DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Šta su to evropske vrednosti ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 7:32 pm

Malo malo pa neko posegne za ovim izrazom i kad ima i kad nema smisla, tako da je postalo pomalo nejasno šta su zapravo te famozne Evropske vrednosti ?!
Da li je to nešto nadljudsko ili obično samo lepše upakovano !? Zanimalo bi me mišljenje pojedinih članova ovog foruma.

mjuza

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 7:53 pm

Kićo,to ti je jedna moderna šargarepa za bambus Države koje pate za nečim što imaju svuda oko sebe, samo ti što pričaju o tim Evropskim vrednostima,spominju ih samo u zahtevima koje postavljaju a inače oni su pogazili sve te vrednosti odavno...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 7:58 pm

Dobro pogazili su ali šta je to bilo dok nije pogaženo, nikako mi to nije jasno ali zaista

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:05 pm

Pa Kićo,i ti si postavio pitanje ???
Pa vidiš da se samo spominju kad se rade ucene prema nekome... ili nekim državama grmi
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:14 pm

Kica/Praja ::
Malo malo pa neko posegne za ovim izrazom i kad ima i kad nema smisla, tako da je postalo pomalo nejasno šta su zapravo te famozne Evropske vrednosti ?!
Da li je to nešto nadljudsko ili obično samo lepše upakovano !? Zanimalo bi me mišljenje pojedinih članova ovog foruma.

mjuza

To su ti Kićo recimo frizovi sa Partenona koje čuvari "jEvropskih vrednosti" sa Ostrva zla neće da vrate Grčkoj iz koje su ih ukrali jerbo bi im se smanjio priliv keša od turizma. I šta će uostalom Grcima ti frizovi imaju onoliko tog polupanog kamenja kojekuda po državi.

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:18 pm

A postoje nije da ne postoje. Nego mi gledamo samo one što nam kapu kroje...Englesku i Nemačku pa su nam mrske i same pomisli na njihove "vrednosti".
Bejah u Švedskoj...uredjena država. Tolerancija, zakoni, sve se zna. I poštuje. Pre svega mislim na svakodnevni život i kulturu ophodjenja prema svemu.
Čitam i da je Norveška takva i Finska.
Naravno ima i tamo nekih manjkavosti, ali nekako...oseti se red.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:34 pm

Evropske vrednosti su -pre svega , pravna (i uređena ) država ,poštovanje Ustava i zakona .

Poštovanje demokratskih  prava pojedinica i grupa ,ljudskih prava ,nacionalih i verskih različitosti ,zaštita manjina (u svakom smislu ,manjina po svim osnovama ) , iskorenjivanje korupcije ,poslovni kodeks časti ,jaki sindikati ,nezavisno sudstvo i policija ,sloboda medija ,pravo okupljanja itd ... 
Naravno da će se naći odmah par ljudi koji će sve to demantovati ( i ne nameravam da se naganjam sa njima ) 
Ako ne smeš da šutneš ni komšijinu mačku ,ili pereš kola na ulici ,ili da se dereš kao nezdrav i time uznemiravaš komšije ,kamoli da pucaš  u veselju (i poseduješ vatreno oružje van zakonskih okvira ) ili kolješ svinju i živinu kod kuće  (van zakonskih odredbi ) ako te smesta uhapse ako biješ ženu i decu ,ili ne smeš da bacaš smeće po ulici , odgovaraš pred zakonom ako ti dete ima trule zube ,ili ti nije dozvoljeno da pušiš i time truješ nevinu okolinu ,ja to smatram pozitivnim ,i"evropskim vrednostima" (sa čime se naravno ,mnogi neće složiti ,jer "neće nama zapovedati tamo neki i "nametati" svoje )

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:51 pm

Dani ja sam očekivao da bar započneš sa Mocartom i Betovenom, sa Šekspirom i Bodlerom a ti udri po represivnom aparatu. Kakve su to vrednosti ? To su samo kruta pravila, koja se sankcionišu, pa ti isti Evropljani koji ne smeju kola da operu van perionice, kupe kartu do Tajlanda i tamo se seksualno iživljavaju na decom od 10 godina. Po tome su u zatvorima najveće ljudske vrednosti.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 8:55 pm

E Kićo to je jedna od jEvropskih vrednosti. Da se najvećem šljamu najviše poštuju "ljudska prava". Prava žrtve koja nije birala da bude žrtva nisu u nadležnosti tih istih jEvropskih vrednosti.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 9:30 pm

Kica/Praja ::
Dani ja sam očekivao da bar započneš sa Mocartom i Betovenom, sa Šekspirom i Bodlerom a ti udri po represivnom aparatu. Kakve su to vrednosti ? To su samo kruta pravila, koja se sankcionišu, pa ti isti Evropljani koji ne smeju kola da operu van perionice, kupe kartu do Tajlanda i tamo se seksualno iživljavaju na decom od 10 godina. Po tome su u zatvorima najveće ljudske vrednosti.
Opet želiš da malo demagogišeš . "Naši" možda ne mogu da kupe kartu do Tajlanda ,ali zato su pune novine svaki dan silovatelja maloletnih i maloletnica ,snajki ,pa i rođenih ćerki . Ološa bolesnog ima u svakom narodu ,državi i kontinentu ,veri i naciji . 
A cela naša "estrada" i "poltička elita" letuje na Tajlandu (pune su novine )  ,i oni idu da se "seksualno iživljavaju" ? 

Što se tiče muzičara ,glumaca ,slikara i drugih umetnika ,oni odavno dele "evropske vrednosti" putuju i rade po celom svetu ,pa i u zemljama sa kojima smo do juče ratovali (i obrnuto ) .Kultura je bez granica ,kulturna zaostavština je takođe bez granica ,a nama niko nije kriv što nam je polovina propala u ratovima,pola smo sami porušili i popalili ,a i ono što imamo -ne čuvamo kako treba (izuzimam Kosovo i verske objekte ,mislim na Kinoteku ,Narodni muzej ,Narodnu biblioteku ,spomenike kulture ,arheološka nalazišta i sl ) 

Evropa bez državnih granica ,zajednička moneta , mogućnost da radiš i živiš u bilo kojoj zemlji EU sa pasošem EU ,mir - malo li je ,od "Evropskih vrednostI" ? 

A i naši veliki ljudi iz nacionalne istorije su i pre jednog veka i više delili" evropske vrednosti" ,pa se školovali i stvarali  u Beču ,Pragu ,Parizu itd ,od Vuka Karadžića pa nadalje . Jesu li zbog toga "izdali" Srbiju ? 
I prihvatili su sve  "evropejski" još u XIX veku ,kada su odbacili "alla turca" oblačenje ,do osnivanja škola ,tačnije "liceja" po uzoru na Evropu ,pa sve do aristoktratskih manira naših kraljevskih kuća ,koji su prvi vozili automobile ,govorili francuski ,svirali klavir ,išli u operu  ili letovali u Bijaricu . 
Poštu ,puteve ,birokratski državni aparat ,železnicu ,žandarmeriju ,poštu , dobili smo od Austrougarske ,čak i Pravišeljstvujči Sovjet Srpski ,zar to nije bilo po ugledu na tadašnje evropske Parlamente ? 
I ex Jugoslavija je bila više "evropska" i "zapadna" nego ruska ili "azijatska" ,na svoj način je i ona težila Evropi i svetu ,uprkos ideološkim zabranama . 
U maju ove godine Galup je pravio veliku anketu ,i 59 % građana Srbije se izjasnilo za pristupanje EU . 

Isti ti građani su kao razloge naveli -ekonomsku stabilnost ,mali stepen  korupcije i kriminala ,odličan sistem socijalne ,zdravstvene i penzijske zaštite i pravnu državu  . 

To bi značilo da građani Srbije (većina ) žele da dele evropske vrednosti ,zar ne ?
Trenutno naravno je taj procenat manji ,ali ne verujem da se i pored "kampanje" taj broj bitno smanjio ili prepolovio ,niti da će želja naše školovanje omladine da se dočepa neke od zemalja EU postati manja . 
Jer je dokazano da se naši ljudi odlično uklope i poštuju tamnošnje "evropske vrednosti" .

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Pet Okt 16, 2015 10:55 pm

Dani ti čim se zapališ držiš predavanje i biješ štapom ko god ne misli kao ti. Uzmeš neka nameštenu anketu i proglasis je za sveto pismo i iz toga izvodiš zaključke. Za mene su te neke Evropske vrednosti duhovne kategorije, a za tebe birokratske. Za mene je najlepsi deo Evrope Platon, Leonardo, Gete, Dostojevski, Rubljov, Tesla, progres, razvoj humanitarne misli, a ne Briselska birokratija i još to sve porediš sa rijalitijima i pevaljkama koji su kao izum nas zlih ovde izvan Evrope. Ja mislim da stvarno postoje neke evropske vrednosti koje su skrajnute, a ti misliš da su one sad donešene od kad su Merkelova i Kamerun u svojim foteljama. Ne mislimo svi isto. I to su neke svetske i evropske vrednosti.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 12:59 am

To je ono sto deo EU namece svim clanicama a pokusava (i uspeva) i onima koji cekaju da udju u to sveto clanstvo pa da i oni uzivaju u tim vrednostima.
Da je Srbija kojim slucajem u polozaju Nemacke da namece svoje vrednosti ostalima bas bi me onda zanimalo da li bi Nemci pristali da zive i ponasaju se tako.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 8:37 am

daljinski ::
To je ono sto deo EU namece svim clanicama a pokusava  (i uspeva) i onima koji cekaju da udju u to sveto clanstvo pa da i oni uzivaju u tim vrednostima.
Da je Srbija kojim slucajem u polozaju Nemacke da namece svoje vrednosti ostalima bas bi me onda zanimalo da li bi Nemci pristali da zive i ponasaju se tako.
"Tako" se ponašaju i zemlje EU ,i Švajcarska ,i Skandinavija . 
Zna se red u svemu ,od ulice i javnih površina , do države i zakona . Svaki posao je pošteno plaćen i od svog posla ljudi mogu da žive dostojno čoveka . Ulice su čiste ,parkovi održavani a ceste prohodne ,za razliku od naših . 
Nisu ni Nemci preko noći naučili da vežu pojas u autu i kad idu 200 m dalje ,pa su naučili .Zato se mi sada išćuđavamo što su kazne kod nas u saobraćaju odjednom drastične . Nemac  ZNA da će ga odrati baci li papir na ulicu ,ili mu se kuče po.....ki na trotoar . 
A onda se polako razvija i koletivna svest -vidi kako je lepo i čisto ,daj da ne budem svinja ,ima kanta . 
To će biti dugotrajan proces koji čeka i sve nas ,par generacija unapred . 
Probaj tamo da prodaješ hranu kojoj je istekao rok ,ili koja nije po standardima ? Malo sutra . 
To bi bilo sasvim dosta za početak od "evropskih vrednosti" . 
Ponavljam ...naši ljudi se smesta "uklope" kada dođu tamo ,ne vidim razloga zašto i kod nas ne bi bilo reda u svačemu ? 
Ako su oni, tako bogati posvećeni recikliranju , što bi mi bez veze bacali ? Nije teško odvojiti papir , plastiku i staklo . 
Još smo mi u prednosti ,kada je ekologija u pitanju ,jer nismo imali toliko industriju ,pa nam neće trebati milijarde da saniramo štetu -samo treba da čuvamo i ne zagđujemo što imamo .

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 9:11 am

Lepo si Dani objasnio, da su evropske vrednosti red, rad i disciplina. Tako je govorio i Ljotić.
Sad mi je jasno šta se krije u tvojoj podsvesti i kojoj političkoj opciji pripadaš.
Naravno da nisu Nemci preko noći sve naučili, platili su i oni žrtvama, ali je ta politika koju su nametali poražena, i evo, sad se opet vraća pod drugim plaštom.
Svako ko bi da kažnjava, hapsi, uteruje poredak je FAŠISTA.
I nemoj sad objašnjavati zašto je to dobro. Jer to isto objašnjenje je imao i Hitler.
Glavna evropska vrednost je TOLERANCIJA, a ona je zasnovana na porazu Nemačke i fašizma. Sada se pak, ponovo uspostavlja taj poredak, Nemci dižu glavu, bićemo prinuđeni opet da je gazimo kao i do sada. Ne može neko nekom nešto nametati, ma koliko je to objektivno dobro. Jer sve što je objektivno dobro se prihvata dobrovoljno, a ne pod pritiskom.
Posebno se Nemci ne smeju pitati ništa po tom pitanji, svet je već dosta puta video kako oni nameću svoju kulturu i njihovo pravo lice.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 9:20 am

Sve to što ti želiš, želim i ja.
Jedino mislim, da se to postiže podizanjem nivoa obrazovanja, vaspitanja, kulture. Nikako zakonima i kažnjavanjem.
Kakvu decu stvori naš obrazovni sistem, takvu će oni državu stvarati.
Ne mogu se oni vaspitavati u Srbiji, školovati, a onda ih kažnjavati i ocenjivati u daljem životu po nekim zapadno-evropskim normama.
Što se tiče kulture, obrazovanja, to je ponor.
I upravo prljave ulice i parkovi su najbolji pokazatelj i alarm, da treba reagovati na tom planu, a ne disciplinovati zrele i odrasle ljude. Jer je to isto želeo i svaki okupator. Da menja svest, način života, kulturu, bonton.
A šta je sa tim što Nemci prde za stolom dok ručaju. Lično sam čuo u Opatiji, i to nekoliko puta. Jel treba to da se kažnjava.
Ne, to su Nemci. Oni mogu ulice premazivati govnima, a ceo svet treba da se uči, uživa i da stremi tom stilu dekoracije.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 9:34 am

Debi,slazem se da bi red,rad i disciplina trebali da budu svijest covjeka a ne moranje...ali i Eu je naucila te stvari preko djepa...aj ti nasem odbij od djepa,vozi krntiju sa celavim gumama...a vadi se na to da nema platu,ne radi....a sto onda vozi ....jer takav vozi masinu za ubijanje....kaznu isto nece platiti jer ne radi...al da krsi pravila zna i hoce.
Svijest treba dignuti na eu vrijednosti....kako moze nas covjek da postuje red vani,sto ne bi mogao i u svojoj kuci....ali mozda i bi kad ne bi bilo korupcije...kod nas raste svaki dan u Eu se smanjuje,a ona je zlo cijelog drustva....nema pomaka dok god se ne ukine "po babi i stricevima"....pa kad znas da si ravnopravan sa drugima,da je tvoja diploma jednako vrijedna kao i drugoga i sanse za posao jednake,znati ces cijeniti i tu drzavu.
Srbija i cijeli balkan treba da sacuvaju "prirodu" koju Eu zeli da oduzme i unisti....bio hranu,bio sumu,bio rijeku.....jer to je ta eu vrijednost...prvo zatruj,a onda se na velika usta fali kako ces da napravis filtere,zabranis genetski modifikovanu hranu i slicna sranja....oni naprave stetu da bi se dizali u nebo poslije kao spasioci.

Eu znaci i pravilno okrugal paradajz,jabuka ili breskva,proporcionalno zakrivljena banana i pod konac ravan krastavac.....vocka bez tackice ali i bez okusa....e to se bojim da ce da nametnu Balkanu kao jedinu pravu vrijednost.
Posao imati ne znaci biti Evropljanin,vec izgraditi fabriku umjesto silnih bogomolja,pa dati ljudima da rade,a ne cekaju milost od Boga....vjera je dobra kad napunis stomak i sebi i djeci...lako ces onda platiti i igradnju crkve i dzamije.Kod nas sve naopako,prvo usadi vjeru a tek onda borbu za zivot.

Mogla bih ja tu da poredim do sudnjeg dana mane i vrline Eu i Balkana,detaljisem o njihovim vrijednostima....nema nista od toga dok god ratujes tako sto neces samo ubijati narod,vec ces da rusis groblja i bogomolje,kulturne spomenike,jer to je dokaz postojanja i neke druge nacije na "tvojoj" zemlji....Hitler to nije radio......e takve vrijednosti cuva EU,a nasi grade bolje i starije....hahahahahha,poput mosta u Mostaru ili Ferhadije u Banjaluci.
Ja sam vjerovatno promasila temu....ali predhodni postovi me inspirisali.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 10:04 am

Europske vrijednosti su relegija kao kriscanstvo i druge vjere, pa onda kultura i civilizacija,kao i napredak u tehnologiji, znanje itd.

U 21stoljecu su kapital na prvom mjestu koji robovi to podrzavaju ili omogucuju da bogatasi sve bogatiji a siromasni sve siromasniji ostanu.

Poslije 11.9 je svatko od nas postao proziran, zivimo u kapitalizmu(navodno) a rezija je socijalisticka.

Najvecu vrijednost koja Europa ima je manipulacija naroda. Sa jednim virusom je dovoljno unistiti jedan narod ili drzavu kao i u haos dovesti, nemir, nezapslosti itd.

Najvecu i najefektivniji vrijednost u mojim ocima bi imala Europa kad bi sve nacionalnosti i narodnosti ukinili i proglasili ih Europljanima.

To bi bila jedna vrijednost koja bi imala buducnost.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 6:17 pm

Ja ne shvatam Koje to evropske vrednosti srpski narod ocekuje da "dobije"?
Ako ocekujete industriju zaboravite....njima konkurencija ne treba.
Ako ocekujete zastitu okkoline rado ce vam pokazati kakko se kod njih kaznjava nepostivanje zakona o tome.
Ali ako ocekujete da vam pokazu sta je kultura onda stvarno niste ni za sta i ne treba se cuditi kada vas nazivaju svakakvim imenima (koja pokazuju nedostatak kulture).
A ako vam EU nametne svoje "vrednosti" onda ste ga nagrabusili dibidus.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   Sub Okt 17, 2015 9:52 pm

Isto kao i @daljinski sto kaze...Neznam vise sta da dodam ...Kakve Crne Evropske vrednosti. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šta su to evropske vrednosti ?   

Nazad na vrh Ići dole

Šta su to evropske vrednosti ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vrednosti AMH-a
» OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.1
» Sarajevo - centar za sverc i trgovinu ljudima u zemlje Evropske Unije
» Puls najbolje zna!
» Folikularna, ovulaciona i luteinska faza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu