DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li ste Yugo-nostalgičari?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Feb 06, 2008 6:45 pm

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Feb 07, 2008 7:05 am

DA jesam Jugonostalgicar.

Ali tokom godina shvacam, da se trebam time pomiriti da Jugoslavije vise nema. :(
Naprotiv, cak shvacam, da je pametnije presutati, tu zal za proslosti Jugoslavije.
Kroz raspad Jugoslavije, uzete su mi sve lepe uspomene na jedan bezbrizan zivot, u slogi i razumu sa raznim narodnostima Jugoslavije.
Ovde daleko od tadasnje Juge, radovala sam se kad bi cula da se prica negde jugoslovenski. A danas, danas prvo slusam koji dialekt ili naglasak (ekavica,ijekavica, jekavica), osoba koju cujem prica. Ne zbog toga, jer ja necu sa njom da razgovaram, vec zato sto trebam 99% , da podjem od toga da ta druga osoba nece hteti samnom da prica (posebno kad cuje da ekavski govorim). Za mene je to tuzno. Dozivela sam, da su se raspadale porodice sa malom decom, koje su do 1990 bile ugled i harmonicni brakovi. ( To su uvek bili brakovi izmedju Hrvata i Srpkinje, svi drugi su nekako opstali) Porodice su se raspadale samo zato, sto bracni drugovi nisu bili iste nacionalnosti. I dan danas dozivljavam na nekim susretima, da jedan od bracnih drugova, vredja na osnovu nacinalnosti svoga partnera javno.A da ne pricam o tome, da su se te zene morale prekrstiti u katolicku veru i sve svoje zaboraviti sto je bilo srpsko. Sama zivim u mesanom braku, muza sam ovde u Nemackoj upoznala,tada smo bili oboje Jugosloveni. Kad smo isli na godisnji odmor za Jugoslaviju, rekli smo oboje idemo KUCI. A danas smo porodica sa razlicitim drzavljanstvima, razlictim pasosima. Mome muz i meni je najteze bilo kad nas je nas sin sa njegovih tada 5 godina upitao " Tata, mama.. a STA smo mi?" Muz i ja smo se samo pogledali i rekli nasoj deci. " Bilo ko da vas pita ko i sta ste, recite svakome ..MI smo pola pola"..Deca to i dan danas tako praktikuju. Razne manifestacije i druzenja, toga nema vise ovde, svaka nacija je sama za sebe.
Kad je 1989 gospodin Genscher izjavio svojim sugradjanima iz istocne Nemacke, da je zid pao i da su sad opet jedan narod i jedna nacija, ja sam se za sve te Nemce radovala tada. Da bi taj isti gospodin Genscher nakon godinu dana isto tako izjavio, da MOJE zemlje i MOJE nacije
vise nema... E tada se slomilo nesto u meni, u mojoj dusi i mome razumu za Nemacku, a da ne pricam tek o 1999 i bombardovanju nad Srbijom...Tada sam se uverila, da se istorija uvek vraca, kad tad...Ali i te bombe su imale nesto pozitivno za mene, tada sam shavtila gde mi je mesto i KO sam!
Od tada mnogo mirnije zivim i prihvacam lakse taj raspad nase Jugoslavije...
Svesno sam ispustila ekonomsku problematiku koja je kroz taj raspad dovela nas narod u strasnu katastrofalnu dilemu..
Ovo vam je bio jedan mali komentar, od nekoga sto je skoro ceo zivot proveo u Dijaspori ( skoro 40 godina ovde zivim) . Komentar kako je puno nas iz Dijaspore dozivelo taj raspad i sve ove zadnje godine.
Ponosna sam na to, da i ako vise Jugoslavije nema, ja licno ipak ne osecam mrznju, prezir ,prema bilo kojoj naciji bivse Jugoslavije...Neka svako voli svoje, a tudje neka postuje!
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

Datum upisa : 23.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Feb 07, 2008 10:31 am

Mogu da kazem da sam bila i da sam se izlecila. Definitivno sam letos u Crnoj gori shvatila da tamo ne zivi moj narod i da to nije moja zemlja. A potpuno sam apsolvirala to ubedjenje pre par meseci u Republici Srpskoj i Federaciji. Bila je to neprirodna, vestacka tvorevina. Kad svi imaju pravo na sopstvenu zemlju (osim Palestinaca), neki i na dve - valjda i mi Srbi imamo pravo na svoju.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Feb 07, 2008 2:12 pm

donekle i dalje, nemam mrznje prema "komsiluku" ali mi je zao sto ima
sa druge strane "nevernih toma" koji imaju pogresno misljenje.Postoje dobri i losi ljudi ma gde ziveli , a to je slucaj i na ovim prostorima

lol!
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Feb 07, 2008 11:44 pm

Naravno da nas ima...Zar si sumnjao ?
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 08, 2008 5:04 pm

nesumnjam ali mali broj je u pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 08, 2008 5:14 pm

U danasnjem Blitzu ima bas o tome ..Izvesni B Gabric iz Subotice je na svom imanju napravio "4 Jugoslaviju", kao tematski park , na par ari je postavio granicno kamenje, modele Jadranskog mora , Triglava, marshalove biste itd...Vije se stara zastava Yuge sa petokrakaom, sto je manje vazno, jer covek naglasava da ga politika ne zanima, ne proziva komunizam natrag...Za par meseci "pasos" te drzave je zatrazilo preko 20 000 ljudi ,,,iz svih krajeva bivse Yu..Iz Slovenije je juce krenulo stotinjak ljudi ,peske, za Bg, sve sa ikonografijom , cak i sa pionirima...namera je da se oda "tribute to,,,,Yu" Novinari i tv ekipe ce pratiti put i beleziti kako ih ljudi gde docekuju,,,,ja se nadam da NAS IMA jos...mnogo...(iz naseg popisa su izbacili "nacionalnost" Jugosloven, ako tako napises , gurnu te u "ostale..TAKO se izjasnilo preko 200 000 ljudi na poslednjem popisu) :joker:

Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 08, 2008 5:17 pm

Meni je bilo najlepse u staroj Jugi pa ja Titiov pionir,omladinac a i komunista,sto jes,jes :D Bilo nekad...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Feb 10, 2008 11:33 am

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Feb 10, 2008 11:45 am

Hej dragi moji...

Pa ko kaze da nema vise Jugoslavije??????? affraid

Pogledajte forum ludi_pansion..., pa da vidite i te kako je jos ima lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Ned Feb 10, 2008 12:42 pm

"Hej Sloveni, joste zivi, duh nasih dedova...dok za narod ...srce bije, njihovih sinova!(i cerki, da ne bude segregacija, heheh) ....Stena puca , duh se slama, zemlja nek se trese..."Mi stojimo , postojano, kao klisurine"...nekako mi to zesce zvucalo nego ovo "Boze spasi, Boze pravde...." ima taj druga posla, izgleda.,,,, :joker: Smrt fashizmu, sloboda narodu, drugovi i drugarice, ravnopravni gradjani i gradjanke , Liberalno Demokratske Nezavisne Narodne Republike Danubius , heheh :joker: A sto se tice #ludog_pansiona...hehehe "Tudje necemo, svoje ne damo"...sto rece Drug Stari Uostalom, svi ovde imamo "dvojno drzavljanstvo " sa #panisonom, zar ne?? Globalne integracije, slobodan protok ljudi i dobara...medjuregionalana saradnja ,bezvizni rezim, biletaralni odnosi...to je nasa politika :joker: (doduse jos cekamo na nezvanicnu prijateljsku posetu predsednika i premijera #pansiona (zvanicna je bila, heheh), ali su dame zauzete organizovanjem Medjunarodne Konvencije Chatera ..U Novom Sadu-Jugoslavija !!! :joker:

Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator

Datum upisa : 27.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:34 pm

da li sam jugo-nostalgičar? hm... pošto sam bio relativno mlad i lud kad je došlo do raspada YU , mogu reći da jesam nostalgičar, pošto nisam više mlad ,samo sam lud :), pamtim lepe trenutke kada smo bili u jednoj državi odlazak na eskurziju npr. Sarajevo, Poreč ..... služenje vojnog roka daleko od kuće, npr .ja u Bitolju daleke87-me, još uvek pamtim te lepe trenutke iz tog vremena, i kao što većina kaže taman kad si počeo da živiš dođoše lude 90-te i užas na prostorima Jugoslavije.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:38 pm

njushkalo_ ::
da li sam jugo-nostalgičar? hm... pošto sam bio relativno mlad i lud kad je došlo do raspada YU , mogu reći da jesam nostalgičar, pošto nisam više mlad ,samo sam lud :), pamtim lepe trenutke kada smo bili u jednoj državi odlazak na eskurziju npr. Sarajevo, Poreč ..... služenje vojnog roka daleko od kuće, npr .ja u Bitolju daleke87-me, još uvek pamtim te lepe trenutke iz tog vremena, i kao što većina kaže taman kad si počeo da živiš dođoše lude 90-te i užas na prostorima Jugoslavije.

Lakho je tebi bilo uz "skopsko" ili prilepsko"krali marko" pivo, udri tugu na veselje.Sta je to 600 km od kuce:))))lol!

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:39 pm

montoya ::
njushkalo_ ::

Lakho je tebi bilo uz "skopsko" ili prilepsko"krali marko" pivo, udri tugu na veselje.Sta je to 600 km od kuce:))))lol!

a mastiku si zaboravio ?
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:42 pm

da...bila je i mastika ali posto osim piva nedegustiram to izostavio sam...:))
To je cirko Zivota P.kom.3 arm.oblasti:))

..
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

Datum upisa : 23.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:56 pm

Ma manite se tuge... Pijte apatinsko, jos je bez carine:)))
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:57 pm

zvezdana ::
Ma manite se tuge... Pijte apatinsko, jos je bez carine:)))

misliš na #jelen pivo#
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pet Feb 15, 2008 7:58 pm

nezna bwe ona sta je sinalco i krali marko:)))))))))))

..
Nazad na vrh Ići dole
Isidora

Datum upisa : 27.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sre Feb 27, 2008 6:54 pm

Ne, ni malo. Jos kad se setim cope ledenog, pozelim i da zaboravim, ali ne ide :roll:
Nazad na vrh Ići dole
kropptyv

Godina : 43
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Mar 22, 2008 4:34 am

Posto sam odrastao u antijugoslovenskoj porodici koja je otvoreno i javno to uvek govorila(i zbog toga trpela) nisam jugonostalgicar,mada nemam nista protiv onih koji to jesu.Nekom je bilo tada dobro a nekome nije,sve je logican sled stvari,nemojte me lose sada shvatiti ali da je pre 70 godina bilo kao danas (svi u svojim drzavama) verujem da bi i manje razorenih zivota bilo.

..zemaljsko je carstvo za malena,a nebesko za dovijeka.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
Storm_z

Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Mar 22, 2008 4:38 pm

lelee,na svim forumima vicem Jugoslavija :D Mozda jer ako se setim neceg veoma lepog to je iz tog perioda :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Maj 01, 2008 9:18 am

DA-i to sve vise -zbog ovakvih stvari ...Ako mislite da je ovo sala, pa i neukusna-nije.Skinuto sa sajta koji posecuju mladi ljudi , svi odreda deklarisani kao 1.patriote 2.navijaci 3. clanovi ili simpatizeri jedne stranke, cije ime necu ni da spomenem. Dodju li ti na vlast-evo , kako razmisljaju :
Г као ГОВНО - Други назив за припадника друге вере, нације или невладине организације.

Д као ДОМАЋИ ИЗДЈНИК - Курва плаћеничка, која добија паре од смрдљивих Американаца и њихових подрепаша, да би блатила мајку Србију и тако покушала да спречи дефинитивну победу Небеског Народа над балијама, усташама и осталим шиптарима.

Ђ као ЂАВО - Усељава се у тело сваког америчког председника и на тај начин помаже балијама, шиптарима, јеврејима и осталим усташама против Небеског Народа. Срећом, Бог је на страни праведника, па ђавољим Амриканцима припрема такву количину поплава, земљотреса, вулкана, расних немира и удара метеора, да ови неће ни приметити како смо за то време очистили мајку Србију и све Србске земље од балија, усташа, шиптара и осталих ђавољих измишљотина. Домаће издајнике ћемо да оставимо у животу, да би слиовали њих и њихове жене.

Е као ЕКСТРАДИЦИЈА - Реч коју ниједан патриота не сме да изговори, а камоли да је примени, нарочито не на другом патриоти. Екстрадицију не треба примењивати ни у случају домаћег издајника, већ га радије ваља убити и у мутну реку бацити. Или га силовати. И жену му.

Ж као ЖЕНА - Служи да се јебе и да кува. Жена друге вере, нације или припадница невладине организације би могла да буде подведена и под словом К као КУРВА, али слово К је већ заузето

И као ИНДИЈСКА КОНОПЉА - Стратешка биљка, коју узгајају шиптари, холанђани и остали ђаволи, а онда је продају нашој омладини, како би јој смањили борбену готовост. Лажно осећање љубави (чак и према шиптарима) које се осећа после инхалације ове биљке, значајно угрожава Србске интересе, па зато уживаоца индијске конопље (у даљем тексту смрдљивог наркомана) ваља убити и на погодном месту закопати, како ред налаже, беѕ икаквога обележја.

Ј као ЈЕВРЕЈИ - Немци нас, грешком, убијали заједно с њима. Касније, заједно са балијама, комунистима, демократама, масонима и осталим усташама осмислили заверу против Небеског Народа и замало да им успе.

К као КОСОВО - Генетски мапирано у организму сваког патриоте. Рођени смо и умрећено са Косовом у глави, у срцу, на уснама и у гаћама. Ако немамо Косово, кој ће нам курац и слово К.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Čet Maj 01, 2008 9:19 am

Љ као ЉОТИЋ ДИМИТРИЈЕ, Светац, ударио темеље патриотизму којега данас упражњавамо.

М као МЛАДИЋ РАТКО, Светац, ујединитељ фудбалских навијача.

Н као НОВИНАР - Згодан за потплатити да пише патриотске чланке. Згодан и за убити (уколико постане усташа, јевреј или балија), пре свега јер су шансе да вас не ухвате изузетно велике.

О као ОРУЖЈЕ - Сваки прави патриота мора да има неко оружје у поседу, ради достизања одређених патриотских циљева. Од оружја су згодни: Калашњиков (погодан за убијање балија с леђа), кашикара (згодна за убијање више балија одједном, али и да се баци новинару у спаваћу собу), пиштољ (у случају контрамитинга, одличан да патриота опали метак у главу домаћем издајнику) и наравно нож (служи за клање свиња, балија, комуниста и осталих усташа).

П као ПЕДЕРИ- Прљаве педерчине које се јавно јебу једни с другима и изгледају и говоре као жене, не треба мешати са честитим патриотама, које се у случају заточеништва или боравка у касарни окрећу сексу с другим патриотама, али уз интензивно размишљање о сексу са женама.

С, али као СРЕБРЕНИЦА - Велика победа патриотских снага у рату против турака, усташа и осталих јевреја. Побијена гомила балија, а жене и деца (женска) им остале уплакане. Све снимљено камером, да би се касније у снимцима уживало уз кулен и ракију.

Ф као ФОКУС - Патриотско јавно гласило радио-аматерског типа, на коме се свакодневно обрушују клетве на све шиптаре и њима сличне усташе, како из земље, тако и из иностранства. У оквиру забавног програма, ту је и интерактивна мастурбација слушалаца и водитеља, уз гласно маштање о влади састављеној од ДСС и радикала.
Џ као ЏАМИЈА - Није битно шта је, само ти запали сваку на коју наиђеш.

Ш као ШИПТАР - Становник Албаније, али несрећним случајем становник и средишта наше душе, Косова. Шиптар је добар за убити, а шиптарка добра за силовати, само што прљаве јеврејске америчке педерчине имају неки проблем с тим.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Pon Maj 26, 2008 10:18 pm

Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Sub Jun 07, 2008 4:41 pm

ehhhhhhhh...1990.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste Yugo-nostalgičari?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 18Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: