DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Epidemije - plašite li se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 2:58 pm

Pričali smo već o vakcinaciji. I o antivaks pokretu. O MMR-u koji "ubija i sakati" ... Vrlo uspešno u Rumuniji je smanjen obuhvat vakcinacije MMR vakcinom. Posledice su pred nama.

========

Epidemija Malih Boginja U Rumunskom Banatu, Tik Uz Granicu Sa Srbijom (2017)

Rumunija se u ovom trenutku suočava sa najvećom epidemijom malih boginja u poslednjih nekoliko godina. Do početka januara potvrđeno je 2165 obolelih u epidemiji, koja je za sada odnela i 13 života.

Prvi zvanični podaci o epidemiji su iz septembra prošle godine. U tom trenutku bilo je 675 obolelih, što znači da se broj obolelih utrostručio za samo tri meseca! Već krajem oktobra broj se popeo na 935 obolelih i taj podatak najbolje pokazuje vrtoglavu brzinu kojom se širi ova epidemija.

Stanje je još alarmantnije kada 2016. uporedimo sa 2015. godinom, u kojoj je zabeleženo svega 7 slučajeva malih boginja u čitavoj Rumuniji.

Rumunija je u 2012. godini bila zemlja sa izuzetno visokim procentom dece koja su vakcinisana MMR vakcinom – 94%. Ipak, delovanjem antivakcinalnog pokreta koji u Rumuniji predvodi bračni par poznatih TV lica, Olivija Stir i Andi Moisesku, ovaj procenat je dramatično opao. MMR vakcina je na udaru zbog navodne povezanosti sa porastom broja autistične dece. Ta teza je potpuno odbačena u naučnim krugovima, posle nekoliko stotina studija u kojima je učestvovalo više miliona dece, ali je bez obzira na to uticaj antivakcinalnog pokreta i dalje jak u nekim zemljama.

Opsežni izveštaj Evropskog centra za prevenciju i kontrolu bolesti u oktobru 2016. je obuhvatio sve slučajevi malih boginja u Evropi od 1. novembra 2015. do 31. oktobra 2016. godine.
Čak 81% obolelih je bilo nevakcinisano, 8% je bilo vakcinisano samo jednom dozom vakcine, samo 3% je bilo vakcinisano sa dve ili više doza, 1% je bilo vakcinisano, ali nije utvrđeno kojim brojem doza, dok je za 7% obolelih nepoznato da li su vakcinisani ili ne.

Veza između jačanja antivakcinalnog pokreta i porasta broja obolelih od malih boginja je potpuno jasna.

Obuhvat MMR vakcinom je u Rumuniji u 2013. bio 92%, u 2014. 89%, dok je u 2015. taj procenat spao na samo 83%, a isti trend se nastavio i u 2016. godini. Još uvek nisu zvanično objavljeni podaci za proteklu godinu, ali su procene da je procenat vakcinisanih u određenim okruzima na zapadu zemlje spao na ispod 70%! Upravo u tim okruzima je i epidemija najjača, što se najbolje vidi u priloženom grafičkom prikazu.

Najviše stradale dece pripada grupi mlađoj od jedne godine, a to su ona deca koja još uvek nisu vakcinisana (vakcina se daje sa navršenih godinu dana). Često pitanje koje protivnici vakcinacije postavljaju “kako moje nevakcinisano dete ugrožava vašu” može se odgovoriti upravo na ovom primeru: do epidemije je došlo zbog porasta broja dece koja su mogla biti vakcinisana, dok je najveći broj nastradalih među bebama koja nisu mogle biti vakcinisane.

Najveći broj obolelih je u Aradu i Temišvaru, koji su tik do srpske granice!
Što se tiče opasnosti za Srbiju, ona sigurno postoji. Stanovnici rumunskog i srpskog Banata često prelaze državnu granicu i moguće je proširenje ove epidemije na teritoriju Srbije.

==========

Arad i Temišvar su moj prvi komšiluk. Ja sam uplašena. VI?

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:04 pm

Mi što radimo u zdravstvu ,potpuno smo imuni od "straha" .Čekaonice i hodnici su toliko puni bolesnih ,da nema teorije da nas "omaši" . Svake godine nas bar 60 % "fasuje" nešto . 
Inače je kao proglašena epidemija  gripa kod nas ,pa onda nije ...što je svejedno ,bolesnih ima jako puno ,no opet ,niko od nas nema naviku niti bi hodao među ljudima sa maskom (a trebali bi ,možda bi bolje prošli )

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:24 pm

Malo sam dalje, moja deca i unuci nisu taj uzrast, ali sam veoma zabrinut. Zabrinut sam zbog moguće epidemije.

Što se tiče straha, uplašen sam, ne od ove epidemije, nego od mogućih posledica delovanja raznih budala koje " 'ladno" dobijaju ogroman medijski prostor umesto da ih pohapse.

Tekst i sliku sam uz manje izmene objavio na fb - u jednoj izrazito antivakcinaškoj grupi. Naravno, naveo sam izvor i autora.

Poslednji izmenio Diplomirani Duduk dana Sre Jan 18, 2017 8:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:24 pm

Jašta da se bojim,ali vodenih kozica koje nisam imala.

Zbog opasnosti od ptičje gripe, u cijeloj Hrvatskoj od danas je zabranjeno držati perad na otvorenom-pre dva dana. dm5

Na pitanje novinara što je s jajima zaražene peradi, kazao je da su od peradi na farmi u Sopu Bukevskom sva jaja bila rasplodna i nisu bila za konzumnu upotrebu. No, dodaje, postoje papiri i dokumenti te se zna gdje su jaja isporučena. affraid

Ko im više veruje.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:37 pm

Danubius ::
Mi što radimo u zdravstvu ,potpuno smo imuni od "straha" .Čekaonice i hodnici su toliko puni bolesnih ,da nema teorije da nas "omaši" . Svake godine nas bar 60 % "fasuje" nešto . 
Inače je kao proglašena epidemija  gripa kod nas ,pa onda nije ...što je svejedno ,bolesnih ima jako puno ,no opet ,niko od nas nema naviku niti bi hodao među ljudima sa maskom (a trebali bi ,možda bi bolje prošli )

Meni to nikako neće biti jasno, zašto zdravstveni radnici izbjegavaju te maske?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:47 pm

Diplomirani Duduk ::
Malo sam dalje, moja deca i unuci nisu taj uzrast, ali sam veoma zabrinut. Zabrinut sam zbog moguće epidemije.

Što se tiče straha, uplašen sam, ne od ove epidemije, nego od mogućih posledica delovanja raznih budala koje " 'ladno" dobijaju ogroman medijski prostor umesto da ih pohapse.

U boldovanom je suština. Kao što se iz članka vidi i u Rumuniji je antivakcionalni pokret jak i doveo je do opadanja procenta vakcinisanih MMR-om. Što za žrtve ima bebe mlađe od godine. One koje je trebao da štiti imunitet krda.

O ovome sam pisala i "penila" i na temi o vakcinaciji i na onoj "Oni truju decu" ali me niste shvatali baš najozbiljnije. Nadam se uplašićete se i razmisliti hoćete li svaki kretenski članak na netu šerovati. Hoćete li verovati Maji Volk (dramaturgu) ili nekom epidemiologu koji nema medijskog iskustva pa u TV emisiji deluje "tunjavo".

Sad morbili sledeća je možda tuberkuloza ili polio ... mogućnosti su neiscrpne a žrtve nisu avaksi već nedužna deca.

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 8:51 pm

ZoxZoja ::
O ovome sam pisala i "penila" i na temi o vakcinaciji i na onoj "Oni truju decu" ali me niste shvatali baš najozbiljnije.

Ne znam na koga misliš.

Lično sam oduvek imao isti stav (boldovan) prema antivakcinašima. I ovde i na fb i na forumu Krstarica.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 9:05 pm

Govorim uopšteno jer ljudi stvarno ne shvataju kakvih "pacijenata" ima. Niti koliko je ovaj problem velik i važan. Lako je moguće da se u jednoj generaciji vratimo 100 godina unazad. Polio nije istrebljen. A posledice mogu biti katastrofalnije nego od morbila.

U ovoj temi sam već neko duže vreme zato i "penim" toliko na svaku ovakvu vest.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 10:36 pm

Ja se niiiiiiiiiiiičega ne plašim, osim možda miševa, ustvari oni mi se više gade. sminka
Nego, kako se zove ovaj grip što hara u regionu? To je taj kokošiji, ili je neka krupna stoka?
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Sre Jan 18, 2017 11:39 pm

ZoxZoja ::
Govorim uopšteno jer ljudi stvarno ne shvataju kakvih "pacijenata" ima. Niti koliko je ovaj problem velik i važan. Lako je moguće da se u jednoj generaciji vratimo 100 godina unazad. Polio nije istrebljen. A posledice mogu biti katastrofalnije nego od morbila.

U ovoj temi sam već neko duže vreme zato i "penim" toliko na svaku ovakvu vest.

Čitajući te, pomislih da si hipohondar. Ljubiš se s gumicom a rukuješ čačkalicom al' one zapakovane. Paciejnti, veliš. rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Čet Apr 20, 2017 9:41 pm

Posle epidemije u Rumuniji imamo nešto slično na par stotina kilometara. U Italiji. Procenat vakcinisanih pao na 80%. Imunitet krda više ne štiti najugroženije. Procenat obolelih povećan za preko 2000 puta u odnosu na ranije godine.

Epidemija u Italiji link

Dalmatinska županija u Hrvatskoj je isto u opasnosti jer je antivakcionalni pokret tamo jak. U Bugarskoj slična situacija kao u Rumuniji samo za sad bez potvrđenih smrtnih slučajeva.

Upamet se Srbijo dok nije kasno. Udruženja za slobodno širenje zaraznih bolesti su na putu da izazovu epidemiju koju će glavom platiti nedužni. Kao u Rumuniji.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Čet Apr 20, 2017 10:36 pm

Pročitah negdje da je u Hrvatskoj proglašena epidemija mišije groznice. Vele da ima već 40 oboljelih.
Imala sam prilike za vrijeme rata vidjeti oboljele od mišije groznice. Prva žrtva groznice kod nas u Loparama je bio suprug moje drugarice koji je usljed komplikacija sa srcem zbog urođene mane (a izazvanih groznicom), preminuo. To je bio jedan slučaj sa smrtnim ishodom, ali moram reći i to da sam slušala priče pacijenata (takođe sa mog kraja) koji su zbog ranjavanja u to vrijeme ležali na VMA i posjećivali su drugove koji su bili zaraženi mišijom groznicom. Kažu kad se dođe na vrijeme da nije tako katastrofalno i da je oporavak iz dana u dan jako uočljiv.
Ipak, uprkos svemu, bljak i fuj! Miševi mi se gade najstrašnije, ma uopšte ne volim glodare.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Čet Apr 20, 2017 10:45 pm

Da nakon tri godine evo je opet.
 Opširnije  Sljeme-mišija groznica

Dole su i komentari pojedinih koji su imali.

A ovaj je poseban( Najprije bi se trebali riješiti ovih štakora u našoj vladi, a već su nas i mali miševi napali. Tekško ćemo mi na kraj!?  smehsmeh

Pride biće i najezda krpelja.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Čet Apr 20, 2017 11:45 pm

Ja sam šprican protiv svega i svačega, mislim da sam i na drogu otporan smehsmeh smehsmeh

A za ovu mišju groznicu ja imam jedinstven lek. Kad ga pospem i zdravi begaju smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Pet Apr 21, 2017 8:07 am

justicija ::
Pročitah negdje da je u Hrvatskoj proglašena epidemija mišije groznice. Vele da ima već 40 oboljelih
Problem sa hanta-virusem koji prenose miševi je što je gotovo nemoguće zaštiti se ,a ne postoji ni efikasan antivirus . 
Klinička slika je vrlo teška ,virus napada srce ,bubrege ,krv i nije retkost ni smrtni ishod . Usput je još i zarazan ,te je potrebno izolovati pacijenta i voditi strogo računa o svim telesnim izlučevinama . Obično oboljevaju poljoprivrednici i zaposleni u mlinovima ,uopšte oni koji lakše dolaze u kontakt sa glodarima i njihovim izlučevinama ,ali niko, praktično ,nije siguran .Miševa ima i u bolnicama ,čak i u Bakingemskoj palati imaju "stalno zaposlene" dve mačke . 
Ono što treba da brine kod epidemija je sve veća rezistencija virusa i bakterija prema antibioticima ,i njihove mutacije ,te u 21 veku dolazimo gotovo u položaj kao i u XIX -od pre pronalaska antibiotika .
Takođe ,zagrebački "Jutarnji list" piše i o "epidemiji" Pejronijeve bolesti??? Radi se ,navodno o oboljenju induratio penis plastika, dobroćudnoj bolesti vezivnog tkiva. Može biti nasledna, a može da nastane i kao posledica povrede ili infekcije unutar elastične ovojnice penisa. Prema zvaničnim podacima, pet odsto muškaraca u Hrvatskoj ima ovu bolest, ali se procenjuje da ih ima čak 20 odsto, jer se velika većina ne javlja lekaru zbog stida. Od Pejronijeve bolesti obolevaju muškarci stari između 40 i 60 godina.
Praktično ,dolazi do rapidnog smanjenja penisa ,gubitka erekcije i sl ,ali je ,srećom -izlečivo .
No ,ovoga se svakako treba bojati . brdski2 affraid

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Pon Jun 12, 2017 4:15 pm

Inače izveštaj po kom je napravljena ova slika je jučerašnji. Današnji izveštaji kažu 30 mrtvih. Za mene je ovo masovno ubistvo s predumišljajem. I pitanje dana je kad će ova epidemija da se prelije kod nas. I koliko smo spremni na nju. A videli smo "spremnost" za vreme poplava i migrantske krize. Nek nam je Bog u pomoći jer od ljudi slabe vajde će biti.

Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Datum upisa : 12.04.2017

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   Pon Jun 12, 2017 5:48 pm

Danubius ::
justicija ::
Pročitah negdje da je u Hrvatskoj proglašena epidemija mišije groznice. Vele da ima već 40 oboljelih
Problem sa hanta-virusem koji prenose miševi je što je gotovo nemoguće zaštiti se ,a ne postoji ni efikasan antivirus . 
Klinička slika je vrlo teška ,virus napada srce ,bubrege ,krv i nije retkost ni smrtni ishod . Usput je još i zarazan ,te je potrebno izolovati pacijenta i voditi strogo računa o svim telesnim izlučevinama . Obično oboljevaju poljoprivrednici i zaposleni u mlinovima ,uopšte oni koji lakše dolaze u kontakt sa glodarima i njihovim izlučevinama ,ali niko, praktično ,nije siguran .Miševa ima i u bolnicama ,čak i u Bakingemskoj palati imaju "stalno zaposlene" dve mačke . 

Zastita od miseva...
ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Epidemije - plašite li se   

Nazad na vrh Ići dole

Epidemije - plašite li se
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: