DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li ste Yugo-nostalgičari?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Feb 06, 2008 6:45 pm

First topic message reminder :

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Jun 07, 2008 5:26 pm

DAN MLADOSTI 2008
Proslava rođendana druga Tita
Kumrovec

I ove godine su se okupili mnogobrojni poštovaoci J.B.Tita okupljajući se 24.05.2008 u Kumrovecu , obilježavajući Dan Mladosti , ili Proslavu rođendana druga Tita .
Kumrovec je i ove godine posjetilo oko 10 tisuća ljudi iz svih dijelova bivše Jugoslavije. Okupljenim poklonicima Titovog lika i djela obratio se Tomislav Badovinac, predsjednik Saveza Društava Josip Broz Tito Hrvatska.

dan mladosti 2008

"Što je više kleveta i laži, Tito nam je miliji i draži", istaknuo je Badovinac. Također se osvrnuo i na današnje poimanje Titovog lika i djela, kritizirajući one koji lažima i iskrivljenim činjenicama govore o njegovoj povijesnoj ulozi.

Obilježavanje Titovog rođenja prolazi bez incidenata i u mirnom ozračju. Na skup je došlo mnogo mladih koji su poručili "Iako Tita nismo poznavali, bilo bi bolje da smo živjeli u njegovo doba"!

Osim današnjeg slavlja Titovog rođendana, u Kumrovcu će biti obilježeno i 65 godina od Drugog zajedanja Antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja Jugoslavije (AVNOJ-a), kojim je potvrđena odluka da se Istra, kao i ostali krajevi sjedine s Jugoslavijom.

“Ove godine manifestaciju Dana mladosti želimo posvetiti bratstvu i jedinstvu jer je i Titova najiskrenija i najdublja ljudska poruka u svakoj prigodi bila: Čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga”, rekao je Tomislav Badovinac, predsjednik Saveza društava "Josip Broz Tito".

On je kazao kako bratstvo i jedinstvo osuđuju zločin i ističu ravnopravnost među ljudima i narodima, oni ne negiraju, već stimuliraju nacionalno, ali se suprotstavljaju nacionalizmu i šovinizmu.

“Bratstvo i jedinstvo su međuljudski odnos i civilizacijska potreba, a suživot je nužnost datih okolnosti. Bratstvo i jedinstvo se podcjenjuju i ismijavaju jer kažu ta je to kumunistička parola proizišla iz ideoloških i političkih zabluda iako oni nemaju ideološku potku, već ljudsku i civilizacijsku”, rekao je Badovinac.

Zamjenik zagorske županice Zorko Vidiček rekao je da se Zagorje ponosi svojim velikim sinom Brozom, ustvrdivši da je imao puno više vrlina nego mana.

Nakon službenog dijela, obilježavanje bivšeg Dana mladosti nastavljeno je prigodnim kulturno-umjetničkim programom, nogometnim turnirom, nastupom paraglajdera i rock koncertom.

PROGRAM PROSLAVE DANA MLADOSTI 2008 TIVAT.
25. maj 2008.

19.00 - 20.00 - Defile i nastup mažoretki i folklora
19.30 - Defile maturanata Školskog centra „Mladost“ iz Tivta
20.00 - Himna “Hej Sloveni” - Hor i orkestar Muzičke škole Tivat
20.05 - Pionirska zakletva
20.10 - Dolazak Štafete mladosti
20.15 - Poetsko-muzičko-scenski program: Džoni Hodžić, klapa “Assa voce”, Kristina Lazarević
20.45 - Kozaračko kolo
21.00 - 24.00 - Muzički program – učestvuju: Milena Vučić, tivatske grupe Free Jack i Dan poslije
22.00 - Vatromet

DAN MLADOSTI 2008 BEOGRAD
Nekoliko hiljada ljudi se i ove godine okupilo u Kući Cvijeća u Beogradu.

"Žalimo što nismo bili složni da sačuvamo onakvu državu u kojoj smo bili srećni. A sada se vadimo na druge, Evropu i Zapad, da su nam krivi što nam se raspala zemlja", kaže predsednik subotičke organizacije "Centar Tito" Đuro Posavica.

"I, molim vas", veli on reporteru Tanjuga, "nemojte da me zovete gospodine, mi smo i dalje drugovi".

A mnogi njegovi drugovi srešće se ponovo na Titovom grobu, u "Kući cveća" gde se, inače, svakog 25. maja okupe brojne delegacije i poštovaoci Josipa Broza iz raznih krajeva bivše Jugoslavije.

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Jun 08, 2008 9:07 am

M. TITO

A ja se pitam dok prolazim kroz razna mesta Ex-YU, kako to da se SAMO po mestima Srbije jos i dalje mogu naci ulice sa nazivom " Ulica M.Tita"???

Malo mi cudno to?Kad je Zagorje toliko ponosno na svoga sina, gde im ulica sa imenom toga velikoga sina???
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Jun 08, 2008 9:35 am

Moj LICNI aktuelni dozivljaj, bas pasent za ovu temu!
Kad sam se pre 14 dana vracala iz Srbije nazad za Nemacku, morala sam da svratim uz put i u Banja Luku.
Prvi put sam bila u BL sada.
Vozim autoputem:Beograd-Zagreb.
Izlazim sa autoputa Okucani i prelazim u Novu Gradisku granicu.
(Granica???Most preko Vrbasa i direktno ulazis u grad N.Gradiska).
U Banja Luki se zadrzim neka 3 sata i vracam se opet nazad. Ulazim opet iz NG na Hrvatsku stranu. Prvo pasoska kontrola, onda carina. Meni naravno kola nakrcata sa raznim glupostima, koje nosim od kuce svojima i raznim prijateljima koji zive ovde (posiljke od njihove rodbine),takodje razni uzorci sa sajam iz NS, koji mi ovde trebaju za posao.
Kaze carinik da otvorim gepek, ja otvorim, on ima sta da vidi. Pita me da li imam sta za prijaviti za carinu "NEMAM". Covek me gleda i govori " Otvaraj te Kofere i torbe" (mozete zamisliti koliko me obradovao tim zadatkom). Ja poslusam i otvaram prvu torbu, u njoj rakija, vinjak, sir, kajmak, razni suhomesnati proizvodi. Carinik me gleda i govori da se vratim nazad za Banja Luku, da te mlecne i mesnate proizvode nesmem da prenesem preko granice. Ja mu kazem, da necu to nigde nazad nositi, nego da mi kaze gde je "Carinski Kontejner" za tu vrstu robe. On me zapanjeno gleda i opet ponavlja da to vracam nazad za Banja Luku. I meni onda pukne film. Rekoh mu: " Gospodine, ja kad bi sad krenula sve ove stvari da vracam, tamo odakle su i kojeg porekla, ja bi presla citavu Ex-YU. A mozda bi najbolje bilo, da ja to vama i vasim kolegama ovde na carini poklonim, pa da se svi vi nakon dugog vremena dobro izgustirate pravih specijaliteta sa nasih prostora". Covek ostane bez reci. Ja ga gledam u oci i samo mu se najednom tuzan pogled pojavi na lice. Da bi mi na to onda ovako rekao ." Gospodjo, ja sam sam sluzbeno redovno svaki Novosadski sajam posecivao do NESRETNIH i PROKLETIH 90-tih. Pricaj te mi kako je na sajmu sada kod vas, imate li mozda neke prospekteod sajma.. Zelja mi da ga makar ovako sa slike vidim".. Imala sam katalog sajma, poklonila sam mu to . Ispratio me je recima " da se cuvam uz put i da srecno i zdravo stignem svojoj kuci, pa da se mozda opet nekad sretnemo na granici.
Taj dozivljaj me je jako dirnuo, uz put sam puno o tome razmisljala i izracunala , koliko sam granicnih prelaza morala da prodjem, za nekad jednu zemlju sto se zvala YU..
A sad vi sami vidite i racunajte...izlaz SRB, ulaz HR, Izlaz HR, ulaz BiH, izlaz BiH, ulaz HR, izlaz HR, ulaz SLO.... da li trebamo svi mi na to da budemo sada ponosni???
Saka jada smo sada svi redom (sto kazu Crnogorci)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Jun 08, 2008 11:53 am

Lepa priča....Naravno da se hrana , naročito kvarljiva , propisno neupakovana ne sme prenositi(unositi) iz zemlje u zemlju, no to nama nikada nije smetalo, po mojim sećanjima (a i dan danas) da se recimo bas u Nemačku salju kulen, kobasica, domaća rakija, ljuta paprika,,,,

Ono sto više upada u oči, te granice....pa toga u Evropi nema , zar ne? Verovatno je mnogo bolji osćaj kada se putuje iz zemlje u zemlju a da pri tome neko u uniformi carinika ili policajca samo mahne , bez ikakvog pregleda, pretresanja ...naravno da će i tom zlu jednom doći kraj -ulaskom svih bivših republika SFRJ u Evropsku Uniju.

Ono što je najbitnije , svuda na ovim prostorima ostali su samo ljudi, kao ovaj tvoj carinik....A sve podele , nacionalizam , versku isključivost , izmislili su i podhranjuju i dan danas politicari, vojska ,Crkva,dakle ljudi koji žive od nasih nevolja -i to žive dobro. Kad njih eliminišemo iz pozicija da u ime ovoga ili onog manipulišu nasim zivotima , doći će bolje vreme , makar se ono zvalo Ujedinjena Evropa. Nadam se da će nasa deca to dočekati . Smrt fašizmu-sloboda narodu druga"rce lol!

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Jun 08, 2008 12:22 pm

P.S.:
Granicnih prelaza sa carinom u tome smislu vise nema , kao sto je nekad bilo . Inace je EU to sada regulisala na drugi nacin (jer bez carinske kontrole ipak ne ide.. Carina je takodje doprinosna kao porez za jednu zemlju), sada te na sred autoputa neocekivano iz saobracaja izvuce
u Austriji ili Nemackoj np. tkzv. "Bundesgrenzschutz" ( drzavno carinska zastita). To je klasicna carinska policija, koja te isto tako kontrolise i prtljag koji nosis. Ako nesto pronadju, placas carinu kao i ranije sto si morao da placas.

Moje price sto se tice, nije se odnosilo misljenje zbog granicnih prelaza na Evropu, vec na to, da je nasa bivsa YU sama bila toliko velika zemlja i u sustini je bivsa YU bila primer za formiranje takozvane sadasne EU...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Avg 02, 2008 12:49 am

Jedan sam od najstarijih clanova foruma,a time i najduze drzavljanka SFRJ.I danas imam taj pasos,imam zastavu sa petokrakom i najezim se i plakala bih kad cujem "Hej slaveni".
Bilo je to lijepo vrijeme,bezbrizno,ne u bogatstvu,ali ipak u slozi,nikoga nismo pitali koje je vjere,posebno ne u Bosni u kojoj svaka porodica ima zastupljene sve vjere.
Mogla bi nabrajati do besvjesti prednosti ondasnje drzave,mada jeste bilo ispiranja mozga sa KPJ,ali i to je bilo bolje,kasnije dodjose nacionalne stranke koje digose svaka svoju naciju u rat,usadise mrznju za one druge.Ja ni danas ne mogu da vjerujem da se nekoga moze mrziti samo zato sto mu je ime drugacije,sto se drugacije moli Bogu ili ima drugacije obicaje.Ljudi su samo dobri i losi,a takvi su jednako zastupljeni u svim nacijama.
Ja se izmedju ostalog i sad izjasnjavam kao Jugoslovenka,jer rodjena sam u toj drzavi i ne moze mi to niko izbrisati,jer mogli su nas porobiti i Japanci-ne mjenja stvar,ne mozemo se zvati zato Japan,jer te godine kad sam ja rodjena bila je SFRJ i ja sam kao takva upisana i kao takva dobila svoju prvu licnu kartu.Ne moze mi to niko oduzeti

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Avg 03, 2008 12:01 pm

Ove tri stvari su samnom prošle dobar deo Evrope i ex yu republika-i opet će, ako bude sreće :clapping:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Avg 16, 2008 10:59 am

Šta nadjoh (jednom se i fijoke moraju srediti) Stvar koje se mnogi danas stide i kruju kao zmija noge...Naravno da se nije radilo o "ubedjenju"-bila je to ČAST .....dok se nije pretvorilo u ono drugo.....

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 26, 2008 1:48 am

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 26, 2008 6:17 am

Astra ::
.........ovo je izgleda generacijska tema........ :novi4:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Sep 04, 2008 7:02 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Sep 04, 2008 7:14 pm

Ne znam za vas,ali ja se mnogo rastuzim kad gledam slike nase zajednicke drzave-Juge......tesko placem,ali tad mogu tako lako da zaplacem.

.
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 5:38 pm

eh... 😢

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 5:41 pm

Ne...... :!:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 5:49 pm

Storm_z ::
eh... 😢

Na ovu pjesmu sam se ko zna koliko puta isplakala...........

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 5:58 pm

Lepa Brena - Zivela Jugoslavija

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 5:59 pm

JA SAM JUGOSLOVENKA

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:02 pm

Od Vardara pa do Triglava

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:05 pm

I ZA KRAJ OD MENE,JEDINA HIMNA KOJU PRIZNAM...............

.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:07 pm

narawno..najvise volim yuga

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:11 pm

Jesam i nije me ni zbog toga stid...kao sto u jednom postu Astra navede, rodjena sam kao Jugoslovenka u JUGOSLAVIJI...tako se rodila, tako u tome duhu bila vaspitana.

Ambasadori --- Zemljo moja

http://de.youtube.com/watch?v=XRl4c7wprlQ&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:35 pm

svi koji su ovde na forumu su rodjeni u Jugoslaviji...zar ne?A da li su jos nostalgichari..? mislim da jesu chim se druze s nama...

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 6:47 pm

I ja mislim,ali ne govorim za nas forum,vec uopste,veliki dio mladih ljudi sad blate po Jugi,a ne znaju o njoj skoro pa nista i ne zele reci da su Jugosloveni.nemam nista protiv bas ni jednog naroda ali evo ja sam rodjena u bosni i sad bi me kao trebaloi svrstati u Bosnjake(odvratnog li naziva) a opet Bosnjaci mi kazu da su to samo muslimani iz Bosne.Zar nije ljepse biti Jugoslovenka.

Moj sin koji je rodjen ovdje i jos je mali da bi znao za Tita i nasu drzavu,dosao iz skole i kaze da su ga zezala Albanska djeca da je on Jugo,a ja mu kazem,to je njima uvreda kad im neko kaze a tebi nije i ne treba ni da bude.

.
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 7:40 pm

Kamo srece, kad bi se opet poceli svi jedni sa drugima druziti...
Voleti se nemoramo, ali kao ljudi se mozemo postovati uvek..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Nov 27, 2008 11:00 pm

Luckasta ::
Kamo srece, kad bi se opet poceli svi jedni sa drugima druziti...
Voleti se nemoramo, ali kao ljudi se mozemo postovati uvek..

kakogod....ali ovde slavimo Dan republike, za koji dan....To JESTE bila naša domovina, i jeste još uvek...e TO je patriotizam, ako se ja pitam....Iz srca se ne moze isčupati....YU forever ! Ovde bas ima od Vardara do Triglava , bukvalno...i po celom svetu smo rasuti-pa se opet druzimo...duboko sam ubedjen da ce biti opet,mozda ce se zvati Zapadno balkanska ekonomska zajednica, ali.....istorija ce pokazati

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste Yugo-nostalgičari?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: