DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

POLITIKA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: POLITIKA   Ned Feb 24, 2008 11:52 am

First topic message reminder :

Predpostavljam da nikome od nas politika nije vazna u zivotu...verovatno nema gore teme za jedan forum (ne kaze se dzabe da je politika kurv...a ) ali , bar u ovoj zemlji je ona stvarnost, i ne mozemo okretati glavu od toga.Posto se hteli-ne hteli uvukla u razne teme, hajde da ovde bude mesto gde mozemo slobodno reci sta mislimo.U stvarnom zivotu to NE mozemo, jer je opet zavladala retorika 90 tih.."Patrioti" ,izdajnici....svetske zavere,jedinospasavajuca Crkva, "majka Rusija" ...sve sto smo mislili da je zauvek proslo-vratilo se. Kao u horor filmovima-ubijes negativca-a on ti se vrati kao zombie....Pa da pocnemo....da li ste primetili da na "Pijanicevoj" Tv (Aleksandar Tijanic, covek za sve rezime) su jednostavno izbaceni svi americki filmovi i serije-a da umesto njih idu ruski, ceski i kineski???? Suludo,,,,, :joker:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Luckasta

Godina : 57
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Sub Feb 14, 2009 10:01 am

Dani...drug moj...Molim te ne citaj samo slova!!!
Znas onu staru poslovicu ? "Papir trpi sve"

E tako i taj sastavljeni ustav...

Citaj izmedju redova toga ustava, citaj misli ljudi koji su pripremili i sastavili taj ustav, gledaj ih tvojim ocima i slusaj ih tvojim uhom!!!
Ne dozvoljavaj da te i dalje zanose , intersdzije i lazovi!!!

Ovcica je lepo rekao " Sta ce imati obicni narod kao ti i ja od svega toga?"...
To je stavrno tako, nista necemo imati..Osim jos jedne prevare vise i zamaglivanja !!!

Ja zaista ne mogu vise da shvatim bilo koji nas narod iz ex-YU..
Dok druge zemlje rade na tome da se ujedine, nas narod sve zivo radi na tome da se raspadne jos vise???????
Nemacka je decenijama radila i cekala na taj dan , da opet dobije svoj deo teritorije nazad i da budu opet jedna zemlja i jedan narod...To ujedinjenje je celu Nemacku (zapadnu) kostalo i jos uvek kosta grdne pare...Zemlja koja je bila bogata sa finansijskim rezervama, pukla je zbog toga...Toliko pukla, da nema vise prosecnoga Nemca, koji ne kaze " Kamo srece da se moze Berlinski zid jos jednom sagraditi i jos visljim podignuti , nego sto je bio"...Ali sve to je nebitno bilo i vredelo je, jer su opet sjedinjeni i jedan narod!!!

A mi kao slepci nasedamo laznim pricama, nasih politicara, koji su vec davno kupljeni i placeni bas od zemalja kao sto su Nemacka i razne EU zemlje ( a da ni ne spominjem USA)...Kupljeni ne iz ljubavi prema nasoj zemlji i nasem narodu (nema veze koje nacije ili vere) vec iz svojih licnih interesa i profitologije...
Boze dragi...odrasla sam u tome "zlatnome zapadu" znam ih kako disu...Sve ce da urade, samo da stignu do svoga cilja i interesa!!!
Mi kao narod moramo da se promenimo, ne trebaju nam politicari , koji ce red da nam prave...Sami treba da naucimo da vodimo i da se upravljamo po redu i disciplini...Da naucimo prave radne osobine, vaspitanje primerno za nasu decu, postovanje prema drustvu u kojem zivimo...Sve dok toga nema, svi politicari ce nam biti isti!!!!
MI smo ti koji mozemo bez bilo kakvih ustava i raspada nase zemlje da pokrenemo to!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Sub Feb 14, 2009 12:44 pm

Da naucimo prave radne osobine, vaspitanje primerno za nasu decu, postovanje prema drustvu u kojem zivimo...Sve dok toga nema, svi politicari ce nam biti isti!!!!

Kao i obično , razumni ljudi se slože ! aplauseee

Evo, čisto da se vidi , biografija "najvećeg zagovornika autonomije Vojvodine-i izdajnika srpstva -po nacionalistima . predsednik Skupštine Vojvodine, Bojan Pajtic (Srbin, pravoslavac)

Portret: Bojan PajtićU traganju za merom
Autor: Vesna Mališić | 14.02.2009. - 05:00

Bojan Pajtić
Polemike koje su nastale posle objavljivanja nacrta Statuta Vojvodine, ponovo su otvorile stara nepoverenja i sumnjičenja. I dok se ideja „funkcionalne autonomije” skenira ne bi li se utvrdile eventualne skrivene namere pisaca Statuta, analitičari unutrašnjopartijskih prilika u Demokratskoj stranci pokušavaju da „utvrde” da li to predsednik Srbije, na ovoj temi, pokušava da umiri sve jačeg potpredsednika stranke i vojvođanskog premijera Bojana Pajtića. U političkoj kulturi sklonoj dopisivanju i učitavanju značenja pre nego razložnoj i argumentovanoj debati, Bojan Pajtić postaje „sumnjivo lice”. A on se, u stvari, pokazao kao političar koji traga za merom i uspeva da balansira između stalnih pritisaka prema centralizmu i separatizmu. Uz očiglednu nelagodu što nema događaja koji se ne instrumentalizuje u dnevnopolitičke potrebe.
Bojan Pajtić se profilisao kao racionalan političar koji veoma drži do multietničnosti i različitosti Vojvodine, ali i evropske perspektive Srbije. A potekao je iz tradicionalne, starosedelačke, svešteničke porodice. Njegov otac Lazar, posle završene Bogoslovije u Beogradu i rukopoloženja za đakona u Subotici 1970. godine, primio je parohiju u Nadalju. Mesec dana pošto se sa suprugom Anđelijom doselio u ovo pitomo bačko selo, rodio mu se sin Bojan. Nedugo zatim, Lazar je, zbog velikih problema sa glasnim žicama, morao na napusti pojanje i crkvene obrede i egzistenciju potraži u drugoj profesiji. Kada su ga jednom uslovili da zbog posla obrije bradu, on je to odbio, rečima: „Jeste teško kad nemaš posao, ali još je teže ako izgubiš čast, uverenje i poštenje”. Zaposlio se kao komercijalista u Senti. Uporedo je, punu deceniju, obavljao i poslove upravnika i reditelja Kamerne scene „Miroslav Antić”. Tu je Bojan zavoleo pozorište i postao amaterski glumac. Držao se po strani od politike, pogotovo što kao dete iz svešteničke porodice nije bio baš podoban. Ali kad je došlo vreme da odlučuje o studijama izabrao je Pravni fakultet. Diplomirao je 1995. godine, jedno vreme radio u Okružnom sudu u Novom Sadu, a onda postao asistent na Pravnom fakultetu. U to vreme njegov otac je angažovan u obnovi Tekelijanuma i preselio se u Sentandreju.
Vreme demonstracija i otpora Miloševićevom režimu nateralo je Bojana da počne da se bavi politikom. Zbog prijateljstva njegovog oca i Milana Paroškog učlanio se u Narodnu stranku. Za mladog pravnika, nacionalno orijentisana stranka bila je pretesna, pa je već septembra 1996. godine postao član Demokratske stranke. Njegova karijera u DS bila je munjevita. Postao je najpre portparol Gradskog odbora DS u Novom Sadu. Bio potom predsednik Pokrajinskog odbora, pa član Glavnog odbora, član Predsedništva i konačno potpredsednik DS, biran dva puta.
Posle promena 2000. bio je narodni poslanik i tri godine je predsedavao Zakonodavnim skupštinskim odborom. Funkciju šefa poslaničkog kluba DOS, posle ubistva premijera Đinđića, obavljao je devet meseci. I tada je postao jedan od aktera afere Bodrum koja je izbila oko nameštanja glasanja u Skupštini Srbije za izbor Kori Udovički za guvernera NBS. Do danas, to je jedina afera u kojoj se pominje njegovo ime.
Od novembra 2004. godine predsednik je Izvršnog veća Skupštine Vojvodine. Jula 2008. ponovo je izabran na tu funkciju. U međuvremenu je magistrirao, oženio se, dobio dva sina i odbranio prvu disertaciju u Srbiji na temu „Bračni ugovori”. Bez obzira na to što ga smatraju uspešnim političarem, on sebe vidi kao profesora obligacionog prava.
Simpatije u stranci stekao je dobrim rezultatima. Nije mu zaboravljena superiorna kampanja na poslednjim izborima u Vojvodini na kojima je trijumfovao. Pokazao je da ume da napravi odličnu stranačku strukturu, da ima ambiciju, ali i rezultat. U njegove zasluge ubraja se to što je DS u trećem uzastopnom mandatu u pokrajini dobila poverenje građana i vlast, što je na poslednjim izborima sama osvojila natpolovičnu većinu u Skupštini Vojvodine i što je Pokrajinski odbor Demokratske stranke ubedljivo najorganizovaniji deo te stranke. Koliki je njegov rejting u stranci videlo se, kada se, ne svojom voljom, našao u poziciji da bude „odgovor stranke” na prvobitnu želju Borisa Tadića da premijerski mandat poveri Vuku Jeremiću. Na sednici Predsedništva DS, devet članova iz vrha stranke glasalo je za Pajtića, dok su Mirko Cvetković i Vuk Jeremić dobili po jedan glas.
Bojan Pajtić se i kao premijer pokrajinske vlade pokazao uspešnim. Njemu se pripisuje što budžetska inspekcija koja nikako da „proradi” u republici, funkcioniše u Vojvodini, što je funkcija ombudsmana uvedena prvo u Vojvodini, što nijedan stan u vlasništvu pokrajinskih organa nije otkupljen, što su plate funkcionera godinama iste i što pokrajinska vlada funkcioniše poslednjih godina bez ijedne afere. Jedan od njegovih prvih poteza kada je, po drugi put, postao premijer vojvođanske vlade bila je zabrana da se jede i pije na račun države.
Za Bojana Pajtića kažu da je pomirio sve vojvođansko. S jedne strane tradicionalno, jer je odrastao u religioznoj porodici, a s druge građansko, jer je usvojio sve vrednosti modernog društva. Zatim, nacionalno i multietničko, jer je odličan znalac prečanske srpske tradicije i kulture, ali i mađarske kulture i jezika. Pripada starosedelačkoj vojvođanskoj porodici, a najviše je uradio za „dođoše”, odnosno izbeglice u Vojvodini. I ostao jednostavan, porodični čovek.
Najbolji drugovi iz vremena kad nije bio na visokim funkcijama i dalje su mu najbolji drugovi. Njegova ljubav je i dalje pozorište, uživa u dobrom džezu i plesu. U stanju je da ceo dan provede na sastancima, a celu noć na plesnom podijumu. Ne pije, ne puši i redovno vežba. U izvanrednoj je fizičkoj kondiciji. Zato njegovi prijatelji u šali kažu da je među najjačima u Demokratskoj stranci.

I onaj koji je protiv : Velja Ilić (treba li uopšte pisati o njemu ? )

Čiplić: Ilić povredio Ustav i uvredio ceo srpski narod
Autor: Tanjug | 13.02.2009. - 13:42
Ministar za ljudska i manjinska prava Svetozar Čiplić najoštrije je danas osudio izjavu šefa poslaničkog kluba Nova Srbija Velimira Ilića kojom je uvredio ne samo pripadnike bošnjačke manjine, već i ceo srpski narod.

Čiplić je u izjavi Tanjugu rekao da je ta izjava povreda Republike Srbije i njegovog najvišeg akta Ustava, dok je u ljudskom smislu povreda ne samo kolege ministra Rasima Ljajića, već i povreda koja je učinjena i pripadnicima bošnjačke manjine.
Ilić je juče za skupštinskom govornicom zamerio to što je pozivnice za obeležavanje Dana državnosti u Orašcu potpisao ministar za rad socijalnu politiku Rasim Ljajić.
"Vi idete Karađorđu u posetu u Orašac, a pozivnice šalje Rasim Ljajić, moj drug, svaka čast, ali to je vređanje dostojanstva ove države, Karađorđa, to je uvreda za sve što je srpsko", rekao je Ilić.
Podsetivši da je Ustav Republike Srbije glavni pravni akt koji garantuje svakom građaninu njegovu slobodu i prava, ministar Čiplić je rekao da je onaj koji verbalno ili na bilo koji drugi način prekrši Ustav, zapravo učinio i najveću ustavnu povredu Srbije i pokazao da ne poštuje ni Republiku Srbiju.
"To je, istovremeno", dodao je Čiplić, "i povreda i sramota koja je naneta pripadnicima većinskog naroda, dakle srpskog naroda, jer se u većinskom narodu stiče pogrešna slika da ono što misli poslanik, on reprezentuje i deo mišljenja naroda većinskom narodu u Srbiji".
Ovo je, takođe, povreda civilizacijskih tekovina koje Srbija obeležava slaveći svoju modernu državnost, od 1804. godine, odnosno od Prvog srpskog ustava, koji je označio da Srbija zeli da ide putem Evrope i putem slobode, naveo je Čiplić.
"U ovoj državi je svako slobodan, bez obzira koje je nacionalnosti", zaključio je ministar za ljudska i manjinska prava.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Sub Feb 14, 2009 12:48 pm

zaebite bolikitu(politiku):))), suvise komplikovano za nas obicne smrtnike.....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Ned Feb 15, 2009 9:50 pm

Bas vala...Ajde zaebite politiku dajte sexa...jeste da nas politicari ebu i uzduz i popreko,ali nije to taj sex na koji ja mislim...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 8:18 am

Statut Vojvodine za 10 dana

Autor: M. L. | 15.02.2009. - 00:01
Usaglašavanje radne verzije teksta zakona o nadležnosti Vojvodine između predstavnika republičke i pokrajinske vlade praktično je završeno. Ostale su još samo neke nijanse koje će predstavnici Pokrajine i Republike tokom vikenda u Beogradu da završe, pa je na potezu republička vlada.

Vlada za desetak dana treba da usvoji konačnu verziju predloga i da je kao zvanični predlagač uputi Skupštini na usvajanje. Ovo je „Blicu nedelje“ potvrdio visoki pokrajinski funkcioner koji nije želeo da mu navodimo ime.
Kako je naš list već pisao, Pokrajina će prema budućem zakonu o nadležnostima i statutu imati izvršnu bez zakonodavne i sudske vlasti. Prema radnoj verziji zakona, suštinski se ništa bitno nije promenilo, navode u pokrajinskom delu Demokratske stranke. Vojvodina će umesto međunarodnih voditi međuregionalne poslove, moći će da bude članica evroregija i kao takva, u skladu sa zakonima i Ustavom, u tim regijama da otvara predstavništva, uz podsećanje da Pokrajina već ima predstavništvo u Segedinu koje je otvoreno još u doba Slobodana Miloševića. Pokrajina će imati normativnu, a ne, kako se interpretiralo, zakonodavnu vlast, pošto će donositi akte koji neće imati zakonodavnu snagu.
Inače, sadašnje nadležnosti pokrajinske administracije definisane su na osnovu Ustava Srbije iz 1990. i takozvanog Omnibus zakona iz 2002. Na osnovu Omnibusa, Pokrajina je imala samo neka poverena prava. Zakonom o nadležnosti, ta poverena prava, kao i prava koja joj pripadaju po novom Ustavu, postaće izvorna, pa se u žargonu Zakon o nadležnosti Vojvodine naziva Veliki omnibus.

Paklene pomorandže
Autor: Dragoljub Žarković | 16.02.2009. - 05:00

Da li odlazak Rasima Ljajića u bolnicu da bi posetio Velimira Ilića amnestira lidera Nove Srbije od odgovornosti za ono što je izjavio u Skupštini?
Ljajić je, u prvoj izjavi, odbio da kaže mnogo više od toga da bi sve što bi mogao da izgovori bilo tužno i patetično te da, ako tako o njemu govore prijatelji, šta li tek misle i rade neprijatelji. A onda je odlučio da nešto uradi povodom toga i s pomorandžama u kesi stao kraj Ilićeve bolničke postelje.
Recimo da je stvar okončana što se tiče njih dvojice. Ali, šta je s nama ostalima?

Ilić je krajem prošle nedelje u parlamentu s govornice, u direktnom televizijskom prenosu, izjavio: „Vi idete Karađorđu u posetu, u Orašac, a pozivnice šalje Rasim Ljajić, moj drug, svaka čast, ali to je vređanje dostojanstva ove države, Karađorđa, to je uvreda za sve što je srpsko.”
Optimizam povodom reakcija javnosti na citiranu izjavu pokazao je zaštitnik građana Saša Janković: „...Reakcija javnosti pokazuje da je vreme etničkih podela i isključivosti iza nas.” Velja Ilić, s druge strane, tvrdi da nije hteo da vređa Rasima, ni po jednoj osnovi, već je ukazao da bi na proslavu Sretenja, dana državnosti Srbije, poziv morao da šalje premijer ili predsednik države, a ne ministar za rad, socijalnu politiku... i još nešto.
Da li je Velja pravedan, a javnost nepravedna, kad je, mahom, u Ilićevim rečima prepoznala ono što je odmah kršteno kao - govor mržnje. Ispada da javnost, ma šta to značilo, ima pokvarenu maštu pa učitava u sadržaj i značenja kojih u sadržaju nema.
Ako je javnost tako reagovala, onda se izjava zaštitnika građana može iščitati i u drugom ključu. Daleko smo mi od toga da je „vreme etničkih podela i isključivosti iza nas”, kako tvrdi Janković. Jer da je daleko iza nas ne bi se ni sporili oko toga šta je Velja Ilić mislio kad je rekao to što je rekao.
Svi bi ga, brate, razumeli onako kako on to naknadno tumači.
Reakcije javnosti pokazuju u stvari da mi dobro znamo da je ta vrsta zla i političke nekorektnosti duboko usađena u društvenom tkivu, ali, ipak, ohrabruje spremnost dela javnosti da takve pojave uočava i na njih reaguje.
Nije ovo prvi put, a ponajmanje Iliću, da mu je jezik brži od pameti. Naknadna redakcija njegove izjave od male je pomoći sad kad se prosulo sirće. Da je Ilić umesto što je pominjao „svog druga” Rasima Ljajića, rekao da nije u redu da ministar za rad... poziva na proslavu u Orašac, i da je rekao da je to uvreda za državu, dakle da nije pominjao „sve što je srpsko”, srpstvo u suštini, ne bi ni bilo ovog spora. Ali, oboleli Velja Ilić očigledno jednači državu sa srpstvom, što barem po prvom delu ustavne definicije i nije netačno.
Dakle, da je pokazao malo više uzdržanosti, ne bi bilo ni ovoga, ali zar to nije preveliki zahtev kad je u pitanju lider Nove Srbije?
Ljajić je bolničku posetu i viđenje s Ilićem objasnio ljudskim i političkim razlozima.
Zašto ga nismo videli u Orašcu?

Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 9:35 am

Javnost i reakcija javnosti? Ma daj bre....Reakcija te "Javnosti" je u stvari ono sto nam preko medija plasiraju,pa ko se upeca upecao se.Sve je to smisljeno i ima svoje razloge.Da nije Danija i ovog foruma i teme politika ja licno ne bih ni znao ko je kome sta od tih politicara rekao.Da li je neko nekoga pokusao ili uvredio na bilo kojoj osnovi,a ne bih ni znao da je Rasim Ljajic bio u poseti Velji Ilicu.Znaci manite se glasa javnosti i reakcije javnosti na njihove nebuloze.Jako dobro se zna da javnost ima misljenje onakvo kako se prezentuje sa vrha.Vidim da cu morati opet da preskacem ovu temu.Neodgovara mi nesto to miljenje javnosti,jer sebe tu ne pronalazim.Imam i uvek sam imao svoje misljenje o tom pitanju politike i politicara.U mojoj okolini znaju da kazu da sam uvek antiprotivan,ali ja sam samo svoj i mislim svojom glavom.I mnogo puta se pokazalo da sam u pravu.Kada sam u redu za glasanje,kada smo svi pod pritiskjom Javnosti glasali za Kostunicu da bi najzad sklonili Milosevica rekao sam da ce biti isto kao i sa Milosevicem.Tada su se demokratki nastrojeni zgrazavali nad mojom izjavom da bi isti radili sve sto i za vreme rezima Milosevica.Svaka cast mom kolegi na demokratskoj borbi protiv Milosevica,jer nije nikako mogao da dobije posao zbog partijske pripadnosti,ali je to uspesno nadomestio kad je dosla na vlast njegova stranka.I sada se cesto zakacimo oko politike,ali jedino meni ne soli pamet jer imam mnogo argumenata za to sto tvrdim da su isti svi na vlasti.I opet ponavljam briga njih na vlasti za nas obicne ljude.Njima su vaznije fotelje od bilo kakve demokratije.I 99% svog vremena dragocenog utrose bas na borbu za te fotelje.Namerno necu da se doticem statuta Vojvodine,jer nisam procitao sta tu lupaju,ali ponajuci nase politicare nema tu leba za obican narod ma kako to bilo prezentovano u tom smislu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 10:33 am

Bravo, ofco_ SVI SU ISTI-to i ja kažem, i to i svako dan gledamo DB stoji iza "mišljenja javnosti" +korumpirani mediji....100% si u pravu (i ja preskačem ovu temu ubuduće ----nadam se, ali kad me uvek nešto žacne )

Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 10:39 am

Procitao ja statut.I nista pametniji nisam :p Nigde u statutu ne pise da je to otcepljenje od Srbije,ali isto tako nigde ni ne pise da je usaglasen sa ustavom republike Srbije,nego samo sa ustavom.Cijim?Americkim?Ili treba da se podrazumeva?Zar ne treba jasno i precizno sve da se navede kao sto su naveli za koriscenje sluzbenog jezika i pisma.Mada izgleda mi imamo vecu demokratiju od svih Amerika ovoga sveta.Nikada nisam imao nista protiv nikoga,ali bas bih voleo da Kinez u Americi popunjava papire na kineskom,jer ih hvala Bogu ima dosta i zasto ne bi imali pravo da pisu na svom jeziku i sluzbeno.A mogu da zamislim facu tamo nekog sluzbenika u Nemackoj koji bi citao molbu za posao nekog Turcina-na Turskom.Vidim ja da mi demokratiju tumacimo na samo nama znan nacin.Svima bi da udovoljimo da vuk bude sit i ovce zadovoljne.Od svega toga samo su nam ovi vukovi siti,a mi ovce mozemo samo da blejimo.I da se jos jednom dotaknem statuta.Jako lako danas-sutra uz 30000 potpisa biraca taj isti statut moze da se prozove Ustav.Koliki je procenat 30000?To je vecina u Vojvodini?Nisam ni znao da nas tako mnogo ima :P Dok je iovaca bice i sisanja...
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 11:07 am

Mene politika ne zanima! :evil:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 12:29 pm

Vazno da nasi pobedjuju a ove ko sisa:))) :974438: :0bles: :mafiav6:
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Feb 16, 2009 1:53 pm

::da :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Mar 02, 2009 7:52 am

Bivši šef DB bio glavni američki čovek u Beogradu

Stanišić CIA odavao sve tajne

Autor: E.B. | 02.03.2009. - 07:30
Bivši šef Državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišić osam godina je bio glavni čovek američke CIA u Beogradu, koja je Haškom tribunalu, gde se Stanišiću sudi, dostavila poverljivi dokument sa dokazima o pomoći koju im je pružio, objavio je juče „Los Anđeles Tajms”.

Jedne noći 1992. u beogradskom Topčiderskom parku, Stanišić se sastao sa oficirom CIA Vilijamom Lofgrenom i te noći su „dva špijuna sklopila tajno partnerstvo za koje niko nije saznao: Stanišić je osam godina bio glavni čovek CIA u Beogradu”, navedeno je u opširnom članku o delovanju Stanišića tokom sukoba na prostoru bivše Jugoslavije. Autor je naveo da su ga mnogi smatrali mozgom režima „zahvaljujući kome je svet dobio zastrašujući novi termin ‘etničko čišćenje’”. Ali, oficiru CIA Vilijamu Lofgrenu bila je potrebna pomoć jer CIA, piše list, nije znala šta da radi kada je u Jugoslaviji izbio građanski rat, i da je po izbijanju sukob u Bosni i Hercegovini, CIA očajnički želela da dođe do obaveštajnih podataka iznutra. „Stanišić i Lofgern su na tajnim sastancima po brodovima i bezbednim kućama duž Save razmenjivali detalje o funkcionisanju Miloševićevog režima.

Zapečaćen dokument
Stanišić, kome se sudi u Hagu i koji bi mogao da bude osuđen na doživotnu kaznu zatvora, pred sudom se pozvao na svoje američke saveznike. CIA je, što je krajnje neočekivano za nju, dostavila sudu poverljivi dokument u kome se navode Stanišićevi doprinosi i dokazi za pomoć koju im je pružio, a dokument je i dalje zapečaćen, piše list. Lofgren, koji je sada u penziji, kazao je da je CIA sastavila dokument da bi pokazala kako je „ovaj navodno zli čovek učinio mnoge dobre stvari, ali ne poriče optužbe protiv Stanišića”.
Hag će razmatrati dokument na zatvorenom većanju jer je sadržaj poverljiv, piše „LA Tajms”.
Stanišićeva odbrana se zasniva na nekoliko desetina razgovora sa sadašnjim i bivšim zvaničnicima američkih i srpskih obaveštajnih agencija, kao i dokumentima u koje je „Tajms” imao uvid. Među njima se nalaze zvanični dosijei srpske obaveštajne službe i izveštaji na sedam strana o tom krvavom periodu, koji je Stanišić napisao dok se nalazio u pritvoru u Hagu.
Tu Stanišić sebe, naveo je američki list, predstavlja kao čoveka koji je pokušao da utiče na Miloševića da bude umereniji i koji je intenzivno sarađivao sa CIA kako bi zaustavio krizu. „Ja sam institucionalizovao saradnju sa američkim obaveštajcima, uprkos tome što su odnosi između naše dve zemlje bili veoma loši: ta saradnja je u velikoj meri doprinela deeskalaciji sukoba”, napisao je Stanišić a prenosi „LA Tajms”.
Tužilac Dermot Grum je u Hagu prošle godine na suđenju pokazao fotografije Stanišića sa pripadnicima specijalnih jedinica. Grum je prikazao i video snimak na kojem se vidi kako pripadnici paravojne formacije „Škorpioni” streljaju muslimane. Bivši pripadnici DB osporavaju svoj udeo u ovim zločinima. „Nikada nismo počinili genocid. Naprotiv, pokušavali smo da ga zaustavimo”, kazao je Vlado Dragićević koji je godinama bio Stanišićev zamenik, preneo je „LA Tajms”.

Oslobađanje talaca
Oficiri CIA koji su radili u tom regionu kazali su da nikada nisu videli dokaz da je umešan u ratne zločine. Štaviše, oni su ga smatrali ključnim saveznikom. Na jednom od sastanaka sa Lofgrenom predao je fasciklu sa dokumentima među kojima su bili i dijagrami skloništa i drugih objekata koje su srpske kompanije izgradile u Iraku za Sadama Huseina. Ali Stanišić je odredio granice i nikada nije uzeo novac od CIA, nije učestvovao u njenim operacijama, niti je činio bilo šta što je smatrao bezočnom izdajom svog šefa, piše američki list. Posle mnogobrojnih tajnih sastanaka, on je ubedio Miloševića da mu dozvoli da uspostavi kontakt sa CIA. U pismu dostavljenom Hagu 2004. CIA piše kako je Stanišić pokušao da spreči neke od najeksplozivnijih događaja u Bosni. U proleće 1993. na nagovor CIA, izvršio je pritisak na načelnika Generalštaba Vojske RS Ratka Mladića da nakratko prekine granatiranje Sarajeva, piše list. „On je pomogao u oslobađanju 388 vojnika NATO kojima su skinuli uniforme i vezali ih za stabla da bi služili kao ljudski štit od bombi NATO. Stanišić je napisao kako je pregovarao o oslobađanju talaca uz podršku rukovodilaca CIA”. Pokušao je da interveniše 1993. kada su oboreni i zarobljeni francuski piloti. „Mladić nije hteo da prizna da je zarobio pilote, ali moja služba je uspela da otkrije okolnosti i mesto njihovog zarobljavanja i dostavila je te informacije CIA i francuskim vlastima”, napisao je Stanišić. Stanišić je pratio Miloševića na mirovnim pregovorima u Dejtonu i zatim se vratio u Srbiju da bi sproveo ključne delove mirovnog sporazuma. Dag Smit, šef stanice CIA u Bosni, počeo je redovno da se sastaje sa Stanišićem i čak su se jednom prilikom sreli na nekom brodu na Savi. „Milošević mu se nimalo nije sviđao. Stalno je govorio kako je grozan, nepošten i pokvaren”, priča Smit. Na pitanje da li je bio u stanju da počini ratne zločine, Smit je odgovorio: „Mislim da je učinio najmanje zla što je mogao”. Tadašnji direktor CIA Džon Dojč pozvao je Stanišića u sedište agencije 1996. Glavnog srpskog špijuna su odveli da sluša džez u klubu „Bluz eli” u Džordžtaunu i u lov na ptice u Merilendu.
Dojč nije hteo da komentariše pisanje „LA Tajmsa”, kao ni Stanišić koji se leči u Beogradu čekajući nastavak suđenja u Hagu.

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pon Mar 02, 2009 9:45 am

.. hmmmm... Srbi, kao i svi narodi i narodnosti koji zive u Srbiji.. vole da se bakcu sa politikom... to je nama kao dobar dan, jednostavno u krvi.... zasto... e pa to je vec druga prica... i vuce korene iz prebogate istorije... sto potrebne, sto nepotrebne, glupe i razarajuce..

.. u nekim zemljama politika, njenim stanovnicima, nije ni na desetom mestu u razgovoru, gledajuci u odnosu na nas.. a kod nas je to glavna stavka.. i tako ce uvek biti..

.. svako ima svoj stav.. od penzionera u parku, do omladine i njenog pokreta otpora..

.. toliko se svi bakcemo s time... i nista ne dobijamo.. i dalje vlada kradja, korupcija i haos..
.. jedino se nadam da ce doci neko... s teskom diktaturom i sve dovesti u red... i oterati sve lezilebovice sa politicke scene..

.. nikome nece biti lako... ali ce biti ili-ili.. kao za vreme Tita.. nisi smeo da zucnes jer se znalo sta ti sleduje i gde se zavrsi.. znalo se sta se radi iza kulisa, barem oni upuceniji... ali cik reci nesto protiv... i svi mahali zastavicama, pevali mu slavospeve, gutali knedle... i ziveli.. lepo..

Poslednji izmenio Lily dana Uto Mar 24, 2009 11:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Ned Mar 22, 2009 11:56 pm

NAPAD NA ČEDOMIRA JOVANOVIĆA

PHOTO: BETA/MARKO RUPENA
Liberalno-demokratska partija (LDP) saopštila je u nedelju uveče da je troje napadača presrelo i vređalo njenog čelnika Čedomira Jovanovića i članove njegove porodice, dok su bili u automobilu
e-Novine

.kl1269a92491 A{font-weight:bold; color:#322864 }
.kl1269a92491 A:hover{text-decoration:underline; color:#322864 }
p {margin:0; padding:10px 0 0 0 }

U saopštenju se navodi da je Jovanović u vozilu bio sa suprugom i troje dece.

"Jovanović je uspeo da izbegne napad i da se udalji, ali su napadači ostali na mestu napada i nastavili da vređaju i prete roditeljima njegove supruge, poručujući da će Jovanovića ubiti i da 'neće ostati živi'", navodi se u saopštenju i dodaje da je o napadu obaveštena zemunska policija koja traga za napadačima.

LDP smatra da je napad posledica političkih prilika u Srbiji i, kako se navodi, kampanje koja se vodi protiv Jovanovića.

"Pozivamo sve državne organe i javnost, a naročito one koji mogu da utiču na atmosferu u društvu, da preduzmu sve da onemoguće ili preduprede ovakve događaje u kojima su ugroženi životi i bezbednost ne samo predsednika LDP-a nego i članova njegove porodice", navodi se u saopštenju.
Inače, dnevni tabloid Press već nedelju dana vodi kampanju protiv Čedomira Jovanovića, objavljujući tekstove na naslovnoj strani u kojima ga, na već dobro poznat način iz vremena kada je ista ekipa urednika radila u Nacionalu i Kuriru, proziva za kuću u kojoj živi i posao kojim se bavi.

....isti ...uvek isti, i nekažnjeno .................

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Sub Sep 26, 2009 11:44 am

Tužilac podneo zahtev za zabranu

„Obraz“ blizak DSS, a „1389“ naprednjacima

Autor: Ž. Jevtić | Foto:M.Jošida | 26.09.2009. - 08:03

Ekstremističke organizacije u Srbiji nisu samo ideološki istomišljenici sa pojedinim političkim partijama. Prema saznanjima „Blica”, „Obraz” ima tesne veze sa Demokratskom strankom Srbije, a „Pokret 1389” sa Srpskom naprednom strankom. Prema izvoru bliskom bezbednosnim strukturama, „1389” je podeljen na dva krila. Na cepanje pokreta uticao je isti proces u SRS, ali se krilo koje je ostalo naklonjeno radikalima više deluje kao nezavisno.

Juče nije bilo moguće dobiti preciznu informaciju kako se veza ekstremista i ovih političkih stranaka ostvaruje i da li se odvija na relaciji - glavni ljudi ekstremističkih pokreta sa određenim pojedincima iz stranaka. Osim ideološke bliskosti, ova saradnja trenutno ima za cilj stvaranje nestabilnosti u državi i slanje loše slike o Srbiji u svetu i poruke da trenutna vlast nije u stanju da se suoči sa problemima. Međutim, ove političke stranke šalju i jasnu poruku da oni kontrolišu „patriote” koji u svakom trenutku mogu da nanesu štetu.
Andreja Mladenović, portparol DSS, nije se juče javljao na naše učestale pozive. Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS, međutim, na pitanje da li su članovi „Obraza” i „1389” patriote ili ekstremisti, kaže: „Nisam razmišljao o tome.”
- Ali, za razliku od drugih, ja sam protiv zabrane. Ako neko vrši nasilje, policija treba da reaguje, ali ako sada zabrane ove organizacije, onda će i svakog ko im se ne bude sviđao. Zašto nisu zabranili neke druge organizacije? Zašto nisu podignute krivične prijave protiv ljudi koji su krali platna, slike… Nemamo ništa zajedničko s tim organizacijama, ali ne smatramo da je rešenje zabrana - ističe Vučić.
Na konstataciju da je često viđan u blizini članova ekstremnih organizacija, primera radi, kada su u Bulevaru Zorana Đinđića lepljeni plakati sa imenom haškog begunca Ratka Mladića, Vučić kaže: „Ja sam došao lično jer su oni bili uhapšeni, a tražio sam da onaj koji nije vršio nasilje ne može biti uhapšen.”
Da li ste bliski sa pokretom „1389”, bilo je jedno od pitanja za zamenika predsednika SNS.
- Ne znam šta znači biti blizak. Nikada ni s kim od njih nisam prijateljevao - tvrdi Vučić.
Prema saznanjima „Blica”, razmatra se mogućnost da se zabrani još nekoliko ekstremnih organizacija i trenutno se radi na prikupljanju dokaza koji bi bili dovoljan osnov za donošenje ovakve odluke. Ustavnom sudu juče je republički javni tužilac Slobodan Radovanović uputio predlog za zabranu „Obraza” i „Pokreta 1389” zbog delovanja koje je usmereno na nasilno rušenje ustavnog poretka, kršenje zajamčenih manjinskih i ljudskih prava i izazivanje rasne, nacionalne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Tomo Zorić, portparol tužilaštva, rekao je da se predlog zasniva na činjenici da, uprkos proklamovanoj toleranciji u društvu, izjave i radnje koje preduzimaju članovi udruženja „Obraz” i „1389” predstavljaju sistematsko i konsekventno ugrožavanje slobode opredeljenja ljudi po raznim osnovama i poziv na uspostavljanje totalitarnog umesto demokratskog društva.
Bosa Nenadić, predsednica Ustavnog suda Srbije, rekla je juče da bi ovaj sud već na sednici 1. oktobra mogao da formira predmet i odredi sudije izvestioca i obrađivača.
- Obrađivač predmeta i sudija izvestilac odmah po formiranju predmeta mogu preduzeti određene procesne radnje. Odluka o tome da li će predmet biti rađen po hitnom postupku, zavisi od sudije izvestioca - rekla je Bosa Nenadić.
Ona je istakla da zabrana delovanja neke organizacije predstavlja značajno ograničavanje slobode udruživanja i da se to može učiniti samo na osnovu Ustavom jasno definisanih razloga.
Međutim, pokrenuto je pitanje i odgovornosti državnih činovnika, organizatora skupa po nazivom „Kosovo je Srbija”, a kada je zapaljena Ambasada SAD, poginuo je mladić, a prodavnice u centru Beograda opljačkane.

...a šta ja pričam sve vreme , KO KORISTI ove kao što je Hitler koristio SA odrede ?? Isti recept !

Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 3:22 am

Sve je isto samo njega nema...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 3:46 am

Vangelis ::

...heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej...
nta ta ta nta ta ta...

Ma, da je bar isto! Nije, sve je otišlo u vražiju mater, sa ili bez njega, to nam je zacrtano.

Uh, što ne volim o politici, i šta mi bi noćas pored Čajkovskog.

Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 3:48 am

Ma nije politika losa...
Skrenes misli,opustis se... Posledica nema jer ce ti sutra sve biti isto kao sto je danas... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 3:56 am

Kako misliš da nema posledica kada su one postale svakodnevnica.

Ju, opet mi je muka...
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 3:59 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ko ceka,taj doceka...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 10:32 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ko ceka,taj doceka...

i ja isto..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 10:42 pm

Nema....ali su zato još uvek tu Toma, Vučić , Koštunica,Aligrudić, Velja Ilić, Pop-Lazićka i ostali "zemunci" , pa Ivica i Dule Bajatović , Mrka i Krkobabić .....pa oni što se izdaju za experte i demokrate ....svi u istoj spiritističkoj seansi za istim stolom prizivaju duh onoga što ne da "niko da nas bije " pod činodejstvovanjem Amfilohija i Irineja [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 10:48 pm

Nema, al......mogao bi da se vrati..... [You must be registered and logged in to see this image.]

(chitah danas tamo negde na temi- te duhovi, te reinkarnacija.... A mi chekamo..... [You must be registered and logged in to see this image.] )
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 10:48 pm

Da se ispravim... Svi su tu samo njega nema...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA   Pet Okt 23, 2009 10:50 pm

Pozdravljam.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: POLITIKA