DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 8:13 am

Nedelja je dan kada većina verskih zajednica , naročito hrišćanskih imaju bogosluženja (misa , liturgija , svejedno) Da li ste redovan posetilac, idete li samo periodično, na velike praznike, ili ne idete uopšte u crkvu ?

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Danubius dana Pet Feb 13, 2015 8:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Schveca

Godina : 33
Datum upisa : 04.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 9:40 am

retko kada...
nisam neki vernik, tachnije nisam nikakav vernik, tako da crkvu retko obilazim....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 11:48 am

Isla bih cesce u crkvu da mi je blize... Sledeca prva pravoslavna crkva mi je dobrih 80km daleko, tako da odem samo povremeno...
Kad sam kuci u Srbiji, tada posetim crkvu... Posebno volim u Budvi da odem u Manastir , to je jedan mali Manastir i prosto se oseti neki mir i spokoj kad se ode tamo...

Nisam extremni vernik, ali bitni su mi neki posebni crkveni praznici... n.P. Zadusnice, Bozic, Uskrs..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 11:52 am

Pratim velike praznike,poput Bozica i Uskrsa....ali u crkvu ne idem,mada mogu reci da vjerujem i cuvam tradiciju u svome domu,porodici,zelim da ju preuzmu i moja djeca.
Nekad sam znala otici na ponocku ili kad kad je neka misa zadusnica,ali bez velikog povoda ne idem,a kad udjem to je kao turista,volim da pogledam unutrasnjost svake bogomolje.

.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 12:17 pm

Idem..ali ne rdovno... .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 2:21 pm

Idem u sve moguce verske objekte-ali samo da razgledam , arhitektonski i umetnicki . Nisam vernik, pa bi bilo prilično licemerno da i idem (iskreno, pomalo mi se i smuči, kada vidim KO su veliki "vernici" ) Nikad nisam osetio ono što pričaju o takvim mestima , ni "prisustvo" ni odbojnost. Ni malo se ne palim na rituale i masovne molitve, ali cu se ponasati kao svi drugi koji su tamo. Od pre jedno dve nedelje, svake nedelje se pale dve sveće za nečije zdravlje i sreću, i tako će biti cele sledeće godine -i u pravoslavnoj i u katoličkoj crkvi , i to je sasvim dovoljno za moj odnos prema Bogu. Ne moram biti fizički prisutan za to.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Ned Nov 30, 2008 2:35 pm

Tako i ja mislim,necu biti nista bolja ako lizem oltare a ni losija time sto to ne radim,a ono sto zelim,sto radim,opcenito kako razmisljam,sigurno me nece odvesti u pakao,jer se trudim zivjeti kako treba i kako je ispravno ne samo za mene vec i za moju okolinu.
Ne radi drugome zlo i ne moras ici u crkvu okajavati grijehe,govorila mi je majka.

.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Jun 22, 2012 8:07 pm

..za velike verske praznike...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Jun 22, 2012 8:14 pm

sve ređe...
davi me miris tamjana..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Jun 22, 2012 8:22 pm

U dzmiji nema tamjana....
i ja volim pogledati kao znamenitost,na ikonu stavim koji franak,upalim svijecu,ali ne molim.

.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Jun 23, 2012 2:11 am

Ima jedna crkvica, ponekad odem, kad nema nikoga,,,a zazelila sam se uci u dzamiju, ovdje ih nema kao kod nas, drugacije su
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Dec 14, 2012 3:10 pm

Danas idem ...pošto je mom ocu misa zadušnica .
Inače mi ne pada na pamet .

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Dec 14, 2012 6:35 pm

Nisam odavno, ali mislim da cu veceras zapaliti svijece za djecu koje vise nema:(
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Dec 14, 2012 9:35 pm

..idem za velike verske praznike..odem povremeno da zapalim svecu deci za zdravlje ali nisam bash neki "crkvo poklonac"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Feb 13, 2015 8:13 pm

E ,u ovu bih otišao . top88

[You must be registered and logged in to see this link.]  link 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Služba: Pevaju uvežbano, a atmosfera je kao na koncertu

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Feb 13, 2015 8:36 pm

Odem neki put na neka mirna mesta, ne volim drustvo "vernika" sa dzipovima i u bundama od nerca

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Pet Feb 13, 2015 10:44 pm

Idem za veće praznike ili kad je neko venčanje, krštenje, sahrana ili već nešto takvo lično. Inače ako osetim potrebu otići ću, odstojati Službu (tako kod mene kažu za Liturgiju), pripaliti sveće. Generalno mogu da kažem da me smiruje tih sat, sat i po dok sam tamo.

Kako smo mi mešovita pravoslavno-katolička sredina nikakav problem mi nije prisustvo nekoj Službi ni u katoličkoj crkvi. Krstim s eonako kako sam naviknuta a ostalo diskretno pratim šta rade "domaći" pa u skladu s tim i ja. Mislim ono ustajanje, poklon ili već nešto slično.

Što se tiče verskih objekata kao arhitekture, umetnosti i sličnog vrlo rado ulazim u sve. Recimo volela bih da vidim neke džamije sa bliskog istoka.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 2:43 am

Po nekad pred Derbi.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 2:46 am

Citat :
Kako smo mi mešovita pravoslavno-katolička sredina nikakav problem mi nije prisustvo nekoj Službi ni u katoličkoj crkvi.
Blago vama. Kod nas nema rivaliteta, čak smo i cigane proterali na Padinu, pa sve sami Srbi pravoslavne veroispovesti i svi grobari.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 2:46 am

iskreno rijetko...dok nos iskopam, vazda okasnim... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 12:33 pm

Danubius ::
E ,u ovu bih otišao . top88

Brate 'ajmo zajedno, i ovako ne znam dobro srpski jezik. smehsmeh [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 12:51 pm

pesma ::

Brate 'ajmo zajedno, i ovako ne znam dobro srpski jezik.  smehsmeh [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja bio ,u prošlom veku ,onomad kada je Apatinska crkva slavila dvestogodišnjicu postojanja  (izgrađena je 1798 )
Porodica ima i "reserve " klupu ,kao "ktitori",parter ,prvi red  smehsmeh (ali su to neke predhodne generacije stekle ,od mene se ne ovajdiše mantijaši)

Od mene ,dosta i ovo ,na tristogodišnicu neka ide moj sin ,ja ću biti "opravdano odsutan" (pokojni)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 12:55 pm

Iskreno, svoju crkvu nosim sa sobom, stalno sam u njoj. :heart1:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 1:11 pm

pesma ::
Iskreno, svoju crkvu nosim sa sobom, stalno sam u njoj. :heart1:
Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.  Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj...... (2. Mojsijeva 20:3-6)

Doduše ....već u istoj knjizi se da zaključiti da su se "gradili hramovi"i u vreme Solomonovo  i da se "klanjalo idolima" ,tako da biće da su mantijaši već onda uneli amandmane na zakonik

• Mojsije je načinio bronzanu zmiju (4. Moj. 21:8-9).
  • Umivaonik u Šatoru sastanka je nosilo više bronzanih volova (1. Car. 7:25).
  • Zavesa u hramu je imala izvezene slike heruvima (2. Moj. 26:31).
  • Kovčeg zavesa je na sebi imao dva heruvima (2. Moj. 25:18-22).
  • Drago kamenje na odeći Velikog sveštenika je bilo izgravirano (2. Moj. 28:9-11).
  • Daske u hramu su bile gravirane slikama: lavova, heruvima, palminog drveća (1. Car. 7:36).

koji predviđa građevinsku operativu DOO "Crkva & co" ,i tako se "ugradili" u slavu Boga ,a i samih sebe ,dakle obezbedili sebi poslovne prostorije kakve svet još nije video. .
Pošto je sponzor i izvođač radova bio uvek narod  -išlo se naširoko ,odatle nam i toliki velelepni hramovi .

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   Sub Feb 14, 2015 1:25 pm

Pa da, čemu bi se divili da nema takvih hramova u koje su utucane velike pare? Bez para nema ni muzike, a kamoli vere - kontaju graditelji monumentalnih hramova. Dojmi sirotinju, imaš je u džepu tj. u džepu si joj.

Bog je baš zahtevao da hram tako i tako izgleda, a sveštenik ima to i to, i to i to, i to i to... ... ... ...  moli

Znaš kako se gradi strahopoštovanje? Ne znaš? Nauči od popova.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?   

Nazad na vrh Ići dole

Idete li u crkvu (hram , sinagogu, džamiju )?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: