DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Čet Nov 24, 2016 6:45 pm

First topic message reminder :

U martu nas očekuje novi cirkus -bira se novi predsednik Srbije . 
Kao "kandidati" se pominju dosadašnji Toma Nikolić (za koga ni SNS ne misli da ima previše šansi ) neko drugi iz SNS i SPS ,i "zajednički kandidat opozicije " (što je puko nagađanje -pominju se Vuk Jeremić ,Saša Radulović ,Saša Janković , Boško Obradović itd ) 
Vojislav Šešelj sam sebe pominje kao kandidata (a za očekivati je da ga podrži "nacionalna"(čitaj ,nacionalističko -šovinistička Srbija )  ,"desna" i "inadžijska" Srbija . 
Ozbiljno se špekuliše i mogućnošću da kandidat bude Vučić ,a da se to kasnije "reši" ili sistemom "Putin" (postavljanjem marionete za premijera ) ili čak i "objedinjenjem " funkcija (što je uradio Adolf Hitler i još par diktatora ) 
Režimska štampa već naveliko pljuje po eventualnim kandidatima "opozicije",iako ama baš ništa nije još izvesno ili dodgovarano . 

Šta mi mislimo ,ko bi bio najbolji kandidat,ko ima najviše šansi, koga bi mi rado videli kao Predsednika Srbije ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Uto Apr 18, 2017 12:07 am

Black Wizard ::
Patrijarh Irinej je u Nišu bio poznat po tome što je bio u ljubavnoj vezi sa Vojkanom Mitićem, tadašnim direktorom Elektronske Industrije i kasnije EI Test-a. Ta veza je trajala oko 7 godina.

Ne čudi me ako sa Vučićem sklopi bilo kakav dogovor, jedan voli da daje a drugi voli da prima. Pravi dream team smehsmeh smehsmeh

bitno je za suradnju da su odnosi topli i srdačni... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Uto Apr 18, 2017 11:21 am

Kijara-brm ::

Ko će kome nego svoj svome.Pazi uvlačenja u dupe.

Novac je već prikupljen.Gde li ga je iskamčio?
Novac koji Vučić velikodušno razbacuje  je novac građana , iz Budžeta Srbije ,otet raznim porezima i nametima .
Dakle ,neće se dati za bolnice ,škole ,obdaništa ,poljoprivredu ,puteve , niti za plate zaposlenima ,nego će obezbediti Crkvi reprezentativan "poslovni prostor" ,a zauzvrat će mantijaši da "podržavaju" Predsednika i Vladu . 
Isto je to licemerno društvo koje zanima samo vlast i lično bogaćenje ,zato se i slažu,a koliko nemaju obraza ,više je nego jasno. 
Ovo je  novac za "završetak" radova ,da imaju obraza ,setili bi se da je glavninu novca obezbedio pokojni premijer Đinđić -i to ne iz Budžeta ,nego iz donacija ,a ubili su ga upravo ovi koji danas "završavaju radove" . 
Black Wizard ::
Šta tu ima čudno, guzičari i jedan i drugi. Slizali se ko jaja i griz
Vučić je istovremeno i predsednik ,"Koordinator svih obaveštajnih službi" , a nije tajna da će budući "premijer" biti marioneta koju će sam da odabere . Nije tajna ni da nijedan ministar nema nikakav lični integritet ,nego rade šta im Vučić kaže ,bio to ministar finansija ili ministar vojni . Pošto je AV dobio odavno izliv vlasti u mozak ,nije isključeno da poželi da bude i Patrijarh bez mantije .
Ima dovoljno DB-ovaca u mantiji ,tako da mu nimalo ne bi bilo teško da i tamo organizuje "sektu" kakvu je organizovao i u partiji i celoj zemlji ,tako da ovaj nesrećnik Irinej i dalje može da nosi "štap"  i figurira u javnosti ,a da u stvari se klanja gospodu Bogu AV-u ,i izvršava njegovu božansku volju .
Čak ni Erdogan se nije usudio da baš toliko lažira izbore ,jer su čak i tamo rezultati tesni ,iako je sistem demagogije ,medija i svih resursa države stavio sebi u korist tokom kampanje ,AV  i njegovi satrapi su toliko bez straha i toliko podcenjuju narod ,da na ovaj način može da bude predsednik ne samo sledećih 5 godina ,nego koliko i Erdogan ,i bez ikakvog "refrenduma" ili promene Ustava .

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Uto Apr 18, 2017 2:21 pm

Vidi, Dani, ja sam mislio isto još i pre tih "kobnih" izbora ali ... ovo što se nastavlja već 15 dana, tih milion građana na ulicama, koji bi vrlo brzo mogli da prerastu u 4 miliona, možda i 5, oni mi daju nadu da ipak nije sve izgubljeno. Dok god bar jedan čovek bude bio na ulici i demonstrirao protiv diktature, ništa nije izgubljeno niti završeno.

AV će morati da se skloni, ako ne milom skloniće ga Zapad
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Apr 19, 2017 4:32 pm

Pobeda crevne faune

Ne sećam se (poodavno je bilo) da li sam u serijalu o starim srpskim zanatima pomenuo dupeuvlačenje kao jedan od najstarijih i najunosnijih ali sam zato često pominjao jednog od najeminentnijih i najuspešnijih poslenika tog zanata - Ivicu Dačića, koji je seleći se iz jednog u drugo visoko dupe napravio blistavu, mada pomalo zaudarajuću karijeru.

Pročitah juče u Slavišinoj kolumni da je spoljni Dačić negde blagoizjavio - kako li mi to promače - "da će njegova (Dačićeva) i Vučićeva ćerka jednoga dana voditi Srbiju". Slaviša je - cinik kakvim ga je Bog sazdao - iskoristio Dačićevu pogrešnu upotrebu jednine, da baš ne kažem vrišteću nepismenost, i postavio škakljivo pitanje: ko je tu onda "ćerkin" otac, a ko majka.

Ja - ironično, naravno - mislim da Dačićeva ideja u suštini nije loša samo se pitam: zašto "jednog dana", zašto čekati, zašto ne odmah? Siguran sam, naime, da bi te devojčice "vodile" Srbiju bolje nego očevi, a naročito Dačić, koji je - doduše u svojstvu crevne faune u jednom bivšem Visokom Dupetu - značajno doprineo dovođenju Srbije do prosjačkog štapa.

Potom se zapitah - ovoga puta sa mnogo manje ironije - da li to Dačić najavljuje osnivanje dinastije Vučić - Dačić i nije li ta najava u suprotnosti sa Ivičinim deklarativnim republikanskim i levičarskim opredeljenjima. Ja načelno nemam ništa protiv da Vučićeve i Dačićeve ćerke - ne "ćerka", spoljni popečitelju - jednoga dana zauzmu najviše funkcije u ovoj zemlji - pod uslovom, naravno, da zemlja koju vode njihovi očevi u međuvremenu ne završi u ropotarnici istorije, a možda i na nekom gorem mestu - ali držim da bi te devojke morale da se "vodećih" pozicija domognu na demokratskim izborima, a ne po naslednom pravu.

Eto zašto sam svojevremeno pisao - to jest džaba krečio - da bi za srpsko društvo tradicionalno sklono autoritarnosti, parlamentarna monarhija bila najprobitačnije društveno uređenje. Ne kažem da bi Kraljevina Srbija bila nešto mnogo uspešnija od Republike Srbije, ali bismo bar znali na čemu smo; kralj bi sedeo na prestolu, na prestolu bi ga nasleđivali prinčevi i princeze - umal' ne rekoh Dačićeva ćerka - i bili bismo, a to uopšte nije nevažno, pošteđeni farsičnih prezidencijalnih izbora u kojima se unapred zna pobednik i koji jednoga dana - ako se ne dogodi čudo biblijskih razmera - lako mogu dovesti do građanskog rata.

Posle kojeg bi se - sada gledam u kristalnu kuglu - Ivica Dačić munjevito preselio iz poraženog u pobedničko dupe - ma čijih leđa ono bilo produžetak - i produžio da premijeriše, ministruje, do unedogled ili, što LJuba Simović reko za takve - do pobjede.

Svetislav Basara
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Apr 19, 2017 6:41 pm

Ovaj tipos levo merka mesto ovog desno. Ovaj desno je rad da se povuče pod određenim uslovima. Da li bi bilo dobro da nam Vučić bude patrijarh ili da nam bude i patrijarh pored ostalog ?!

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Pon Maj 29, 2017 8:22 am

Kica/Praja ::

Ovaj tipos levo merka mesto ovog desno. Ovaj desno je rad da se povuče pod određenim uslovima. Da li bi bilo dobro da nam Vučić bude patrijarh ili da nam bude i patrijarh pored ostalog ?!

Sad je više nego jasno da su ova dvojica u dilu ,i to se vidi u više primera .
Vladika Gligorije ,koji se drznuo govoriti protiv Vučića (i Nikolića) na pre par dana završenom Saboru je ostao bez eparhije .
I još gore -drznuo se reći :"Graditi više bolnica i škole a ne crkve!"
"Izabrani predsednik" (nova titula koja se nije čula do "predsednika Vučića",šta to znači?  ) će "zakletvu " ,pored knjige Ustava položiti i na "crkvenoj knjizi" ,Miroslavljevom Jevanđelju ?
"Miroslavljevo jevađelje "nije ništa drugo nego prevod grčkog jevanđelistara ,dakle "radne knjige" crkve Svete Sofije u Carigradu , čiji je predložak (šema ) uzeta od makedonskih glagoljskih jevanđelja .
"Font"  je"zapadnjačko" /vizantijski a minijature su romaničke ,predpostavlja se da je knjiga naručena za potrebe episkopalne crkve svetog Petra i Pavla u Bijelom Polju (Crna Gora ,zadužbina kneza zahumskog)
Da ne tupim dalje ,predugačko je ,knjiga je pisana staroslovenkom ćirilicom ,kao i mnoge druge tog vremena ,ali je ,eto ,raskošnija ,dobro sačuvana ,i samim tim izgleda proglašena i "najvažnijom" za srpsku srednjovekovnu kulturu .
Nije poznato kako je knjiga stigla do Hilandara (negde u 17 veku,i tamo je bila među hiljadama drugih ) ,ali je poznato kako je stigla u Beograd .
Kralj Aleksandar Obrenović je bogato darivao manastir prilikom posete 1896 ,a ondašnji bugarski i češki monasi su mu poklonili knjigu u znak zahvalnosti .Knjiga je ukradena iste noći nakon  ubistva Aleksandra i Drage iz dvorskog sefa ,a pronađena je tek tokom evakuacije državnog trezora uoči I svetskog rata .
Kakogod ,za "Miroslavljevo jevanđelje" su oduvek bili zainteresovani i Rusi ,koji su ga pokušavali decenijama i  kupiti ,a otkinuta 166 ta strana se i danas nalazi u Sankt Petersburgu (i Rusima ne pada na pamet da nam je vrate )
Sam naziv knjige je dao krajem 19 veka tadašnji direktor Narodne biblioteke u Beogradu ,pa ako se ja pitam -ne vidim nikakvu logiku oko ove predstave koju Vučić i ekipa spremaju ,sem manifestacije simbolične sprege srpske Države i Crkve ?

Da cirkus bude još veći, izmišljen je neki "državni pečat" ,koji će takođe biti uručen ?

I "odlazeći  predsednik" takođe je "odao počast Crkvi" podizanjem "zadužbine" koju je osveštao patrijarh Irinej (i niko izgleda ni ne sme da pita ,odakle mu milion eura za to ) ,uhlebljen je izmišljenom funkcijom neke vrste "čoveka za vezu " sa Rusijom i Kinom ,a on je tamo uhlebio i sve svoje ortake i rodbinu .

Dakle ,Srbiji je potpuno  svejedno ko je "predsednik" iz ove ekipe ,sjahao je Kurta a uzjahao mnogo opasniji Murta .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Uto Maj 30, 2017 10:27 pm

,
Aleksandar Vučić potpuno je isključio mogućnost da Dačić nasledi njegovu fotelju.

Nakon što mu je Vučić saopštio svoju odluku, šef diplomatije je planuo, i sad već bivšem premijeru rekao:

- To uopšte nije u redu! Obećao si mi to mesto! Podržao sam te na izborima i kakav je to način, obećao si mi to mesto!

---------------------------
Pukla ljubav.Što je alav ovaj Vučić.Da može ,pustio bi korenje na sve funkcije.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Uto Maj 30, 2017 11:27 pm

Običaj je da na inaguraciji novog predsednika države gosti budu vodeći ljudi koji nisu iz sveta politike -naučnici ,profesori ,akademici , umetnici raznih profila ,književnici ,zaslužni sportisti ,itd . 
Takođe je običaj da tom svečanom činu prisustvuju i predsednici ,premijeri ili bar specijalni izaslanici istih iz stranih država . Bar iz "regiona" ,ako već ne iz nekih ozbiljnijih država . 
Kod AV ,mogu da garantujem ,to neće biti slučaj . Sem režimskih dupelizaca koji su ionako u SNS ,Crkve i Vojske ,čisto sumnjam da će neko ko ima ime od integriteta pristati da bude na tom "ustoličenju" .Ako su i "pozvani" ,verovatno će morati da hitno "odnesu tetki lek" .
Ali ne sumnjam da će sve režimske i prorežimske njuške iz svih kategorija biti tamo . 
Mogu se kladiti da će Dodik,Irinej,Kusturica  i slični biti "najuvaženiji gosti" .

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Maj 31, 2017 6:56 am

Danubius ::
Običaj je da na inaguraciji novog predsednika države gosti budu vodeći ljudi koji nisu iz sveta politike -naučnici ,profesori ,akademici , umetnici raznih profila ,književnici ,zaslužni sportisti ,itd . 
Takođe je običaj da tom svečanom činu prisustvuju i predsednici ,premijeri ili bar specijalni izaslanici istih iz stranih država . Bar iz "regiona" ,ako već ne iz nekih ozbiljnijih država . 
Kod AV ,mogu da garantujem ,to neće biti slučaj . Sem režimskih dupelizaca koji su ionako u SNS ,Crkve i Vojske ,čisto sumnjam da će neko ko ima ime od integriteta pristati da bude na tom "ustoličenju" .Ako su i "pozvani" ,verovatno će morati da hitno "odnesu tetki lek" .
Ali ne sumnjam da će sve režimske i prorežimske njuške iz svih kategorija biti tamo . 
Mogu se kladiti da će Dodik,Irinej,Kusturica  i slični biti "najuvaženiji gosti" .

Zanimljivo!
M'jkumu, zar niste birali? Zar niste izborima, omogućili legitimno pravo da zemlu vode, oni koji je vode? Kao moralni pobednici, bunite se što ćete narednih godina, biti prinuđeni da klečite i gutate.
Bićeš mu TI i ostatak Srbije, kroz sve moguće medije koji će ispratiti ceo događaj. Tom prilikom bih ti čestitao na izboru za peCednika.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Maj 31, 2017 7:58 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Maj 31, 2017 3:27 pm

Eugen Grafvajer ::

Zanimljivo!
M'jkumu, zar niste birali? Zar niste izborima, omogućili legitimno pravo da zemlu vode, oni koji je vode?
Zanimljivo ...nije ti možda palo na pamet da su izbori pokradeni, i prošli put i sada ? Nije ti poznato ko je predsednik RIK ,ko sedi tamo ,ko je u Ustavnom sudu i svim ostalim institucijama ,i svuda gde se nešto odlučuje ? Ne možeš dobiti izbore ,ako su od dna do vrha svuda "njihovi ljudi" ,ako je "njihov" DB , policija ,tužilaštvo i sudstvo ,vojska ,policija ,crkva ,mediji ,RIK ,itd . 
To je isto kao da očekuješ da se "demokratski" ,na izborima u Severnoj Koreji , smeni Kim Il Džong .
I danas su se  isto tako "demokratski" i "spontano" okupili "građani" kod Skupštine ,  koji su stotinama autobusa pristigli iz cele Srbije .
Svi koji danima protestuju ,ili su došli da izraze protest su uklonjeni daleko od Skupštine ,iza policijskog kordona (i oni su pristigli stotinama autobusa još juče ) gde su ih odgurali "nepoznati naoružani ljudi u civilu " . 

Svi novinari koji nisu iz režimskih medija su sprečeni da rade svoj posao ,a novinarka "Danas " i fizički je napadnuta . 
Toliko o građanskim i ustavnim pravima ,kakvo "biranje" i "slobodni izbori" ? 
Građansko pravo da stojiš na ulici se izgleda dokazuje članskom kartom SNS ?
Svaki oblik protesta se zatire silom -na FTN ,gde su "Žene u crnom" danas držale tribinu o "pravdi" ,upala je "grupa mladića" i uz pesmu "Oj,Kosovo ,Kosovo" prekinula skup .Od linča su ih zaštitili profesori i studenti ,a pozvana policija se nije pojavila ? 
Samo četvoro poslanika Skupštine Srbije se usudilo da protestuje ,i to oni "desno/ultranacionalne orijentacije" 

Ostala "opozicija" je mirno ušetala kao da je obični radni dan .E te jesmo mi birali -ali smo izgleda tu pogrešili .
Ostaje da se vidi hoće li se neki značajniji broj ljudi skupiti u 18 h ,što je isto upitno ,jer "pristalice SNS" već fizički napadaju na svakoga ko nije "njihov" ,a policija tvrdi da "nije prijavljen ni odobren nikakav skup" .
Uostalom ,stvar je jasna ,i ma kako izgledalo -jeste na Beograđanima .
Za koji sat će se videti da li postoji "slobodni Beograd" ili .....

Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Datum upisa : 08.01.2011

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Sre Maj 31, 2017 8:39 pm

Mislim da će ti se to " za koji sat "  poprilično odužiti....
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Čet Jun 01, 2017 8:45 pm

Ne možeš dobiti izbore ,ako su od dna do vrha svuda "njihovi ljudi" ,ako je "njihov" DB , policija ,tužilaštvo i sudstvo ,vojska ,policija ,crkva ,mediji ,RIK ,itd . 
To je isto kao da očekuješ da se "demokratski" ,na izborima u Severnoj Koreji  , smeni Kim Il Džong .

Ok, to je jasno. Ali, onda se postavlja pitanje zašto izlazite na izbore u takvim uslovima? Zašto im dajete legitimitet da vladaju?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Čet Jun 01, 2017 9:04 pm

Blebetalo ::
Mislim da će ti se to " za koji sat "  poprilično odužiti....
Imao si pravo .I treba nam tako . Vučić i SNS -neka budu doživotno .

sanjalica.ns ::

Ok, to je jasno. Ali, onda se postavlja pitanje zašto izlazite na izbore u takvim uslovima? Zašto im dajete legitimitet da vladaju?

Pa ne znam ,iskreno .Možda mi je neka satisfakcija da znam da su pokrali izbore ,kada čujem od gomile ljudi da nisu glasali za AV-a i njegove . Ako bojkotujem ,uvek imam osećaj "da smo glasali ,možda bi ipak....."
Nikada neću zaboraviti kako je "izabran Toma" .X ljudi koje znam nije izašlo ,jer su mislili da "ne treba" ,imaće Tadić dosta i bez njih .
I onda smo dobili Grobara .
A u stvari ,svejedno je glasam li ili ne .Ionako uvek glasam za Čedu,Čanka ....koji su toliko satanizovani da ni za 50 godina ne bi pobedili .Glasam ,valjda "po savesti" i "zbog savesti" ,nema efekta ,ali bar mogu da kažem kao ovi (iako se nimalo ne slažem sa ove dve ,te su još gore,znamo ih dobro )   :

Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Čet Jun 01, 2017 9:30 pm

Pa ne znam ,iskreno .Možda mi je neka satisfakcija da znam da su pokrali izbore ,kada čujem od gomile ljudi da nisu glasali za AV-a i njegove . Ako bojkotujem ,uvek imam osećaj "da smo glasali ,možda bi ipak....."
Nikada neću zaboraviti kako je "izabran Toma" .X ljudi koje znam nije izašlo ,jer su mislili da "ne treba" ,imaće Tadić dosta i bez njih .
I onda smo dobili Grobara .
A u stvari ,svejedno je glasam li ili ne .Ionako uvek glasam za Čedu,Čanka ....koji su toliko satanizovani da ni za 50 godina ne bi pobedili .Glasam ,valjda "po savesti" i "zbog savesti" ,nema efekta ,ali bar mogu da kažem kao ovi (iako se nimalo ne slažem sa ove dve ,te su još gore,znamo ih dobro )   :

Činjenica je da svaka  vlast na svakim izborima krade deo glasova jer joj pozicija to omogućava. Tako je uvek bilo i biće bez obzira ko je trenutno na vlasti. Ali, nešto drugo je ovde bitno. Svakom ko je ozbiljno pratio predizbornu političku situaciju bilo je jasno da tzv opozicija nema nikakve šanse na izborima i da će predsednik biti izabran već u prvom krugu. Kada se saberu glasovi Vučićevih obožavatelja, zatim ljudi koji su ucenjeni radnim mestom, plus pokradeni glasovi dobiješ tih 50 i koji posto. Čak i da nije krao bio bi daleko ispred kandidata opozicije koja praktično i ne postoji. Svedoci smo da su se i Čeda i Čanak između ostalih šlihtali Vučiću samo glumeći opoziciju. Da su svi oni koji su bili protiv aktuelne vlasti bojkotovali izbore to bi bilo možda ni tridesetak posto izašlih i izbori ne bi uspeli. Ovako ste, nadajući se nekom čudu, samo dali legitimitet izborima i omogućili njegovu vladavinu još minimum pet godina. Pa sad nema ništa od kukanja, sledeći put pamet u glavu, mada ne verujem, a i mnogi ozbiljni analitičari tvrde da se izborima ne može srušiti sadašnja vlast, jer kako kaže vaš 'veliki vožd': 'nije bitno ko glasa, već ko broji glasove'. Sve ostalo na stranu, mislim da je najveći problem kod nas siromaštvo iz čega proizilazi strah za golu egzistenciju, strah od ratova, strah da se ne izgubi posao koji je dobijen preko članstva u sns. Da ti glasači nisu u takvoj poziciji, priča bi, verujem, bila skroz drugačija. Ali, sadašnji predsednik je bio dovoljno pametan da pronađe način i stvori atmosferu u društvu koja će mu obezbediti dugoročnu vladavinu.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    Čet Jun 01, 2017 10:17 pm

Srbija je dobila predsednika po zasluzi ...
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?    

Nazad na vrh Ići dole

KO će biti novi PREDSEDNIK SRBIJE ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Betanija - Novi Sad - Iskustva
» FERONA - Novi Sad
» Genesis - Novi Sad- Iskustva
» Uslovi za uključivanje u program VTO
» Grčka muzika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu