DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pon Jun 05, 2017 6:55 pm

Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pon Jun 05, 2017 6:59 pm

Prestar sam za avanture -ali ,ko zna? Nije retko da ljudi u mojim godinama ,i stariji ,zapucaju u Nemačku ,Austriju ,da zarade neki novac preko ovih naših bednih penzija .
Dakle ,ne znam ,ali razumem te države koje traže validne diplome , poznavanje posla koji mislite raditi ,i poznavanje jezika na određenom nivou . 

Za mene je to normalno ,ali je činjenica da lakše stižu tamo i ostaju ovakvi : 

[You must be registered and logged in to see this link.]‎ за [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.] · 

Sta mi je potrebno kada hocu 
U njemacku trebal adresa kod koga idem kolko treba imat eura uzase vise inf pliz

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pon Jun 05, 2017 8:55 pm

Danubius ::
Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?
Mogli smo otići za vreme rata,ali nismo.(U Nemačku).
Moji su reskirali i ostali.
 Tetka je živela u Nemačkoj.Teča i ona nisu imali dece,ali nisu živeli u nekom luksuzu.
Najviše para su naravno davali za trosoban stan.
Novac koji su zarađivali trošili su na godišnjem kad su dolazili i tako svakome pomagali.
Jedino što su kupili je bila vikendica-u kojoj nisu  mnogo uživali.
Teča je umro,a tetka se vratila kad je otišla u penziju.

Ponekad je znala i da radi dva posla.Očito su živeli za druge,a najmanje za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pon Jun 05, 2017 9:15 pm

Prestar sam za avanture -ali ,ko zna? Nije retko da ljudi u mojim godinama ,i stariji ,zapucaju u Nemačku ,Austriju ,da zarade neki novac preko ovih naših bednih penzija .
Dakle ,ne znam ,ali razumem te države koje traže validne diplome , poznavanje posla koji mislite raditi ,i poznavanje jezika na određenom nivou . 

Za mene je to normalno ,ali je činjenica da lakše stižu tamo i ostaju ovakvi : 

[You must be registered and logged in to see this link.]‎ за [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.] · 

Sta mi je potrebno kada hocu 
U njemacku trebal adresa kod koga idem kolko treba imat eura uzase vise inf pliz

Mogli smo otići kada sam imala pet godina. Roditelji su dobili ponudu da rade kao učitelji u školi za jugoslovene u Njemačkoj. Odbili su jer su imali veće plate u Jugoslaviji.
'91. godine sam bila u Švajcarskoj nekih dva mjeseca, ubjeđivao me Švajcarac vlasnik restorana da tražim azil i da ostanem, bio spreman da mi plati časove jezika, ali u mojoj glavi je tada bilo besmisleno tražiti azil. Pitala sam se zašto bi ja to radila? Ostao dogovor da će pokušati da mi pravi sezonske "papire" i vratih se kući 9. marta 1991. godine u 9h ujutro. Ostalo je valjda istorija.

Inače, što se tiče tih koje navodiš da lakše ostaju: oni su spremni raditi i najteže poslove, spremni raditi i bez radne vize, spremni riziikovati mnogo toga za razliku od tebe, mene...Možda je to ta razlika i razlog zašto se lakše snalaze. Ti bi vjerovatno kao i ja išao na sigurno, a to već zahtijeva detaljnu pripremu i analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 4:01 pm

Dobio sam papire koje treba podneti nadležnom ministarstvu ako želiš da u Nemačkoj radiš kao medicinar .Između ostalog (taksa za podnošenje  je 150 eu) ,biće da je novina da se sada ne traži B1 znanje jezika -nego B2 ?
A eto ....za mnoga zanimanja je dosta i A1 ...pa i manje (i još je i bolja "plata" )  brdski2

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 4:36 pm

kako bi ti bio medicinar a da ne znas pricati sa pacijentom...jbga,tanjire mozes samarati i sa poljskim.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 4:47 pm

Tef na privremenom radu u Švapskoj.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 5:05 pm

justicija ::

Inače, što se tiče tih koje navodiš da lakše ostaju: oni su spremni raditi i najteže poslove, spremni raditi i bez radne vize, spremni riziikovati mnogo toga za razliku od tebe, mene...Možda je to ta razlika i razlog zašto se lakše snalaze. Ti bi vjerovatno kao i ja išao na sigurno, a to već zahtijeva detaljnu pripremu i analizu.

Bila sam. Istina firma i Agencija su u dilu s Državom pa je skoro pa legalan rad na crno tako kako sam ja bila. Plate nisu velike ali su za srpske (bosanske) uslove više nego zadovoljavajuće. Ako u "platu" uračunam i smeštaj (imala sreću više nego dobar) kao i kuvani obrok i to kvalitetan (kompetentna da procenim posle srpskih fabričkih menzi) uz obezbeđen plaćen put do posla i nazad (nema stajanja u busu, nema guranja) kao i da nisam plaćala režijske troškove (struja, grejanje i slično) računam da je moja zarada bar još 500-600 evra veća. Nameravam da se i ove jeseni vratim ako bude prilike.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 7:37 pm

Astra ::
kako bi ti bio medicinar a da ne znas pricati sa pacijentom...jbga,tanjire mozes samarati i sa poljskim.
Goethe-Zertifikat B2  potvrđuje napredni nivo poznavanja nemačkog jezika i odgovara četvrtom nivou (B2) na šestostepenoj skali Zajedničkog evropskog referentnog jezičkog okvira.
Položen B2 dokazuje da razumete glavne sadržaje složenih tekstova o konkretnim i apstraktnim temama kao i stručne diskusije u svojoj specijalnosti.
Da se sporazumevate spontano i tečno, tako da je moguć normalan razgovor sa maternjim govornicima bez većeg napora obeju strana.
Da se jasno i detaljno izražavate o širokom spektru tema, da objasnite svoj stav o nekom aktuelnom pitanju i da navedete prednosti i nedostatke različitih mogućnosti.
B2 je dovoljan i da redovno studirate u Nemačkoj. 
Za ovakvo znanje nemačkog je potrebno 600-800 nastavnih jedinica po 45 minuta . 
Dakle ....ja mislim da ni mnogi "ondašnji" i tamo rođeni nemaju toliki fond reči ili besedničku veštinu ,a još manje govore književni nemački .
Jezik se uči svakodnevnim razgovorom ,malo su ga suviše "zategli" ,pola gastarbajtera sasvim lepo živi i radi i sa A1 -A2 nivoom znanja jezika ,najviše kao Krankepflegeri i Personal Asistenti ,pa unapređuju znanje jezika vremenom i komunikacijom ,a ovi sad traže B2 da te uopšte uzmu u razmatranje .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Pet Jun 09, 2017 9:25 pm

Ne znam to stupnjevanje  znanja jezika,ja se osvrnuh na tvoju recenicu da za neka zanimanja ne moras znati ni dobar dan....a logicno je da za rad s ljudima uz obaveznu konverzaciju moras da naucis jezik.
Ovdje recimo Talijani,cijeli radni vijek ne nauce njemackog,nesto iz razloga sto svuda znaju i koriste talijanski ,a malo i iz nacionalnog ponosa....dok nasi ne nauce cijeli radni vijek,cisto jer su tupavi.sorry,ali tako je.

.

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 8:40 pm

Ne isplati se baš mada ... nije da se ne isplati skroz. Na stan ide dosta love, ostaje taman za preživljavanje. Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Probajte ali ne očekujte da vam cveće cveta več nakon par meseci - nemoguće je dadada
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:11 pm

Black Wizard ::
Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Pa ne bih se baš složio....možda nismo navikli da radimo toliko,ali je činjenica da mnogi u Srbiji rade više sati nedeljno nego radnici u Nemačkoj,Austriji,Švajcarskoj...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:37 pm

Ne isplati se baš mada ... nije da se ne isplati skroz. Na stan ide dosta love, ostaje taman za preživljavanje. Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Probajte ali ne očekujte da vam cveće cveta več nakon par meseci - nemoguće je dadada

Nasi ljudi vaze za najbolje radnike....vani moze a kod kuce glume gospodu....e to je nas mentalitet.

.

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:42 pm

Problem je što u Srbiji nismo adekvatno plaćeni...a veći kapitalizam nije bio ni onaj protiv kojeg su se borili Marks i Engels
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:47 pm

Imali smo u Jugi dobre plate pa se slabo radilo.....mlad si ti pa se ne sjecas.

.

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:48 pm

Astra ::

.....mlad si ti pa se ne sjecas.

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 9:56 pm

Blebetalo ::
Problem je što u Srbiji nismo adekvatno plaćeni...a veći kapitalizam nije bio ni onaj protiv kojeg su se borili Marks i Engels

To stoji. U Srbiji se radi do 8 sati maks (ne računam prekovremeno), u inostranstvu se radi isto toliko ali tamo nemaš pauzu na svaki minut kad ti se ćefne i ne možeš non-stop da izlaziš pod nekim izgovorom. Tamo radiš i to je to.

Stan i hrana koštaju najviše, to je činjenica. U tom smislu se ne isplati jer jedva da nešto možeš da uštekaš dadada

Sad, imam prijatelja koji radi u Švedskoj već godinu i nešto dana. Smešteni su u nekakve barake, po 5 čoveka u jednoj. Zgužen smeštaj ali opet smeštaj. Tako da je veća šansa da uštediš lovu pre povratka nazad.
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 10:09 pm

To stoji. U Srbiji se radi do 8 sati maks (ne računam prekovremeno), u inostranstvu se radi isto toliko ali tamo nemaš pauzu na svaki minut kad ti se ćefne i ne možeš non-stop da izlaziš pod nekim izgovorom. Tamo radiš i to je to.

Mi izgleda ne živimo u istoj Srbiji....Oko mene samo javni sektor radi 8 sati,a privatni sektor ( ovaj sa kojim ja imam kontakte ) radi minimum 10 sati,subotom i nedeljom,često i praznikom...I ne treba da računaš prekovremeno,jer ga nema.....sve ulazi u redovan rad.
Kako god bilo,mnogo je bolje otići u inostranstvo. Za svoj rad si adekvatno nagradjen,i od svog rada možeš da ŽIVIŠ.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 11:29 pm

Blebetalo ::
Za svoj rad si adekvatno nagradjen,i od svog rada možeš da ŽIVIŠ.

Živimo u istoj Srbiji. Samo nam nije isto rfadno vreme. Ja sam baš prošle nedelje radio 12 sati. Otišao sam u 7 ujutru, došao u 7 uveče.

Što se tiče života, možeš da preživiš, to je jedina razlika između ovde i tamo
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Sre Jun 14, 2017 11:39 pm

A eto ....za mnoga zanimanja je dosta i A1 ...pa i manje (i još je i bolja "plata" )  brdski2

Hahhhahahhaha....daaaa, a one su naročito rečite ludismeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Uto Avg 22, 2017 10:52 pm

Za mnoge koji žele na rad u inostranstvo je spas kakav "rođo" koji tamo radi ,eto da se "za početak" ima neko "svoj" ko se tamo već odlično snalazi . Time se nekako osećaju sigurnije ,jer ne idu preko kakave "agencije" (kojih ima XY "lažnjaka" ) ili totalno "naslepo" . 
No ,mnogi koji se "uzdao" u kakvog rođu ,kuma ili "zemljaka" ,kada "treba" dobije upravo sličan odgovor : 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    

Nazad na vrh Ići dole

Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lista klinika u Austriji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: