DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Pesma Evrovizije - Eurosong

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Pesma Evrovizije - Eurosong   Uto Maj 10, 2016 9:47 pm

Kako fejsbuk korisnici izveštavaju u toku je Pesma Evrovizije. Ja nemam pojma ni ko učestvuje od naših (bilo kojih naših), ni koje pesme pevaju ni koje su im šanse na kladionici. Jedino bih po zastavi rekla da se održava u ŠvedCke ... plava zastava, žuti krst?

Dakle tema o kojoj pojma nemam al' ću rado da diskutujem.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Sre Maj 11, 2016 10:52 am

Imali smo ovakvu temu, sigurna sam, ali nema veze...

Evrovizija je odavno ispolitizovana i samim tim  izgubila svoju car. Pokusavaju oni, ali sve je manje ljudi koji to prate  ili se odusevljavaju ovim takmicenjem, ako to uopste jeste.
Vrhunac je pobeda Koncite.
Znaci, pesma je nebitna, vec tek da bude nesto drugacije, makar i bezveze bilo.
Sto napisa jedan norveski novinar, sad svi idu sa potajnom zeljom da ne pobede, posto cirkus tek onda pocinje.

Na kraju, ako je Dzoni Logan pola covek- pola Evrovizija, onda je Svedska pola drzava- pola Evrovizija.

P.S. Sacuvao bog od ovih Hrvata, pa koliko tamo ima dobrih pevaca, to svi znamo, odakle onda vade vise ove za Evroviziju, iz godine u godinu tipa ko ima gluplju pesmu?! OMG. Ali odose dalje, a Bosanci imali bolju pesmu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Sre Maj 11, 2016 11:13 am

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Sre Maj 11, 2016 1:58 pm

Bila je tema u pravu si Sonja. Ali udruženim snagama pretraživač, Astra, Dani i ja nismo mogli da je nađemo. Nije ni čudo što ja nikako da stignem do 10.000 postova kad nestaju teme gde sam bila vrlo aktivna. Tražiću da se ta misterija istraži i krivci najstrože kazne.

Što se pesmi evrovizijskih ovogodišnjih tiče tradicionalno nisam ni jednu odslušala. A nisam ni prenos gledala zahvaljujući tome što ne mogu da se setim gde mi je zapisano kako memorisati kanale na TV a provajder je u zadnje dve nedelje jedno 3-4 puta izmešao sve. Zahvaljujući pomenutom provajderu i nemam RTS što i nije neka šteta inače. U stvari znam da je zapisano u onom debelom blokčetu požutelih korica ali gde je isti e to utvrđuju Molder i Skali.

Po izveštaju sa FBbuka i Twittera izgleda da je Mađar favorit. I da je neko pokazao golu guzicu na sceni. Što se nije videlo na teveju jer su zamutili sliku. Očekujem da i drugo polufinalno veče (jel ih još ima dva ili su opet nešto menjali) bude jednako zanimljivo i da mene fejstviterovci obaveste o tome a ja ću vama preneti sažvakano.

Za Danubius forum s Evrovizije
Zoxy the nisam gledala ali ću da komentarišem

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Sre Maj 11, 2016 2:05 pm

Gejovizija prevazilazi samu sebe u kičeraju i besmislu.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 12, 2016 10:18 pm

Zahvaljujući okolnim fejsbučnim vezama sam bila u prilici da čujem kad naša kandidatkinja (Sanja Vučić) peva pa sam odvojila par minuta vremena i pogledala. Onako generalno gledano nije bilo loše samo progutala ih pomrAčina na bini. Ona i oni u crnom, pozadina zvana i lajtšou (ako se to sad ne zove drugačije) ... A najviše mi na živaC ide sve raširenija pojava pevanja na engleskom. Mi onako redovno dobijamo poJene od Engleza pa da se umilimo. Kako Mariji Šerifović srpski nije smetao?

Sve u svemu videla sam da lete maslačci tamo ... voditeljka ima srebRenu 'aljinu ... naša voditeljka je smor dosadna bar to malo što sam čula.

Za Danubius forum s Evrovizije i FB
Zoxy the ne gledam ali komentarišem

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:25 am

Ovo je vrh gluposti,na EUrosongu pobijedi AUSTRALIJA.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:27 am

Astra ::
Ovo je vrh gluposti,na EUrosongu pobijedi AUSTRALIJA.

A smejali ste se meni lane ili onom lane kad sam rekla da Oziji učestvuju i pitala se kako bi izgledalo da pobede.

:smajlikojisekrstinaovuglupostlevomrukom:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:34 am

Provodimo se k*o bosi po trnju ,a nije ni čudo . 
Da nam komšije ne udele po bod -dva ,bili bi na nuli ,a iovako ćemo biti na samom dnu .

Devojka je dobro otpevala ,samo je problem što takvih uniformnih pesama ima jedno 20 ,i to ovi naši ne kapiraju .Uvek kada smo imali neku pesmu koja je malo mirisala na etno ,i imala jak refren ,prošli smo dobro .Uvek kada smo imali "evropsku "pesmu ,popušili smo . Eskimima se ne može prodavati sladoled. 
Ostalo protiče manje više isto ,sem što su mnogi rešili da se ne petljaju u sukob večeri Rusija -Ukrajina ,pa daju 12 bodova bilo kome , pa će pesmu Evrovizije osvojiti verovatno -Australija .
Pro-ruske zemlje ipak daju Rusiji ,pribaltičke i zemlje sa razvijenom demokratijom -Ukrajini ,komšije ubace koji bod više komšijama ili "zemljacima" ,itd ....dosadno. 

Ideja "pesme Evrope" je zaista ok ,samo što je odavno predvidiva ,malo ima veze uopšte sa muzikom ,žali Bože bacanje tolikih para -nizašta . 
Mada najavljuju da po "novom sistemu" glasova publike može "sve da se promeni" ,sumnjam da će išta bitnije promeniti ,jedino ako iz Australije ne mogu da šalju sms,a Putin naredi da bar 100 miliona Rusa pošalju po SMS .  brdski 

Ne razumem baš taj sistem ,ili će bogatiji da šalju više ,ili su siromašniji više napaljeni ,pa će da šalju . 
Sve  u svemu -meni dosadno ,uopšte nemam osećaj da se zaista odvija neko takmičenje ,niti da je kvalitet pesama uopšte merilo ,meni sve to lični na neko "natezanje" .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:42 am

Ipak pobedila Ukrajina u zadnjem momentu. Oziji za dlaku drugi. Šteta. Baš bi bilo interesantno gledati prenos Evrovizije iz Sidneja.

A to oko poena je davnih dana definisao jedan moj drug (još za vreme rahmetli SFRJ) - Mi Grcima, Grci nama. Mi Turcima, Turci nama. Mi Cipranima, Ciprani nama. I na kraju pobede Švajcarci. Zbog ovakvih stavova nas dvoje smo proglašeni državnim neprijateljima i pošten evrovizijsko gledački narod sa nama danima nije želeo da priča na tu temu smehsmeh zlz smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:49 am

Još nisu objavili na fejsbucima pa ne znam ali u drugoj polovini tabele koliko sam videla dok sam pratila ova zadnja tri dodeljivanja poena. Negde 17-18 otprilike.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:54 am

Tačno u drugoj polovini je tabele. Meni je besmisleno uopšte i ići na tu Evroviziju. Ti meni ja tebi, dobri momci, loši momci, drugi kontinenti....da li iko sluša muziku, pjevanje?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:56 am

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:59 am

Nego jel može meni neko da objasni te glasove publike. Tamo gde sam ja upala na gledanje odjednom daju po 200-300 poJena nekima. Ništa mi baš nije jasno.

A ima i pitanje za Administraciju na Primedbama povodom ove teme.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 11:51 am

Da sam juče opandrkno neb znao da je Australija u Jevropi jbt

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:02 pm

podbarac ::
Da sam juče opandrkno neb znao da je Australija  u Jevropi   jbt

U Jevropi je još od onom lane (kad je bilo takmičenje u Austriji). Inače ja sam tu pojavu definisala na fLejsu istorijsko-kulturološki. Ozi su Britanski dominion a i mLogo vole da budu veći Jevropljani od Jevropljana ... sve u svemu bilo je za dlaku šinko.

Inače kako kažu izveštači sa fejsa da su Ozi pobedili bili bi dogodine domaćini negde u Jevropi, najverovatnije u Nemačkoj. Što bi opet bio piš da umesto u Jengleskoj domaćini budu u Dojčlandu.

Za Danubius forum s Evrovizije i fejsbuka
Zoxy the obaveštena

STUDIO?

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 12:09 pm

Od lane , eto kolko ja pratim tu zaebanciju .

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 1:06 pm

ZoxZoja ::
Nego jel može meni neko da objasni te glasove publike. Tamo gde sam ja upala na gledanje odjednom daju po 200-300 poJena nekima. Ništa mi baš nije jasno.

Izgleda da je sistem jasan samo britanskom "Telegrafu" ,koji je to podrobno izanalizirao . 
Po tome ,nama su na kraju (valjda ,zbirno) 12 poena dali Hrvati ,Bosanci ,Đetići ,Slovenci i Švajcarci ,a po 4 Austrija i Italija .
Mi smo se naravno ,ulizivali Rusima (12 )10 Mađarskoj , Bugarskoj 8 ,Ukrajini 7 ,  Australiji  6 poena, Belgiji 5, a Hrvatska je dobila svega 4 poena, dok je Kipar dobio 3 poena.
Ispada da smo okrenuli leđa "komšijama" koji su nama dali maksimalan broj ,a od Rusa smo ,kao i obično ,dobili  flipp
Kad se sve sabralo ,završismo na 18 tom mestu ,iako smo poslali Vučićku  tongue,Evropa nije bila impresionirana tim značajnim prezimenom .  brdski2
Što se pobednice tiče ,nisam siguran da je tu baš trebala junačka epska o proterivanju Tatara sa Krima ,ne zato što se to nije desilo ,nego zato što nije ni mesto ni vreme ,kako bi se Srbija "ocenila" da je poslala pesmu o "Oluji" ,ili BiH o Srebrenici ? 
Sve u svemu ,Evrosong postaje sve veće sr..nje ,koje veze nema sa nekom muzikom i međunarodnim prijateljstvom .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 1:31 pm

Odavno je Eurosong s'anje! Još od 1983. godine (od kada mogu reći da pratim). Sjećam se te godine je odličnu pjesmu imala Ofra Haza sa onim svojim fantastičnim glasom i vodila je cijelo vrijeme a onda odjednom na drugo mjesto. Neću da kažem, bilo je jako dobrih pjesama pobjednica, slagala bih kad bi rekla da nije, ali samo glasanje je čista politika i totalno mi je ponižavajuće i za te pjevače koji idu tamo da pjevaju i trude se kao i zemlje koje predstavljaju da bi ih neko prezirao. Ja da se pitam ne bi nikada poslala predstavnika na Eurosong.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 1:34 pm

Eurosong je godinama unazad promasena investicija. Pre su pobednici imali dobre sanse da naprave internacionalnu karijeru i zarade dobre pare. Danas se posle mesec dana vise i ne zna kakva je pesma pobedila i sve ode u zaborav, do sledece godine i nove farse.
Eurosong je na kraju postala politicki barometar da se vidi ko je kome vise naklonjen. A cim se politika uplete u "pesme" sve to postaje bljutavo , odvratno i prozirno
Upravo zbog toga vec dugo ne pratim niti cu. Haug
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 8:16 pm

Osim 3 (čitaj slovima, TRI) pesme, koje su ostavile trag u mom sećanju i zaista bile hit, ABBA, Vicki Leandros i Cliff Richard, sve ostalo je go kurac.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Ned Maj 15, 2016 9:21 pm

Poslednjih godina takmicenje na Eurosongu je izgubilo svaki smisao jer se ne ocenjuje vise pevanje i pesma vec neki drugi politicki stavovi. booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 4:53 pm

Onaj androgeni đetić ne da je neslavno prošao ,nego je navodno i izviždan (nisam gledao ) ? 
Večeras je drugo polufinale ,gde nastupaju predstavnici Srbije i Hrvatske (sem Crne Gore ,ispala je i Slovenija ) 
Pojma nemam ko je ta Tijana Bogićević i šta peva ? *ajmo ,prognoze ?

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 5:36 pm

Čudo jedno kako ove godine narod fejbukovski ignoriše ovu značajnu manifestaciju. Sem nekih komentara kad je Montenegro objavio ko će ih predstavljati ništa se nije čulo. Danas mi kao "plaćeni oglas" izleteo samo jedan novinski članak o istom i to je sve. Misterija jedna takoreći.

Kako tradicionalno ne gledam ovu manifestaciju molim da me bar ovde obaveštavate o daljim događanjima. Što rekla moja koleginica - Ne interesuje me al volEm da znam.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   Čet Maj 11, 2017 5:54 pm

ZoxZoja ::
Čudo jedno kako ove godine narod fejbukovski ignoriše ovu značajnu manifestaciju. Sem nekih komentara kad je Montenegro objavio ko će ih predstavljati ništa se nije čulo. Danas mi kao "plaćeni oglas" izleteo samo jedan novinski članak o istom i to je sve. Misterija jedna takoreći.

Kako tradicionalno ne gledam ovu manifestaciju molim da me bar ovde obaveštavate o daljim događanjima. Što rekla moja koleginica - Ne interesuje me al volEm da znam.
Pa kada se neistinito informišeš na sredstvima zapadne propagande čiji je vlasnik Jevrej, a ne čitaš istinoljubive ,patriotske , domaće medije . brdski2
Inače bi znala da ....

Držite fige da TIJANA NE POBEDI NA EVROVIZIJI, jer u slučaju da se to desi SVIMA NAM SE LOŠE PIŠE!

Možemo biti prvi (u svemu )  i najbolji smo (u svemu ) -ali baš nećemo . ludismeh

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   

Nazad na vrh Ići dole

Pesma Evrovizije - Eurosong
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Filmska muzika