DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Govorite li STRANE JEZIKE ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Jan 25, 2009 6:32 pm

First topic message reminder :

Zbilja-govorimo li strane jezike , koje i u kom obimu , da li nam je to znanje nekada u životu dobro došlo ?

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
fantom®

Godina : 52
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Avg 07, 2015 11:24 pm

brdjanin ::
Molim lepo...imam crno-na belo osmicu iz Akademskog engleskog!!! :sunce11:

čista 10-ka

...nije ni čudo nakon 8 godina rada sa indijcem...ircem...škotom...namibijcem .... mslm..hoću reći..postoji english i English ... i vjerujte da postoji kako god to glupo zvučalo
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Avg 07, 2015 11:25 pm

sonia ::

Hahahha, isto i ja tako!  smehsmeh Kad ti ja to pomesam, samu sebe ne razumem sta ono rekoh  zubbb 

A nasmesnije sto ljudi ne skontaju odmah nego te samo gledaju belo!  smehsmeh  Nekad se okrenem i ispravim, a nekad samo nastavim kao da je sve ok  rabbit
Nemoj da mi se tu femkaš ....koliko ono jezika govoriš ,jedno 5 ,uključujući arapski ?

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Avg 07, 2015 11:47 pm

..da da ..govorimo.govorimo..

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Okt 09, 2015 8:46 pm

Danubius ::

Hahahha, isto i ja tako!  smehsmeh Kad ti ja to pomesam, samu sebe ne razumem sta ono rekoh  zubbb 

Nemoj da mi se tu femkaš ....koliko ono jezika govoriš ,jedno 5 ,uključujući arapski ?

E pa, da si video decju zabezeknutost kad sam se naprecac, negde '' iz malog mozga'', setila latinskog iz medicinske i fino se sporazumela sa bakicom u hotelu :)
Inace, da ne preteram, ali 90% Italijana nema pojma engleski, i nema nameru ni da ga uci :) fantasticni su :) 
ocene

Prego

Permesso

Mille grazie

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Okt 09, 2015 8:54 pm

Ja,ja...malo novo Hrvatski,malo Bošnjački,Malo Crnogorski,slabije Makedonski,ne jodlujem Slovenski baš nimalo,sakam Makedonke al ih ne razbiram puno...more svaka dadada jel treba još ne znam dm2
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pet Okt 09, 2015 9:03 pm

E pa, da si video decju zabezeknutost kad sam se naprecac, negde '' iz malog mozga'', setila latinskog iz medicinske i fino se sporazumela sa bakicom u hotelu :)
Inace, da ne preteram, ali 90% Italijana nema pojma engleski, i nema nameru ni da ga uci :) fantasticni su :) 
ocene

Prego

Permesso

Mille grazie

Talijani su nevidjeni nacionalisti...uz more hotel,recepcija,restoran...svi govore iskljucivo talijanski....i sto velis,pokusaji sa latinskim urodili plodom...super smo se sporazumijevali...ahahahahah

.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Uto Avg 01, 2017 12:36 pm

Astra ::

Talijani su nevidjeni nacionalisti...uz more hotel,recepcija,restoran...svi govore iskljucivo talijanski....i sto velis,pokusaji sa latinskim urodili plodom...super smo se sporazumijevali...ahahahahah

Izgleda da ako nisi siguran u znanje jezika ,bolje ćuti ?

-Zašto ti je udarila šamar ?
- Pa bila je uobražena,ja sam je samo pitao na koju plažu če da ide...
--Kako si je pitao ?
- Where you going bicth?!

:girl let: ljuta 2

Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Sre Avg 02, 2017 12:32 pm

Kako nas je klasičan način učenja naučio da mrzimo strane jezike

Više od 90% ljudi koji su bili na mojim časovima su mi rekli da mrze nemački jezik. Kada ih pitam zašto, odgovaraju uglavnom da su nemački učili u školi i da ne umeju da kažu nijednu rečenicu. Njihovo nezadovoljstvo i nedostatak ljubavi prema nemačkom jeziku se javlja usled dugogodišnjeg neuspešnog učenja.
Većina misli da je taj nemački jezik toliko težak da ako nisu uspeli da ga nauče za četiri, šest ili osam godina, neće sigurno moći da ga nauče nikada. Kada sagledaju svoje znanje posle samo jednog kursa jezika, shvataju da nije jezik težak, već su ga ceo život učili na pogrešan način.

Moj najbolji učenik je dečak od 13 godina neverovatnih sposobnosti, koji je za nekoliko meseci pričao nemački jezik bolje od svih ostalih učenika. Ovaj mali genijalac je sam odlučio da promeni osnovnu školu, kako bi nastavio da uči nemački jezik umesto francuskog, koji je do tada učio. Razlog za to je što posle dve pune godine učenja francuskog jezika u svojoj osnovnoj školi nije bio u mogućnosti da na tom jeziku govori. Znao je reči, znao je i gramatiku francuskog jezika, bio je najbolji učenik u razredu, ali nije mogao da koristi jezik. Posle mesec dana mi je rekao da više rečenica može da sastavi na nemačkom jeziku nego na francuskom, uprkos godinama učenja, jer, kako on kaže, u školi rade samo gramatiku. Dok nije krenuo na kurs nemačkog jezika, mislio je da su strani jezici preteški i da ih nikada neće progovoriti.

Da li se i Vi osećate isto?

Razlog zbog kojeg izlazimo iz osnovnih i srednjih škola bez znanja stranih jezika nije u tome što su ti jezici preteški i nesavladivi. Razlog je pogrešan način učenja. Većina nastavnika je nezainteresovana za to da našoj deci prenese znanje, insistiraju na gramatici, a usmena ispitivanja se sastoje od prevoda tekstova, koje deca uče napamet. Ako je jedino čega se iz osnovne i srednje škole sećate promena glagola po licima, onda su i Vas učili na pogrešan način.

Jezik mora da se govori. I mora da se uči da se govori.

Ukoliko mislite da ste Vi krivi za to što ne govorite strane jezike – NISTE! Kriv je sistem obrazovanja i klasični način učenja. Svako može da nauči strani jezik! Potreban Vam je samo dobar profesor, koji zna šta učenje stranog jezika podrazumeva. Ako Vam je potrebno da naučite strani jezik, nemojte da pristajete ni na šta manje od progovaranja jezika. Ako Vam neko nudi nešto manje od toga, znajte da ćete završiti sa istim znanjem kao i posle osnovne škole.

Ako ste ograničeni sa finansijske strane, opet je bolje da imate manje časova sa kvalitetnim profesorom, nego veliki broj časova koji će biti gubljenje vremena.

tekst je pozajmljen sa [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Datum upisa : 12.04.2017

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Sre Avg 02, 2017 1:15 pm

Kako kad...kad popijem malo vise postanem poliglota, progovorim razne jezike tako da me niko nista ne razume... ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Sre Avg 02, 2017 1:23 pm

savo ::

Jezik mora da se govori. I mora da se uči da se govori.

Upravo sa ovim se srećem ,i sve je tačno od reči do reči . 
Džaba doneseš diplomu o "znanju jezika C 26-tog  stepena" ,ako ga ne umeš primeniti u komunikaciji . 
A ako se to brzo ne promeni ,svaki strani poslodavac će ti isporučiti  "laufpass " .

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Čet Avg 31, 2017 6:24 pm

"Hrvatski" cepam sve u šesnes' smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Čet Avg 31, 2017 6:46 pm

Moj kratki boravak u Slovčkoj je davao nadu da ću ipak da prikačim poznavanje jednog stranog jezika. Ali prerani povratak sa mesta gde sam radila sa jednom do 4 Slovakinje (hoćeš nećeš progovorićeš) me je sprečio u učenju. Ali ono osnovno - molim, hvala, pozdravi ...fajčenje ... i univerzalnu reč za sve ANO što bi značilo jeste/razumem/jasno mi je i tome podobno čak i kad ti ništa jasno nije ili u upitnoj varijanti (čuješ po izgovoru) razumeš/jel jasno/shvataš ...

Drugi boravak u kako Slovaci nazivaju svoju zemlju Slovensko mi je doneo ne učenje slovačkog (slovenskog kako oni zovu svoj jezik) već opasnost da upropastim znanje maternjeg mi srpskog. Previše kolega s južne pruge koji su forsirali svoj zavičajni naglasak a još više gramatiku koja s gramatikom srpskog (a ni sintaksa im nije razumljivija) ima veze koliko i ja s džez baletom.

Nadam se da ću imati prilike da naučim ovaj lep i melodičan jezik (žene nema šanse da razumeš to priča 330 na sat) koji dosta liči na srpski i hrvatski ali ima i puno staroslovenskih reči sačuvanih.

Zoxy the Poliglota u pokušaju

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Čet Avg 31, 2017 6:52 pm

Oooo daaa , posebno mi je dobar rad ruku smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Čet Avg 31, 2017 7:05 pm

podbarac ::
I ja.Kad pričam odmak slikam tako i da gluvi razumeju odmah. 
Ima jedna na tviteru,Jeca Mehanizacija,umesto kad ,ona piše -"Ja kaT sam bila".... 
Ima nas svakakvih. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Čet Avg 31, 2017 7:13 pm

podbarac ::

E moj Komšija kad sa znanjem šest reči jezika države u kojoj si treba da se prevezeš od tečke A do tačke B a jedino ti je upotrebljiva "rečenica" - Rihli vlak Trnava što znači da bi izvolela jednu kartu za brzi voz do Trnave budeš i uspeo da ne kreneš u pravcu Moskve umesto Bratislave i Carstvujušćeje Vijene znaćeš šta je uspeh.

Nekako sam uspela da se popnem na peron koji vodi u pravcu rečene Moskve. Protiv koje nemam ništa ali nije bila cilj mog puta. I prvi na koga naletim i pokušam da ispitam kako da stignem tamo gde hoću neki stranac koji spika samo ingliš. To samo meni može da se desi naravno.

Onda naiđu dva Slovaka. Lepo se ispričamo pomoću mojih šest reči koje sam znala (sve sam ih razumela za divno čudo) upute oni mene u podzemni prolaz gde sretnem dve ljubazne devojke koje mi radom ruku pokažu da krenem za njima. I tako ja umesto iz Sibira pišem iz Srbije.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Sub Sep 09, 2017 9:10 pm

Nije sramota ako neki običan čovek slabo govori strani jezik ,ali ministar spoljnih poslova ???
Srbijo ,nije ni čudo što ti se ceo svet smeje ,kad ovakve šalješ da te po svetu predstavlja . 

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Sub Sep 09, 2017 9:22 pm

Dačić se nije nadao da će tako daleko dobaciti .
Slovka li ga slovka.Smešno i tužno. 

Podseti me na "Tesnu kožu" -Jenny kissed me when we met, :D
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 12:12 am

Kijara-brm ::
Jenny kissed me when we met, :D

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 12:29 am

Kao da je Dačićev sin.  ludismeh
Dakili je južna pruga.Malo se frlja  i loše akcentuje sa padeži ,pa je tako preneo na engleski. 
Mlad je ,naučiće :D
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 1:01 am

Govorim 2 sasvim dobro kao maternji i jos jedan onak razume se i jos jedan skolski nivo znaci pisi propalo , prodali me za sicu smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 1:45 am

Govorim srpski ... malo li je ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 5:25 pm

Nije sramota ako neki običan čovek slabo govori strani jezik ,ali ministar spoljnih poslova ???
Srbijo ,nije ni čudo što ti se ceo svet smeje ,kad ovakve šalješ da te po svetu predstavlja . 

Nije toliko tragicno kako je procitao nego je pitanje sta je u stvari imao namjeru da kaze. Ko li mu je sastavio takav govor? Suplja prica, sastavljena od fraza, koja nista ne kaze.
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 7:01 pm

Ja sve jezike govorim u nazaT smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Ned Sep 10, 2017 11:19 pm

Blebetalo ::

S koje strane se s tobom moze razgovarati?
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   Pon Sep 11, 2017 7:43 pm

ZIKO ::
Blebetalo ::

S koje strane se s tobom moze razgovarati?

Sa prave strane dadada
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Govorite li STRANE JEZIKE ?   

Nazad na vrh Ići dole

Govorite li STRANE JEZIKE ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» 01-INTERAKTIVNE ASTRONOMSKE STRANE
» GIMNASTIKA ZA VIJUGE
» Dobre i loše strane voća !
» Horoskopski znaci i moda,frizura i sminka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: