DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Jun 17, 2017 9:28 am

First topic message reminder :

Najbolji automobil je nov automobil -Henri Ford ,no mi u Srbiji smo u 90 % slučajeva prinuđeni na "polovnjake" . 
Naravno ,to su "stranci" ,pa se voze automobili stari i po 30 godina ,što ne bi vozio tamo ni čistač ulice . 
Puni su naši putevi "golfova" ,"opela" ,"mercedesa" i "audija" -modela koji najmanje deceniju u inostranstvu nisu "in" .
Na "oko" jesu besprekorni ,ali .......
Da li je kupovina polovnog "stranca" dobro rešenje ,ili početak nevolja ,otvaranje rupe bez dna za naše bedne materijalne mogućnosti ? Kakva su vaša iskustva ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Sep 03, 2017 10:54 am

Već sada se vidi da od "radosnih vesti" ,tj od najmanje 300 000 vozila (euro 5 motori ,)  kojih Nemačka namerava da se reši ,i koji će biti "skoro džabe" neće biti ništa . 
Očigledno je da se neko tu "ugrađuje" ,jer nije logično da ta vozila koštaju 1-2 000 eu više u Srbiji nego u Nemačkoj ,i to ne računajući uvozne dažbine ? 
Dakle -čabar ,sistem "Ikea"  :12738879: 

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Sep 03, 2017 12:38 pm

Onaj koji baš hoće lepo ode tamo i izabere , normalno da se ovi naši ugrađuju.

Volkswagen Golf Variant 1.6 TDI DPF Comfortline Klima/Navi - 2012 god.
€5,900

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Čet Okt 05, 2017 10:17 pm

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Čet Okt 05, 2017 11:02 pm

Astra ::
hahahahahahaha koji oglas.Ebo sebe lud.  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pet Okt 06, 2017 10:28 am

Kako prodati auto ?

Mnogi prodavci polovnih automobila, ali ne samo njih, se vode parolom, svaka roba ima svog kupca, pa često daju nerealne cene za svoje automobile prilikom oglašavanja.
Tokom godina iskustva u ovoj oblasti, pokazalo se da je iskrenost neobično bitan faktor prilikom prodaje vozila.
Svaki potencijalni kupac želi da čuje istinu o manama i dobrim stranama vozila, bez da uzima mačku u džaku, pa da ganja prijatelje, neprijatelje,
servisne radionice, kako bi došao do što više podataka o vozilu za koje je zainteresovan.

Prilikom prodaje vozila, treba da imate osećaj i meru za cenu. Informišite se putem mnogobrojnih portala za polovne automobile o prosečnim cenama vozila koje imaju istu marku i model, godište i koje su u približno očuvanom stanju kao i vaše vozilo.

Nemojte sumnjati da će se i kupci na isti način informisati o vašoj ponudi, pa budite pripremljeni.

Pored toga očekuje se da imate i nekog keca iz rukava. Ako ste redovno održavali automobil i ako ste ga neko vreme garažirali, izvesno je da ćete moći postići bolju cenu. Svakako se očekuje da imate i dokumentaciju o servisnom održavanju.

Uvek se nadje nešto što bi pomoglo prodaji, a što je činjenica o vašem automobilu i zbog čega ste na primer tražili nešto veću cenu u odnosu na slične ponude. Može to biti i njegova nalickanost, čistoća, prilikom gledanja od strane potencijalnih konzumera, jer je opšti utisak o stanju automobila često jezičak na vagi ukoliko se kupac premišlja.

Pogledajte kako drugi pišu oglase o prodaji, pa ako vam se neka ulini privlačnijom ukradite ideju i na taj način pospešite prodaju sopstvenog vozila.

Prilikom oglašavanaj prodaje na portalima dajte što kompletniji opis, dodatke karakteristike, kak ona licu mesta ne bi bilo gubljenaj vremena i nerazumevanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Okt 11, 2017 7:34 pm

Ne treba druga preporuka ,šta mislite ? 
Dobar ,sada i jeftin auto ,ako niste previše fensi ........ :brdski2:

Nazad na vrh Ići dole
djordje5

Datum upisa : 28.11.2017

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Nov 29, 2017 12:14 am

Uhhhhh moja muka.. kupio sam pre dve i pol godine golfa dvojku 89 godište. Naišao sam na nešto povoljno, i još uvek verujem da je tako. Nisam se hteo odlučiti na kupovinu polovnog automobila iz inostranstva zbog tamo nekih razloga. Uglavnom auto sam platio 1300 evra a za popravke sam do sada isto toliko dao. I sad je auto kako treba. Dobro, ja sam početnik u svemu ovome i meni je posebno išlo na živce kad se nešto desi a ja neznam šta je, pa mi majstor kaže, pa ja googlam..ako ništa naučio sam oko kola puno. Neko je gore rekao da mi nemozemo sebi priuštiti nova vozila. Tačno je to, nažalost. Sad tek vidim u kakvoj smo situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 03, 2017 1:41 pm

djordje5 ::
Uhhhhh moja muka.. kupio sam pre dve i pol godine golfa dvojku 89 godište.Uglavnom auto sam platio 1300 evra a za popravke sam do sada isto toliko dao.

Eto ti greske :brdski2: Da si kupio Golfa Keca za 500€ i sredio ga,sada bi mogao preko stranih oglasa, mobile.de da trazis 19 000 €.Jer to je mnogo popularan i trazen oldtajmer u inostranstvu,jedini uslov je da je 40 godina star i u izuzetno dobrom stanju da je sredjen migg

link http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/svastara/2487872-kupio-je-golfa-keca-za-500-evra-sredio-ga-i-sad-ga-prodaje-za-19-000-evra-foto
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 03, 2017 1:57 pm

Upravo trazim nekog polovnog opela......vektru ili astru......aj moze i skoda......ne znam gdje vi nalazite te pojeftine.....u Ch nema.....da ne pretjeram....za 4000 mozes uzeti 10 godina staro sa preko 150000 predjenih km.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 03, 2017 3:02 pm

Astra ::
Upravo trazim nekog polovnog opela......vektru ili astru......aj moze i skoda......ne znam gdje vi nalazite te pojeftine.....u Ch nema.....da ne pretjeram....za 4000 mozes uzeti 10 godina staro sa preko 150000 predjenih km.
Kako gde ? Pa "uvoze" od vas ,neke verovatno čupaju i ispod prese po grobljima automobila . 
"Godište" kod nas ne igra ulogu (ionako je prosek vozila starosti 15-20 godina ) a kilometražu "doteraju" ,spolja se ušminka (što nije teško ,jer kod vas nema automobila sa oguljenom farbom ,rupama ,rđom ) i vozi . Ima gomila "Astri" od 1000-2000 eu ,a oni od 3000 i više  su već oni koji su proizvedeni posle 2005 ,recimo . 

Polovne ASTRE -cene

Ovo je samo jedan portal ,ima ih na desetine ,a svako selo već ima nekog "dilera"  ko "dovozi" šta hoćeš (često i iz Švice )

Nazad na vrh Ići dole
djordje5

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 03, 2017 4:41 pm

Gothic ::
djordje5 ::
Uhhhhh moja muka.. kupio sam pre dve i pol godine golfa dvojku 89 godište.Uglavnom auto sam platio 1300 evra a za popravke sam do sada isto toliko dao.

Eto ti greske :brdski2: Da si kupio Golfa Keca za 500€ i sredio ga,sada bi mogao preko stranih oglasa, da trazis 19 000 €. Jer to je mnogo popularan i trazen oldtajmer u inostranstvu,jedini uslov je da je 40 godina star i u izuzetno dobrom stanju da je sredjen migg

Ovo je neverovatan tekst. Ali svaku inovaciju pozdravljam, jer je puno cenim. Medjutim, ja sam ti opet drugi tip coveka. Posto mi je moj mehanicar objasnio neke stvari oko auta, onda sam ja dosao na ideju da ako promenim motor i po mogucnosti stavim nov, dobivam nov auto, jer mu je lim nov. Pa sam shvatio da se motori za dvojku ne proizvode, pa mi je pao na pamet motor od trojke, to ljudi rade, na kraju sam sam sebi uvrteo u glavu da bi trebao staviti motor od cetvorke, naravno nov. I kad sam to sve mom mehanicaru ispricao, rekao mi je da zaboravim. Jer sto sta bi se moralo menjati na autu i na kraju auto bi morao ici na neke testove, morao bi imati atest da takvo vozilo moze odnosno sme na cestu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Uto Dec 05, 2017 12:45 pm

Upravo citam,u Doboju se skoro svaki dan zapali neki auto,a komentar je:

Uvozne krntije koje popravljaju majstori cija je strucnost upitna.

BiH je postala austrijski i njemacki auto-otpad.Ljudi nisu svjesni sta lupezi uvoze i ko dole popravlja ta auta..

.
Nazad na vrh Ići dole
djordje5

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Uto Dec 05, 2017 10:46 pm

A kad ne ide drugačije. To su, da ne kažem sad (uhhhhh a na lakat bi progovorio), napravli da običan čovek nemože sebi osim krntije ništa drugo priuštiti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 10, 2017 8:28 am

Među 10 najprodavanijih polovnjaka u Srbiji ,polovina su "Nemci". Folksvagen ,Audi ,Opel,BMW ...pogledajte 

ZAŠTO -OVDE   driver

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Dec 10, 2017 11:39 am

E ja kupih muzu za posla volva....djeluje dobra investicija,a ne dira mi sad moj bibi.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Apr 07, 2018 11:11 pm

Primećujem po oglasima da pišu u opisu "auto taj i taj -čist benzin" ? Šta to znači,pobogu ,ne vozi na "prljav" ? 
Druga stvar ,opet opis ,piše "utegnut" Šta pa to znači ? 
Razumem  "nije truo" ,"ispravan" , "nema ulaganja" ,ali ovo "utegnut "?

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Apr 08, 2018 1:23 am

Danubius ::
Primećujem po oglasima da pišu u opisu "auto taj i taj -čist benzin" ? Šta to znači,pobogu ,ne vozi na "prljav" ? 
Druga stvar ,opet opis ,piše "utegnut" Šta pa to znači ? 
Razumem  "nije truo" ,"ispravan" , "nema ulaganja" ,ali ovo "utegnut "?

Nema gas za bocu u gepekTu. Šefe čak i ja to znam. Utegnut - sređen. Umesto da nabrajaju koje mane nema napišu to utegnut i svima jasno da su ga skockali ko udavaču koju niko neće smehsmeh

Zoxy the bez vozačke a znam

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Apr 08, 2018 1:34 am

Utegnut-verovatno je izvršen kompletan servis .Znači u fulu je (ako ne mulja onaj što prodaje)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Apr 16, 2018 12:05 pm

Pažnja kod kupovine polovnog automobila! Osim štelovanja kilometraže i čačkanja po motoru, servisi rade i tz reparacija kočnica . Servisi se kunu da su te kočnice kao nove, ali nešto mi govori da treba biti pažljiv. Ukoliko se uveze dizeleš koji je prošao 500000 km (naravno da kilometraža pokazuje 200000), kočnice je teško vratiti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    

Nazad na vrh Ići dole

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Betanija - Novi Sad - Iskustva
» Genesis - Novi Sad- Iskustva
» Jevremova- Iskustva
» Glukofaz,iskustva
» Univerzitetski klinični centar Maribor- iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: