DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Ned Nov 30, 2008 5:52 pm

First topic message reminder :

--------------------------------------------------------------------------------
Jesen na Cetinju

Ovo je pismeni rad učenika šestog razreda škole na Cetinju koji je ocijenjen, hmm... vidjet ćete na kraju kako. Navodno su ocjena i sastav došli do ministra obrazovanja. Navodno živa istina. Velika greška nastavnice. Sastav je remek-djelo! Klik mu nudi posao!

Jesen? Pa o čemu drugom pisati nego da ti je žao?
Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi. Kao i u svakoj jeseni meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.

Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u kurac jer ovo već treća jesen kako ništa ne rade. Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna govna, a nije tako mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.

Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pasenoga - Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva. I ove jeseni ptice su pošle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićene, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Djed kaže da su one ptičiji proletarijat, a nije tako mislio kad nam se roda posrala na fiću, pa je tata jurio do Spadijerskog vrha. Djed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama.

Djed slomio nogu ili mu se samo neda pješačiti?

On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i djeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije rodu jer je djed živ a roda ne, a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu, a da je ona ubila djeda pod Spadijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije. Ja isto mislim da bi najbolje da se ujak Vlado posra djedu na fiću i da ga je djed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda ne miješa. To je radi toga što me ujak Vlado (rak ga izijo) slepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevica u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je djed i njegovi penzioneri igra fircik u pare. Jesen mi je još draga radi strika Velja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod. Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Neđo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u Pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kušu. Ne znam šta bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama djeci daju vitamine da bi smo postali jaki.

Radenčević Slaven VI 3
Ocjena: jedan (1)
Komentar: 'Obrati pažnju na genitiv. Tema je promašena'

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pon Jul 16, 2012 6:52 pm

Teslina pesma „Delovi božanskog ogovaranja“ – jedina sačuvana pesma koju je napisao Nikola Tesla

FRAGMENTS OF OLYMPIAN GOSSIP / OGOVARANJA NA OLIMPU

.

While listening on my cosmic phone / Dok telefonom prisluškujem Etar

I caught words from the Olympus blown. / s Olimpa reči nanosi mi vetar.

A newcomer was shown around; / Shvatih po zvuku iz toga sveta,

That much I could guess, aided by sound. / neki nov čovek tamo se šeta.

.

"There's Archimedes with his lever / „Polugu svoju to Arhimed vuče,

Still busy on problems as ever. / Naučne muke mnogo ga muče.

Says: matter and force are transmutable / Sila i tvar izmenjuju se glatko,

And wrong the laws you thought immutable." / I sve se slaže, Njutnov zakon laže.“

.

"Below, on Earth, they work at full blast / „Dole na Zemlji nauku ljušte,

And news are coming in thick and fast. / pristižu vesti, samo pljušte.

The latest tells of a cosmic gun, / I top kosmički već se tamo sprema,

To be pelted is very poor fun. / Pućiće hitac, problema nema.

We are wary with so much at stake, / Sve je u igri, stvari su teške,

Those beggars are a pest—no mistake. / "oružje prose – strašne li greške.“

.

"Too bad, Sir Isaac, they dimmed your renown / „Užas je Njutne, slavu ti blate,

And turned your great science upside down. / Krutim ti štapom nauku mlate.

Now a long haired crank, Einstein by name, / Kudravi čudak, Ajnštajnčik, zveči

Puts on your high teaching all the blame. / Za sve on krivi sve tvoje reči.

Says: matter and force are transmutable / Kaže da sila u masu pretvara se lako,

And wrong the laws you thought immutable." / Pogrešan ti Zakon, Njutne, itekako.”

.

"I am much too ignorant, my son, / „Ne znam ti ništa, detence slatko,

For grasping schemes so finely spun. / Prefine su sheme, a mislim kratko.

My followers are of stronger mind / Djaci moji mnogo su bolji,

And I am content to stay behind, / Za njima kaskam po svojoj volji,

Perhaps I failed, but I did my best, / Možda omanuh, uprkos truda,

These masters of mine may do the rest. / Arheji moćni, dovršite mi čuda.

.

Come, Kelvin, I have finished my cup. / Kelvine, hajde, valja nam poći.

When is your friend Tesla coming up?" / Drug tvoj, Tesla, zar neće doći?“

"Oh, quoth Kelvin, he is always late, / „Ah, ko zna kada„ Kelvin će na to,

It would be useless to remonstrate." / „on uvek kasni, naučnik strasni.“

.

Then silence—shuffle of soft slippered feet / Umekšan korak, papuče meke – nestade zvuka,

I knock and—the bedlam of the street. / Tad kucnuh lako – odjednom vreva, ulična, puka.
Nazad na vrh Ići dole
nezaborav

Godina : 58
Humor : produhovljeno realan i otmeno uzvišen
Datum upisa : 20.04.2011

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pon Jul 16, 2012 7:54 pm

ruza

"Za druge je ljubav razonoda,ukras života.A za mene i tebe - sudbina.Samo ti ne možeš da zasmetaš mojoj usamljenosti,svi bi mi drugi bili na smetnji,svi moji mrtvi preci i živi potomci.Ćutanje razdvaja više nego raz6daljina.
Osim tajne ljubavi, postoji još i tajna ličnosti i ako mi nismo sakrili jedno od drugog ni jedan jedini pokret duše- ona je za nas ostala gotovo nedokučiva."

"Izazov prirode" Milosav Đalić

plesni par
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Uto Jul 17, 2012 8:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

IZJAVA VELIKOG GLUMCA ZA PONOS!!!!
NIKOLA KOJO:
Neki će me pljuvati zbog toga, ali ja i dalje tvrdim da smo mi jedan te isti narod, samo se drugačije krstimo. Vi imate malo više slova "j", mi malo manje. Ja sam rođen u vreme stare Jugoslavije i bez obzira šta je bilo na ovim prostorima i ti nesrećni ratovi, i dalje osećam da je ovo deo moje domovine bez obzira što moram da pokažem pasoš na granici - rekao je Kojo.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Uto Jul 17, 2012 3:30 pm

Samouka ::

IZJAVA VELIKOG GLUMCA ZA PONOS!!!!
NIKOLA KOJO:
Neki će me pljuvati zbog toga, ali ja i dalje tvrdim da smo mi jedan te isti narod, samo se drugačije krstimo. Vi imate malo više slova "j", mi malo manje. Ja sam rođen u vreme stare Jugoslavije i bez obzira šta je bilo na ovim prostorima i ti nesrećni ratovi, i dalje osećam da je ovo deo moje domovine bez obzira što moram da pokažem pasoš na granici - rekao je Kojo.

E jos kad bi svi stavili tacku poslije neceg ovakvog, bez elaboriranja, bez isprika, bez optuzivanja, ogorcenosti nad sopstvenim slabostima,,,ali malo nas je takvih.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Uto Jul 17, 2012 11:00 pm

Mogu
biti draga i ljubazna, tako dugo dok je neko takav prema meni. Vjerna
sam, toliko dugo dok je neko meni vjeran i u ljubavi i prijateljstvu!
Mogu biti djubre, ako primjetim da me netko prevario. Mogu biti jako
neugodna kad me se laze! Ja sam uvijek
za sve tu koji su mi vazni u zivotu, bez obzira gdje sam...! Volim
zivot, iako je ponekad tezak! Ja cu uvijek ustati,bez obzira koliko me
puta i koliko jako me neko zeli pokleknuti! Nemojte me krivo
procijeniti. Ljudi koji su cesto povrijedjeni su opasni, jer ti znaju
kako treba prezivjeti !

[You must be
registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 11:43 am

"Nije
važno šta drugi ljudi kažu o tebi. Važno je šta ti kažeš samom sebi.
Sve dok si siguran da je ono što činiš ispravno, nemoj da se obazireš na
procene drugih ljudi. Možeš da radiš što god hoćeš sve dok je u to u
skladu sa tvojom savešću i tvojim srcem.Nemoj nikada da se stidiš da
radiš ono što je ispravno. Izaberi ono što misliš da je dobro i drži se
toga. I za Boga miloga, nemoj nikada da stekneš naviku da vrednuješ sebe
prema kriterijumima drugih."
Robin Š.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 11:44 am

Ne
osudjuj me... Ni za grube reci, ni za preke poglede.... Svakome se los
dan omakne...Ja nisam savrsena... Ne zelim da budem... Znam da se
radujem, ali i da se ljutim.... Ponekad puno pricam, a ponekad samo
cutim... Nauci da slusas moju tisinu... Znam da Ti to mozes... Ako me
volis, volis sve sto je u meni... Sve moje mane i vrline... Ne idealizuj
me...Ja nisam princeza iz nekog romana.... Ja sam zena koja voli, sa
puno vrlina i puno mana.. ~♥~

[You must be
registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 11:44 am

Dođu
one moje noći, kada mi dođeš u misli, i nateraš me na razmišljanje. Pa
se zapitam, šta bih ti rekla da u tom trenutku staneš ispred mene,
spreman da čuješ sve što ti imam reći. Ne brini, ne bih ti rekla da mi
značiš, već bih ti rekla koliko sam ljuta na tebe i koliko boli to što
si samo tako odustao od mene. Ubio si onu iluziju snažnog sebe u mojoj
glavi. Smatrala sam te svojim junakom, a vidiš, pravi junaci nikad ne
beže... ~♥~

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 5:14 pm

Lepotu jedne ljubavi sagledaš tek kada je izgubiš.

Ništa.Nema ničeg goreg za onog ko nešto očekuje...I ništa ne nađe.

A ljubav je kad ne dišeš,kada ti nedostaje,kada je lepo čak i kad ne ide,kad je ludost...Kad bi čak i na pomisao da je vidiš sa nekim drugim,popio okean samo da ga pređeš.
A kad si zaljubljen,najgluplje stvari su ti ujedno i najlepše.
Danima već lutam okolo.Tražim je,i ne želeći to.
Ljubav je kad uradiš nešto ludo,kao onaj grafit na mostu.Ja i ti...Tri metra iznad neba..Eto,to je ljubav.

Nikad ne treba pitati zažto nam se javlja neka uspomena.Dolazi iznenada i ne traži dozvolu.I nikad ne znaš kada će se opet vratiti.

Kad reči nisu dovoljne.Zato što iznutra gori nešto što ne možešreći.Što ne uspevaš da kažeš.Kad onaj preko puta tebe,umesto da ti kaže ono pto si želeo,govori nešto drugo.Govori više.Govori previše.Previše i ništa.Što ne služi ničemu.A boli dvostruko.I jedina želja je da uzvratiš bolom.Da povrediš.Nadajući se da ćeš se tako sećati bolje.
Ponekad samo tražiš ljubav.Da,ali ne primećuješ da je te žena koju si toliko voleo pobegla,nema je više.Jesi li je ti izmislio?Tražiš u tom poljupcu očajnički ukus onog što si ti osećao,probao...ali nema je više.Ko ti je to oduzeo?Sakriveno?Ukradeno?Ko?Ponovo sam našao njene oči,ali ne i tu svetlost,ne taj osmeh koji mi je toliko nedostajao.

Stalno u životu tražimo neko objašnjenje.Gubimo vreme tražeći razlog.A ponekad ga nema.I ma koliko bilo tužno,to je objašnjenje.
Jedan od onih koji se nesreću često u životu.A ako se to desi,nema druge nego da budeš srećna zbog toga.

Federiko Moća
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 5:18 pm

,,Vernost!U njoj je strast za svojinom. Mnoge stvari odbacili bismo od sebe, kad se ne bismo bojali da ce ih drugi uzeti." - ,,Slika Dorijana Greja"
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 5:43 pm

..putashestvije jedne lude cice od 48 godina..obozavam je :zubi3:

Kad u kuću počnem unositi cipele, najprije nastane tajac, onda mrmorenje domaćina, sve dok se glasovi ne pretvore u lažno vedre ushite u obliku pitanja: kako je bilo na putu, jesi li za kavu, hoćeš li prije nešto prezalogajiti, nismo te očekivali tako rano. Samo se smješkam, vidim, upalilo je. Šokirala sam ih, to mi je bio cilj, onda sam sigurna da će pamtiti kad sam im došla u goste, pa vjerojatno i prepričavati unucima. Ima ti baka tako jednu prijateljicu, malo je onako, ne može se reći luda, al' luckasta svakako, uvijek nam je dolazila u goste sa gomilom obuće, bio je to neki njen fazon, nismo nikad shvaćali kakvi su joj to kompleksi, valjda nije, kao dijete, imala što obuti, pa živjela u strahu da joj se nešto slično opet ne dogodi.

Ne propuštam pozive u goste. Čak ni one što su iz kurtoazije, izrečene onako usput, kad se društvo oprašta, pa netko pripit izvali: dođite nam u posjetu kad god želite… Odmah to registriram, unesem u blokić u kome su upisani samo vikendi i praznici, uključim poziv u svoju križaljku i kad nadođe to rješenje javim se dan – dva ranije, iznenada, tako da domaćini nemaju vremena da se snađu i izmisle neki razlog zbog koga neće baš ovaj vikend biti kod kuće. Nisu oni glupi, al' ne znaju s kim imaju posla.

U takvim iznenadnim uvjetima ne mogu krenuti nego autićem, s malim gepekom, taman za cipeliške. Idem, naprimjer, u goste u Beograd, to mi je najlakše opisati, jer odavno nisam bila. Cipelijada u mojoj glavi teče otprilike ovako:

Prvi dan: jedne cipele, kojih mi je najmanje šteta, za vožnju, druge za ugodan boravak u kući, jer ne volim nepraktične i neudobne sobne papuče. To je, ipak, samo pola dana, važno je pamtiti za kraj.

Drugi dan: ujutro obično idem na najbližu pijacu po sir za gibanicu i jogurt od ovčjeg mlijeka, a tu se situacija može zakomplicirati, pa za nju moram imati bar dva para, za suho i kišno vrijeme. Nakon nabavke, posao prepuštam domaćici, a ja ću na kavu na savsku splav, mogu u tenisicama. Poslijepodne kod prijateljičine prijateljice na štrudlu od maka, moram imati odgovarajuće cipelice. Navečer koncert u Domu sindikata, obavezno štikle.

Treći dan: tek je to moj dan. Slobodan, po željama gosta. Želim sama zvrndati po centru i ljudski prošetati. Pješice od Vuka, popiti kavu u „Moskvi“, nastaviti do Kalemegdana, zaviriti u Jugoexport i knjižare što su na putu, pa se vratiti do Beograđanke na tramvaj. Mogu li to u tenisicama, ne mogu, ne znam koga ću sresti u varoši, elem, moram imati dobre cipele, a da su za hodanje. Opet za suho i kišno vrijeme.

Četvrti dan: odlazim. Pa je i to samo pola dana. Uvijek ujutro i navečer ponavljam mantru: svakoga gosta tri dana dosta. Eh, al' ne kažem domaćinima, onda kad sam stigla i smjestila se sa svih osam pari obuće, da neću biti predugo. Puštam ih u zapanjenosti, znam da je to stanje dobro za opuštanje, nešto kao autogeni trening, pa im činim dobro. Bolje da navečer u spavaćoj sobi raspravljaju o tome koliko to ona planira ostati kad je donijela toliku obuću, dobro da me nije kap strefila kad sam to vidjela, bogme smo mi nadrljali. Bolje to, nego da se svađaju. Nisu oni svjesni koliku im korist činim. Šok do šoka, prava mentalna gimnastika.

I kad pođem, toga četvrtoga dana prije podne, ipak kažem: dosta sam bila, tri dana, netko od domaćina samo što ne zausti – četiri, al' i ja odmah uskočim: dva cijela dana i dva popola, to je tri. Sve može nestati, samo neka običaja. Tako ostavljam lažni dojam da sam skroz – naskroz dobro, a kvaka je samo u tome što cipele čuvam, najčešće hodam bosa, samo da što duže potraju, pa zato imam više pari, a sve otprije dvadeset – trideset godina. Kakva bih ja to osoba bila kad bih odskakala od prosjeka koji ne može kupiti ni jedan novi par cipela godišnje? Ma ne bih onda zaslužila da me itko primi u goste ni na jedan dan, a kamoli na puna tri.

Kad se vratim domu svome, ne vadim sve cipeliške iz gepeka, nego gledam onu križaljku, kuda ću sljedeći vikend.[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 11:06 pm

Poslije ljubavi ostaju navike koje više nemaš s kim da podijeliš, broj
telefona koji blijedi ali ga nikada ne zaboraviš, poruka za dobro jutro i
laku noć koju više nemaš kome poslati... Poslije ljubavi ostanu ulice
kojima ste nekada hodali, klupe u parku na kojima su sada neki novi
parovi, pjesma koja uvijek podsjeti na ono što je prošlo... Poslije
ljubavi ostanu pijane noći, uzaludna borba sa samim sobom da sakriješ
telefon od sebe, samo da ga/je ne pozoveš, ostaju drugi muškarci i druge
žene... Poslije ljubavi ostanete vas dvoje, daleki, stranci koji se do
kraja života za nešto kaju, i koji do kraja života žive od uspomena.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 18, 2012 11:32 pm

“Oduvijek
sam ja bila ta koja odlazi. Ispraćali su me bez pozdrava i uživala sam
dok sam ih ostavljala, poklanjajući im jedino lažnu nadu da ću se nekad
vratiti. Znala sam istinu. Kada odem ja se nikad ne vraćam, i do tada
niko nije učinio da se osjećam kao da želim da ostanem. Da je zapravo tu
moje mjesto, tu u jednom toplom zagrljaju. Samo jednom sam poželjela da
ostanem i baš tada to je bilo nemoguće.
Nikada neću zaboraviti teške korake dok sam odlazila, kako sam silno
željela da se vratim, ali kroz misli su mi prošla lica svih onih koji su
ostajali i osvrnula sam se kako bih vidjela njegovo lice. Nisam ga
mogla zamisliti sa molećivim pogledom kako gleda za mnom, čekajući da se
predomislim. Nije me razočarao. Jedino što sam vidjela bila su njegova
ledja koja mi je toliko puta okrenuo, i njegov ponosni hod koji sam tako
voljela. Sada nije išao prema meni, već je bježao od mene. Poželjela
sam vrištati, ali samo sam nastavila dalje. Od tada više ne stajem.
Zamalo me ubila spoznaja da postoji neko sličan meni, neko ko odlazi,
neko koga ne mogu ostaviti ukopanog u mjestu, iza sebe dok odlazim. On
je bio takav, ali nije mu uspjelo da ode od mene. Ja ipak odlazim malo
bolje.”
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Čet Jul 19, 2012 2:22 pm

ustis li suzu ponekad,makar kad te neka pesma seti nas,kad u
ljubavima nekih drugih klinaca vidis ono sto su drugi videli kad bi
onako zagrljeni prolazili ulicom?… setis li se ponekad ruze koje
si mi brao i stavljao njihove latice u moju kosu?

Da li ti nekad u dusi bude tesko kad na ulici,u gradu,bilo gde,onako,
u prolazu cujes moje ime… ? Da li zastanes,da li se osvrces u nadi
da to,mozda,mene neko doziva … ?

Da li cesto u prolaznicima vidis moj lik,u njihovom hodu prepoznas
nesto moje,oko srca te nesto stegne,osmehnes se secanju i vratis u
nase uspomene?
Da li te tada,dok nemo stojis pred nekom devojkom koja bar nesto ima
moje sto te setilo i svemu na tren vratilo,da li te tad njen pogled
seti pogleda mog i dubine ociju mojih u koje si voleo da se izgubis
kako si govorio? …Zanemis,ostanes bez reci… Ni korak ne mozes
pruziti,jer secanja su jaca od stvarnosti,od ljudi oko nas,vracaju nas
na najsrecnije njene perone,ili one tuzne,bolne…

Secanja nas uhvate cesto,kad najmanje to ocekujemo,cvrsto drze,stegnu
u dusi,zastakle nam oci,otrgnu uzdah iz grudi izmame osmehe na licu…
znam da je tako ne mozes poreci i ma koliko ti zeleo da do tih trenutaka
ne dodje,da te ne razneze,ne odaju,znam da se i ti svemu rado vratis,u
onim trenutcima kad si sam,ili nocu kad sve utihne,
ili iz sna kad se trgnes i shvatis da nisam pored tebe kao u snu sto sam bila
znam da slusas pesme koje smo voleli,ne pitaj kako znam,osetim to u srcu,
zatvoris oci i pozelis vreme vratiti,volis tisinu koja te na mene seca…

Vidim to u pogledu tvom kada se sretnemo,kad me onako dugo drzis za ruku pri
pozdravu,osetim u drhtavom glasu tvom,u uzdahu sto ti se otme…

I ne pitaj da li ja ponekad zaplacem zbog nas,da li slusam nase pesme i lutam
starim stazama,zasto cesto prolazim tvojiom ulicom i zasto uvek zarhtim
kad neko u prolazu izgovori tvoje ime…
valjda iz nekih starih razloga…
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pet Jul 20, 2012 2:11 am

.Fenomenalna Slavica Trajkovic odgovara meni.....

''Nisam se snašla draga moja zato sam i prekinula post ...s telesnim strastima nemam problem, od njih sam davno odustala i sve frajere u mom okruženju poklonila mojim drugaricama ili nekim DRUGIM ženama ...

imam problem genetski ... GENETSKA BUDALA ... i otac i majka su mi galantni ljudi, tata je znao bez bunde da se vrati kući, a

majka mi je u kuću na noćenje primala sve pretučene, sjebane, namučene žene,

tako da izrastoh u KRETENA

i ovde kada sam na ovaj forum stigla najebah od osobe kojoj ne znam ni gde se vrata otvaraju, ali ona zna gde se moja otvaraju ... naravno :)

problem je veliki ...još tako malo vremena imam, a skazaljka se sve brže okreće i ja se sve više vrtim u krug i udaram u jedan te isti zid, ali ...

ako je verovati poslovnim, odmerenim, korektnim ljudima ... pismena odluka o meni i mom radu stiže negde polovinom jula,

šta ti misliš, šta će se desiti ako bude pozitivna?

nikada nisam videla osobu koja tako teško podnosi uspeh kao ja, ni koja tako seče, prekida, okončava i rodbinske i najvrednije odnose u ličnom životu na samo jedan nagoveštaj ... krvavo zasluženog uspeha

... pazi, možda odgovor bude negativan, čekaj da ne plašimo one koji veruju da ja tako bezazleno čukam po forumu, pravim youtube filmove, kuvam virtuelne kafe, dok se "pravedni" grčevito bore za "egzistenciju" ... hehe, jebeno ide posao u privatnom sektoru uz društveni i izdavanje otetih stanova

opušteno ...i budite ubedjeni da sam luda beskrajno, dokona do besa, i da me nema i da me neće ni biti ...

možda ste u pravu, možda me i neće biti ... bolji sam čovek kad tavrljam na dnu i Bog me više voli takvu

Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pet Jul 20, 2012 2:15 am

Onda opet ja...

Ravens@ Citat:
Citat :
tako da izrastoh u KRETENA

...
Jaoooo..to,ko je, u sta izrastao je diskutabilno...
Citat:
Citat :
i ovde kada sam na ovaj forum stigla najebah od osobe kojoj ne znam ni gde se vrata otvaraju, ali ona zna gde se moja otvaraju ... naravno :)

..

Sto se ''primas''na ovakve stvari..trebalo je odavno da preskocis ...pa sa visine samo da...

Citat:
Citat :
problem je veliki ...još tako malo vremena imam, a skazaljka se sve brže okreće i ja se sve više vrtim u krug i udaram u jedan te isti zid, ali ...

ako je verovati poslovnim, odmerenim, korektnim ljudima ... pismena odluka o meni i mom radu stiže negde polovinom jula,

šta ti misliš, šta će se desiti ako bude pozitivna?

Problem je onakav kako ga MI... dozivljavamo..vreme je relativna stvar..uspori malo..sasvim uspori..zaustavi vreme ako treba..ti si za to sposobna..Naravno da znas ko to, sve moze....pisala sam o tome...

U svakom slucaju.trebalo bi da ostanes u'' prepoznatljivoj stvarnosti''(to ti je ono ako dvoje ili troje ponovi istu pricu za neki dogadjaj..znaci da se tako bas dogodilo..)...
Citat:
Citat :
nikada nisam videla osobu koja tako teško podnosi uspeh kao ja, ni koja tako seče, prekida, okončava i rodbinske i najvrednije odnose u ličnom životu na samo jedan nagoveštaj ... krvavo zasluženog uspeha

''Slusamo Boziji glas''u nama...ali ne zaboravimo demone koje posedujemo,takodje i koji su aktivni...uvek..
I jos,tebi ne bih trebala o selfu tvom...znas ti sama sigurna sam...

A,strahovi..samo tako..ali ne plasi se Ravens.....(Slavica..)
Sta bi kazala za one koji manifestno nisu bolesni,ili to postaju povremeno i relativno kratko,svi oni sa svojim sistemima sigurnosti i samozastite,brizljivim izbegavanjem svake otvorene zivotne situacije koja bi im mogla razbiti njihove trosne kule,uvek u zavetrini zivota...sitnicari i cepidlake zivota...pihhhh....

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pet Jul 20, 2012 12:05 pm

Nut, ovo meni ne lici na demona,,,pomiluj mu stomak malo migg
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Pet Jul 20, 2012 12:37 pm

Dobar dan shokadijo,pomoz Bog srbadijo a i vi srce muslimani,koliko god vas ima,merhaba svima!
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 9:29 am

Lajoš Kesegi "Evropa"

"Sudbina Evrope je tužna. U svojoj istoriji nema ni dana kada je bila složna. Istorija je njeno slomljeno, razbucano, rastrgano telo. Razbojište i masovna grobnica, kolevka predela koji su opljačkali interese i zavisnosti. U Evropi nema ništa za što se ne lepi greh. Leži na odru kao zgažena životinja. Biti Evropa nije trijumf, ovaj virtuelni kontinent polazna je tačka bezmerne patnje na zemlji.
Evropa znači daleko gledati. Bila je boginja u Epiru. Sama je šetala po poljima, brala cveće, kada ju je Zevs, taj razbludni mužjak, ugrabio u liku bika. Evropa nije bila Evropljanin, i u ropstvu je daleko gledala. Rađala je kraljeve koji su slušali srca poverenih im ljudi da učine lepšom dušu njihovih naroda. Živeli su ovde muškarci koji su bili zaljubljeni u dalekovidu ženu. Orfej, Dante, Šekspir, Helderlin, Rilke i još nekolicina. Bili su kraljevi koji su hteli da učine lepšom dušu svojih naroda. Herodot je smatrao da je poziv Evrope: vaspitavati muškarce. Za taj poziv nikada nije bilo istinskih zahteva.
Od Evrope nije preostalo ništa drugo do duša nekoliko ljudi.
Možda će se jednog dana oglasiti neko, zapevaće na javnim trgovima, i ljudi će nehotično zastati, podići glavu, prekinuće zaludno muvanje, jer će možda osetiti i razumeti radost zajednice. Stići će čovek koji će jedino reći:
"Ovde je isti nebeski svod."
Ovoga čoveka će opet ubiti."
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 3:38 pm

Lajoš Kesegi "Crveno"
"Grafike Dalija, Mana Raja, Pikasa i drugih na izložbi u Tihanju. Dugo stojim pred slikom Kaldera. Gore svetla pruga, dole široka crvena pruga preseca sliku na dvoje. Ova slika je pejsaž zemlje, razgoropađeni crveni predeo. Sve duše ljudi odjednom ovde gore.Bez crvene boje ne samo da ne može jedno doba ili jedan stil, nego nijedan čovek ne može. Slepi (koji vide boje) najbolje opažaju crvenu. Gete i Iten u knjigama o teoriji boja, prispevši do crvene, gube objektivni ton i govore kao zarobljenici. Crveno je boja života, zemaljskog postojanja. Boja krvi, mesa, rođenja, strasti, vatre, zore, sutona, istovremeno je uznemiravajuća i smirujuća, razdražuje i greje. Nije o njoj lako govoriti, i Rembo je umeo samo da vrisne kada je stigao do crvene, uzviknuo je: "I!"Jedna boja, kao dete nepravdu, u stanju je da otkrije jedno celo razdoblje. Crveno nije odgovorno za svoju izražajnu snagu, ni za ono što njime izražavaju. Crveno je (u određenom simboličnom smislu) boja greha. Krvi. Krv je ono mesto gde živi duša, život. Čoveku je strogo zabranjeno da pije krv. Krv teče prilikom izmirenja, žrtvovanja, očišćenja. Boja krvi čini jasnim da je život (prvobitno) u grehu. Crveno je sveta boja. Boja užasa.Purpur je najbliži srodnik crvene. Ljubičastocrvene boje spravljane su od izlučevina jedne vrste puža. Purpurom su bojene zavese u crkvi, odeća sveštenika. Onaj ko umre u vremenu, ne ponese sa sobom crvenu boju, ostavlja je živima." [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 3:54 pm

Sergej Minajev "ДухЛесс"

"Evo došao sam na internet. U taj neverovatni, tajanstveni svet. Svet koji se sastoji od pornografije, psovki, politički nekorektnih gradjana i odsustva bilo kakve cenzure. Svet stvoren za besposličarenje, dokolicu i iživljavanje izopačenih fantazija. Pored toga što je odličan teren za komunikaciju, otvara i drugu mogućnost - onu o kojoj smo čitali u naučnofantastičnim romanima. Mogućnost transformacije.
Zaista, praktično potpuna anonimnost daje mogućnost bedniku da postane oligarh, grdobi - lepotan, stidljivom usamljenom alkosu - zvezda u društvu, muškarcu - žena (ima i toga) i obrnuto.
Potpuna glupost je predstava da je mreža prepuna samo psihički poremećenih ljudi. Da, možda njihov procenat nije mali. Ali zapravo nema nikakvih "ludaka sa interneta" i "seksualnih manijaka sa mreže" i "izopačenosti iz sajberprostora". To nisu nikakvi tajanstveni mutanti. Korisnici mreže smo - vi i ja. Da, da... to TI pišeš preko icq devojci s kojom si se pre pet minuta upoznao na forumu: "Hoću da te uzmem na prljavom stolu!" To se tvoj kolega pakosno smeje, ostavljajući svoj komentar ispod fotografije "Devojka i konj" koju je postavio neki šaljivdžija. Svi ti autori jezivih slika s leševima, unakaženim ljudima i pornića s vanzemaljcima idu na posao, sreću se s tobom u metrou i sede za susednim stolom u kafiću.
Anonimnost opušta do nepristojnosti. Upravo to je katalizator koji omogućava da izadju na površinu svi zli dusi koji se do tog trenutka kriju u najmračnijim delovima tvoje svesti. "
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 5:39 pm

Lajoš Kesegi "Esejistička srča"

"Voleo bih (ja) drvo biti. Ne opažati, samo biti. Biti u nesvesnom duhu, gde nema spavanja i buđenja. Noću rasti, žile u zemlji, grane u nebu, pupiti i cvetati, i ni reč ne prosloviti. Možda su drveta poslednji apostoli."
Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 6:03 pm

Sergej Minajev "ДУХЛЕСС"

"Ležim, pušim cigaretu i razmišljam o tome kako naši nekada bliski ljudi postaju takve nakaze. Šta ih menja? Šta menja njihova lica, način ponašanja i svest? Koliko brzo može da se predje put od prvog ulaska u klub do potpune degradacije?

Nekada su oni bili normalni ljudi, imali su snove "predivne uzlete duše", probleme i životne brige. Ali onda su, u jednom trenutku, shvatili da je lakše pretvoriti se u likove fensi časopisa, junake i junakinje plesnog podijuma, vile klubova i restoranske vitezove noža i tanjira. Pretvoriti svoj život u atmosferu neprekidne žurke i postati "noćni žitelj" kakvog reklamiraju na svakom uglu. Svetlost reflektora odvikla je njihove oči od dnevne svetlosti, lampe solarijuma učinile su nemogućim boravak na suncu, tone šminke i parfema, uz narkotike i dijete, postepeno su isušili njihova tela i aktuelni časopisi i zabavni televizijski programi učinili su to isto njihovom mozgu. Na kraju su se pretvorili u senke ljudi, u neku vrstu nevidljivih, koji mogu da izlaze iz kuće samo noću, kada veštačko osvetljenje skriva činjenicu da se pod maskom šminke, haljine 'Prada', farmerki 'Cavalli' ili odela 'Brioni' - krije praznina. Upravo zato ih preko dana nećete sresti na ulicama. Strah da će neko videti da ispod tamnih naočara 'Chanel' nema očiju, i da su njihova lica prosto nacrtana, primorava ih da preko dana ostaju kod kuće. Dan je vreme ljudi, dok je noć - vreme mumija.

Neosporno, unutrašnju prazninu mnogo je lakše uviti u dres-kod i sedeti kao mumija u nekakvom kafiću 'Piramida' ili baru 'Ramzes', razgledajući fotografije klabera, nego živeti životom čoveka. Svaki čovek ima cilj u životu. U svetu mumija nema cilja. Kao što, uostalom, nema ni života. Ima samo postojanja u atmosferi praznine.
Najpre ih je bilo tek nekoliko. Vremenom im je rastao broj. Bila su im potrebna mesta za komunikaciju sa sebi sličnima, za privlačenje ljudi u svoj krug i širenje svoje armije. Jednog lepog dana, verujte mi na reč, oni će osvojiti ceo grad. Dakle, kada je masa mumija po kvadratnom metru korisne površine par restorana i par klubova dostigla kritičnu tačku, u gradu su, kao muhare posle kisele kiše, počeli da se pojavljuju mnogobrojni butici, saloni, klubovi, restorani i kafići.

Načini komunikacije mumija su maksimalno prosti. Da bi se izbegle nepotrebne i teške manipulacije moždanih vijuga, postoji skup šifriranih izraza na osnovu kojih druga mumija odmah shvata čitav smisao razgovora.
Mumije su najverovatnije već zaboravile da čitaju. Kako drugačije objasniti činjenicu da se mnogi moderni časopisi sastoje od samih fotografija s prezentacija, otvaranja i zatvaranja letnjih verandi i ostalih praznika? Neki prosto predstavljaju neprekidni foto sešn o beskonačnom partiju. Mumije sede i razgledaju sličice. Kada na njima ugledaju sebe ili svoje poznanike, silno se uzbude, upiru prstima u fotografije i ispuštaju zvuke "Vau! Super! Ekstra!" i srodne.

Posećujući sve te kosturnice, razgledajući u časopisima fotonekrologe, mumija ugleda sebe i zaključuje: "Ista sam kao i vi. Prihvatite me kao svoju, a i ja vas. Znamo gde smo. Sve ovo je napisano i fotografisano za nas - drugi svet ne postoji." Tako se formira scenografija za prostor u kome žive mumije. Kompjuterska igra u režimu stvarnog grada pod nazivom "Night People".
Dospevajući u nju morate uvek imati na umu da to nije vaš svet! To nije vaš parti. Ovde smo uljez. Party-зан. Ako vaš cilj nije da izvršite diverziju, pokušavajući da bar deo mumija vratite u ljudsko pleme, ne treba u njemu ostajati predugo. Rizikujete da postanete jedan od njih. Igra formata 3D: devojke, devize, dileri. Sistem 3D predstavlja zatvoreni krug novčanih tokova. On liči na kruženje vode u prirodi. Samo za razliku od kruženja vode koja prati svoj osnovni cilj - borbu za život, kruženje novčanih tokova bori se protiv Depresije. Depresija - to je četvrto "D", o kom se ovde ne govori. Kojeg se plaše i od kog beže, ne želeći da priznaju sebi da postoji. A depresija je svuda. U šoljici kafe, u tanjiru, u onoj devojci sivog lica, u neonskoj reklami iznad šanka, u konobaru koji hoda kroz restoran kao drvena lutka, u muškarcu koji je izašao iz toaleta i trlja nos. Ona ne samo da lebdi u vazduhu - sam vazduh se drži na njoj. Ona je osnova svega.
Mumije se trude da je oteraju. Organizuju sve te fenomenalne žurke, kupuju fenomenalnu garderobu za fenomenalne pare, razmenjuju svoje ljubavnike i ljubavnice - mumije. Robija. Rok na koji si ovde zatvoren u krugu je nepoznat. Niko te ovde nije zatvorio, sam si izabrao svoj put. Povratak nije predvidjen. Ostalo je da se strpljivo čeka da se izliže tvoj fizički omotač i sve stane. Jedino pitanje koje te ponekad muči je: ko je šef zatvora koji upravlja svim ovim? Ko pokreće procese i bira junake koje treba imitirati?
Svako sam sebi bira junake i šefuje.

Mumije spaja zajednički kosmos. Ista religija. Njeno ime je ДУХ-ЛЕСС.

Dok ih gledaš, prati te jasan osećaj da je smisao njihovog života da za jedan dan sve što su zaradili potroše na jelo, aksesoare i odeću. Neosporno, oni su srećni samo u kratkom trenu plaćanja za kupovinu. Onih nekoliko minuta kada menjaju svoj novac za telesna zadovoljstva. Sada sede i razmišljaju čime bi mogli da ispune sutrašnji dan. Na koji još način da proteraju dosadu. Gledajući bezduhovna lica mumija, imam želju da im na grudi okačim tablu sa sloganom: "ДУХЛЕСС. RADIĆU ZA HRANU (I KRPICE)" a ispod logotip D&G. Katastrofa.Do koje mere treba da se uruši društvo za koju stotinu godina. Ljudi su nekada rešavali globalni zadatak - kako uspeti u životu, a danas njihovi prapraunuci rešavaju zadatak kako da udju u klub i uspeju ove večeri. Ako je početkom prošlog veka junak društva bio dečak koji je stajao na izvoru revolucije, danas ga je zamenio dečak koji stoji na ulazu u noćni klub. Njega intervjuišu, on se pravi važan, priča gluposti i deli savete kako da se što pre postane totalni idiot. "
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sub Jul 21, 2012 11:15 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut, ovo meni ne lici na demona,,,pomiluj mu stomak malo migg
..

Kono..demoni ''nemaju stomak''...haha haha ahaha haha h mada lici na nekog ''djavola''stvarno onako..po malo podseca..... cola ...

Nazad na vrh Ići dole
Zana

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   Sre Jul 25, 2012 3:11 pm

"Zapisi iz Podzemlja"

pocetak

Ja sam bolestan čovek... Zao čovek. Nesimpatičan čovek. Mislim da me boli jetra. Istina, ja nemam pojma o svojoj bolesti, i ne znam tačno šta me boli. Ne lečim se i nikada se nisam lečio, iako poštujem medicinu i lekare. Pored toga, ja sam još i sujeveran do krajnosti, ili bar toliko da poštujem medicinu. (Dovoljno sam obrazovan da ne budem sujeveran, ali sam ipak sujeveran.) Ne, gospodo, neću da se lečim za inat. Vi to sigurno ne možete razumeti. A ja, vidite, razumem. Naravno, ne mogu vam objasniti kome ću zapravo u ovom slučaju zapapriti svojim inatom. Znam vrlo dobro da lekarima ne mogu napakostiti time što se ne lečim kod njih. Znam bolje nego iko da ću time jedino sebi naneti štetu i nikom više. Pa ipak, ne lečim se samo iz inata. Jetra me boli, neka je, neka me još jače boli.
Odavno tako živim - već dvadesetak godina. Sada mi je četrdeset. Ranije sam služio, a sada više ne služim.
...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )   

Nazad na vrh Ići dole

I OVO JE NEKO NAPISAO (tekstovi koji su nam se svideli )
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 25Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći
 Similar topics
-
» Izlog mojih krpica u koje cu sigurno uci
» Kineski horoskop
» Bolna menstruacija
» Dezodorans ili antiperspirant
» Pismene izjave osiguranika Croatia osiguranja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: