DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !

Ići dole 
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Sre Jan 10, 2018 4:25 pm

Svedoci smo da u mnogim zemljama diktatorski režimi zatiru svaku slobodnu reč ,cenzurišu medije , i silom guše svaku istinu ukoliko ukazuje na njihove pljačke i laži .Pokazalo se u više slučajeva da su društvene mreže ,kao Facebook, jedini medij gde se ljudi mogu organizovati i iskazati svoj stav ,a da to bude vidljivo i masovno .
Zato-pridružite se prvoj akciji :

Širi dalje:

Svi sutra ujutru postavljamo na FB zidove Đoletovo "Dno dna".
Pozovite i vaše prijatelje da nam se pridruže (slusali ga ili ne)

Ovo je protest protiv zabrane vlasti da se ova pesma emituje u Srbiji .

Živimo slobodno !

Širi dalje -pridruži nam se !

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Sre Jan 10, 2018 5:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Sre Jan 10, 2018 8:16 pm

Ja sam danas postavila tu pesmu, a i nedavno..znači dva puta :948208144:

Đoleta nešto ne volim..volim neke njegove pesme ali se pridružujem protestu protiv zabrane pesme Dno dna.

Ne diraj lava dok spava!

BannerFans.com  

vrti

http://www.slucajnadomacica.rs/
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

Godina : 42
Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Sre Jan 10, 2018 10:58 pm

Jesam ofkors! :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Sre Jan 10, 2018 11:11 pm

Sutra ću.   kada77
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 12:15 pm

Vise covek nema mira ni u porukama. Gledanje vesti je nekako sopstveni izbor, da li ces citati idiotluke, ali poruka je vec nesto drugo. Taman su utihnule praznicne poruke, revija kica je hvala Bogu pauzirana. Nisu bile dovoljne cestitke po zidovima kojih je bilo milion, nego je moralo i u in box i to vecinom od nekih kojih slabo ima na statusima sa komentarima, lajkovima. Sada je tema cirkularnih poruka Balasevic i njegova pesma Dno dna. Predlog za kolektivni galop, stampedo kroz FB sa istim statusom koji je protest protiv vlasti. Da li u svojim pilecim mozgovima imate predstavu o sledecim stvarima :
1. Aktuelnu i bilo koju vlast boli kurac sta cete ovde da pisete, serujete i ovako nismo njihova ciljna grupa obozavalaca i glasaca i svesni su da to nikada necemo biti. I Fejsbukom i serovanjem nista se NECE promeniti.
2.Pesma je zabranjena, ali gde ? Na tv, radiju itd, a ko vise slusa to? Svi gledaju, slusaju na You Tube.
3. Sa zabranom je postignut dobar marketinski trik koji ide u korist Balasevicu. Ono sto je zabranjeno privuce ljude da cuju, tako da je zabranom slusanost povecana mnogostruko vise.
Ono sto me zabrinjava i cudi je tolika potreba za pripadnosti krdu, stadu i tom uniformnom galopiranju kroz FB. Da li ste to isto radili sa muzikom. '' Zagusimo FB samo sa muzickim statusima'' , nekoliko puta bilo, kao i ''Objavimo svoje najstarije fotografije'' Krda su galopirala samo tako i to vise puta isto, dok ne pripadne muka. Sta je to u vama? U krdu toplije? U gomili se ne primecuje manjak intelekta ? Imate materijal za status, a bas ste sve ideje iscrpli vise ? Nedotupavno !
I za kraj : Ova vlast mi nije nimalo simpaticna i pisao sam o tome dovoljno, a Balasevica cenim zbog izvanrednih tekstova i bravo za ovu pesmu, ali vas molim da nama koji je imamo ostavite nasu individualnost na miru, jer vasu ne diramo. Vasu licnu jer u tom krdu ciji biste deo da budete je sigurno necete naci.

Milan Komnenic

=============

Poziv za šerovanje ove pesme sam dobila par puta. Nemam ništa protiv izražavanja stavova pa i političkih na FB ali sam sebi dala reč da to neću raditi. Kao Boris Dvornik u seriji Velo misto ja imam pravilo - Politika u moju butigu ne može.

A kad je o Đoletovim pesmama reč radije bih šerovala jednu stariju koja je i danas aktuelna možda i više nego kad je pre skoro 20 godina nastala.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 12:23 pm

Uz to ova akcija je propala još pre nekoliko dana. Toliko tajna je bila da su ONI pre NAS objavili na svom zidu spot sa pesmom Dno dna. Izazivački nas zajebavajući na račun zabrane.

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 5:57 pm

ZoxZoja ::
Uz to ova akcija je propala još pre nekoliko dana. Toliko tajna je bila da su ONI pre NAS objavili na svom zidu spot sa pesmom Dno dna. Izazivački nas zajebavajući na račun zabrane.

To je licemerno ,i liči na njih . Koga briga šta oni objavljuju na svom sajtu ,i kakav je to dokaz da nema zabrane ? Čuje li se na nekoj radio stanici ili TV ? Nema teorije .
Ono što je mene razočaralo je moj lični "rezultat" .Od mojih 217 prijatelja ,od kojih za bar 2/3 sam smatrao da misle kao ja ,moju objavu (i juče i danas ) podelilo je svega -dvoje . Tako je propala moja iluzija da će se "deljenjem" matematičkom progresijom broj ljudi koji će se bar deklarisati kao "protivnici režima" umnožiti na hiljade .Ovako -šačica ,koja ništa ne može da promeni bar za trenutak ,da sama "slika" bude bolja , da pomislimo da nas "još ima" . Izgleda da -nema . :12738879:

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 6:29 pm

Podelilo par ljudi .Očito se boje da ne ugase facebook profil.
Ali zato ova objava

Zna li neko šta se dešava sa Anom Sević i Darkom Lazićem, živ nisam koliko brinem.
187 lajkova i more komentara sa silnom brigom.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 6:50 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::

To je licemerno ,i liči na njih . Koga briga šta oni objavljuju na svom sajtu ,i kakav je to dokaz da nema zabrane ? Čuje li se na nekoj radio stanici ili TV ? Nema teorije .
Ono što je mene razočaralo je moj lični "rezultat" .Od mojih 217 prijatelja ,od kojih za bar 2/3 sam smatrao da misle kao ja ,moju objavu (i juče i danas ) podelilo je svega -dvoje . Tako je propala moja iluzija da će se "deljenjem" matematičkom progresijom broj ljudi koji će se bar deklarisati kao "protivnici režima" umnožiti na hiljade .Ovako -šačica ,koja ništa ne može da promeni bar za trenutak ,da sama "slika" bude bolja , da pomislimo da nas "još ima" . Izgleda da -nema . :12738879:

Jedna je cak i napisala,ne smijem objaviti,muz mi ne rafi a bojim se da ne ostanem bez posla.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 8:42 pm

Ako ste vi mene shvatili nek me pregazi tramvaj ovog momenta.

Ko je rekao da nema zabrana? Ja nisam. Mada po onom što sam videla kod Sandre (jedan homopolitikus u prijateljima više nego dovoljan da budeš informisan i kad nećeš) je da pesma nigde nije zvanično zabranjena. Samo je urednicima preporučeno ... a i našli se neki pa se prepoznali. Ako se dobro sećam ti što se prepoznali uopšte i nisu trebali da se prepoznaju ... jer se ne odnosi na njih.

Ali šta sam ono htela da kažem? Pa samo to da se vlast ne ruši na FB nego na izborima (ova će morati na ulici). Šerovanje pesme je samo to - šerovanje pesme. Koju najverovatnije 90% onih koji će je objaviti neće ni preslušati. Baš kao što ne bi ni 256 od onih 258 što bi lajkovali ali nisu. I poštenije što nisu.

Šefe što se tiče matematičke progresije o kojoj sanjaš nemoj biti naivan. Ja nisam a i nemam nameru da je objavljujem. A svako ko me zna će ruku u vatru staviti da ovi sadašnji ni kad su bili oni prethodni ni sad nisu moj glas nikad dobili. Šta ti onda znači šer na mom zidu ili lajk na tvom postu?

Astra i tu ženu koju pominješ shvati ako možeš. Ljudi su ucenjeni. Nećeš na miting kad dolazi Veliki Vođa ili neko njegov značajniji ukidamo socijalu. Ili pretnje gubitkom posla. Ili dete ne može da upiše školu koju želi ... do savršenstva su doveli metode zastrašivanja.

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 9:35 pm

E vidiš Dani, ja ne znam da li sam tvoj prijatelj na fb (nekada jesmo bili), nisam neki žestoki fan Balaševića, sviđa mi se kao pjevač, možda i više kao tekstopisac, možda me malo više rastuže neke njegove pjesme...ko će ga znati? No, šerovala sam pjesmu. Prvo zbog toga što je odličan tekst, drugo što je to bunt, akcija, pokušaj doprijeti do glava ljudi, razdrmati ljude, ukazati na nešto, i na kraju, ne volim brate da mi se nešto brani, pa to ti je!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 9:58 pm

Ja sam pesmu već objavljivao onda, kad sam je i ovde postavio. Šerujem šta god hoću. Što se tiče zabrana, jedini ko je vredan borbe je Olja Bećković. Išao sam na svaki protest jer ona nema dlake na jeziku i ne ispadnem budala. A ovi ostali, to je autocenzura. Oni osećaju da će imati problema i sami odluče da ne emituju pesmu. I sad ti pričaj o tome, a onda onaj kome je kao to zabranjeno te demantuje. I onda se stvara kontra efekat. Ispada da mi koji mrzimo vlast to radimo namerno da im navredimo, a eto lažemo i mažemo kad ljudi tvrde drugo. Zato su ovakve stvari ne promišljene.
Inače, ježim se onog "Politika neće u mou butigu". To je u prevodu "Gledam samo svoja posla i čuvam svoje dupe, a ko vlada neka vlada". To nije dostojanstveno čoveka kao mislećeg bića. To je Razmišljanje običnog srpskog vola kod Radoja Domanovića.
Ako vidiš da ne možeš ništa promeniti, ponašaj se bar slobodno i ne beži od politike ako ima onih koi su uvereni da se nešto ipak može menjati. Neka probaju.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 10:04 pm

Sa druge strane, obožavam Đoleta, nisam znao za skorašnji koncert inače bih išao obavezno. Ipak, kada je u pitanju Kosovo, sam bih poginuo, ubio rođenu oca i majku pai Đoleta. U ovom trenutku, ipak su nam neke stvari jasne, a Đole je ostao u 90 im. Sve što je tada radio podržavam i danas, ali samo na unutrašnjem planu. Za razliku od onda, o spoljašnjoj politiciimam drugačije mišljenje od tada, i ne pdam više na onu njegovu Putuj Evropo. Kao tamo je sve bajno i lepo, a mi ne možemo. E to više ne podržavam. Nosi se Evropo u tri lepe pičke materine, a Đoletu ako je do Evrope, neka uzme nečiji azil. Nemoj da nam ovde nameće Evropu i okupaciju. Imamo pravo valjda da živimo na svom ognjištu po našim pravilima.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 10:28 pm

debilko ::
Ja sam pesmu već objavljivao onda, kad sam je i ovde postavio. Šerujem šta god hoću. Što se tiče zabrana, jedini ko je vredan borbe je Olja Bećković. Išao sam na svaki protest jer ona nema dlake na jeziku i ne ispadnem budala. A ovi ostali, to je autocenzura. Oni osećaju da će imati problema i sami odluče da ne emituju pesmu. I sad ti pričaj o tome, a onda onaj kome je kao to zabranjeno te demantuje. I onda se stvara kontra efekat. Ispada da mi koji mrzimo vlast to radimo namerno da im navredimo, a eto lažemo i mažemo kad ljudi tvrde drugo. Zato su ovakve stvari ne promišljene.
Inače, ježim se onog "Politika neće u mou butigu". To je u prevodu "Gledam samo svoja posla i čuvam svoje dupe, a ko vlada neka vlada". To nije dostojanstveno čoveka kao mislećeg bića. To je Razmišljanje običnog srpskog vola kod Radoja Domanovića.
Ako vidiš da ne možeš ništa promeniti, ponašaj se bar slobodno i ne beži od politike ako ima onih koi su uvereni da se nešto ipak može menjati. Neka probaju.

Vidi Debi nema to veze sa strahom ili nečim drugim. Nisam član ni jedne stranke. Nema šanse da mi od iste zavisi posao jer ga i nemam. A neću ga ni imati bilo ko da je na vlasti. Bar ne u državnoj službi. Niti iko moj. Ne primam socijalu, dečiji niti bilo kakve druge dotacije od te iste Države niti sam ikad primala. Jedino država može da ima i ima koristi od mene. Ali neću da svoj privatni prostor zagađujem smećem koje samo što iz lonca za supu ne iskače. I imam puno pravo na to.

Volom nemoj da me nazivaš jer za razliku od tebe ovaj vo nikad nije bio niti namerava da bude deo stranačke mašinerije jer od nje ima koristi a ne iz ubeđenja. Čak ni iz ubeđenja nikad nije bio deo neke političke organizacije. Jer neće da misli onako kako mu "centrala" nalaže. To što jedno misliš a drugo radiš govori o tebi više nego moje držanje politike dalje od privatnog FB zida o meni.

Zoxy the srpski vo ali NE i član SNS

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 10:42 pm

Citat :
Zoxy the srpski vo ali NE i član SNS
Ovo me posebno raduje, jer znači da SNS čak i u toj populaciji gubi podršku smehsmeh
Pogrešno si protumačila, kritikovao sam tvoj navod i reči iz te serije, a ne tebe.
A vidi ovo, sigurno si zapamtila evoluciju od "Ja kao Čovek i komunista" što se izgovaralo sa ponosom, pa do samo posle nekoliko meseci fraze "Ja nisam član ni jedne partije", opet sa istim ponosom i gordošću.
Šta neko dokazuje sa tim ako nije član ni jedne partije. Ili sa tvrdnjojm da je apolitičan. To je isto biti asocijalan, amematičan, akulturan i slično i govori o nečijoj neupućenosti ili neznanju. To je odvala na koju ste svi naseli u prelazu sa jednopartijskog na višepartijski sistem. Nisam ni ja u SNS ušao zbog posla i nisam ga ni dobio niti tražio. Ušao sam zbog ideje da mi se ne ide u EU (promenio sma mišljenje po tom pitanju) i prosto potražio nekoga ko je antievropejac. Iako SNS tvrdi drugačije, ja sam ih prepoznao i doživljavam ih kao takve. A zbog neke ideje koja mi se učini primarnom u tom trenutku sam spreman da uđem i kod Zukorlića, HDZ ili bilo gde. Mislim da sam samo obočan čovek, ne neki nadčovek, stranke su za ljude pa je moje lično opredeljenje gde ću ulaziti i zašto. Ali gde god sam bio ili ću biti, sigurno neću ući zbog ličnog intereasa nego zbog nekog šireg interesa koji se odnosi na državu i naciju. I nikada neću biti apolitičan i biti bolo šta sa prefiksom "a" u odnosu na onu nepismenu stoku i priznatim im da bilo šta oni znaju bolje od mene. Cenim sebe bar toliko da u odnosu na Marijana Rističevića sam ULTRA POLITIČAN. U odnosu na njega mogu biti apoljoprivredan, aagraran, ali nikako apolitičan.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 10:52 pm

Vidi Debi ja sam više nego homopolitikus. Što sam ne jednom ovde dokazala. Ali imam neke svoje principe i od njih ne odstupam. Tako je jedan od njih da ne dozvoljavam da neko postavi nešto što se tiče politike na moj zid niti to sama činim. Moja avlija - moja pravila.

Ova akcija oko postavljanja klipa pesme Dno dna mi je ekstremno glupa. Ali da sam smatrala da će se time išta postići učinila bih to. Ali neće sem što će se podići broj pregleda te pesme na YT.

Da, s ponosom kažem da nisam bila član ni SK (bila sam kandidovana u srednjoj i odbila). Bila sam pozvana u SPO. Mogla sam biti prva žena član DS u Opštini. Ali nisam. Jer ne želim člansku kartu ničiju. Opet moj kapric. Imam prava na to. Ali sam zato odradila ne jednu izbornu kampanju. Sedela dvocifren broj sati kraj glasačkih kutija. Kao Kerber pratila da jedan glas ne bude ukraden. Za mene je važniji aktivizam od članske karte.

Dakle niti sam apolitična niti sam ikad to bila. Ali da sam razočarana u većinu da ne kažem u sve političke opcije u Srbiji to je činjenica. Da smatram da Srbiji treba sveža politička krv mislim da ćemo se složiti. A i ne moramo svako ima pravo na svoje mišljenje.

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Čet Jan 11, 2018 11:00 pm

Ja sam se razočarao još 90-e pa formirao svoju partiju. I veruj da mi je to iskustvo otvorilo oči o partijama. Ne biti član ni jedne, ili biti član svih se svodi na isto. Ali realno, ne biti član ni jedne je po meni namćorski, a biti član svih partija je širokogrudost i otvorenost za saradnju sa svima. Ipak, ja bih sad mogao biti član jedno desetak partija. I u svakom trenutku bih to mogao biti. Jer se moje mišljenje razlikuje, pa da bih se borio za ono što mislim, moram delovati sa više pozicija, hahahhah.
I dajem potpis i potpisujem svaku peticiju, osim da ima komunistički predznak, ili je ne daj Bože za EU i NATO.

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    Pon Jan 29, 2018 7:14 pm

Facebook read personaly mail!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !    

Nazad na vrh Ići dole

Borimo se -FACEBOOKOM! Širi dalje !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Intervalni trening visokog intenziteta (HIIT)
» Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI
» Dojenje
» Da li i kada odustati od lečenja azoospermije
» Kako ste prevazišli neuspeh VTO?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: