DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 01, 2016 10:42 am

First topic message reminder :

Verovatno ćemo svi manje ili više pratiti OI ,kao što smo to činili i ranije (što je jedan od pokazatelja koliko "trajemo" ,obzirom da se odigravaju svake 4 godine ) ,pa da imamo temu za to. 
Za početak ,par zanimljivosti .
Mnoge zemlje su predvidele debele honorare za osvajače medalja ,i začudo -među njima je i Srbija ? 
Naši sportisti će dobiti čak tri puta veće pare od ,ruku na srce ,ipak bogatije od nas Hrvatske ? 
Još bolji sistem je uvela Severna Koreja . 
Ko osvoji medalju ,za nagradu ,ne mora u vojsku . 
Naoko-pa šta onda ? 
Vojni rok u Severnoj Koreji je obavezan i za muškarce i žene ,a traje 3-5 godina . 
Surova obuka je manji problem ,glad je veći . 
Sem pripadnika specijalnih jedinica ,svi drugi vojnici dobijaju 2-3 krompira na dan ,ili šaku pirinča ,ili klip kukuruza . 
Kao ,da "očvrsnu " ,a u stvari ,i većina stanovništva tako živi ,nije to nikakva tajna ,niti propagnda protiv Severne Koreje . 
I nije to jedina loša stvar vezana za ovu zemlju .
Sportista koji "izneveri očekivanja" može se nadati i višegodišnjem robijanju u radnom logoru . 
Ja im zaista želim što više medalja .
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 10:18 am

Mima65 ::
"Потпуно невероватно: За играче Америке допинг тест не важи.

Izvor: 24 sata Ruska nacionalna televizija

Istina ,juče su američki košarkaši bili toliko fizički nadmoćniji ,da bi se zaista moglo postaviti to pitanje ,kako je moguće da naši igrači ,koji igraju u istoj toj NBA ili su "kandidati" za nju ,budu potpuno nemoćni pred njima ? Istine radi ,ne možemo tražiti krivca ni u kome što smo se mi ispromašivali u "trojkama" ,a Durant bio precizan ,tu se ipak radi o tehnici ,no opet ,istine radi ,nemaš snage da uputiš "trojku" ako si se pre toga rvao sa kolosima u naboljoj snazi pod košem . Tea su bukvalno -zgazili .
Da budemo sasvim realni -ne može da "doping test" važi za jedne ,a za druge ne ,to se nikako ne može dozvoliti ,po cenu bojkota takvog takmičenja .
Ali ...da se jave baš Rusi ,koji su "doping" izmislili ,i to na državnom nivou ,kao državni projekat decenijama ? 
Setite se samo njihovih sportista ,pa sportista iz DNR (što im je bio poligion za testiranje ) ,atletičara ,plivača ,i to žena ? 
Istine radi -nismo znali da li se radi o muškarcima ili ženama ,dok nismo pročitali ime ,zar ne ? 
I u ovim poslednjim slučajevima doping ruskih sportista je nepobitno -dokazan . 
Isto kao što je i nepobitna činjenica da ova priča sa "dopingom" američkih košarkaša vuče korene još od SP 2014 ,kada su bili isto tako nadmoćni ,i FIBA je izdala zvanično saopštenje o broju testiranih i samim rezultatima .Dopinga nije bilo .
Priču su i sada proturili mediji ,a ona nema veze sa zvaničnim rezultatima .
E sad...da li su ameri pronašli supstancu koja "prolazi" -takođe je za eventualnu priču . Što ne bi bilo moguće ? 
Ali....Ameri imaju sve uslove ,i nije isto kada Olivera Jeftić dolazi o svom trošku ,dakle o svom "ruvu u kruvu" na neko takmičenje "lou kost "letom ,i jesti mladu teletinu i nalivati se sveže ceđenim orandž đusom dok letiš u "prvoj "klasi ,a patika i svega ostalog imaš na stotine . 
O novčanoj "motivaciji" da se i ne priča .
Ima nešto i u tome ,zar ne ?

Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Godina : 52
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 10:43 am

Ima,  slažem se sa tobom. Možda je i ovo motivacija.

[You must be registered and logged in to see this link.]      

I onda će sve što valja otići, jer dao Bog najbolji smo u tom "export"-u. 

dole
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 11:01 am

Mima65 ::
Ima,  slažem se sa tobom. Možda je i ovo motivacija.

[You must be registered and logged in to see this link.]      

I onda će sve što valja otići, jer dao Bog najbolji smo u tom "export"-u. 

dole
Naravno . Ne samo u sportu , i "obična" omladina odlazi samo ako može ,jer im je jasno šta ih čeka ovde . 
Dobro me podseti na još jednu činjenicu .
Saletovi momci su bili dostojanstveni i u porazu ,pozdrav posle utakmice je bio za svaku pohvalu .A srećom ,Rio je daleko ,tako da nismo imali "navijače" koji bi napravili svinjarije i na vaterpolu ,ako treba (kao što smo gledali u Budimpešti ,recimo ) 
Sportisti su se ponašali kao sportisti ,i tu nema šta da se kaže ,svaka čast .
Dobar je onaj komentar na netu ,u vezi izjave Andrije Prailinovića (koja je usput bila veoma umerena ) a koja je izgleda izazvala bes vladajuće SNS i samog AV . 
Kaže momak ...."Tako znači, Andrija ? E sad ćemo da vidimo koliko poreza nisi prijavio u Americi" (što je ,ko ne zna ,aluzija na pokušaj medijske diskreditacije Saše Radulovića .tj "opozicije" ) 
Bilo bi dobro da i sportisti ,a i svi mi usvojimo Sašinu devizu "Dosta je bilo !"

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 11:16 am

Danubius ::
Zaista smo neverovatni u izvlačenju zaključaka koji nam idu u korist -nema veze što je nebitno .
Srbija je najuspešnija sportska nacija na planeti ,a evo i kako .
Otišlo je 103 sportista -54 se vratilo sa medaljom . 
Jel* tako ?Tako je . Tako kaže "račun" ,mi smo najbolji .

Pravi skor je sledeći : 
ZLATO -2 (Štefanek,vaterpolisti ) 
SREBRO- 4 (te kvan do,košarkaši , kajak ,odbojkašice ) 
BRONZA -2 (Španovićka ,košarkašice ) 
Dobro ili loše ? 
Teško je reći ,pre -dobro . 
U odnosu na to koliko država zaista sistemski ulaže u sport -odlično . 
Pošto su se neki sportisti i treneri drznuli da se žale -premijer će danas u 18 h saopštenjem za javnost da demantuje "zlobne glasine" . 
Kao i svaki put ,narod je slavio ,jer je  dobio "igara" (hleba još nije niti će) ,a one druge igre tek počinju .
Sad će da se naređaju "zaslužni" političari po "savezima" sa hvalospevima o svom "požrtvovanju" ,padaće obećanja (ludom radovanja ) i sl .
Setite se nekih drugih takmičenja ,istih tih vaterpolista ,Čavića recimo -i sve će vam biti jasno .

Nevezano za ovaj uspeh naših meni je uvek bilo neverovatno da se medalje u kolektivnim sportovima broje kao jedna. Dvanaest momaka ili devojaka imaju samo jednu šansu. Dok recimo gimnastičar/gimnastičarka ima ekipni višeboj, pa pojedinačno po spravama (jel ima i ekipno po spravama ovog puta sam bila onemogućena da detaljno pratim) ... što znači da jedan čovek može da uzme i 6-7 medalja. Kod plivača 4 stila, par dužina, štafete i eto pun kamion medalja pojedincu. Tako recimo Felps može da bude najuspešniji svih vremena za razliku od nekog vaterpoliste/košarkaša/odbojkaša pa čak i nekih individualnih takmičara kao što su rvači/tekvondoisti/bokseri koji ako uzme tri olimpijske medalje to je više nego uspeh. Ne umanjujem uspeh Felpsa ili Bolta da se razumemo već samo kažem da mi je UVEK bilo nejasno kako mogu da ih mere recimo sa Stefanekom ili Španovićkom koji su imali samo jedan pokušaj.

Sam taj sistem brojanja medalja nije fer. Ne samo zbog naših nego uopšteno. Ali svejedno, naši se vraćaju sa DUPLO više medalja nego iz Londona. Gledajući koliko se kod nas ulaže u sport ovo je ludilo od uspeha. Škole nemaju sale za fizičko, svaka treća opština ima bazen, od tog svaka treća zatvoren, atletske staze su mislena imenica ...

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 7:48 pm

Istina ,juče su američki košarkaši bili toliko fizički nadmoćniji ,da bi se zaista moglo postaviti to pitanje ,kako je moguće da naši igrači ,koji igraju u istoj toj NBA ili su "kandidati" za nju ,budu potpuno nemoćni pred njima ? Istine radi ,ne možemo tražiti krivca ni u kome što smo se mi ispromašivali u "trojkama" ,a Durant bio precizan ,tu se ipak radi o tehnici ,no opet ,istine radi ,nemaš snage da uputiš "trojku" ako si se pre toga rvao sa kolosima u naboljoj snazi pod košem . Tea su bukvalno -zgazili .
Da budemo sasvim realni -ne može da "doping test" važi za jedne ,a za druge ne ,to se nikako ne može dozvoliti ,po cenu bojkota takvog takmičenja .
Ali ...da se jave baš Rusi ,koji su "doping" izmislili ,i to na državnom nivou ,kao državni projekat decenijama ? 
Setite se samo njihovih sportista ,pa sportista iz DNR (što im je bio poligion za testiranje ) ,atletičara ,plivača ,i to žena ? 
Istine radi -nismo znali da li se radi o muškarcima ili ženama ,dok nismo pročitali ime ,zar ne ? 
I u ovim poslednjim slučajevima doping ruskih sportista je nepobitno -dokazan . 
Isto kao što je i nepobitna činjenica da ova priča sa "dopingom" američkih košarkaša vuče korene još od SP 2014 ,kada su bili isto tako nadmoćni ,i FIBA je izdala zvanično saopštenje o broju testiranih i samim rezultatima .Dopinga nije bilo .
Priču su i sada proturili mediji ,a ona nema veze sa zvaničnim rezultatima .
E sad...da li su ameri pronašli supstancu koja "prolazi" -takođe je za eventualnu priču . Što ne bi bilo moguće ? 
Ali....Ameri imaju sve uslove ,i nije isto kada Olivera Jeftić dolazi o svom trošku ,dakle o svom "ruvu u kruvu" na neko takmičenje "lou kost "letom ,i jesti mladu teletinu i nalivati se sveže ceđenim orandž đusom dok letiš u "prvoj "klasi ,a patika i svega ostalog imaš na stotine . 
O novčanoj "motivaciji" da se i ne priča .
Ima nešto i u tome ,zar ne ?

Ne bih da ulazim u to da li su Ameri bili dopingovani ili ne. Odakle ja to i da znam?! No, cijelo vrijeme utakmice upravo sam o tome razmišljala: kako je moguće da ti naši momci igraju u toj NBA a da su onoliko paralisani? Mislim da je to pravi izraz. Nekako su bili ko "sapeti".  Pri tome hoću da naglasim da treba da su ponosni i što su osvojili srebrnu medalju. Što ono negdje reče Fantom: svaka čast svakom ko je i došao do OI. Iskrena da budem cijelo vrijeme utakmice ja sam se brinula da neki od košarkaša Srbije ne bude povrijeđen. Ameri su gorile u poređenju sa njima. Takođe ono što meni (kao totalnom laiku) upada u oči je da se postavljaju superiorno (a već nose titulu najboljih) i agresivno nastupaju.
Interesantno je, ja ne vidjeh ni jednog bijelog košarkaša kod Amera sinoć ili ja to možda nisam dobro vidjela? Ne, nisam rasista, taman posla, ali da se iz aviona vidi fizička nadmoć i snaga - vidi se brate! O novcu neću ni da pričam. Tako da, bravo momci i čestitam na srebrnoj medalji!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 8:15 pm

justicija ::
Interesantno je, ja ne vidjeh ni jednog bijelog košarkaša kod Amera sinoć ili ja to možda nisam dobro vidjela? Ne, nisam rasista, taman posla, ali da se iz aviona vidi fizička nadmoć i snaga - vidi se brate! O novcu neću ni da pričam. Tako da, bravo momci i čestitam na srebrnoj medalji!
Ima jedan belac ,pored trenera .

Neko se na netu zezao :
"To je da imaju koga zezati pod tušem " (ne treba da pojašnjavam "zašto" )  brdski2

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Avg 22, 2016 8:21 pm

justicija ::
Ima jedan belac ,pored trenera .

Neko se na netu zezao :
"To je da imaju koga zezati pod tušem " (ne treba da pojašnjavam "zašto" )  brdski2

Ja ga ne vidjeh sinoć. Ma to su oni njega ubacili da ne bude da nema ni jednog smehsmeh

Al' ajd' šta nas briga, ako nismo jači jesmo ljepši! wsmile
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Sub Sep 10, 2016 11:20 am

U toku su paraolimpjske igre ,gde Srbija takođe ima više reprezentativaca (i olimpijskih šampiona ),a eto -slabo se ili nikako ne pominju . Pa da ih bar mi pomenemo . 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    Pon Sep 12, 2016 8:44 pm

Naš paraolimipijac Laslo Šuranji je osvojio zlato u streljaštvu (malokralibarska puška ,trostav )
 čime se pridružio Borislavi Perić Ranković koja je isto odličje osvojila u stonom tenisu . 
Naša Nada Matić je osvojila bronzu (stoni tenis ) 
Uz bronzu Mitra Palikuće (stoni tenis ) to je četvrta medalja na POI za Srbiju . 
Za malu ,svega 16 članu ekipu ,ogroman uspeh . 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016    

Nazad na vrh Ići dole

OLIMPIJSKE IGRE -Rio 2016
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-