DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Hapšenja neistomišljenika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 5:18 pm

Juče je u Novom Sadu uhapšen doc.profesor Andrej Fajgelj, po čl.360 KZ R Srbije, zbog pozivanja na rušenje ustavnog poretka i pozivanja na ustanak.

Uvođenje verbalnog delikta kao krivičnog dela je povratak u 1945.godinu. Nedostaje samo Goli Otok.

Da li se mi stvarno vraćamo u 1945 ili smo još uvek u devedesetim godinama prošlog veka?

Da li je hapšenje jedini vid borbe protiv neistomišljenika aktuelnog režima?

Bez obzira na vaše političko opredeljenje, šta mislite o ovome?

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 5:40 pm

Uh, njega treba zatociti i baciti kljuceve od tamnice! Bese on ono iz *Trece Srbije* ? smehsmeh
Malo se salim ali neka ih samo neka hapse, valjda ce nam konacno puci ispred ociju i naterati da uzmemo motke i oteramo g*** !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 5:52 pm

Za natpis (grafit) "Lažeš Vučiću" zaprećena kazna 6 (slovima - ŠEST) meseci zatvora. Pa vi govorite nešto protiv Gospodara.

Grafit protiv vlasti link

Demokrate pišu ćirilicom??? Meni to nešto sumLJivo a vi kako 'oćete. A nešto se pitam 'oćel pod državnu brigu o stanu i hrani i ostali koji ruže gradove grafitom, plakatima i sličnim?

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:02 pm

ZoxZoja ::
A nešto se pitam 'oćel pod državnu brigu o stanu i hrani i ostali koji ruže gradove grafitom, plakatima i sličnim?
Hoce svi sem onih koji pripadaju nedodirljivoj partiji.
A sto ne uhapse onog zvalavog huskaca(ne mogu ime da mu napisem jer mi se gadi) koji danima prica o drzavnom udaru i atentatu na Vucica?
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:06 pm

dusicaa ::
Uh, njega treba zatociti i baciti kljuceve od tamnice! Bese on ono iz *Trece Srbije* ? smehsmeh
Malo se salim ali neka ih samo neka hapse, valjda ce nam konacno puci ispred ociju i naterati da uzmemo motke i oteramo g*** !

Dušice, čovek ima četvoro dece. Nije smešno nimalo.

Zar je važno čiji je član?

Mislim da je to najmanje bitno u celoj ovoj priči.

Ako ćemo podržavati samo "naše" a smejati se onim "drugima", gde ćemo završiti?

Ne, nikome neće pući film. Biće izbora iduće godine a uoči njih deobe penzija i povišica, pa će opet pobediti..a oni koji misle drugačije sedeće taj dan kod kuće, kao beli listić.
I svi će ponovo ćutati, pardon, gunđaće se u kući i malo sa prijateljima i to će biti to.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:12 pm

Ne padaj u vatru Madam. Smejem se (na to imam pravo) jer nisam sigurna kojoj stranci pripada,( a znam da je djubre pa da ima i 44 dece a ne 4) a to govori o tome koliko me zabole i za politiku i za politicare.
Videh da si postavila temu, a niko ne postuje, pa te htedoh ispostovati i pokrenuti ti temu.
Eto,...tema se razvija, a ja odoh na Sex i ljubav. Nije politika za *vake brdski2
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:14 pm

Znaš da je đubre, a ne pratiš politiku..hmm..

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:19 pm

jednog je lako uhapsiti ali 10-20 hiljada????
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:22 pm

MadamX ::
Znaš da je đubre, a ne pratiš politiku..hmm..

Madam, eto naucila sam koje slovo...pa procitam po nesto i takooooo smehsmeh
I ovde stavljam tacku na svaku dalju prepisku sa tobom!
Imam pametnija posla i mLogo lepsih tema brdski
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:30 pm

Pratim vec duze politicku situaciju opcenito na Balkanu. Mislim i mogu reci da je narod pun quraz svih politicara.

Samo narod moze da promjeni Cara,Kralja,Premijera,Predsjednike itd.

Ali narod kao narod samo laje ali ne ujeda. A to kerovi znaju i koriste. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:40 pm

Eto ja stvarno ne pratim politiku,jedva da znam ko je i premijer....to po forumu sto cujem,a stranke cak ne znam koje su tamo....nego ko ima porodicu,treba da se onda i brine da ne stigne u zatvor....sto ja da mu zalim djecu,kad ih one ne zali.

Pojma nemam ko je taj....opcenito mislim tako.

Sad dragi moji,da vam kazem,u cijelom svijetu je kaznjivo vrijedjanje predsjednika,kralja,klinca palca i robija se ili plati.

Vucicu pederu je licna uvreda i za to postoji clan u zakonu svake zemlje,ali predsjednik je govno,nije kaznjivo,jer nisi rekao koji predsjednik,pa neces ni robijati.

Samo ja ne vidim da je ista bolje u Srbiji ni poslije Vucicu lazes,ni pederu,ni zvaljavi....tako da mi je to samo kurcenje i nista vise.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 6:47 pm

Astra ::
Eto ja stvarno ne pratim politiku,jedva da znam ko je i premijer....to po forumu sto cujem,a stranke cak ne znam koje su tamo....nego ko ima porodicu,treba da se onda i brine da ne stigne u zatvor....sto ja da mu zalim djecu,kad ih one ne zali.

Pojma nemam ko je taj....opcenito mislim tako.

Sad dragi moji,da vam kazem,u cijelom svijetu je kaznjivo vrijedjanje predsjednika,kralja,klinca palca i robija se ili plati.

Vucicu pederu je licna uvreda i za to postoji clan u zakonu svake zemlje,ali predsjednik je govno,nije kaznjivo,jer nisi rekao koji predsjednik,pa neces ni robijati.

Samo ja ne vidim da je ista bolje u Srbiji ni poslije Vucicu lazes,ni pederu,ni zvaljavi....tako da mi je to samo kurcenje i nista vise.

E ovo ko da sam ja pisala.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 8:26 pm

Juče je u Novom Sadu uhapšen doc.profesor Andrej Fajgelj, po čl.360 KZ R Srbije, zbog pozivanja na rušenje ustavnog poretka i pozivanja na ustanak.

-----

Uvođenje verbalnog delikta kao krivičnog dela je povratak u 1945.godinu. Nedostaje samo Goli Otok.

Ovo što se navodi kao razlog hapšenja ,ako ste čitali članke (a ja jesam ) je izjava njegovog advokata . 
Svi mediji navode kao izvor-izjavu advokata  Marka Pekića . 
G Fajgelj je u jednom delu rekao da se "ovakvo stanje rešava samo na jedan način ,a taj način je opisan u udžbenicima za osnovnu školu " Dakle ,pozivanje na ustanak i nasilnu promenu vlasti nije glavna stvar ,jer nismo mutavi . 
Ortak praktično aludira na Principa ,Apisa i slične "heroje" . Dakle ,posredno priziva atentat na Vučića . 
Naravno da ne odobravam hapšenje ,naročito što nije ni ispitan ,priveden ili bilo šta drugo ona gnjida Vučičević , koji je izneo daleko gore tvrdnje koje su uznemirile javnost ,i što isto podpada pod krivični zakon ,ali....
I u slučaju "Vučičević" i  u slučaju "Fagelj" je identično morala reagovati DB ,javni tužilac i druge službe . 
Ali nisu -jer je ona prva gnjida "dvorski novinar" ,lažov koga su već koristili za razne demagoške bljuvotine . 
Treba da se i zna ko je g Fajgelj . 
Nije najbitnije što je član "Treće Srbije" ,ultradesničarske ,šovinističke i profašističke stranke ,nego je daleko bitnije što je više puta zloupotrebio svoju funkciju direktora Kulturnog centra u Novom Sadu ,što ličnim zabranama pojedinih kulturnih događaja ,što omogućavanjem kolegama iz "nacionalne" ekstremne desnice (Obraz , NAŠI ,Dveri ) da upadaju na tribine ,uništavaju postavke i slične stvari ,zbog čega smo imali ozbiljan problem sa Izraelom . 
I ja mrzim Vučića ,pa neću da pozivam nikoga da ga ubije ,a ovakvi "patrioti"i ovakvi tekstovi su se javljali i neposredno pre ubistva premijera Đinđića . Sadašnja vlast to jako dobro zna ,jer je i sama učestvovala u tome ,i zna sa kim ima posla .
Uostalom ...."Treća Srbija"je "ušla u vlast" , a g Fagelj je i postavljen na funkciju upravo sa liste Srpske Napredne Stranke . 
Šta je sada  ,grizemo ruku koja nas hrani ? 
Dakle ....ako se primenjuje Ustav i zakon (a ne primenjuje se za svakoga ) onda svako ko poziva,posredno ili neposredno na nasilnu promenu ustavnog poretka ,ili na isti način poziva na nasilje ,mržnju ,itd -podpada pod krivične sankcije ,pa i g Fagelj . 
Za puno manje su priveli i Jelenu Maćić ,i mnoge druge ,ali se zato nisu dizale "patriote" da vrište o "slobodi govora" . 
Nije trebao da bude  hapšen ,ali ne znamo -možda se nije hteo odazvati na "informativni razgovor" ? 
Možda nije u redu što kažem ,ali ovaj g Fagelj ima problem ,(sličan problemu g Šešelja ) sa time da želi biti "veći katolik od pape" ,tj "veći Srbin od najvećeg Srbina" ,pa zato i daje takve izjave i zastupa takve stavove (ne mislim na ovaj ,ovo je još benigno) a jasno je po imenu i prezimenu da to (što jeste nevažno normalnima ,ali njemu jeste ) jednostavno -nije . 
I još nešto u vezi ovoga -i dalje se pominju razne "sprege" opozicije i ovoga i onoga koji žele da nasilno da ruše vlast ,a niko ne razmišlja logično . Pa kome Vučić i politika SNS najviše smeta ,ko ne voli da idemo ka Evropi (a ne recimo ka Rusiji ) ? 
Pa pre svega ,rusofili ,"nacionalisti" ,"patriote" ,"branioci Kosova" ,Crkva i njima slični . 
Oni govore kroz usta g Fagelja .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 8:34 pm

Ne petljaj u to pravce EU,Rusija....nema osnove za takve tvrdnje,do sad bi pohapsili masu rusofila.
Ovo je strah za vlastito dupe.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:02 pm

Ne petljaj u to pravce EU,Rusija....nema osnove za takve tvrdnje,do sad bi pohapsili masu rusofila.
Ovo je strah za vlastito dupe.
Itekako ima . Baci malo pogled kakvu ideologiju zastupa "Treća Srbija" ,čiji je g Fagelj "drugi predsednik" . To je partija koja je nastala odcepljenjem radikalno /militantnog /klerikalnog krila "Dveri",bili su im "premekani" (a valjda znate ko su "Dveri" ? Tačnije -Sabor Dveri ih je -isključio ) 
Dakle ,g Fagelj i njegovi zastupaju monarhizam ,etnofiletističko pravoslavlje ,nacionalnu državu ,"tradicionalizam" ,itd....
To su oni što su protiv "latiničnih "natpisa u Novom Sadu, oni koji slave "prisadijenje Bačke ,Banata i Srema " ,dakle oni koji Vojvodinu vide samo kao "Srpsku Vojvodinu" ili tačnije -Srbsku . To su oni koji su svaki čas kod Čepurina ,i to su oni kojima je "Nacionalni Front" Francuske (neonacisti Mari Lepen ) "bratska stranka ",i oni koji EU smatraju -srpskim neprijateljima .  
Naravno da "vlast" ima strah za vlastito dupe -dobro ih poznaju ,oni su ih i stvarali ,i do juče duvali u iste diple . 
Koga zanima -neka malo pogleda "program" Treće Srbije ,a nije loše i da pročita šta je g Fagelj pisao o Srebrenici ,ili recimo tekst "Srpska treba da je uzor Srbiji" ,pa će biti malo jasnije odakle vetar duva .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:05 pm

Neka je to tako,vjerujem ti,ali onda bi pohapsili komplet te trece i dveri....ovaj se malo vise zamjerio,ne samo nacionalistickim stavovima....niti pravcem istok.

.

Poslednji izmenio Astra dana Pon Nov 23, 2015 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:07 pm

Meni uopšte nije važno iz koje je političke opcije Fargelj, niti me zanima šta je radio kao direktor Kulturnog centra NS.

Da je i iz SPS-a ili iz bilo koje xy stranke ja bih ga branila, tj bila bih protiv hapšenja.

Nije rekao da se ubije premijer, to nigde nije izjavio..

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:13 pm

Dijaspora je ZA 'apšenje. Niko ne sme da dira vlast!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:20 pm

Meni uopšte nije važno iz koje je političke opcije Fargelj, niti me zanima šta je radio kao direktor Kulturnog centra NS.

Da je i iz SPS-a ili iz bilo koje xy stranke ja bih ga branila, tj bila bih protiv hapšenja.

Ovo iznad sto napisa Danubius je i vise nego dovoljno za hapsenje,da mi je tata...nek ide u qurac....i treba da se napravi cistka....bez obzira na pripadnost stranci.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:21 pm

eka je to tako,vjerujem ti,ali onda bi pohapsili komplet te trece i dveri....ovaj se malo vise zamjerio,ne smao nacionalistickim stavovima....niti pravcem istok.

Pa lepo vam kažem šta je pravi razlog .Valjda znate nacionalnu istoriju ? 

Kako se menjala vlast kod nas kroz istoriju ? 

Koji srpski vladar nije ubijen ,proteran (da ga ne bi ubili ) u najboljem slučaju ,abdicirao ili nasilno svrgnut sa vlasti ,sa ili bez krvoprolića ,bune ,puča, demonstracija ? 

Da vas malo podsetim ? 

G Fagelj je rekao: 
 ...... da se ovo nepodnošljivo stanje u Srbiji može rešiti samo na jedan način i navodi da je taj način opisan u udžbenicima istorije za osnovnu školu.

A ovo je istorija : 

– Časlav Klonimirović – ubijen
– Jovan Vladimir – ubijen
– Veliki Župan Stefan Nemanja – abdicirao
– Kralj Stefan Prvovenčan – abdicirao
– Kralj Radoslav – svrgnut
– Kralj Uroš I – svrgnut
– Kralj Dragutin – svrgnut
– Kralj Stefan Dečanski – svrgnut i ubijen
– Car Dušan – iznenada umro
– Car Uroš – po legendi ubijen
– Knez Lazar – poginuo
– Jovan Nenad – ubijen
– Karađorđe – ubijen
– Knez Miloš – proteran
– Knez Aleksandar Karađorđević – proteran
– Knez Mihailo Obrenović – ubijen
– Knez Danilo Petrović – ubijen
– Kralj Milan Obrenović – proteran
– Kralj Aleksandar Obrenović – ubijen
– Kralj Petar I Karađorđević – abdicirao
– Kralj Nikola Petrović – proteran
– Kralj Aleksandar I Karađorđević – ubijen
– Kralj Petar II Karađorđević – proteran
– General Milan Nedić – ubijen
– Premijer Zoran Đinđić – ubijen
– Predsednik Slobodan Milošević – svrgnut, umro utamničen u Hagu
– Vojislav Koštunica – abdicirao
– Boris Tadić – podneo ostavku/skratio mandat
----
Šta je trebao još -da nacrta ?  jbt

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:25 pm

Samo to da ne trpaš u isti koš Nedića i Đinđića. Ma šta pisalo u udžbenicima istorije Nedić je bio suđen a Đinđić je ustreljen kao zec. Bez da je imao ikakvu šansu.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:31 pm

Ovo iznad sto napisa Danubius je i vise nego dovoljno za hapsenje,da mi je tata...nek ide u qurac....i treba da se napravi cistka....bez obzira na pripadnost stranci.

Astra, ti bi i mene uhapsila jer se 100 posto slažem sa ovom izjavom profesora Fajgelja???

Da li je čovek nekog ubio- nije

da li je ukrao nešto- nije

da li je tukao nekoga - nije

da li je korumpiran - nije

I čemu onda hapšenje, zbog izgovorenih reči?

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:37 pm

Madam ,nikako ne znam tog tipa,po onome sto je dany napisao,jeste za robiju,a ako ti imas ista stavove i tebe iza resetaka.
Nije desnica sama od sebe losa,losi su fanatici,mrzitelji,rusitelji....procitaj post danubiusa....meni je to mjerilo,drugi izvor nemam.

.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:40 pm

Zanima me formalni povod za hapšenje dotičnog gospodina. Videla sam nešto na FB da je rekao da smo solju i hlebom dočekali ubicu (Blera) u čemu se, iskreno rečeno, slažem sa njim. Ako je to "razlog" onda je stvarno bezveze jer bilo je gorih pisanja po netu od toga. Dakle to može da bude samo povod a uzrok je verovatno u onome što je Dani napisao.

Inače baš zbog onog što dotični radi po NS i treba da bude uhapšen. Jer ono je fašizam u izvornom obliku. Šta je trebalo da organizuje paljenje knjiga na nekom trgu pa da shvatimo ko je i šta je.

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   Pon Nov 23, 2015 9:45 pm

Zox, postavila sam video klip sa njegovom izjavom. Zbog toga je uhapšen, zbog video klipa.

A šta to radi po NS-u zbog čega treba da bude uhapšen? Ubija, krade, ili siluje, šta radi?

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hapšenja neistomišljenika   

Nazad na vrh Ići dole

Hapšenja neistomišljenika
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći