DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Jun 17, 2017 9:28 am

Najbolji automobil je nov automobil -Henri Ford ,no mi u Srbiji smo u 90 % slučajeva prinuđeni na "polovnjake" . 
Naravno ,to su "stranci" ,pa se voze automobili stari i po 30 godina ,što ne bi vozio tamo ni čistač ulice . 
Puni su naši putevi "golfova" ,"opela" ,"mercedesa" i "audija" -modela koji najmanje deceniju u inostranstvu nisu "in" .
Na "oko" jesu besprekorni ,ali .......
Da li je kupovina polovnog "stranca" dobro rešenje ,ili početak nevolja ,otvaranje rupe bez dna za naše bedne materijalne mogućnosti ? Kakva su vaša iskustva ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Sub Jun 17, 2017 9:39 am

Ne znam šta da kažem -jer nemam neko iskustvo . Moje okruženje vozi uglavnom "strance" koji fenomenalno izgledaju ,no malo -malo pa ......morao sam menjati ovo ,morao sam menjati ono ....
Jeste to "potrošni materijal" ,ali su tu cene potrebnog dela sto ili više stotina eura . 
Imam osećaj da nikada cene "polovnjaka" nisu bile manje ,no šta to vredi ,ako  registracija i održavanje istih otkida značajan deo primanja ? 

Recimo ,ova "Alfa" 147- 2004 2.0 TS,  najjaci paket opreme,košta samo 1300e ?

Mene je toliko izašao "Yugo" 2007 ,dok sam ga otplatio ,registrovao i zamenio plinsku bocu .

Ja vozim svaki dan za 20 eu mesečno ,ni "delovi" ne prelaze tu sumu ,a popravku napravi svako ko zna držati šrafciger .Majstori kažu da sam 10 godina miran ,ako radim "mali servis" svake godine . Opet ,nisam pametan ,šta je "bolje" ?

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 8:11 pm

Sve zavisi ko šta želi ,i koliko je realan u svojim željama
Ja lično ne bih nikada kupio tu alfu,baš iz razloga održavanja i registracije.Mogu ja sebi da kupim i mercedes za male pare,i da on bude dobar,ali uvek pomislim da ja nemam pare da održavam takav auto. Da mi neko razbije far pa da sednem pored auta i da kukam?Mislim da polovnjaci iz inostranstva ili ovde kod nas nisu loš izbor ako se vodi računa o eventualnim kasnijim troškovima,koje bi trebalo prilagoditi svojim mogućnostima. Ja sam sasvim zadovoljan svojim autom,održavanje je finansijski prihvatljivo za mene,i mislim da sam napravio pravi izbor pre 3 godine. Do sada osim redovnog održavanja (menjanje ulja,filtera,kaiša,kočionih pločica ) ,i registracije nisam imao drugih troškova.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 9:40 pm

Najveća fora kod tih polovnjaka je koliko su ustvari rabljeni pre nego što su došli do nas. Nije isto ako je auto bio garažiran i prešao jedva 60.000 za 20 godina i ako je auto pregazio već 500.000 pa te generalka košta kao da kupuješ novi lalal A što Blebi reče, ne daj bože da mi neko namerno razbije far pa da kukam pored njega jer moram da dam nekoliko stotina eura da bih kupio drugi.

Vozio sam do skora BMW 7, prodao sam ga jedva za 3.000, cenu je oborila šteta prednjeg branika i olubljenje na suvozačevim vratima.

Iskreno, razmišljam da li više upošte da kupujem auto, koliko se zaista isplati kupiti auto u Srbiji a da ti nakon registraije, plinskog atesta i ostalih redovnih troškova ostane novca i za druge stvari ...
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 9:55 pm

Nerealno je očekivati da je auto na zapadu za 20 godina prešao samo 60 000 km. I po meni sve kilometraže su prepravljene. To sam imao i sa svojim autom. Na satu je bilo 180 000,a u carinskoj deklaraciji 235 000 km. Kojoj brojci verovati? Ipak mi realnije zvuči da je dizel automobil za 13 godina tamo prešao tih 235 000 km.E sad prednost je ta što sadašnji motori bez problema prelaze i do 500 000 km bez problema,tako da ja ima da se navozam.A iskreno nadam se da neću dočekati tu kilometražu sa njim,nego da ću za koju godinu kupiti neki mladji.A za to vreme ja ću ovim tempom preći još koju desetinu hiljada kilometara što je daleko od 500 hiljada.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 10:30 pm

Blebetalo ::
Nerealno je očekivati da je auto na zapadu za 20 godina prešao samo 60 000 km. I po meni sve kilometraže su prepravljene. To sam imao i sa svojim autom. Na satu je bilo 180 000,a u carinskoj deklaraciji 235 000 km. Kojoj brojci verovati? Ipak mi realnije zvuči da je dizel automobil za 13 godina tamo prešao tih 235 000 km.E sad prednost je ta što sadašnji motori bez problema prelaze i do 500 000 km bez problema,tako da ja ima da se navozam.A iskreno nadam se da neću dočekati tu kilometražu sa njim,nego da ću za koju godinu kupiti neki mladji.A za to vreme ja ću ovim tempom preći još koju desetinu hiljada kilometara što je daleko od 500 hiljada.

Čuo sam da Fordovi mogu da izguraju bez problema do 700.000 ... sad koliko je to tačno ... Sve u svemu, ako mi baš bude trebao auto, Yugić je puna kapa. Delova kolko oćeš, na svaki korak a može da se parkira i na parking za bicikle smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 10:35 pm

Black Wizard ::
Yugić je puna kapa. Delova kolko oćeš, na svaki korak a može da se parkira i na parking za bicikle smehsmeh

Pitaj Danubiusa koliko koštaju brave za yugića rlol rlol rlol
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 10:43 pm

Pitaj Danubiusa koliko koštaju brave za yugića rlol rlol rlol

Mož i džabe, svaka ista ... i ključ ako izgubiš nije problem smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Ned Jun 18, 2017 10:50 pm

To ja znam,al on nije znao....pa platio ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Jun 19, 2017 5:52 pm

Danubius ::
Da li je kupovina polovnog "stranca" dobro rešenje ,ili početak nevolja ,otvaranje rupe bez dna za naše bedne materijalne mogućnosti ? Kakva su vaša iskustva ?

Link ispod objašnjava sve što treba gledati prilikom ovakve kupovine. Vredi znati dadada

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Jun 19, 2017 7:25 pm

Black Wizard ::

Mož i džabe, svaka ista ... i ključ ako izgubiš nije problem smehsmeh smehsmeh

To ja znam,al on nije znao....pa platio ludismeh
Dobro je ,zlobnici .... trtrr

Nije da "pasuje" svaki ključ ,jer su našli jedne od Yuga ovi moji iz firme ,pa me zvali .
Ni "zaviriti" . 
Ali jeste istina da gepek ,ko malo "zna" može otvoriti i ukosnicom.Na starijim modelima "jugića" -i dinarom . 
Mogao sam se poštedeti "troška" .  dole

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Jun 19, 2017 7:45 pm

Ali jeste istina da gepek ,ko malo "zna" može otvoriti i ukosnicom.Na starijim modelima "jugića" -i dinarom . 

Gepek reaguje i na čekić smehsmeh Marka nebitna smehsmeh

Kad ne znaš, onda pitaš ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Jun 19, 2017 7:47 pm

Dobro je ,zlobnici .... trtrr

Nije da "pasuje" svaki ključ ,jer su našli jedne od Yuga ovi moji iz firme ,pa me zvali .
Ni "zaviriti" . 

Pokazaću ti nekom prilikom...imam lep šrafciger koji paše za tvoj auto ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    Pon Jun 19, 2017 7:59 pm

Yugo "Florida" koji posle tuning-a stvarno izgleda kao FLORIDA

Pre bih njega kupio nego nekog stranca. Savršeno dobro je odrađen i dorađen. Gledao sam slike i iznutra, tip je sve promenio - od instrument table, ukrasnog drveta do zadnjih sedišta - ne mogu slike da se učitaju, prikazuju se kao mnogo manje inače bih postavio dadada
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?    

Nazad na vrh Ići dole

Kupovina POLOVNOG VOZILA -vaša iskustva ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Betanija - Novi Sad - Iskustva
» Genesis - Novi Sad- Iskustva
» Jevremova- Iskustva
» Glukofaz,iskustva
» Univerzitetski klinični centar Maribor- iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: