DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Jun 17, 2017 9:28 am

First topic message reminder :

Najbolji automobil je nov automobil -Henri Ford ,no mi u Srbiji smo u 90 % slučajeva prinuđeni na "polovnjake" . 
Naravno ,to su "stranci" ,pa se voze automobili stari i po 30 godina ,što ne bi vozio tamo ni čistač ulice . 
Puni su naši putevi "golfova" ,"opela" ,"mercedesa" i "audija" -modela koji najmanje deceniju u inostranstvu nisu "in" .
Na "oko" jesu besprekorni ,ali .......
Da li je kupovina polovnog "stranca" dobro rešenje ,ili početak nevolja ,otvaranje rupe bez dna za naše bedne materijalne mogućnosti ? Kakva su vaša iskustva ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jul 30, 2017 9:08 pm

Astra ::
Ja sam opelima bila prezadovoljna i kad smo se rjesavali njih mene ju dusa boljela...ne samo da je bilo sipaj corbu i vozi nego i servis jeftin.I opet bih birala opela....ja ga volim od djetinjstva.

Baš me zanima koliko bi ovo koštalo kod tebe u Švici ?
---
Mercedes E250d elegance, u dobrom stanju, 1997 god. Ove godine izasao iz luksuza sto je prednost jer je sad registracija za njega 28 000din... Najbolji i najzahvalniji mercedesov motor, jeftin za odrzavanje, bez elektronike, bez turbine i plivajuceg zamajca... Redovno odrzavan, ima automatsku dvozonsku klimu(hladi odlicno), registrovan do marta 2018! Niklovane alu 17, xenoni...
Cena za kes: 1850eur
Moguca realna zamena...
065 3487257
---

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jul 30, 2017 9:32 pm

Koliko je presao i je li benzinac ili dizel?

NPR:
td clasic,presao 320.000 kosta 1600 fr
96.godiste,presao 270.00' za 1300fr
250 turbodisel sport....99 godiste,presao 220.000 za 2.100fr
sa 203.000 taj model elegance, cijena 3.900

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jul 30, 2017 9:59 pm

Koliko je presao i je li benzinac ili dizel?

NPR:
td clasic,presao 320.000 kosta  1600 fr
96.godiste,presao 270.00' za 1300fr
250 turbodisel sport....99 godiste,presao 220.000 za 2.100fr
sa 203.000 taj model elegance, cijena 3.900

Ispada da je kod nas "jeftinije" ,što nikako nema logike (carina ,uvozne takse ,bla ,bla ) Biće da je fora u "prešao" ."Zastava" na 100 000 -generalka ,a ovim automobilima verovatno na 200 -300 000 treba neka ozbiljnija popravka ili servis ,pa bi to bilo "to",zabole ih da to rade ,kupe drugi . Da ne kažem da se tamo "može" menjati auto na svakih 5 godina recimo ,samo zato što je izašao noviji model. I taj odnos cena -plata ? Takvog "polovnjaka" vi kupite za mesečnu platu ili pola ,mi jedva za godišnju (možda ) Biće da je kupovina "stranca" veliki rizik ,ma kako lepo izgledao ,i ma kako "povoljan " bio.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jul 30, 2017 10:01 pm

I ja se bojim da je udaran,da ce trebat mjenjat dijelove jedan po jedan,jer sumnjivo je jeftin,a dobro izgleda....Pa ja za svog slupanog pezoa dobih 700,ako se sjecam dobro.

.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jul 30, 2017 10:09 pm

Jos jedna sitnica...taj u gradskoj voznji trosi 11l, to ovdje vise niko nece da vozi,da je najbolji,zbog potrosnje goriva.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pet Avg 04, 2017 8:21 am

Suviše lepo ,da šta krupno nije sakriveno? kafa

----
Renault VEL SATIS 2.0 T. Brutalna autina 2002 godiste! Poseduje sve od opreme, klima dvozonska, servisirana i napunjena! Ladja u voznji, fabricka muzika, navigacija, tempomat i jos dosta opreme! Menjac 6 brzina, gume odlicne! Plin nikad ugradjivan potrosnja 8 litara! Auto je kao dzip, lep Brutalnog izgleda! Registrovan celu godinu, cena 1800e! Zamena moguca, moguc i dogovor, POVOLJNO!!! Tel 0655237594...0611897704

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 05, 2017 1:09 am

Da nije ukraden?

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 05, 2017 11:58 am

Da nije ukraden?
Moguće  brdski2 Jer ima i ovaj oglas  -Citroen Xara Picassa ,dizel ,800 eu .

Na pitanje čoveka -može li se prepisati i cariniti ,"prodavac" odgovara :
Mislim da ne može .
Pa kako da ga vozi ,sa nemačkim tablicama ,dok ne isteknu ?  rabbit

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 05, 2017 12:37 pm

Izgleda da se ti lomiš oko "boljeg auta".Samo pazi da ne ostaneš bez love.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 05, 2017 12:59 pm

Kijara-brm ::
Izgleda da se ti lomiš oko "boljeg auta".Samo pazi da ne ostaneš bez love.
Ma jok ,apsolutno me ne zanima,a objektivno -ni ne treba .Nego ,čisto da se iskomentariše ova ogromna "ponuda" ,i činjenica i fenomen da se izgleda radije masovno voze strane krntije ,samo da je "brend" . Nemam drugo logično objašnjenje zašto se radije voze 20 ,25 pa i 30 godina stari "mercedesi" ,"audiji" ,"opeli" ,mrcine koje je problem i uparkirati ,a kamoli puniti gorivom ,registrovati i održavati ,sem potrebe ja q..čenjem ? Jer se većinom tu radi o ljudima koji imaju prihode da nema "ker za čega da ujede ".

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 05, 2017 1:43 pm

Masovna pojava i ovde.Obično ih parkiraju ispred nekog centra-ne bi li naišli na mušteriju.
Čak se i moj tata zagledao jer mu je bilo čudno.Malo love,dobar auto-kilometraža mala(ako sat nije vraćen).

Jakuševac pun.Nema šta nema.
Nikad nije bila masovnija prodaja i ponuda kao ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Avg 07, 2017 6:24 pm

Danubius ::

Ma jok ,apsolutno me ne zanima,a objektivno -ni ne treba .Nego ,čisto da se iskomentariše ova ogromna "ponuda" ,i činjenica i fenomen da se izgleda radije masovno voze strane krntije ,samo da je "brend" . Nemam drugo logično objašnjenje zašto se radije voze 20 ,25 pa i 30 godina stari "mercedesi" ,"audiji" ,"opeli" ,mrcine koje je problem i uparkirati ,a kamoli puniti gorivom ,registrovati i održavati ,sem potrebe ja q..čenjem ? Jer se većinom tu radi o ljudima koji imaju prihode da nema "ker za čega da ujede ".

Jednostavna stvar.Poslednji jugo i stojadin su izašli 2008-e,tako da i oni sada imaju skoro deset godina,a audiji,mercedesi,opeli,renoi su jednostavno kvalitetniji automobili,moraš da priznaš.Tako da je to ta caka zbog čega se kupuju ti automobili,a ako ćemo realno i nemamo ništa drugo u ponudi polovnjaka,tako da je za nas obične smrtnike i taj polovan auto od nekih 15 godina nama skoro pa nov.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Čet Avg 10, 2017 3:12 pm

Izgleda je gradski prevoz najbolja opcija.

Evo šta se desilo našem Dekiju sa foruma(javno je objavio)

jutros ja na posao ono buducnost, auto mi lebdi...peti auto u mom kraju za mesec dana, ovaj put i moj na redu. iseci ruke na licu mesta smradu pa sledeci put neka skida zubima😠😠

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Čet Avg 10, 2017 8:47 pm

jutros ja na posao ono buducnost, auto mi lebdi...peti auto u mom kraju za mesec dana, ovaj put i moj na redu. iseci ruke na licu mesta smradu pa sledeci put neka skida zubima😠😠

Molim da mi se pojasni....Jel on to prodaje auto,ili kupuje?
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pet Avg 11, 2017 1:01 am

Blebetalo ::

I mene zanima odgovor. Pitanje je bas na mjestu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 12, 2017 8:47 am

Mecka 190! Perfektan auto bez dinara ulaganja! Trap, limarija, motor odlicni! Ocuvan lep auto! Registrovana do oktobra, plin atestiran i vazi do 2019! Gume odlicne, ima servo, ima i klimu, pali i radi ko sat! Auto plovi u voznji, pravo ga je uzivanje voziti! Menjac ima 5 brzina, kardan odlican! Cena 510e  POVOLJNO!!! Tel 0655237594...0611897704

----
Ortak je zaboravio napomenuti godište (koje je verovatno između 1981 -1989 ) i koliko je prešao .Jeste da "Mercedesima" ne smeta 200-300 000 ,ali opet ,i to je auto ,valjda i njemu treba neki "servis" na veliku kilometražu ? Ne bio lenj ,pa pogledao ,stvarno se cene kreću od 500 -1000 eu ?
U čemu je caka -kolje registracija ,takva mrcina ima gomilu kubika ,skupi rezervni delovi ?
Jer stvarno nije normalno da "Mečka" košta manje nego "Jugo" ???

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Avg 12, 2017 9:22 am

Tu opet dolazimo do cene održavanja. Ma koliko da je sada cena ovog mercedesa pristupačna,koliko ja znam delovi za njega su i dalje skupi,a realno je očekivati da će se nešto pokvariti posle toliko godina.Mada postoje auto otpadi gde bi trebalo da je cena delova pristupačnija.Kažem trebalo bi,jer sam se ne malo puta uverio da su neki delovi skuplji na otpadu nego u radnji.Poznajem nekoliko ljudi koji voze mercedes 190 i niko od njih se ne žali,a jesu od po 30-tak godina. Izgleda da je ipak mercedes mercedes. brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Avg 14, 2017 9:01 am

Obzirom da Švajcarska do kraja godine ide na potpunu zabranu registracije "dizelaša" ,a Nemačka na zabranu vožnje po gradovima ,balkansko tržište se može suočiti sa ogromnom ponudom ovakvih vozila (procena je 300 -500 000 )
Dakle ....biće "polovnjaka" po povoljnim cenama koliko hoćemo .Zagađenje ? Aaaa,to nas ne zanima ,bitno da se vozi "firmirana drumska lađa" .

Dizelaš je bolja kupovina od benzinca

Benzinac ili dizelaš za 2.000 evra?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Uto Avg 15, 2017 9:23 pm

Fiat punto 1.2 16v sporting 6 brzina, klima, 2003 god. registrovan do 08.05.2018 132000 km cena 1500 eur tel. 0641027955

----
K*o ispod čekića ,a samo 1500 eu ? U čemu je caka ,"puntići" imaju neku "slabu tačku" ?

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Uto Avg 15, 2017 10:37 pm

Za Punta je preko 100.000 previse....sad ce da pocnu otpadati djelovi....hahaha.

.

Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Avg 16, 2017 10:08 am

dobijesh ovakve kocnice:

Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
Black Magic  Woman

Godina : 59
Datum upisa : 23.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Avg 16, 2017 2:50 pm

Blebetalo ::

Postoji jednostavno rešenje za to, samo na svaki točak staviti po jedan sigurnosni šraf i neće moći da ih skine top88

Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Avg 16, 2017 7:52 pm

Za Punta je preko 100.000 previse....sad ce da pocnu otpadati djelovi....hahaha.

Daleko je još tu do otpadanja delova brdski2

Ovo što savo reče kakve kočnice dobiješ mislim da nije zabrinjavajuće,jer kočnice su potrošna roba,pločice i pakne treba menjati u zavisnosti od predjene kilometraže,a da ne bi puno razmišljali po meni je dovoljno svake dve godine staviti nove bez obzira na istrošenost starih.
Druga su priča motor i menjač,odnosno lamela. Ali i to se menja zar ne?
Nema tu puno mudrolije,ili zagrizeš i kupiš,ili ideš peške jer za novo nemaš. ludismeh

E sad kome se kako posreći i ko će kada morati da menja neke od vitalnih delova.
Kolega je kupio pre par godina polovnu corsu 2006.god. i posle nepunih godinu dana vrisne mu kompijuter i to ga koštalo 400 eura.

p.s. Ispadoh ja najveći zagovornik kupovine polovnog automobila smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Avg 16, 2017 7:58 pm

Danubius ::

Benzinac ili dizelaš za 2.000 evra?

Dizel je skuplji za održavanje,ali se onome ko prelazi veliku kilometražu to nekako vrati kroz potrošnju goriva.
Na žalost cena dizela je zadnjih godina ista ili veća od cene benzina,što ranije nije bio slučaj,ali verujem da je onome ko puno kilometara prelazi dizel isplativiji.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sre Avg 16, 2017 11:45 pm

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    

Nazad na vrh Ići dole

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Betanija - Novi Sad - Iskustva
» Genesis - Novi Sad- Iskustva
» Jevremova- Iskustva
» Glukofaz,iskustva
» Univerzitetski klinični centar Maribor- iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: