavio je kako su 'opsjednute' djevojke trčale okolo i vikale: 'Djevojka neće pisati ispit, držat ću je budnom do ponoći. Žena dolazi'. 

Nakon neobjašnjivog događaja obitelji su došle po svoju djecu u školski hostel i odveli ih doma. 

Lokalni dužnosnik Awebahe Hoeseb, potvrdio je da se incident dogodio, ali i dao svoje mišljenje kakvi su to zaista demoni u pitanju. 

'Čudno je da su ovi navodni demoni upućeni kada je vrijeme ispita. Oni se jedino pojavljuju kada se učenici pripremaju za ispite. Čini se da su demoni ipak izmišljotina učenika', rekao je dodavši kako smatra da učenici imaju fobiju od ispita. 

Hoeseb je otkrio i kako je ravnatelj škole zatražio lokalne duhovne vođe da provedu ceremonijalno pročišćenje školskog hostela, piše allafrica.com
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Sre Feb 05, 2014 7:31 pm

Opao promet u Međugorju ,pa kasa crkve  treba novo "čudo" .

I gle ....opet u nekoj vukojebini ,koja će opet čudom -da se "razvije " (a popovi uzeti masan procenat )

Nepoznato selo kod Prijedora prosalvio katolički sveštenik

ČUDOTVORNI FRA IVO: Leči sve sem smrti, nemi progovore, slepi progledaju...

Planeta 15:25, 04.02.2014.

Autor: Novipecat.com

U Šurkovac kod fra Ive po pomoć dolazio je i rukometaš Slavko Goluža, teniser Goran Ivanišević, svetska šampionka u skoku uvis Blanka Vlašić i golman reprezentacije Hrvatske Stipe Pletikosa

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]
Foto: Printscreen yt

PRIJEDOR - Šurkovac, selo nadomak Prijedora, postalo je nadaleko čuveno po čudesnim moćima fra Ive Pavića, koji, kako i sam kaže, ima božji dar i [You must be registered and logged in to see this link.] znanima i neznanima da ozdrave. Posle njegovih molitvi slepi navodno progledaju, nemi progovore, nepokretni prohodaju, a neretko i otpisani od zvanične medicine budu potpuno izlečeni.
I da sve ovo ne bi ličilo na nekakav marketing, da samo lakomisleni ne bi poverovali, u crkvi Presvetog srca Isusovog u Šurkovcu čuvaju se pismena svedočenja, svakom dostupna, onih koji su dolazili u Šurkovac bolesni, a odlazili kući potpuno izlečeni. I svako od njih, a na stotine ih ima, uz svoje pisano svedočenje, ostavio je puno ime i prezime, tačnu adresu stanovanja i broj telefona.
Evo jednog od svedočenja iz prve ruke.
"Živim u Novoj Topoli. Supruga mi je bila teško bolesna. Bila je nepokretna. Lekari su mi rekli da je vodim kući, da se badava ne izlažem nepotrebnim troškovima. Jedan mi je prijatelj rekao da odem u Šurkovac, selo kod Prijedora, kod fra Ive. Subotom ili nedeljom, jer tim danima fra Ivo drži mise za zdravlje ljudi. Kud ću, šta ću, odvezem suprugu u Šurkovac. Bio sam totalni skeptik, iako sam vernik. Nakon molitve fra Ivine za ozdravljenje, vratio sam se kući. Ulazim u dvorište, a žena mi reče da je pustim, jer može sama. Samo što u nesvest nisam pao. Posle toga još nekoliko puta otišli smo u Šurkovac i moja supruga je sada zdrava. Mojoj sreći nije bilo kraja ni kada mi je šestogodišnji nemi sin progovorio nakon nekoliko odlazaka u Šurkovac. Hvala fra Ivi. On je Božji čovek", ispričao je jedan od svedoka Ivinih čuda.
Kristina Pentek iz Osijeka priča kako je imala ozbiljnih problema sa štitnom železdom.
Kako kaže, otišla je u Šurkovac s verom u Boga, da će joj fra Ivo pomoći.
"Kada mi je stavio ruku na glavu, neka čudna toplina me je obuhvatila. Utonula sam u blaženi san. Hvala dragom Bogu, nakon toga nemam više nikakvih zdravstvenih problema", ističe Kristina.
Evo i svedočenja Božane Matanović iz Zagreba.
"U leto 2003. godine napipala sam malu kvržicu na vratu. Naglo sam se i udebljala. Hiruškim putem odstranjena mi je ta izraslina i jedno vreme mi je bilo bolje. Međutim, koji mesec kasnije opet je nešto počelo da me guši. Pala sam u tešku depresiju. Išla sam od lekara do lekara. Ništa nije vredelo. Zdravlje mi je bilo ozbiljno narušeno. U međuvremenu čula sam za fra Ivu. Otišla sam u Šurkovac. Bila sam iznenađena kada sam videla toliki svet na misi. Fra Ivo mi je stavio ruku na glavu. Nešto je prostrujalo kroz moje telo. U vratu sam osetila toplinu. Znala sam da je to dobar znak. Posle toga moje zdravlje se znatno poboljšalo", kaže Božana.
Među onima koji su dolazili u Šurkovac u nadi da će im fra Ivo pomoći bilo je i poznatih imena, najviše sportista. Pomoć fra Ive tražio je i dobio Slavko Goluža, proslavljeni rukometaš, nekadašnji pobednik Vimbldona Goran Ivanišević, evropska i svetska šampionka u skoku uvis Blanka Vlašić, i golman reprezentacije Hrvatske Stipe Pletikosa.
Dolaze hodočasnici iz svih krajeva bivše Jugoslavije, ali i oni iz evropskih zemalja, pa čak i prekookeanskih. Mnogi su Šurkovac već prozvali krajiškim Međugorjem. Ali, dok je Međugorje od obične primorske naseobine izraslo zahvaljujući verskom turizmu, Šurkovac je ostao Šurkovac.
Fra Ivo kaže da je Šurkovac mesto duhovnog preobražaja i ništa više. On ne dozvoljava da se, kako je istakao, oko crkve pravi vašar. Svi oni koji žele da dođu u Šurkovac, ma koje vere bili, treba da dođu sa istinskom verom u Boga. Na mržnju, materijalno bogatstvo, na sve ono što čoveka čini nečovekom, moraju zaboraviti.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Feb 06, 2014 3:32 am

Opet .Šurkovac-Međugorje 2
Narod se nikad neće spametiti.
Veru i nadu   čovek nikada ne treba da gubi ,ali ovakvo  varanje je stvarno van svake pameti.Najgore od svega je što ljudi umisle da im je pomoglo.Znam da je to nekima i zadnja nada,ali ako ti ne pomogne prvu put ,pa kud trčiš ponovo...
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Feb 06, 2014 12:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Feb 06, 2014 10:20 pm

napredno sam i ja dete..želim s tobom na planete..   :zubi3: ..
pa otpeva ga ova samo tako...  trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Sre Mar 05, 2014 5:31 pm

E na ovo sam mogao kladiti unapred . Samo je bilo pitanje dana kada će se mantijaši "javiti" ,da se i oni umešaju u događaje .

Sveci proplakali
ZNAK SA NEBA: Ikone u Ukrajini i Rusiji liju krvave suze!

Planeta 14:57, 05.03.2014.

Autor: 24sata.hr

Upozorava li Bog stanovnike Rusije i Ukrajine na veliku katastrofu koja ih uskoro čeka? To nije isključeno, rekao je Tomaz Terlikovski, glavni urednik poljskog katoličkog portala Fronda
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]
Ilustracija (Foto: Printscreen yt)

[You must be registered and logged in to see this link.] - U više od deset manastira širom Ukrajine i Rusije ikone svetaca istovremeno su počele da plaču, a suze su im vidljivo crvene boje.
"Upozorava  li Bog stanovnike Rusije i Ukrajine na veliku katastrofu koja ih uskoro čeka? To nije isključeno, rekao je Tomaz Terlikovski, glavni urednik poljskog katoličkog portala Fronda.
Fenomen suza zabeležen je u gradovima Odesi i Rivne u Ukrajini, i Rostovu na Donu i Novokuznjecku u Rusiji.
Ikone su u ruskoj istoriji plakale dva puta. Jednom pre Oktobarske revolucije, odnosno kraha Ruskog carstva, a drugi put pre pada SSSR-a. U oba su slučaja promenama prethodili krvavi sukobi sa velikim brojem ljudskih žrtava.
U pravoslavnoj i katoličkoj tradiciji fenomen krvavih suza na svetim ikonama Bogorodice je znak “odozgo”. Suze se pojave kad vernike treba upozoriti na pokajanje i jačanje vere. Međutim, one su znak samo onima koji veruju i prihvataju pojavu kao znak unutar vere.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Sre Mar 05, 2014 9:05 pm

Ponavlja li se povijest? Upozoravaju li ikone na potencijalnu katastrofu? Pogledajte kako to izgleda pa zaključite sami.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Uto Mar 18, 2014 1:38 am

JOŠ JEDNO ČUDO?
Stotine turista dolaze u mjesto Jalhay u Belgiji nakon što je obznanjeno da jedan kip Gospe svjetli u mraku. Takav fenomen nije viđen još od Međugorja.
Svjedoci tvrda da mali kip svjetli u mraku, što privlači oko 500 posjetitelja dnevno, zbog čega je reagirala i lokalna policija kako bi napravila red u inače mirnom i tihom mjestu. 

Kip je počeo svjetliti još u siječnju, a proširile su se i glasine da već sam pogled na čudesni kip liječi. Slučaj je komentirao i svećenik Leo Palm koji je potvrdio postojanje čudesnog kipa, no još uvijek ne zna je li izvor ove nesvakidašnje pojave natprirodan.

................................

već sam pogled na čudesni kip liječi.   pacov
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Apr 03, 2014 8:20 pm

Čudo u Đenovićima: Ukazala se Bogorodica u posečenom bagremu

Prema tvrdnjma meštana Đenovića, na bagremu odsečenom pre dva meseca, ukazao se lik Bogorodice.
Drvo je odsečeno da bi se obnovilo i sada je već ograđeno, a prolaznici povremeno svraćaju da se uvere u priču meštana i ostavljaju cveće. Na preseku drveta se zaista vidi "crtež", ali da li je stvarno reč o liku Bogorodice teško je utvrditi, preneo je lokalni radio Jadran.

Bagrem je, inače, veoma stara biljna vrsta. Postoji predanje da je od grana i lišća bagrema bio načinjen venac na Hristovoj glavi. To bagremu daje poseban značaj.

Kod Arabljana, na primer, bagrem se koristio kao građa za tron i krunu samog Spasitelja. Smatralo se da su bodlje na granama bagrema simbolizovale zrake sunca, kao i na samom Hristovom vencu. Prema predanjima, od bagremovog drveta je napravljena Nojeva barka, a u zapadnoj masoneriji, bagrem predstavlja zalog uskrsnuća i besmrtnosti.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Apr 03, 2014 10:00 pm

Astra ::

Bogorodica se već toliko puta "ukazala" na raznim mestima ,da svaka mrlja koja "liči" biva proglašavana "bogorodicom" .
I sam Roršarh bi pocepao svoje testove -da je znao na čega će to izaći .
No, ja spadam u alergične na "ukazanja" i "ikone koje plaču" ,pa ko veruje ,od volje mu .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Apr 03, 2014 10:17 pm

Da neko ne kaze to je ona...ne vjerujem 90% njih da bi ju prepoznali...sugestivno,a moze biti od koristi.
Ja sam skeptik po pitanju tih ukazanja uopsteno...ako ima sta da poruci..nek dodje na forum,pa kaze sta ima.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Čet Apr 03, 2014 10:21 pm

Ovo je neverovatno.Šta je Bogorodica krenula u turneju?Svuda se sad prikazuje....  pacov 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pet Apr 25, 2014 6:58 pm

....i posle "čuda" ,promet u restoranu porastao 500% (Slava Gospodu ,aliluja ,aliluja ..  )

-------

USKRŠNJE ČUDO: Lik isusa se pojavio na palačinki!

Ludi svet 14:39, 25.04.2014.
Autor: Foto: Printscreen

Lik Isusa Hrista pojavio se na jednoj palačinki u američkom restoranu, i to baš na Veliki petak, tvrdi menadžerka kafea u Kaliforniji
Menadžerka kafea u Kaliforniji kaže da se zapanjila kada joj je konobarica pokazala palačinku na kojoj se pokazao Isusov lik, pogotovo zato što se prethodne noći molila Bogu da čuva njihov restoran.

[You must be registered and logged in to see this link.] link

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pet Maj 16, 2014 9:41 pm

Bliži se otkrivanje međugorskih tajni

Bliži se vrijeme ispunjenja tajni međugorskih brda, kada će se samo nebo bljeskom punine milosti spustiti nad dolinu suza i rasuti sjeme vjere i nade nad pustopoljinom umorenih života.
Iz daljine nebeskih prostranstva bliži se svjetlosni znak koji će obasjati carstvo tame i iz Gospinog glasa odaslati u svijet bez mira najsnažniju poruku ljubavi. Gospa nam već sada kaže da ne pričamo o tajnama nego da molimo, jer zna da su Njene tajne obavijene molitvama koje moramo izmoliti da bi ih uopće mogli razotkriti i vidjeti ih u svjetlu istine i Božje pravde koja će zavladati nad svime što je ikada stvoreno. Dok smo još u milosti što je Gospa i dalje prisutna u našoj stvarnosti, u tom vremenu i prostoru što teče međugorskom rijekom mira, dok čekamo ispunjenje molimo neka nas ispune darovi Duha Svetoga i preplavi milost da smognemo ispuniti vlastita obećanja koja smo dali kao zavjet našoj Majci da bi i sami zasjali kao znak onima što žive u tami. Molimo neka nam Gospino obećanje ispuni nutrinu radosnom spoznajom da je Bog uvijek uz nas, i u ovim najpogubnijim vremenima kad su ralje zvijeri širom otvorene prema vratima pakla, spremne da progutaju svaku nadu i uguše svako svjetlo crnilom ništavnosti.

Dok bdijemo s užganim svjetiljkama molimo da nam vjetrovi podzemlja ne uzdrmaju tlo pod nogama gaseći sveti plam u srcu da na vrijeme krenemo k brdu našeg spasenja vođeni svjetlom istine i mudrošću prepoznavanja Gospinog znaka koji će zasjati na kamenom i trnovitom putu hodočašća života. Znak je važan i biti će ucrtan na čvrstoj stijeni, ali označimo najprije svoj život pečatom znaka da pripadamo Isusu, da smo ovce Njegovog stada, da na svom srcu i tijelu nosimo žigove i rane Boga živoga svjedočeći pred svima snagu križa Gospodinova kao jedini znak po kojem ulazimo kroz vrata vječnosti, Uskrsa. Neka sve drugo ostane pred vratima svijeta jer Zli ne miruje i uvijek će se dobro pobrinuti da zasjeni nebesku stvarnost i ograniči je našim skutrenim razmišljanjima. Jer nije razum ono čime ćemo dokučiti Gospine tajne, nego srce oslobođeno pritiska svjetovnog i prolaznog, lišeno ubojitog adrenalina primamljivog nauka i želje da oživotvori tijelo ubijajući duh u zamjenu za vječnu mladost. Srce koje kuca i prihvaća svetu Krv Gospodina našega Isusa Krista da kola venama života i otkriva svakoj stanici propadljivoga tijela tko je Bog, tko je ljubav i naš mir, naša snaga i život, naše sve !!!.

Tajna je u nama i svuda oko nas, otkriva se svakim danom u poniznom srcu koje prepoznaje uznemirujuće znakove vremena u duhu istine i prinosi ih Bezgrešnom Srcu Marijinom kao molitvu za spas ublažavajući kaznu Božju koju smo sami priredili iskrivljenim načinom života i izokrenutih vrijednosti. Nismo stvoreni da bi bili robovi dobro opremljene "radionice Pakla"i kao sluge služili velikoj svjetovnoj izmišljotini koja zatvara vrata spoznaje i zatomljuje vjeru, svoreni smo čudesnom silom koja oslobađa i nijednom živom biću nije dano razumjeti taj stvarateljski čin Božji. Tajne se otkrivaju snagom molitve koja progovara iz duše te onda otkriva onaj svijet pun beskrajno vječnih istina koje plivaju morima Božjeg milosrđa. Ako smo okupani takvom molitvom onda su tajne, pa i one Gospine jedan veliki val svjetlosti koji će ugušiti taj krik nemoći u svijetu koji vapi za slobodom i mirom a koji se ne postiže vlastitim snagama, već zajedničkim. Čovjeka kojega Križ odgaja zna da bez njegove osobne Kalvarije nemože postići svrhu koja je po volji Oca Nebeskoga jer tu na tom trnovitom putu leži tajna koja pročišćava i utire put prema vrhu Golgote, tajna koja se ukorijenjuje u dubinu žrtve i ljubavi, tajna koja dobiva svoj smisao kada se prihvati patnja i bol kao dar Raspetome.

Poziva nas Gospa da se okrenemo prema Onome od kojeg nam dolaze sve milosti, koji snagom svoje ljubavi razgoni strahove, koji svojom dobrotom i blagošću poziva na put pomirenja, koji nam šalje Majku da bismo se osvjedočili kako nas Bog nije napustio niti zaboravio, koji Nju zasiplje milostima da bi ih mi preko Njenih ruku stostruko primili. Milost da svima pokaže kako je Nebo među nama. Gospa kaže da ne razgovaramo o tajnama, nego da molimo - ističe nam Mirjana i napominje da se ne treba bojati. - Tko osjeća nju kao svoju majku i Boga kao svoga oca, ne boji se ničega. Ona kaže da se tajni plaše samo oni koji još nisu upoznali ljubav Božju. Uči nas da budemo spremni ovaj čas doći pred Boga, a ne u budućnosti. Uvijek će biti Božja volja, a naše je da je spremni čekamo.

A znak, vidioci kažu, "na poseban način ostavlja za one koji su još daleko od Boga "Presveta Djevica Marija govori o njezinu planu za Međugorje u svoj njegovoj širini i dubini I kaže nam "ukazanja u Međugorju su moja posljednja ukazanja na Zemlji, neće biti drugih". Pohranjujte Njene poruke u srce, pođite u dubinu molitve i hoda stavljajući Božji interes nad vašim i otkriti će vam se u duhu dragocjeno blago tajni sa izvora vječnosti, tajna ljubavi i mira. U Božjim smo rukama.

Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   Pet Maj 16, 2014 10:13 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]  link 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?   

Nazad na vrh Ići dole

ČUDA, PRIKAZANJA i PREDSKAZANJA -istina ili biznis ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» IZAZOVI ISTINE
» ZIVA ISTINA ZA OBEDIAL TABLETE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: