DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Hapšenja neistomišljenika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 5:18 pm

First topic message reminder :

Juče je u Novom Sadu uhapšen doc.profesor Andrej Fajgelj, po čl.360 KZ R Srbije, zbog pozivanja na rušenje ustavnog poretka i pozivanja na ustanak.

Uvođenje verbalnog delikta kao krivičnog dela je povratak u 1945.godinu. Nedostaje samo Goli Otok.

Da li se mi stvarno vraćamo u 1945 ili smo još uvek u devedesetim godinama prošlog veka?

Da li je hapšenje jedini vid borbe protiv neistomišljenika aktuelnog režima?

Bez obzira na vaše političko opredeljenje, šta mislite o ovome?

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/

AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 11:07 pm

Nešto se ne sećam Dani da si zamerao Čanku kad je tražio da se S. Milošević obesi na sred Terazija i baci na deponiju, to je posle ponavljao i sa Koštunicom. Očigledno da sopstveno govno ne smrdi kao tuđe. Prvo treba počistiti u svom dvorištu ili ispred svojih vrata kako kaže naraodna mudrost, pa onda tražiti da to i drugi urade zbog čistijeg okoliša. To važi i za meni dragu Astru, počisti ti sve smeće sa Švajcarske političko bankarske scene pa onda kreni dalje punim moralnim plućima. Andrej će se snaći nekako, ja sam protiv hapšenja zbog stavova jer će sutra i mene neko uhapsiti što pišem ovde na forumu.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 11:37 pm

MadamX ::
Zox, postavila sam video klip sa njegovom izjavom. Zbog toga je uhapšen, zbog video klipa.

A šta to radi po NS-u zbog čega treba da bude uhapšen? Ubija, krade, ili siluje, šta radi?
Evo ,ja ću ti reći šta radi .
To je isti onaj gospodin koji je namestio stranačku koleginicu bez ikakvih kvalifikacija za "savetnicu" koja zarađuje oko 1 100 eu mesečno .Dokazano -nije suđen .
To je onaj isti gospodin koji je samovoljno cenzurisao i zabranio izložbu studenata Akademije umetnosti iz Novog Sada zbog slike "Isusa bez lica sa novčanicama" Gde je tu bila "sloboda izražavanja" ? 

To je isti onaj gospodin koji posredno stoji iza uništavanja izložbe "Šetnja kroz Ameriku" ,gde su slike postavljene na ulici uništene kukastim krstovima ,i još su počinioci potpisali -Treća Srbija . 

To je isti onaj gospodin koji ni prstom ne mrdne kada "Obrazovci" ,"Naši" ,"Nacionalni front " upadnu na neku tribinu ,ili izložbu pa je rasture -još im i vrata otvori ,a posao mu je da štiti . 

Taj vajni "direktor kulturnog centra" ni reči ne kaže kada "Treća Srbija" zaprlja ceo grad tokom predizbornih kampanja šta plakatima gde im mesto nije ,a šta sprejom crtanim "logom" stranke po žardinjerama (i to rade u svim gradovima ) 

To je isti onaj g Fagelj koji je dao gomilu diskriminatorskih ,homofobnih i fašističkih izjava tokom svojih "istupanja" -i nikada nizašta nije odgovarao . (mogu da ih navodim pojedinačno ,ako koga zanima ,uopšte mi nije problem da stavim linkove ) 

Eto ,to radi ,ukratko taj gospodin i njegova partija . 

A uostalom ....evo i ko ga "brani" po "mreži" 

Citat :
Ако се не дигне глас против хапшења Андреја Фајгеља [You must be registered and logged in to see this link.]нисмо заслужили да се зовемо људима [You must be registered and logged in to see this link.]
— Горан Давидовић (@GoranDvd) [You must be registered and logged in to see this link.]

Goran Davidović -Firer ,bivši vođa srpskog neonacističkog "Nacionalnog Stroja" ,ko ne zna .

Pa ga brani g Nenad Popović ,bivši DSS -ovac ,sada predsednik Srpske Narodne Partije ,ruski đak ,tajkun koji šuruje sa Rusima od biznisa do politike i vere (član je svih mogućih rusko-srpskih organizacija ) ,onaj što je išao na Krim čim su ga Rusi okupirali ,(dok je zvanični stav države Srbije bio neutralnost i nemešanje u sukob) i isti onaj koji je tražio da Srbija digne zid na granici zbog migranata . 

E to su,i uglavnom takvog profila  ljudi koji su jako zabrinuti za ljudska prava i slobodu govora g Fajgelja .
Očekujem da se oglase "Zavetnici" i slični (samo su slabo pismeni ,pa izgleda sporije ide ) 
Čak ni Šešelj nije skočio ,a on je pravnik ,i koristi svaku šansu da se oglasi -i još lik priča što on voli da čuje ? Pa nije . 
Kako se nisu oglasili mnogi drugi pojedinci i organizacije za zaštitu ljudskih prava ,kada su svi digli glas protiv napada na gospođu iz Saveta za Korupciju ,a i ona je nagazila "vlast" i optužuju "vlast" za napad ? 
A preporučio bih svakome da još jednom pročita ključnu rečenicu g Fagelja na kraju spota -boldovana je ,i jasno je šta je hteo da kaže .
Koliko se ja razumem u Ustav Srbije i Krivični zakonik ,pozivanje na mržnju i nasilje ,podsticanje na ubistvo je obuhvaćeno sa nekoliko članova ,čak i kada je ovako "upakovano" ,da se ne lažemo i pravimo mutavi . 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 11:53 pm

Kica/Praja ::
Nešto se ne sećam Dani da si zamerao Čanku kad je tražio da se S. Milošević obesi na sred Terazija i baci na deponiju, to je posle ponavljao i sa Koštunicom. Očigledno da sopstveno govno ne smrdi kao tuđe. Prvo treba počistiti u svom dvorištu ili ispred svojih vrata kako kaže naraodna mudrost, pa onda tražiti da to i drugi urade zbog čistijeg okoliša. To važi i za meni dragu Astru, počisti ti sve smeće sa Švajcarske političko bankarske scene pa onda kreni dalje punim moralnim plućima. Andrej će se snaći nekako, ja sam protiv hapšenja zbog stavova jer će sutra i mene neko uhapsiti što pišem ovde na forumu.
Ne bih rekao da nisi bio među onim desetinama hiljada ljudi koji su skandirali "Spasi Srbiju i ubij se ,Slobodane " onomad pre petog oktobra ? Nekako mislim da jesi ,zar ne ? Čudilo bi me da nisi -svi jesmo . (Od "Indexovaca" do "navijača" ) 
Bar mi što smo ga smatrali diktatorom i balkanskim kasapinom ,teta Miru naredbodavcem ubistava ,a Markića lopovčinom i nasilnikom.
Ali nikome nije dlaka falila sa glave od njih,zar ne ,niti je tako nešto pokušano? 
 .Ako nisi -onda se izvinjavam .
Nenad Čanak nikada nije imenovao Slobodana Miloševića ,ali je rekao ,tačno - da bi "neke trebalo obesiti na Terazijama" . 
I rekao je da SPS i SRS treba zabraniti na 5 godina ,da bi se Srbija "denacifikovala" . I rekao je da se obavezno mora sprovesti lustracija . I da je "začepio nos i glasao za DOS " 
E pa pošto sve to nije urađeno ,sad imamo što imamo ,iste te koji su ubili Zorana na vlasti ,a što se tiče "bankarskog smeća" -pa ne treba dalje od Jorgovanke ,SNS i SPS tajkuna , zar ne ,imamo mi dosta i svoga ,kad to rešimo ,onda možemo i "švajcarsko" .  brdski

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:01 am

Aauuu koji govor mržnje jbt ? Ovakvu gomilu poluistina, i kalemljenja nisam odavno video.
"Popović šuruje sa Rusima u privrednom i svakom drugom pogledu " ?!? Kakva optužba pa još potkrepljenja time da je bivši član DSS.
"Okupirani Krim" ?!
Goran Davidović je odrastao u Novom Sadu. Nemam ni jednu dodirnu tačku sa njim ali nadimak Firer mu je dao B92, odnosno pročitala ga je Brankica S. Tog Gorana niko nikad nije zvao Firer. Klasična izmišljotina. "Hitlerov rođendan" se takođe nikad nije odigrao. Klasična narihtaljka što bi rekli Hrvati.

Ako ti je toliko stalo do ustava Dani, onda bi morali da budu pohapšeni svi koji zagovaraju i odobravaju cepanje države, na čelu sa ovima koji potpisuju razne antiustavne sporazume... ma glupo je pričati u nedogled.  Ja sam u principu manje naklonjen onima koji drže orbač u ruci, a više onima koje su upregli i šibaju svakodnevno. Ako taj Andrej ispoljava mržnju ti Dani ne zaostaješ ni malo. Da li bi ti pohapsio sve koji ne misle kao ti ?

Bio sam protiv Slobe i vikao sam "Spasi Srbiju i ubi se Slobodane" ali ne mogu sada da osuđujem ako to neko zapeva Vučiću ili sutra Ombudsmanu Jankoviću i Siniši Malom. Čanku zbog pozivanja na vešanje nije falila dlaka s glave, o tome ti pričam, a ne o ličnim simpatijama prema ovom ili onom.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:10 am

A ja vas OPET pitam šta mislite šta je stvarni RAZLOG hapšenja? Ovo s tim videom je POVOD. Valjda smo do sad savladali razliku između ta dva pojma.

Inače se slažem, delimično, s Fojgeljem da je ako ne veleizdaja onda bar bezobrazluk solju i hlebom dočekivati čelnike natoa, Tonija Blera i slične. Shvatam potrebu da se određeni funkcioneri te organizacije sreću, saradnju po nekim pitanjima i slično ali SO I HLEB je pljuvanje u lice svima nama koji smo onih 78 dana strepeli. I vama koje su odveli na "vojnu vežnu" dali vam zastarelo i neispravno naoružanje da budete glineni golubovi.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:14 am

ZoxZoja ::
A ja vas OPET pitam šta mislite šta je stvarni razlog hapšenja? Ovo s tim videom je POVOD. Valjda smo do sad savladali razliku između ta dva pojma.

Inače se slažem, delimično, s Fojgeljem da je ako ne veleizdaja onda bar bezobrazluk solju i hlebom dočekivati čelnike natoa, Tonija Blera i slične. Shvatam potrebu da se određeni funkcioneri te organizacije sreću, saradnju po nekim pitanjima i slično ali SO I HLEB je pljuvanje u lice svima nama koji smo onih 78 dana strepeli. I vama koje su odveli na "vojnu vežnu" dali vam zastarelo i neispravno naoružanje da budete glineni golubovi.

Najgore je od svega što su na taj nesrećni fakultet doveli omladinu sns koja bi se polivala fekalijama ako treba, a rasterali prave studente napolje iz zgrade, koja je bila pod opsadom snaga bezbednosti svih fela. Ono je stvarno pljuvanje u lice svakom razumnom čoveku. Gde čelnik Nato pakta može da doživi ovacije ?! Možda u Albaniji i nigde više na kugli zemaljskoj. Koja je to farsa bila, da ti se želudac okrene.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:18 am

Andrej Fajgelj više nije direktor Kulturnog centra NS. Sam je podneo ostavku.

Nenad Popović se već dugi niz godina bavi privatnim biznisom, posluje u Rusiji, ali on nije jedini koji ima firme u Rusiji, a i ovde u Srbiji.

Oglasiće se i Zavetnici, krenule su i dve peticije za oslobađanje profesora Fajgelja.

Evo jedne

Zox, pravi razlog hapšenja je video klip koji je postavljen na youtube.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 7:58 am

Prava istina je da nije uhapšen, nego su došle čike u belom, dali mu košulju sa kopčanjm pozadi i odveli ga u neku instituciju. Nisam saznao koju al' sigurno ima tapacirane zidove, pod i vrata.

Elem, odavno ne videh toliko mržnje u nekom čo'eku. To nije normalno.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 9:02 am

A ja vas OPET pitam šta mislite šta je stvarni RAZLOG hapšenja? Ovo s tim videom je POVOD. Valjda smo do sad savladali razliku između ta dva pojma.

Zoxy...razumna si žena . RAT je završen ,a kada se rat završi ,onda se sklapa mir ,ratni zločinci procesuišu ,a države ,sad sa novim generacijama ,nastavljaju da žive normalno .

Mi smo u "partnerstvu za mir" sa NATO ,što je potpisala Koštunicina vlada ,dakle ,Srbija sa NATO , šta sad treba ,da spaljujemo zastave i gađamo ih kamenjem,svaki put kada se neki činovnik NATO pojavi u zemlji  ? 
Da je tako kako se implicira ,onda bi se  Nemci i Francuzi mrzeli vekovima ,jer su toliko i ratovali . Treba li da Merkelovu ne primamo u zemlju ,jer su nas Nemci bombardovali i okupirali ? Pa pobogu....do juče smo ratovali sa Hrvatskom ,pa sada živimo normalno .Ljudi odlaze na letovanje , primaju penzije "odande" ,policije i vlade sarađuju .I ko pravi incidente ? Domoljubi i "patriote" koji ne mogu da se pomire sa tim da oružje ćuti ,i nema ubijanja i razaranja . Normalni ljudi žive normalno ,kao i svuda u svetu . 
Niko ne kamenuje američke turiste u Vijetnamu ,a okupirali su zemlju i strašni  zločini su počinjeni ,niti obrnuto ,niko ne pljuje stotine hiljada Japanaca koji posete SAD .Život ,trgovina ,državni odnosi su se normalizovali ,mržnja je prestala ,i žive normalno ,a niko nije zaboravio Hirošimu ni danas . 

Najgore je od svega što su na taj nesrećni fakultet doveli omladinu sns koja bi se polivala fekalijama ako treba, a rasterali prave studente napolje iz zgrade, koja je bila pod opsadom snaga bezbednosti svih fela. Ono je stvarno pljuvanje u lice svakom razumnom čoveku. Gde čelnik Nato pakta može da doživi ovacije ?! Možda u Albaniji i nigde više na kugli zemaljskoj. Koja je to farsa bila, da ti se želudac okrene.  
Manipulacija mladima nije ništa novo . Javna je tajna da je Filozofski fakultet u Beogradu glavno središte "ultranacionalne desnice " ,odatle su potekli skoro svi "intelektualci" koji su "ideolozi" stvaranja takvih "organizacija " i "stranaka" ,tipa "Dveri" "Justin Filozof""Svetozar Miletić" ,pa i "Obraz"  i sličnih ,i takva "klima" je i danas .  "Hleb i so" je stari srpski običaj dobrodošlice gostu ,ja zaista ne vidim šta je tu toliko sablažnjivo .
Davati "hleb i so" Vladimiru Žirinovskom ,ili Žan Mari Le Penu je sasvim ok ,iako su deklarisani fašisti u jednoj antifašističkoj zemlji ? Pa se i to desilo i prošlo . 
Što se tiče g Fagelja i slobode govora :
postoji američki model ,gde možeš da pričaš šta želiš ,ali ne smeš da uradiš .Možeš da nosaš plakate "smrt Obami" ,sve što je "verbalno" je u okvirima zakona ,ali svaki pokušaj "činjenjenja" se kažnjava po zakonu . 
Evropski model predviđa sankcije za negiranje holokausta i širenje verske ,rasne ,nacionalne i religijske mržnje ,podstrekavanje na istu. 
G Fajgelj je "uslove" ispunio milion puta ,a sada je "naleteo" jer je "gađao visoko " Dok je grmeo o "žutim lopovima ,srbskoj Vojvodini ",ćirilici kao jedinom pismu ,homoseksualcima i "izdajnicima"  ,u vreme dok se otimala vlast u Vojvodini i Novom Sadu,"naprednima" je bio dragi koalicioni partner ,iako mu se "partija" pod vrlo sumnjivim okolnostima se uopšte pojavila na političkoj sceni (cepanjem "Dveri" ,za koje je bilo glasano ) 
E sad ,kad se drznuo da zapljune Vožda ,koji ga je i "namestio"u lokalnu vlast  -sad je naleteo ,sad se primenjuje zakon . 
Što se tiče "peticije" ,pa nije teško zaključiti odakle vetar duva . Sve su to poznata imena iz "tvrdonacionalnog" krila DSS ,novinari i publicisti "glasila" koja pevaju istu pesmu ,i gospoda iz "srpskih kulturnih klubova" iz dijaspore ,da li je to činjenica ? 
Zakon mora biti jednak za sve i primenjivati se za sve ,tačka . 
Što se to ne radi ,ili se radi selektivno i po potrebi ,druga je priča koja nema veze ni sa demokratijom ni sa slobodom izgovorene reči . 
Za manje su hapsili ,prebijali i ubijali u ovoj zemlji koliko juče ,a u toj i takvoj vlasti su participirali isti ovi što se danas predstavljaju kao "demokrate " i "evropljani" ,šta ste očekivali ,da su se promenili ?

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 9:40 am

Danubius ::

Zoxy...razumna si žena . RAT je završen ,a kada se rat završi ,onda se sklapa mir ,ratni zločinci procesuišu ,a države ,sad sa novim generacijama ,nastavljaju da žive normalno .

Mi smo u "partnerstvu za mir" sa NATO ,što je potpisala Koštunicina vlada ,dakle ,Srbija sa NATO , šta sad treba ,da spaljujemo zastave i gađamo ih kamenjem,svaki put kada se neki činovnik NATO pojavi u zemlji  ? 
Da je tako kako se implicira ,onda bi se  Nemci i Francuzi mrzeli vekovima ,jer su toliko i ratovali . Treba li da Merkelovu ne primamo u zemlju ,jer su nas Nemci bombardovali i okupirali ? Pa pobogu....do juče smo ratovali sa Hrvatskom ,pa sada živimo normalno .Ljudi odlaze na letovanje , primaju penzije "odande" ,policije i vlade sarađuju .I ko pravi incidente ? Domoljubi i "patriote" koji ne mogu da se pomire sa tim da oružje ćuti ,i nema ubijanja i razaranja . Normalni ljudi žive normalno ,kao i svuda u svetu . 
Niko ne kamenuje američke turiste u Vijetnamu ,a okupirali su zemlju i strašni  zločini su počinjeni ,niti obrnuto ,niko ne pljuje stotine hiljada Japanaca koji posete SAD .Život ,trgovina ,državni odnosi su se normalizovali ,mržnja je prestala ,i žive normalno ,a niko nije zaboravio Hirošimu ni danas . 

Sad sam ponovo pročitala svoj post i vidim da sam nejasno napisala svojemišljenje. Trebalo je da piše ovo što radi Vlada je veleizdaja. A da je ovo sa solju i hlebom bezobrazluk. Izvinjavam se zbog nejasnoća ali koliko me poznaješ trebalo je da shvatiš šta je "pesnik hteo da kaže".

O vladajućim sam dovoljno pisala pa ću preskočiti sad to. Ali zato da obrazložim ovo drugo. So i hleb su isuviše jak simbol da bi bilo koji čelnik Nato-a trebalo da bude poslužen njima. Jer su rane još uvek sveže. Nisam imala pojma o ovom dešavanju jer sam se prethodna tri meseca zbog rada bila skoro potpuno isključila iz dešavanja. Vreme koje sam imala na raspolaganju je bilo isuviše dragoceno da bih ga trošila na političku scenu Srbije. Dakle ponavljam da je moje mišljenje da je ova Vlada najgora do sad. Nedića bih mogla da opravdam ali njih ne. Ovo što su uradili je toliko ljigavo da bih mogla da povraćam. I ne mislim tu na hapšenje. Čak ne i ni ovo sa solju i hlebom.

Rekoh, Dani, da nisam nerazumna da ne shvatam potrebu saradnje, susreta, komunikacije na državnom nivou. Ali i dalje ostajem pri stavu da je so i hleb poljuvanje na sve nas. Pa i na tebe i sve ono što si proživeo kao mobilisan od istih ovih likova koji sad solju i hlebom dočekuju tog lika i slične likove. Sigurna sam da je i tebe nešto žacnulo kad si to video.

I simptomatično mi je da NIKO nije reč rekao o linku koji sam postavila u svom prvom komentaru (sem Dušice) gde pitam da li je i hapšenje u Leskovcu isto "ugrožavanje slobode govora". Ili istim šablonom izžvrljan Novi Sad "Pajtić lopov". Zar nije i to o Pajtiću isto napad na "Državu" jer koliko se sećam i imenovani je deo državnog aparata. Dvostruki aršini tužilaštva jer i ovi u Leskovcu i oni u NS ali i oni u BG koji su lepili plakate nacerenog AV za vreme dana žalosti zaslužuju debelu novčanu kaznu za ugrožavanje tuđe imovine. Ali na ovoj Farmi su neke životinje jednakije od drugih što odavno svi znamo.

Ne dragi moji, Fojgelj ima dobar PR. Ovo je dobro izvedena i režirana predstava koja stvara dimnu zavesu samo je pitanje za šta.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 10:17 am

I simptomatično mi je da NIKO nije reč rekao o linku koji sam postavila u svom prvom komentaru (sem Dušice) gde pitam da li je i hapšenje u Leskovcu isto "ugrožavanje slobode govora". Ili istim šablonom izžvrljan Novi Sad "Pajtić lopov". Zar nije i to o Pajtiću isto napad na "Državu" jer koliko se sećam i imenovani je deo državnog aparata. Dvostruki aršini tužilaštva jer i ovi u Leskovcu i oni u NS ali i oni u BG koji su lepili plakate nacerenog AV za vreme dana žalosti zaslužuju debelu novčanu kaznu za ugrožavanje tuđe imovine. Ali na ovoj Farmi su neke životinje jednakije od drugih što odavno svi znamo.

Ne dragi moji, Fojgelj ima dobar PR. Ovo je dobro izvedena i režirana predstava koja stvara dimnu zavesu samo je pitanje za šta.
Eto vidiš ,rekoh ja da si pametna žena koja vidi malo dalje šta se "iza brda valja" . 
Nije li malo čudno ,da se reči ne kaže ,a kamoli ne istražuje slučaj ove gnjide ,koji je svašta izgovorio (pa i nazvao Vožda "budalom" -budala si ako odeš u Kinu ,Vučiću) a da se o širenju panike (ili lažnih vesti ) i ne govori ,dakle , x stvari kažnjivo po Krivičnom zakonu Republike Srbije -JAVNO ,na televizijima nacionalne frekvencije ? Šta je sa njegovim "saznanjima" o ubicama koje su već stigle u Beograd -"Laufer " mu javio ? Šta je sa pozivom na linč porodice Rodić (Kurir) ,optužbama za "pripremu državnog udara" gde je naveo pojedine novinare , biznismene i deo policije ? Ništa ,iako je NUNS podneo krivičnu prijavu i protiv njega i Pinka .
Neka me ko ispravi ,ali ga ni priveli na "informativni razgovor"nisu  a kamoli  uhapsili . A on je malo opasniji igrač od lokalnog fašiste Fajgelja ,"glas" mu se dalje čuje . Sem što je gnjida od čoveka ,deklarisani je rusofil i "antinato" opredeljen (što nije kažnjivo ,ali bar pojašnjava) čovek se dokazao kao patološki lažov čije laži imaju opasne posledice po vladu Srbije i međunarodni položaj zemlje ,kao i na narušavanje unatrašnje stabilnosti ,i ? Ništaaaaa..........

Uostalom ........ovo valjda sve govori ,"odakle duva",lični Twiter nalog .
Da nije možda i ovo "falsifikovano " kao lična karta Andreja Vučića i tapije na stanove Siniše Malog ,liste "donacija" fondaciji Dragice Nikolić ,i "imovinskih lista" članova "vladajuće koalicije" ? "Nezavisni novinar " ,istinito izveštavanje , sloboda javne reči , a ?  mahmah

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 11:51 am

Aauuu koji govor mržnje jbt ? Ovakvu gomilu poluistina, i kalemljenja nisam odavno video.
"Popović šuruje sa Rusima u privrednom i svakom drugom pogledu " ?!? Kakva optužba pa još potkrepljenja time da je bivši član DSS.
"Okupirani Krim" ?!
Goran Davidović je odrastao u Novom Sadu. Nemam ni jednu dodirnu tačku sa njim ali nadimak Firer mu je dao B92, odnosno pročitala ga je Brankica S. Tog Gorana niko nikad nije zvao Firer. Klasična izmišljotina. "Hitlerov rođendan" se takođe nikad nije odigrao. Klasična narihtaljka što bi rekli Hrvati.

Ako ti je toliko stalo do ustava Dani, onda bi morali da budu pohapšeni svi koji zagovaraju i odobravaju cepanje države, na čelu sa ovima koji potpisuju razne antiustavne sporazume... ma glupo je pričati u nedogled.  Ja sam u principu manje naklonjen onima koji drže orbač u ruci, a više onima koje su upregli i šibaju svakodnevno. Ako taj Andrej ispoljava mržnju ti Dani ne zaostaješ ni malo. Da li bi ti pohapsio sve koji ne misle kao ti ?

Bio sam protiv Slobe i vikao sam "Spasi Srbiju i ubi se Slobodane" ali ne mogu sada da osuđujem ako to neko zapeva Vučiću ili sutra Ombudsmanu Jankoviću i Siniši Malom. Čanku zbog pozivanja na vešanje nije falila dlaka s glave, o tome ti pričam, a ne o ličnim simpatijama prema ovom ili onom.  
Pa, verovatno je i fotografija "montaža" ,kao i što nismo videli ruke podignute na "zig Heil" (doduše ,pokazivali su i tri prsta kad su videli da će biti uhapšeni ,iako su pobegli u portu Patrijaršije u Novom Sadu ,onomad kada su razbijali glave kamenicama učesnicima antifašističkih demonstracija ) "Nacionalini Front "je samo grupa iskrenih srpskih patriota ,koji su ,eto ,malo nestašni ? 
Zna se šta može ,a šta ne može po zakonu . A ovde je ovako : 
Ako Vučić i kompanija ,do juče (a danas to radi "ekstremna desnica" ) traže "prisadijenja" delova drugih država na osnovu "Blut und Land" ,ili "Ein Volk ,ein Land..." principa ,i negiraju postojanje čitavih naroda ,onda je to ok ,nije fašizam . "Srbija Srbima" i slične parole su sasvim ok ? 
Ako neko iz Vojvodine traži samo poštovanje Ustava ,autonomije i prava koja iz toga proizilaze (pre svega ,zakonsko financiranje) onda je odmah "autonomaš" "separatista" i "cepa Srbiju" ? Čak i ako nije ništa od svega toga (Vojvodina Republika ) nije izgovorio u poslednjih 20 godina ? "Smrt Čanku" ,Pajtiću itd ,uopšte nije krivično delo ,ko je kada odgovarao za to ? 
Antiustavni sporazumi -regionalna saradnja ? 
Hajde da izađemo iz domena politike ,a odemo u domen nekog drugog "rijalitija" koji živi Srbija ,a u smislu težine izgovorene (javno ) reči .Već sam pisao šta izjavljuje Kristijan Golubović ,između ostalog i pretnje smrću .I ništa .
A šta sa ovim ,što je još monstuoznije ,a izjava je (javna ) "rediteljke" Jelene Golubović ? 
Ovo nije "krivično" i "vanustavno" ? 

Gospođa javno kaže da ćerku bivšeg ljubavnika "čeka metak" ,ako bude "pominjao nju" i njene "fanove" ? 
Ili nema veze ,Čupa Kalač je ionako neki musliman iz Sandžaka ? 
A ovo nije prvi put da ludakinja preti raznim ljudima ,JAVNO se pozivajući na nekadašnje DSS ministre ,sadašnje ljude u vlasti ,zaključno sa Vučićem ? Jer pretnja smrću i hapšenjem je upućena ,opet javno ,i Hrvatici Slađi Pertušić,koja joj je odvalila šamarčinu kada je ova izgovorila da ju je "verovatno silovao rođeni otac" . 
Dvojna merila .....za g Fagelja "nepravda" -za neke druge ,baš nas briga ? 
Da to malo nije "Sloboda za Uroša" sistem ? 

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:49 pm

Verzija Br.2
U'apšen jer sumnjaju da je pedofil, mada, zaista deluje k'o ludak. Ko bi rek'o.

:rasta;
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:55 pm

Andrej Fajgelj je danas pušten na slobodu.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 12:58 pm

Jebote, kol'ko buke oko bezvezarija koje je nalupao.
Tjah

rasta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Uto Nov 24, 2015 1:50 pm

Pa da vidimo hoće li se dići medijska hajka i izliti pravednički gnev na twiteru jer se Srpskom Seljaku (namerno velika slova, znam ja gramatiku) zabranjuje Ustavom i Zakonima garantovana sloboda kretanja.

[You must be registered and logged in to see this link.] link

A onomad u Parizu, Francuzima, nije smetalo kad su francuski seljaci zasuli tamošnju vladu govnima (stajskim đubrivom). Dobili su punu podršku u svom protestu čak.

Za neupućene: Moje komšije, rođaci i prijatelji se ne slažu sa donošenjem Zakona o poljoprivrednom zemljištu po kom će Nemci, Arapi i ko zna koja bagra imati PREČE pravo kupovine ili zakupa srpske (čitaj vojvođanske) zemlje.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   

Nazad na vrh Ići dole

Hapšenja neistomišljenika
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Tumačenje datuma rođenja
» SVE O PILULAMA
» POSNE TORTE,PITE I KOLACI