DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Da li ste Yugo-nostalgičari?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Feb 06, 2008 6:45 pm

First topic message reminder :

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
babajaro

Godina : 48
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 11, 2009 1:05 pm

Svi smo mi Jugonostalgičari u duši ,,Bar mi iz 60 i nekih..
Nazad na vrh Ići dole
Astra

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 11, 2009 2:16 pm

Kornelija,nisam rekla da se stidis ti niti bilo ko ,samo konstatujem da ih ima i da se zgrazam na tu pojavu.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 11, 2009 6:12 pm

Astra ::
Ja i taj jos imam,samo da znate....cisto iz nostalgije cuvam kao i zastavu SFRJ.

Nazad na vrh Ići dole
Astra

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 11, 2009 6:23 pm

Za tebe blento,znam da si nostalgicar....a dokaz mozda treba drugima....ali bas si ovo slatko odradio....generacijo!

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Avg 11, 2009 6:35 pm

Astra ::
Za tebe blento,znam da si nostalgicar....a dokaz mozda treba drugima....ali bas si ovo slatko odradio....generacijo!

Nisam-propustio sam ovo:

Madjarska, Bugarska,Rumunija, Austrija, Nemačka, Turska , Italija, Francuska-BEZ VIZA .

Pasoš je prestao važiti 30.07 .1990.
Simbolično, zar ne ?

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Avg 19, 2009 8:51 pm

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Avg 26, 2009 9:50 am

Neobični gosti iz Slovenije

Nostalgija putuje APN „četvorkom“

Autor: LJ. S. | 26.08.2009. - 09:42

Nesvakidašnja grupa motociklicsta boravila je ovih dana u Beogradu. Naime, za razliku od onih koje svakodnevno viđamo, neobično je to što su devetnaestorica njih iz Ribnice u Sloveniji ovde stigla na „Tomosovim“ APN 4 motorima. To je njihova peta “APN tura”, do sada su svojim ljubimcima stigli do Splita, Budve, Sarajeva, Mostara...

Prema rečima Nina Marolta, jednog od njih, poseta Srbiji planirana je još ranije, međutim, zbog, kako kaže, političke situacije februara i marta prošle godine od toga se odustalo.
- Želeli smo da vidimo Sbiju i glavni grad bivše države, a posebno iz razloga što je među nama i onih, mlađih, koji Beograd zbog svega što se izdešavalo do sada nisu videli – kaže Marolt, napominjući da se poseta mogla organizovati i putovanjem automobilima, autobusima ili drugim prevoznim sredstvima, ali da vožnja APN četvorki za njih predstavlja izuzetno zadovoljstvo.
Inače, da bi se vozilo u ovoj grupi, kako kažu, isključivi uslov je imati „Tomosov“ APN 4, u obzir ne dolazi nijedan drugi. Motori su im stari od 28 do 36 godina, i svojevrsni su oldtajmeri kojima se posvećuje mnogo pažnje. Još jedan zanimljiv detalj jeste da prosečna težina tih istih oldtajmera iznosi 106 kilograma.
U obilasku Beograda, koji ih je inače oduševio svojom veličinom, pomogli su im članovi moto kluba “Arhangel”, takođe veliki prijatelji ove posve neobične grupe motociklista.
- Zahvaljujući njima posetili smo Kalemegdan, „Kuću cveća“, mnogobrojne znamenitosti i tako obnovili znanje o nekadašnjem glavnom gradu. Bio sam ovde u vojsci, na Titovom grobu držao sam stražu. Drago mi je da sam ponovo u tom gradu - kaže Edo Ilc.
I njegov kolega, Jože Dejak u Beogradu je posle više od dvadeset godina.
- Tada sam bio mali, i znenađen sam tako velikom gradom. Gledao sam Beograd na filmovima. Pe neki dan sam pogledao „Maratonce“, i to, a i ova poseta me čine nostalgičnim, lepa su to vremena bila – kaže Dejak.

Našli što „nigde nema“
Iako uvek nosimo rezervne delove sa sobom, kao i još jedan rezervni motor svratili smo u „Tomosovu“ radnju ovde u Beogradu. Moramo priznati da je prodavac bio prilično iznenađen kada se u jednom trenutku pojavilo 19 Slovenaca. Mislim da smo pokupovali pola radnje, čak smo ovde našli i neke delove za motore kojih kod nas nema, kaže Nino Marolt.

Nazad na vrh Ići dole
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:03 pm

Poezija SFRJ

KAD SRBIN HRVATU KAŽE BRATE,
KAD HRVATI SRBE PRIHVATE,
KAD SLOVENCI PIĆE PLATE,
KAD SE CRNOGORCI POSLA LATE,
KAD MAKEDONCI DOBIJU VEĆE PLATE
I KAD BOSANCI SVE TO SHVATE
BIĆE OPET SFRJ, BRATE!
55555

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:12 pm

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:21 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Godina : 50
Datum upisa : 13.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:49 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:54 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 10:58 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 11:09 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Avg 31, 2009 11:14 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 10:43 pm

Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Datum upisa : 25.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 11:03 pm

Jedan dio svojega života i lijepi dio prije svega , provela sam kao Jugoslovenka ... Taj lijepi period ne mogu odbaciti ... ni zaboraviti , ni negirati ...
I bilo bi suludo uopće pokušavati negirati sebe ...
I u tom smislu ... vjerojatno jesam jugonostalgičarka ... U smislu lijepih uspomena iz djetinjstva ...

Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 11:40 pm

Da vrlo...najljepsi period moga zivota vezan je za Jugoslaviju i htjeli mi to
ili ne bilo nam je svima lijepo.Jedna je Jugoslavija i jedna mladost,i sve sto je bilo lijepo bilo je u toj nasoj Jugoslaviji.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 11:47 pm

Uvek volim da vidim kada neko digne ovu temu . To je verovatno generacijska stvar i sasvim nerazumljiva mladjima koji nisu živeli u Yugi.
Za mene je to moja domovina , zemlja u kojoj sam se rodio, proveo detinjstvo i mladost i ja sam ovo sve doziveo kao okupaciju i komadanje moje zemlje.
Bio sam i ostacu po nacionalnosti Jugosloven zauvek.
Ne postoji ni Palestina -pa postoje Palestinci. Tako je i sa nama , Jugoslovenima .A ima nas bar 2 000 000 po ex republikama i svetu, pisalo se sad to kako god hoce (i moramo)

Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 11:48 pm

Jesam... Zalim sto se nije raspala jos ranije...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Uto Jan 12, 2010 11:52 pm

Danubius ::
Uvek volim da vidim kada neko digne ovu temu . To je verovatno generacijska stvar i sasvim nerazumljiva mladjima koji nisu živeli u Yugi.
Za mene je to moja domovina , zemlja u kojoj sam se rodio, proveo detinjstvo i mladost i ja sam ovo sve doziveo kao okupaciju i komadanje moje zemlje.
Bio sam i ostacu po nacionalnosti Jugosloven zauvek.
Ne postoji ni Palestina -pa postoje Palestinci. Tako je i sa nama , Jugoslovenima .A ima nas bar 2 000 000 po ex republikama i svetu, pisalo se sad to kako god hoce (i moramo)
Daj malo više pišite za nas bebache.:DČika Dany
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Jan 13, 2010 12:01 am

Nazad na vrh Ići dole
dejan

Godina : 38
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Jan 13, 2010 9:45 am

u drzavljanstvu mi i dalje pise.Slobodno izjasnjenje:Jugosloven
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 19, 2010 1:32 am

Rođen sam u Beogradu, one problematične godine, varljivog proleća 68. godine. Po roditeljima sam čistokrvni Bosanac: pokojni otac je sa Romanije, majka je sa tromeđe Bosne, Like i Dalmacije (oboje su posle II sv. rata došli u Beograd). Odrastao sam širom Evrope (Pariz, Bukurešt, Varšava, Rim/Vatikan), i nisam naučen da usko posmatram svoje nacionalno opredeljenje. Srbin sam, pravoslavne veroispovesti, vrlo dobro znam svoje korene, i smatram da sam pošten patriota, koji Srbiju voli kao što svaki normalan i pristojan čovek voli svoju domovinu. Ne vidim, međutim, prepreku da osetim nostalgiju za zemljom u kojoj sam delimično odrastao, i koju sam prokrstario uzduž i popreko. Imam prijatelje u svim državama nastalim iz SFRJ, i ni sa jednim nisam imao problem čak i u najgorim ratnim godinama. To govori i o meni, ali i o njima. Mada, ako neko krene da cepidlači, reći će da i prijatelji govore o meni, jer su moj izbor.

Titova Jugoslavija je bila veštačka tvorevina, nastala na osnovama Kraljevine SHS (koja je, opet, nastala iz megalomanske želje kralja Petra da uveća svoju kraljevinu), a svrha postojanja maršalove Juge bio je stabilan oslonac američkim moćnicima, koji su - svesni straha od jake Evrope - morali da imaju svog "igrača" na terenu. Sudbina je htela da sam se zatekao u Bosanskom Grahovu one večeri kada je u Kninu proglašeno ratno stanje (ako me sećanje ne vara u pitanju je septembar 1990. godine). Trebalo je da odem do susednog sela, prenoćim kod ujaka, i ujutro (sa sve roditeljima) pravac Italija. Barikade, narod uzmuvan, svi okupljeni ispred seoske kafane, nervoza više nego prisutna, a jedan stari čiča sedi na klupi, naslonjen na štap, i mirno priča, više za sebe: "Reče meni čovek, 56. godine, na stanici u Banja Luci, kad se dve Nemačke ujedine - eto rata i razjebaće nam Jugu". Setim se tih reči često. Ono što sam hteo da kažem: bili smo deo programa, šraf u mehanizmu, SFRJ je odigrala svoju ulogu i u startu je bila osuđena na propast.

Da li neko može da mi oduzme nostalgiju za tom državom? Ne može!

Da li neko može da se drzne da mi kaže kako sam NEpatriota zbog toga? Ne može!

Sa setom se setim tih vremena, letovanja na makarskoj rivijeri, zimovanja u Lici, slobodnog putovanja po Evropi, jednog relativno bezbrižnog vremena, kada si od jedne plate, eventualno dve, mogao i automobil da kupiš. Svestan sam da sada plaćamo cehove i vraćamo stostruko sve te kredite kojima je kupovan privid blagostanja, ali je nama tada de facto bilo lepo. Što se tiče odnosa sa susednim državama, zastupam jednostavnu teoriju: među državama i nacijama ne postoji ljubav (kao ni bilo koji drugi vide emocija), već samo i isključivo interes. Poštujem svakoga ko poštuje mene, gradim korektne odnose sa svakom osobom koja je civilizovana, a ko je kog verskog ili nacionalnog opredeljenja ne znam i ne želim da znam.

I za kraj, one ratne i najteže teme, koje anti-jugosloveni čas posla potegnu: nikada Paveliću i ustašama neću zaboraviti srpske žrtve, ali to ne znači da smatram da su takvi svi Hrvati; isto tako, nikada neću ni četnicima ni partizanima zaboraviti srpske žrtve; i nikada neću reći da je Ratko Mladić srpski heroj. Možda je heroj nekim usijanim glavama, kojima se diže na rat i miris baruta i smrti, ali moj heroj definitivno nije. Za mene je samo osumnjičeni za ratne zločine koji se već 15 godina skriva od sudskih organa.

Odužio sam, ali mi je tema slaba tačka... Da nije tako, ne bih imao ExYu radio.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste Yugo-nostalgičari?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: