DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li ste Yugo-nostalgičari?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Feb 06, 2008 6:45 pm

First topic message reminder :

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Jan 24, 2016 8:00 pm

"A gde smo mi naivni, što smo se dizali uz Hej Sloveni, kao da smo uz tu priču izmišljeni!?"

Ma...znam, vreme svemu menja boje...ali ovo je bilo ono MOJE

coni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Jan 30, 2016 7:39 pm

VEČNO JUGOSLOVENI: Ako ste rođeni u SFRJ, bili ste generacija koja je letela!

Na internetu se pojavio veoma zanimljiv tekst, koji vam u celosti prenosimo.

Prvo, preživeli smo i rođeni smo normalni, iako su naše majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pušile i radile do zadnjeg dana trudnoće i nikad nisu bile testirane na dijabetes...

Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdušnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi za vožnju biciklom ili na rošulama…

Pili smo vodu iz creva za zalivanje bašte, a ne iz flašica kupljenih u velikim trgovačkim lancima. Delili smo flašicu kokte, kole ili nare sa našim prijateljima i niko nije umro zbog toga.

Jeli smo mlečne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kokte, nare koje su i tada bile pune šećera, ali nismo bili debeli zato što smo smo se stalno igrali napolje…

Izlazili smo iz kuće ujutro i igrali se po ceo dan, žmurke, graničara, lopova i pandura, kraljica 1-2-3, kauboja i indijanaca, fantoma i svega ostalog što je samo dečja mašta bila u stanju da smisli, sve dok se nije upalila ulična rasveta koje ionako nije bilo previše.

Neretko nas niko nije mogao naći po ceo dan, pa je i roditeljski šamar bio deo vaspitanja a bez zlostavljanja u porodici.

I nikad nije bilo problema …

Provodili smo čitave dane praveći trkačke daske od otpada iz podruma ili šupe, spuštali se niz ulice zaboravljajući da nismo napravili kočnice. nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica…

Naučili smo kako da rešimo problem. mi nismo imali imaginarne prijatelje. Mi prijatelje nismo dodavali nego ih vremenom sticali !!!

Nismo imali ni probleme s koncentracijom u školi…

Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. mi nismo imali školskog psihologa i vaspitača pa smo ipak završavali nekakve škole. Nama nisu prodavali drogu ispred škole …

Mi nismo imali playstation, nintendo, x-box, nikakve video igrice, nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne), nismo imali video rekordere, surround sound, mobilne, kompjutere, internet, chat rooms…
Mi smo imali prijatelje i mi smo išli napolje i družili se s njima!

Padali smo s drveća, znali se iseći na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku, ali naši roditelji nikada nisu išli na sud zbog toga. Igrali smo se s lukom i strelom, gradili tvrđave od snega, bacali petarde za Novu godinu, čitali hrpe crtanih romana i sve smo to preživeli bez posledica!

Vozili smo se biciklom ili peške, dotrčali do prijateljeve kuće, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kuću da se družimo i budemo zajedno!
Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu plaćali kauciju da nas izvuku. U stvari, bili su često stroži nego sam zakon!

Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji sveta. Naše generacije su dale najbolje pronalazače i naučnike do danas. imali smo slobodu, pravo na greške, uspeh i odgovornost. i naučili smo živeti s tim!
I ti pripadaš toj generaciji?

Čestitam! Možda ćeš želeti podeliti ovo s ostalima koji su imali sreće odrasti kao prava deca, pre nego što su advokati, države i vlade počeli određivati kako treba živeti !

Možda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vašoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrasta

Pozdrav generacijo i živeli! svako od nas je anđeo sa samo jednim krilom, a leteti možemo tek zagrljeni…

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Maj 02, 2016 6:21 pm

Na konvenciji Hilari Klinton u Detroitu ,"Juga" još živi . 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 8:49 am

Mali čas istorije u jednom običnom GIF-u .Lepo se vidi kako je kroz vekove i  decenije komadana "Juga" .
I kome je to dobra donelo ,sem "nacionalistima" ,lokalnim feudalcima i popovima ? 

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 9:11 am

Danubius ::

Prvo, preživeli smo i rođeni smo normalni, iako su naše majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pušile i radile do zadnjeg dana trudnoće i nikad nisu bile testirane na dijabetes... Mozda i jesmo, ali je za diskusiju u sta su mnogi izrasli.

Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdušnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi za vožnju biciklom ili na rošulama…Ebes statistiku, ali u Srbiji je i sada uvazeno misljenje koje se protivi svim zakonima fizike, da je BEZ pojasa sigurnije, a i sa kacigom izgledas glupo, hm..To sto svakodnevno ginu mladi, druga prica...

Pili smo vodu iz creva za zalivanje bašte, a ne iz flašica kupljenih u velikim trgovačkim lancima. Delili smo flašicu kokte, kole ili nare sa našim prijateljima i niko nije umro zbog toga. Pa i sad ne bi. 
 zato što smo smo se stalno igrali napolje…Mozete i sada 

Izlazili smo iz kuće ujutro i igrali se po ceo dan, žmurke, graničara, lopova i pandura, kraljica 1-2-3, kauboja i indijanaca, fantoma i svega ostalog što je samo dečja mašta bila u stanju da smisli, sve dok se nije upalila ulična rasveta koje ionako nije bilo previše. Mozete i sada

Neretko nas niko nije mogao naći po ceo dan, pa je i roditeljski šamar bio deo vaspitanja a bez zlostavljanja u porodici. 

I nikad nije bilo problema …HM ...

Provodili smo čitave dane praveći trkačke daske od otpada iz podruma ili šupe, spuštali se niz ulice zaboravljajući da nismo napravili kočnice. nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica…Skejteri 

Naučili smo kako da rešimo problem. mi nismo imali imaginarne prijatelje. Mi prijatelje nismo dodavali nego ih vremenom sticali !!!  Da nas danas isti lajkaju  smehsmeh
Nismo imali ni probleme s koncentracijom u školi… dadada

mi nismo imali školskog psihologa i vaspitača pa smo ipak završavali nekakve škole. …Gde se dede onaj samar? ...nekakve, da...

Mi nismo imali playstation, nintendo, x-box, nikakve video igrice, nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne), nismo imali video rekordere, surround sound, mobilne, kompjutere, internet, chat rooms…
Mi smo imali prijatelje i mi smo išli napolje i družili se s njima! Mozete i sada.

Padali smo s drveća, znali se iseći na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku, ali naši roditelji nikada nisu išli na sud zbog toga. Igrali smo se s lukom i strelom, gradili tvrđave od snega, bacali petarde za Novu godinu, čitali hrpe crtanih romana i sve smo to preživeli bez posledica! Bez posledica? Hm, opet za diskusiju, kreni samo od novinskih clanaka.

Vozili smo se biciklom ili peške, dotrčali do prijateljeve kuće, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kuću da se družimo i budemo zajedno! Moze i sada.
Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu plaćali kauciju da nas izvuku. U stvari, bili su često stroži nego sam zakon!  dadada  Zato se kaze, tebe su izgleda bili kad si bio mali...trauma se to zove  brdski2

Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji sveta. Naše generacije su dale najbolje pronalazače i naučnike do danas. imali smo slobodu, pravo na greške, uspeh i odgovornost. i naučili smo živeti s tim!
I ti pripadaš toj generaciji?   Da, i ne vidim se bas , a ni okolinu u predhonim recenicama. Ne, nesto posebno.

Čestitam! Možda ćeš želeti podeliti ovo s ostalima koji su imali sreće odrasti kao prava deca, pre nego što su advokati, države i vlade počeli određivati kako treba živeti !
Jedi g* sad, a ti ''advokati'', ''drzave'' i ''vlade'', su bili majmuni a ne deca u to doba? Eto ti te generacije, sad nas vode! I uopste ne verujem da bi nove generacije isto tako.

Možda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vašoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrasta

A mozda i ne bi. Neka misle da smo normalni i neka im ostanemo dragi tako pomalo staromodni.

Pozdrav generacijo i živeli! svako od nas je anđeo sa samo jednim krilom, a leteti možemo tek zagrljeni… Ovo neki deo iz ''Bratstvo i jedinstvo '' , sta?
Hodam, ne letim.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 9:36 am

Sta drugo nego da se nasmijem na ovo.....

Juce neka tematika po tom pitanju,neka zena se razgalamila i u silnom bijesu i mrznji reda li reda....kudi Jugu a sa argumentima,ona kao muslimanka nije imala pravo,prvo na naciju....zaposljavalo se i tada preko veze,pa sam ju pitala da li moze danas da zivi,pod uslovom da je u Bosni a ne negdje vani od te svoje nacionalne pripadnosti,a samo sam natuknula....jeste se zaposljavalo preko veze pa i u CH moras imati vezu da te pogura,ali sa malom razlikom,tada si morao imati skolu i diplomu za neko radno mjesto,a danas povrtlari i smecari drze rukovodeca mjesta.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 11:04 am

Nisam.Uvek sam se osecao kao rob.Nisam bio clan partije, i nisam nikada nasao posao.Na stranu to, osnovni problem Juge je bilo "nacionalno pitanje". Po meni, trebalo je imati te nacionalne republike, ali ukinuti "nacije" (svi imaju sluzbeno da budu jugoslaveni), trebalo je ukinuti izjasnjavanje po nacionalnoj pripadnosti, izbaciti "nacionalni kljuc" zaposljavanja u federalnim organima, i popisi stanovnistva da budu prema jeziku, a ne prema naciji
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 11:27 am

Ni ja nisam bila drugarica clan ali sma imala posao i to zagarantovan....bas si morao bit kriminalac da ga izgubis.
Po meni ta nacionalna opredjeljenja ne treba da se regulisu nikakvim zakonom,jos manje zabranom,to je svijest covjeka....ja se i danas osjecam samo Jugoslovenkom.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 7:22 pm

Jutros sam se zadesio u koloni autobusa na izlasku iz Hrvatske prema Šidu. U cik zore došli smo na izlazak iz "eu"i bili 6. autobus po redu. Puna 4 sata niko nije hteo da nas pusti niti bilo šta radi. Napravila se kolona od oko 400 autobusa. Pogranični hrvatski policajci su se smeškali i odmahivali rukom. Aute su propustali. Na kraju su samo digli rampu i sve propuštali bez ikakvog gledanja dokumenata i napravili gužvu na srbijanskom prelazu... Ako je samo zbog ovakvih svinjarija Juga je bila bolja. A bilo je jpš mnogo bitnijih razloga, ovaj je samo najsvežiji.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Maj 03, 2016 10:01 pm

Kako je podlost neunistiva.Do juce su to radili Slovenci Hrvatima,sad se dokopali Hrvatici da budu malo glavni i sile se na Srbiji a vjerovatno i Bosni.
Dobro mi i imamo kako smo podal narod.

.

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Maj 04, 2016 11:00 am

55555
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Maj 04, 2016 8:16 pm

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Maj 04, 2016 8:19 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Avg 04, 2016 9:00 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Sep 17, 2016 6:28 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Sep 18, 2016 11:40 pm

top88

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Okt 09, 2016 10:09 am

Ako ni zbog čega drugog....... brdski2 
Onda nije bilo "silikona" (nema laži ,nema prevare ) 

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Okt 09, 2016 10:24 am

A gadljiv si na one sa silikonima ,aaa  dadada dm2
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Okt 09, 2016 11:16 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Dec 03, 2016 3:12 pm

YU CIGARETE: SVE JE OTIŠLO U DIM

U SFRJ je postojalo 14 fabrika duvana. Cigarete su se proizvodile u Ljubljani, Zagrebu, Rovinju, Sarajevu, Beogradu, Nišu, Prilepu, Vranju...

Duvanska industrija, kao vrlo profitabilna, postojala je u Jugoslaviji i pre 1941, ali procvat je doživela u socijalizmu. Komunisti su po dolasku na vlast neke vrste cigareta ukinuli kao nepodobne: „šumadiju“, „karađorđa“, „kosovo“, „dvorske“, a neke, kao što su „hercegovina“, „morava“, „drava, „ibar“ i „jadran“, zadržali jer su - današnjim rečnikom kazano - brendovi pozicionirani na tržištu. Hoće se reći - ljudi su navikli na njih.

Na vrhu lestvice

Znalo se koje koliko vrede i ko šta puši: na vrhu lestvice kvaliteta bila je „drina“, za malo lošije važile su „morava“ i „vardar“, dok su najgore bile „drava“ i „ibar“.

U prve dve decenije posle rata cigarete su pakovane u kartonske kutije „na preklop“, nalik na tabakere, a najduže je ovakvu kutiju, sve do osamdesetih, zadržala „hercegovina“. Duvanska industrija iz Niša, međutim, od pre rata imala je mašinu za pakovanje u kutije „na izvlačenje“, a na njoj su do pre petnaestak godina pakovane „drina“ bez filtera i ista takva zelena „morava“.

Proizvodnja filter cigareta u Jugoslaviji počela je krajem šezdesetih, kada su sve fabrike duvana - bilo ih je 14 - kupile odgovarajuće mašine. Uz „prevođenje“ postojećih marki na filter varijantu, to je bila prilika da se lansiraju novi brendovi: „beograd“, „57“ i „100“, „lovćen“, „DIV“... U isto vreme, u skladu sa politikom otvaranja prema svetu, počela je u Jugoslaviji proizvodnja licencnih cigareta, pa su potrošači dobili mogućnost da uživaju u „kentu“, „HB“, „milde sorte“... Oni koji su ih kupovali, i imali para da putuju, tvrdili su da naše cigarete ne mogu ni da se porede sa originalima. Izuzetak je, navodno, bio sarajevski „marlboro“ - „bolji od svakog drugog ‚marlboroa‘ gde god da je proizveden“. Potpisnik ovog teksta o tome ne može da se izjašnjava, jer je 30 godina pušio nišku crvenu „moravu“, pa mu nikakvi aromatizovani duvani nisu bili potrebni.

Nije po JUS

Fabriku duvana Sarajevo prati još jedna legenda - da njenoj „drini“ u beloj kutiji nje bilo premca. Navodno je pravljena od smese duvana spremljene za toliko hvaljeni „marlboro“, samo bez aditiva, pa se glas o kvalitetu ove cigarete održao do danas, bez ikakvog razumnog opravdanja, jer je u pitanju stvar ukusa. 

Zanimljiva je pojava bila marka „57“: cigarete su iz „Tobačne Ljubljana“ izlazile u mekom pakovanju sa filterom na dnu kutije, „naopako“. Ne znamo za svet, ali u Jugoslaviji su jedine bile tako poređane. Verovalo se da je proizvođač mislio na zdravlje svojih potrošača, odnosno da im je omogućio da cigaretu stave u usta ne dodirujući filter rukama zaprljanim od rada. Razlog je bio mnogo prozaičniji: mašine za „Tobačnu“ kupovane su polovne i na različitim mestima, pa je pakirnica bila neodgovarajuća, „rasparena“. Zbog toga je na svakoj kutiji pisalo da nije po JUS.

---

U "Jugi" su se pušile cigarete sa tradicijom ,a sada se puši duvan šeste kategorije ,sve sa oznakama "svetskih brendova" . dole

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Dec 03, 2016 3:24 pm

Crni Point bez filtera je bio odličan.
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Dec 04, 2016 4:20 am

Izuzetak je, navodno, bio sarajevski „marlboro“ - „bolji od svakog drugog ‚marlboroa‘ gde god da je proizveden“. Potpisnik ovog teksta o tome ne može da se izjašnjava, jer je 30 godina pušio nišku crvenu „moravu“, pa mu nikakvi aromatizovani duvani nisu bili potrebni.[/color]

Nije po JUS

Fabriku duvana Sarajevo prati još jedna legenda - da njenoj „drini“ u beloj kutiji nje bilo premca. Navodno je pravljena od smese duvana spremljene za toliko hvaljeni „marlboro“, samo bez aditiva, pa se glas o kvalitetu ove cigarete održao do danas, bez ikakvog razumnog opravdanja, jer je u pitanju stvar ukusa. 

Ovo je istina. Pravio se od duvana Virdzinija koji se uzgajao u Hercegovini. U tome je tajna a i velika razlika u kvalitetu u odnosu na druge svjetske fabrike.
Sarajevska Drina se pravila od istog duvana ali od onoga sto po licencnom standardu nije mogalo da se koristi za Marlboro. Zato i jeste bila jedna od najpopularnijih cigareta a imala znatno nizu cijenu od licencnih.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Dec 04, 2016 9:29 am

ZIKO ::

Ovo je istina. Pravio se od duvana Virdzinija koji se uzgajao u Hercegovini. U tome je tajna a i velika razlika u kvalitetu u odnosu na druge svjetske fabrike.
Sarajevska Drina se pravila od istog duvana ali od onoga sto po licencnom standardu nije mogalo da se koristi za Marlboro. Zato i jeste bila jedna od najpopularnijih cigareta a imala znatno nizu cijenu od licencnih.
Da je "jugoslovenski "Marlboro bio kvalitetan ,sigurno jeste ,jer se stranci nisu mogli načuditi koliko je jeftin i dobar .
Bila je samo jedna vrsta -"crveni" . 

Sad ih ima više vrsta (plavi, beli ,"zlatni",crni  ) ali ni blizu onom nekadašnjem . Biće da je hercegovačko sunce i "virdžinija" nenadoknadiv element ,ko zna od čega ovo prave . 

Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Dec 07, 2016 12:24 pm

to su bile dobre cigare
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Dec 18, 2016 12:17 am

Odličan tekst (ili stihovi ) Marija Mihaljevića (hrvatski kompozitor ,autor mnogih hitova ex Yu ,između ostalih i "Džuli" )
----
OTVORENO PISMO GOVNARIMA – HRVATSKIM I SRPSKIM POGLAVARIMA

Ovim se pismom obraćam vama govnari

koji se nazivate srpski i hrvatski poglavari.

Jer gledam vas idiote

i umirem od sramote.

Zbog djece i dece koja su gladna bonbona

a vi se natječete u kupnji aviona.

Još ne uspostavismo ni veze što su se srušile

još nam se nisu ni ratne suze posušile

a vi se kao nešto riječima ćuškate

i opet nas jedne protiv drugih huškate?

Ma jebem vam majku i kevu i svima starog

koji napraviše vas - najodvratniji ljudski talog.

Pred velikima puzite

a svoje narode guzite,

njima dupe natrčite

a nas prčite.

Ma kako se nitko od vas ne zajebe

pa makar i slučajno učini nešto dobro?

Zalud sjedite u bogomoljama i molite se Bogu

jer od njega nitko od vas ništa nije pobro.

Doduše, tamo propovijedaju vaši rođe

lažljive i pohlepne vjerske vođe

kojima samo služi Bog

da s vama pušu u isti rog

koji u rat poziva jer vi tako želite.

A opet bi i Bosnu da dijelite.

Ma jebem vam sve živo

što vam je to predivno parče svijeta krivo.

A ja bih da svi zajedno zinemo

i kažemo – nećemo za vas više da ginemo

pa da zakopamo zajedno zauvijek čakije

okupimo se oko meze i rakije

a s još uvijek neprodane česme

napijemo se pjesme i pesme

Vama izgleda kao neki moj hir

što ja želim da potpišemo vječni mir

a vas da nam opet ne bi stvarali nemir

pošaljemo da se potamanite daleko u svemir.

Tako da budete iz povijesti i istorije izbrisani

vi što ste zlom cijepljeni i vakcinisani.

Ma mrš
---
Usput ...od "regionalne lige" u fudbalu ništa ,jer su se "navijačke grupe" (Torcida ,Delije ) izjasnili "protiv"bakljadama i drugim sranjima kojim su prekinuli prvenstvene utakmice .
Jedno pitanje ..da li je za vreme Broza bilo tako nešto moguće ?
Malo sutra !

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste Yugo-nostalgičari?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 17 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: