DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Pesma Evrovizije - Eurosong

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Pesma Evrovizije - Eurosong   Uto Maj 10, 2016 9:47 pm

First topic message reminder :

Kako fejsbuk korisnici izveštavaju u toku je Pesma Evrovizije. Ja nemam pojma ni ko učestvuje od naših (bilo kojih naših), ni koje pesme pevaju ni koje su im šanse na kladionici. Jedino bih po zastavi rekla da se održava u ŠvedCke ... plava zastava, žuti krst?

Dakle tema o kojoj pojma nemam al' ću rado da diskutujem.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 8:04 pm

Žak Houdek predstavlje Hrvatsku.Ništa posebno.

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 10:27 pm

Ova naša Tijana pevala prva ,i ok -solidno .Tj ,vokal joj je dobar ,engleska dikcija takođe ,i pesma je dobra -ali to je sve . Nastup nije nimalo impresivan ,niti pesma ima neki pamtljivi refren ili rif ,sve mi se čini da će da se utopi u more sličnih . Takvu pesmu ima svaka engleska ili američka pevačica na albumu između drugih 10-12 ,naravno da je dobro ,ali samo dobro ,ništa posebno  . 
Pošto je Eurosong mesto gde treba nešto posebno ,makar i budalaština da se bude zapažen ,biće dobro ako  uđe u finale . Moje lično mišljenje ,domaći mediji kuju u zvezde ,tipa "oduvala" itd .
Pa ,neka bude da ja nisam u pravu (iako obično -jesam ) 

Nisam čuo šta peva Žak Houdek (inače fenomenalan vokal ) ali sam izbor vuče na to da Hrvatska hoće da igra na foru "Vidi ,mali Pavaroti " Sad, hoće li to da prođe.........

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 10:31 pm

Imaš iznad Žakovu pesmu.

Čovek je pomešao nekoliko žanrova pa očito ide na tu kartu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Pet Maj 12, 2017 12:05 am

Kijara-brm ::
Imaš iznad Žakovu pesmu.

Čovek je pomešao nekoliko žanrova pa očito ide na tu kartu.
E pa ,nisam uopšte čuo pesmu ,ali se Houdeka sećam kao vokalnog čuda još od onog ,beše ,britanskog "X faktora" ili šta li to beše od pre par godina ? 
Kakogod .......ono što ja napisah pre koji sat ,ponovili su novinari istim rečima u 22:45 .

Naime, Žak Houdek na velikoj evrovizijskoj sceni predstavio se pesmom "My Friend", pokazao je talenat kakav nismo ni mogli očekivati. Menjao je glas i to je zvučalo prosto neverovatno!.
Neki su ga čak uporedili i sa čuvenim italijanskim operskim pevačem, Lučinom Pavarotijem!

(doduše,verovatno i nije trebalo piti previše pametan pa ukapirati foru na koju će Hrvatska ići -i prošli su  )

I nažalost ,i u slučaju Srbije sam bio u pravu .
Dobro -ali neupadljivo ,nedovoljno za finale .

Kako reče Marija Šerifović ,dobitna kombinacija za Srbiju bi bila Jelena Karleuša,a i to razmišljanje ima logike .Prošli smo jednom na "etno" ,jednom na izuzetnu pesmu i vokal ,imali gomilu neuspelih eksperimenata ,a još nismo probali sa onim što je možda blisko svetu i što hoće da vidi -balkansku Madonu /J Lo /Bijonse /Šakiru u jednom . 
Što da ne ,JK ima scenski nastup ,figuru ,dovoljno energije da i druge ubedi kako je "diva" ,uz dobru pesmu koji njen vokal može da iznese -bar bi ostavila utisak i sigurno ušla u finale . 
Marija zna šta priča ,i ja se slažem .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Pet Maj 12, 2017 12:20 am

Evo  i ostalih pesama.

LINK
....................................

J.K. bi verovatno dobro prošla. Uložila bi ona maksimum.
Žak  može da peva i bez mikrofonot.   ludismeh

I ode Hrvatska u Kijevo.Britanja je očarana njime. 
Već u pale prve prognoze:
Italija prva,pa onda Belgija, Portugal, Crna Gora, Azerbjedžan, Francuska, Albanija i Finska.
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 14, 2017 6:45 pm

Kijara-brm ::
Evo  i ostalih pesama.

LINK
....................................

J.K. bi verovatno dobro prošla. Uložila bi ona maksimum.
Žak  može da peva i bez mikrofonot.   ludismeh

I ode Hrvatska u Kijevo.Britanja je očarana njime. 
Već u pale prve prognoze:
Italija prva,pa onda Belgija, Portugal, Crna Gora, Azerbjedžan, Francuska, Albanija i Finska.

Žak može pjevati šta poželi, ima fenomenalan glas, no meni se ne dopada pjesma koju je pjevao. Šteta onakvog glasa. Pjesma osim što je duetska sa čime su se i pokušali igrati, po meni je i ostala na igranju, a nekako mi nema nikakvu harmoniju, sklad. Možda se ne izražavam kako treba, ali jednostavno je nekako svega u toj pjesmi nabacano. Šteta, momak može otpjevati šta hoće, mogao je mnogo mnogo više sa boljom pjesmom.
Iskreno, jako mi je drago što je Portugal pobijedio. Divna pjesma. Tako me podsjetila na nekadašnje Evrovizije, San Remo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Pon Maj 15, 2017 8:25 pm

Kad se sve sabere i oduzme ,ovaj je još bio najzanimljiviji izvođač na Eurosongu. :brdski2:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 08, 2018 8:13 pm

Srbija je odlučila da se vrati na "stari" sistem izbora našeg predstavnika na "Eurosongu",jednoj festivalskoj večeri gde će nastupiti 20 tak izvođača ,pa će "žiri" da "pošteno "izabere...
 .Umrećete kada čujeta listu izabranih kandidata (od totalnih anonimusa do "penzionera" estrade ,ali bukvalno ,ljudi od +65 ) ,ali sve će vam biti jasno ,kada pročitate da je najveći favorit - Maja Nikolić ? 

Nikada nećemo naučiti ,zaista .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 08, 2018 8:27 pm

Nešto više nisam sigurna da li je ikada i znala pjevati, ali bogami...ovo sad...bolje onda da ode Era Ojdanić, makar će se ljudi smijati, ona mi je onako više tragična.
No, nije loša ta ideja sa festivalskom večeri od 20-ak pjevača. Možda je ustvari stvar navike, nekako smo naučili od prije da se tako bira pjesma. A ne ovo u zadnje vrijeme: ide taj i taj, pa ćemo mu i neku pjesmu napraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 08, 2018 9:01 pm

justicija ::
Nešto više nisam sigurna da li je ikada i znala pjevati, ali bogami...ovo sad...bolje onda da ode Era Ojdanić, makar će se ljudi smijati, ona mi je onako više tragična.
No, nije loša ta ideja sa festivalskom večeri od 20-ak pjevača. Možda je ustvari stvar navike, nekako smo naučili od prije da se tako bira pjesma. A ne ovo u zadnje vrijeme: ide taj i taj, pa ćemo mu i neku pjesmu napraviti.
Pa biće opet , "Beovizija" . 

Koliko sam ja zaključio ,recept je sledeći : 
-nešto "penzionera" ?(nije mi jasno zašto ,sem što ti ljudi znaju da pevaju ,ali vizuelno ? Verovali ili ne -Beti Đorđević ,Srđan Marjanović ,Leo Martin ,Lana i Aldo ...i sl . cyclops
-nešto "zvezda Granda" (Pinka i sl ) tipa Dušan Svilar ,Danijel Petrović , Ivan Kurtić, Saša Janković ,Boris Režak ...
- nešto bendova -od "Koktel benda "do "Balkanike " 
- nešto "čudaka" -Rambo Amadeus ,Maja Nikolić i sl 
Ne znam ko će biti "žiri" i kako će se "glasati" ,ali .....valjda neće biti recept "zvezde Granda/Pinka" ,naopako,i te persone  ? 
Lično ne vidim nijednog izvođača  ili grupu za koju bi mogao reći -e ,možda bi prošli,čak i meni vrlo omiljeni Rambo mi ne deluje kao osoba koja bi tamo mogla da nešto originalno uradi a da ga ondašnja publika skapira .
Verovatno sve zavisi od pesme,možda nam se posreći da ubodemo neku novu "Molitvu" ,ko zna .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 08, 2018 9:58 pm

Pa sad kad vidim spisak, nije da nema imena koja bi i mogla ponudiiti nešto.
Balkanika bi mogla biti baš interesantna.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Feb 18, 2018 1:40 pm

Ja mislim da bi Maja Nikolic trebalo da ide na Evroviziju. Ako nista drugo, onda zbog predivne koreografije koja bi imala uticaja da Ibarska magistrala postane centar turizma kod nas. Kusturicu bih predlozio da rezira reklamne spotove,

Milan Komnenić

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Uto Feb 20, 2018 9:20 pm

Šefe jel gledaš Beosong? Neću da budem neinformisana a da sama utrošim par sati na gledanje teveja koji usto i nemam u sobi mi ne pada na pamet.

I zašto se izbor za predstavnika SRBIJE zove Beosong? Jel smo to menjali ime države pa ja ni ne znam ili je samo Bijograd Srbija?

Zoxy the zainteresovana

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Uto Feb 20, 2018 9:34 pm

ZoxZoja ::
Šefe jel gledaš Beosong? Neću da budem neinformisana a da sama utrošim par sati na gledanje teveja koji usto i nemam u sobi mi ne pada na pamet.

I zašto se izbor za predstavnika SRBIJE zove Beosong? Jel smo to menjali ime države pa ja ni ne znam ili je samo Bijograd Srbija?

Zoxy the zainteresovana
Ako te zanima ,možeš     [url= [You must be registered and logged in to see this link.] [/url]   da pretrčiš svih 17 pesama .
Nešto sam kao čitao ,navodno je favorit Sanja Ilić & Balkanika . Ona luda Maja Nikolić je sebe samu proglasila za favorita ,i *fali se na sva usta sa "koreografijom" i ostalo .Koliko ja videh ,ništa se tu neće promeniti .Sem što će da izgura sise ,staviće cilinder ,to joj je valjda fora ? Biće da nikada nije čula za film "Kabare " (1972 ) 
A što se Beosonga tiče ....pa još onomad stavih temu "beogradizacija Srbije" i to ne rade samo ovi reciklirani radikali ? Đilasovi nude (tj obećavaju ) da će zdravstvo ,prosvetu i sl "finansirati grad" sa 15 % plusa na platu ??? 
Posle "senior kartica" koje izdižu  beogradske penzionere nad ostalima (van svakog zakona ) biće da će cela Srbija da radi samo za Beograd ,da njima bude što bolje ? 
Nije dosta pljačke Vojvodine za Beograd ,koja traje godinama ,sad će da pljačkaju redom celu Srbiju za fontane ,jelke ,novogodišnje lampice ,Cecu,jarbole i zastave , i ostale budalaštine da se Beograđani što bolje zabavljaju i osećaju ??? 
Srbija -to je Beograd ,to je bar jasno ,jer sve i svako "ko vredi" živi tamo . 
ps bar da *oće kakav solidan okupator pa da napravi Beogradski Pašaluk ,da bude i zvanično .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Uto Feb 20, 2018 11:09 pm

Elem ,ja poslušao . Jedino što mogu da kažem -WTF ??? 
Dakle ...pesme su nikakve ,a cela stvar izgleda u stilu "kako mali Perica zamišlja ....." 
Kakav miš-maš stilova ,kostima , "koreografije" ,sve bez trunke originalnosti ,dakle -nemam reči . 
WTF -jedino što mogu da kažem .Kao da je neko ubacio gomilu krpa (mislim na odeću ,recimo ,raznih stilova iz raznih vremenskih epoha)  , u jednu korpu ,i sad neko treba da izvuče jednu koja bi trebala da bude "nova moda" ,hit sezone ,iako je sve ovo davnoooo viđeno ,i odavno demode ? 
Kad se setim "Regine" i "Bistre vode" (odlična pesma , koja je loše prošla ) i uporedim sa ovim cirkusom i pesmičuljcima ,zaista nemam predstavu koga treba poslati da nas "predstavlja" .
Ko god to bude ,biće totalni fijasko .  dm5 suicid

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 22, 2018 10:12 am

Majko mila dm5

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 22, 2018 11:38 am

podbarac ::
Majko mila dm5

Pored svih skandala koji su pratili "Beosong" ,od kojih se izdvajaju replike "gubitnika" ,da je kao i obično "sve namešteno" ,pa do voditelja i "stručnog žirija" (što sve jeste prilično upitno ) najbolja replika je ona oko samog naziva .
Šta da se ovo veče održalo u Novom Sadu, Kragujevcu ili Nišu ? 
Da li bi se manifestacija zvala "Nišsong "? Malo teže ....To dovoljno govori o tome gde se odlučuje ,o svemu, i šta je jedino bitno u zemlji Srbiji .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Feb 22, 2018 9:55 pm

Najbolja fora ,koju je neko primetio na "Tviteru" 

E, to je bio i "Beosong" -obična sprdačina .

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Pon Apr 02, 2018 8:50 pm

Da ova tema ne bi potonula u zaborav potrudili su se komšije Hrvati. Da se nešto značajno događa sam obaveštena u grupi koja vezu s muzikom nema. Ali nama omiljeni pacijent, tiganjac, zvani i Inspektor Nagib se postarao da vest o ovome ne prođe nezapaženo

Novinski članak u Blicu je još konfuzniji od Inspektor Nagiba pa kome se čita evo mu linka

Eurosong - Hrvatska - Skandal link

Dakle neko je prodao istu pesmu Rumunima, Hrvatima i Albancima. Ili je kompozitor negde pokrao (kao i ostali nabrojani) ili ... da Eurosong ne prođe baš bez skandala pobrinuće se Lole sa Balkana smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Za Danubius Foruma o pripremamam za Lisabon
Zoxy the na licinom mestu

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   

Nazad na vrh Ići dole

Pesma Evrovizije - Eurosong
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Filmska muzika
» Ljubivoje Ršumović
» Aleksandar Puškin