DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Ned Jul 05, 2015 8:13 pm

First topic message reminder :

Necu pisati uvodni post..sve znamo sta je covek i ko su ljudi..pa onda samo pitanje ..ili prosto sta biste kazali na ovu temu..(a ..da vec nije receno..)..Ne mesajte to sa''teskim ljudima'' mada i to moze biti dobar post..

''Postajemo konkurencija jedni drugima ,konkurencija koju treba ukloniti....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Ned Okt 11, 2015 9:25 pm

Ljudi se ne treba kloniti, šta više, treba ih prigrliti.
One druge treba treba izbegavati, one koji se samo prikazuju u ljudskom obličju i one koji smatraju da imaju konkurenciju.
Razmena iskustava, čini čuda.
Treba biti svestan sebe i samim tim, naći sebi mesto u društvu.

rasta

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Ned Okt 11, 2015 9:31 pm

John Doe ::
Ljudi se ne treba kloniti, šta više, treba ih prigrliti.
One druge treba treba izbegavati, one koji se samo prikazuju u ljudskom obličju i one koji smatraju da imaju konkurenciju.
Razmena iskustava, čini čuda.
Treba biti svestan sebe i samim tim, naći sebi mesto u društvu.

rasta

Podrzavam ovaj post! lol!
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Ned Okt 11, 2015 10:05 pm

Danas je doslo vreme da se ne moras brinuti o tome. Ljudi su se zavukli u kuce i ne izlaze. "Druzenje" se svelo na ono na poslu ali nedaj boze da se izadje zajedno na pice.
Mada tko crno i depresivno gleda na svet oko sebe fala bogu da ce se kloniti ljudi i to svih .
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 1:13 am

Ne, ne treba se kloniti ljudi. Čovek je socijalno biće, i potrebni su mu drugi ljudi.
Vremenom se otkriju karakteri i onda se tih ljudi koji su negativni, treba kloniti.

Polazim od sebe. Iskrena sam i otvorena i želim da verujem da još postoje ljudi koji su otvoreni i iskreni.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:57 am

Nut ::
...

''Postajemo konkurencija jedni drugima ,konkurencija koju treba ukloniti....

Čopor lavova koji naseljava susednu oblast je konkurencija mom čoporu. Od vremena kad je homosapiens počeo da mozak koristi i u svrhu razmišljanja a ne samo za primarne instinkte nije se odrekao toga da druge ljude smatra konkurencijom sebi i svom "čoporu". Krhka je maska civilizacije koja ponekad pokaže humanost i nesebičnost. Sve ostalo je borba da dobiješ veći komad ulova i obezbediš preživljavanje sebe, svog potomstva i čopora.

Nekih ljudi se treba kloniti ali nam okolnosti ne dozvoljavaju. Moraš da trpiš na poslu svakave individue ili da ostaneš bez svog "parčeta ulova". Moraš na drumu da trpiš svakojake vozače. Moraš ... Zato u slobodnom vremenu biraš ko je taj kome ćeš dozvoliti pristup u svoj "prostor". Onaj ko dobro izabere te ima šansu da napravi ravnotežu koja je neophodna.

Lično imam stav da su svi ljudi dobri dok ne dokažu suprotno.

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:03 am

ZoxZoja ::

Da ne širim priču u "prazno". Ovo je i suština mog stava.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 10:37 am

brdjanin ::
ZoxZoja ::

Da ne širim priču u "prazno". Ovo je i suština mog stava.

Dodala bih....i ako se ponekad cinimo naivni i mozda i glupi....to samo znaci da pruzamo jos jednu sansu da izvuces iz sebe ono dobro i pokazes....dokazes da vrijedis ipak.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 12:06 pm

Lično nemam nikakav stav što se tiče drugih ljudi: svako se vremenom pokaže u svom ''svetlu ili tami''.

Druženje sa pripadnicima iste vrste u pozadini uvek ima neki interes.

Emotivnih manipulatora nikada dosta u socijalnom društvu. Komplimenti se najčešće dele da bi se ''iskoristio'' onaj kome se dele. ''NE UJEDA KERA KOJA LAJE''.

Iskrenost više puta odmaže nego što pomaže čoveku kod uspostavljanja kontakta sa drugim ljudima. Sa njom treba biti oprezan. Lopovima nikada ne otvarati vrata širom - pa kada uđu unutra, posle se čuditi što su te prevarili svojom slatkorečivošću i preteranom uljudnošću. ''Svi su dobri dok se ne pokažu drugačijima''. Neki od ''svih'' to jesu, neki nisu.

Mnogo je vukova u ovčijim kožama napolju. Igraju prljavo. Rade iza leđa suprotno od onoga što vam govore u lice. Kada su ljuti, angažovaće celokupno okruženje protiv tebe, to ih oraspoložuje.

Onog momenta kada osetiš da si sa nekim ko te pravi ''ludim'', sa kim moraš pamtiti ili zapisivati reči koje si izrekao - beži od njega.

Ne, ljudi definitivno nisu dobri, niti loši. Ljudi su enigme - neke se rešavaju lakše, neke teže - nikada ih do kraja ne možemo rešiti. Neke ostaju nedokučive, ne daju se ''dirati'' - takvih se plašimo najviše. Sve u svemu, zanimljivo društvo za ''čitanje''.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 12:28 pm

Treba se kloniti nekih ljudi, na primer ovih analitačara koje je neko nekad proglasio time, nikad utvrđeno zašto i koji su kriterujimi za to.
Posle dužeg prikuplajnja građe i rezona shvatio sam da su oni proglašeni analitičarima zato što obilno upražnjavaju obijanje zlatara, odnosno analnih otvora i zatvora.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 12:38 pm

Kica/Praja ::

Posle dužeg prikuplajnja građe i rezona shvatio sam da su oni proglašeni analitičarima zato što obilno upražnjavaju obijanje zlatara, odnosno analnih otvora i zatvora.  
smehsmeh smehsmeh

Pa da, to ti je ono poznato verovanje u sve što kažu ili napišu oni koji se u društvu postave kao autoriteti koji pričaju tačno ono što želimo da čujemo. Toliko je pedera od ljudi među njima, da ne poveruješ.

Dupe uza zid kad sretneš takvog analitičara. Prvo što poželi je da ti se ''uvuče''.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:01 pm

Najgori su ljudi koji misle da su svi ljudi potencijalni "pederi" zato sto ih je jedan (a mozda i vise) "naguzio" u zivotu.
Treba znati izabrati drustvo u kojem se covek krece bez da se "analizira" svaka izgovorena rec.
Osobe Koje na sve gledaju crno i depresivno i razmisljaju sta je pisac hteo da kaze u recenici "Dobro jutro"......takvih se treba kloniti ako zelite dusevni mir.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:06 pm

Daljinski....takvi paranoici nikome nisu dragi i polako se prestane komunicirati s njima....najljepse je kad se neko razumije cutanjem....sa malo rijeci....bez da vagas smijes li nesto da izgovoris....ovi drugi imaju jako tezak zivot....zamisli kako to boli kad se stvarno pronalazis u svakoj recenici.

.

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:15 pm

Ili sam ja muškatla ili Alisa u zemlji čuda...ili sam okružen normalnim...ili se za mene ne lepe neljudi. Nemam pojma. Ali ja i dalje mislim da smo bolji nego što se priča o nama svima.
Ne jurim velike pare, pa nemam kriminalce oko sebe. Ne jurim političku karijeru, pa nemam idiote i karijeriste oko sebe. Ne jurim karijeru pa mi niko ne podmeće klipove.
Komuniciram sa odabranim prijateljima, radim sa kolegama gde postoji profesionalno poštovanje, kupujem kod pekara, piljara, komšije, apotekarke, mlekarice...sa kojima se šalim i koji mi uvek spuste cenu i nikad me zeznuli na meru. Komšije poštujem, pozdravljam pitam za zdravlje i porodicu i zovemo se kada treba da se snese ili unese kabasti trosed ili okreči ulaz, sneg ili šta god.
Sa šalterskim radnicima uvek nasmejan i ljubazan i nikad me nisu odbile za bilo šta.
Itd itd....stvarno ne znam gde su ti ljudi kojih se moram čuvati...
Ili sam ipak muškatla?

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:22 pm

Ili sam ja muškatla ili Alisa u zemlji čuda...ili sam okružen normalnim...ili se za mene ne lepe neljudi. Nemam pojma. Ali ja i dalje mislim da smo bolji nego što se priča o nama svima.
Ne jurim velike pare, pa nemam kriminalce oko sebe. Ne jurim političku karijeru, pa nemam idiote i karijeriste oko sebe. Ne jurim karijeru pa mi niko ne podmeće klipove.
Komuniciram sa odabranim prijateljima, radim sa kolegama gde postoji profesionalno poštovanje, kupujem kod pekara, piljara, komšije, apotekarke, mlekarice...sa kojima se šalim i koji mi uvek spuste cenu i nikad me zeznuli na meru. Komšije poštujem, pozdravljam pitam za zdravlje i porodicu i zovemo se kada treba da se snese ili unese kabasti trosed ili okreči ulaz, sneg ili šta god.
Sa šalterskim radnicima uvek nasmejan i ljubazan i nikad me nisu odbile za bilo šta.
Ili sam ipak muškatla?

hahahaha..........ne mogu da verujem , sto bi rekao moj necak.........hahaha

prijatelju, nemoj se ljutiti ali sa tobom je definitivno neki problem.........hahaha

ne moze biti da nemas problem, jer onda je neki veliki problem.........hahaha

u danasnje vreme nije interesantno ako nesto nije problematicno i dramaticno, ako nije neka tajna sakrivena u necemu, neko crnilo u plavetnilu........

nemoj se ljutiti ali mislim da moras hitno na ispitivanje, jer u principu nisi normalan..........a nisi normalan jer si turbo-normalan ............hahahha
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:28 pm

Svemimir ::

u danasnje vreme nije interesantno ako nesto nije problematicno i dramaticno, ako nije neka tajna sakrivena u necemu, neko crnilo u plavetnilu........

nemoj se ljutiti ali mislim da moras hitno na ispitivanje, jer u principu nisi normalan..........a nisi normalan jer si turbo-normalan ............hahahha

Ne ljutim se breJ! I drago mi što te nasmejah.
Naravno da se srećem sa životnim, običnim problemima i da ima ljudi sa kojima se ne družim, ili sa kojima moram u manji sukob.
Ali...da ih se klonim? Ne. Zašto? Klonim se onih koji mi crpe energiju i budala naravno. a sa ostalima čovečno i sve ok.
A da ima manje kvalitetnih ljudi...ima.
Ali zar nije veština i sa takvima "umeti"?
Zar je vrlina ocrniti ih, popljuvati, okarakterisati...a "blago meni savršenom i bezgrešnom"!

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:36 pm

Zar je vrlina ocrniti ih, popljuvati, okarakterisati...a "blago meni savršenom i bezgrešnom"!

skidam kapu naklon

kada osetimo neciju slabost ne trebamo je jos vise nagrizati, dapace trebamo je celiti........

ma previse si covekolik.......snimice te ovi odozgo pa ce te malo rekonstruirati........hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:42 pm

Ili sam ipak muškatla?
..

Da..
Dragi Brdjanin..ti si verovatno u toku svog zivota uspesno doveo u pravu ravnotezu vezu izmedju sopstvenog ega i svoje persone(dva funkcionalna kompleksa suprostavljena jedno drugom..)Dakle..ego se krece fundamentalnim putem ka separaciji i individuaciji-jako pomeranje ka autonomiji,- ''ja'' postojanju ...Istovremeno drugi deo ega u kojem s e ucvrstila tvoja persona (samo prikazivanje osobe u javnosti -ne njena prava sustina)kretala s e u suprotnom smeru ,ka uspostavljanju odnosa sa svetom objekata i adaptiranju na nega...

Dakle,dve suprotne tendencije unutar ega -potreba za odvajanjem i nezavisnoscu s jedne strane i potreba za odnosima i pripadanjem sa druge strane su u velikoj harmoniji..i ja ti cestitam..ako je zaista tako..jer je to veoma retko,skoro nemoguce..

Izvor osnovnog konflikta kod ljudi.(na koga se sve nadovezuje, svi problemi.sve bolesti end,setr..)uvek postoji izmedju ega i razvoja persone... cincin

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:46 pm

Eeeeeeeee...razvoj....individualna evolucija,rekla bih!

Potpuno shvatam brdskog jer sam i sama takva....ne stvaram neprijatelje,nemam cime...niti sam VIP niti sam tajkun,mafia boss....zasto bi me neko mrzio i bio los prema meni....sem ovih malih sto mrze stranca koji god da je...ali i takvima ne dajem povod da mene licno mrzi....zivim sa svima,druzim se sa boljima.

.

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:51 pm

Astra ::
.zivim sa svima,druzim se sa boljima

ovo upucuje na blazi oblik hedonizma.........:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 8:54 pm

Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju... smehsmeh

.

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:00 pm

Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju..

hahaha.....zaostalo je cvece a ti si se razvila..............hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:03 pm

Da,da....blazi oblik....ne bih se bas svrstala u totalne hedoniste...onako malo dijete cvijeca zaostalo u razvoju... smehsmeh

Da..dakle ahha da samo kazem..svi imamo personu i to je normalno..medjutim konflikti kod ljudi koji dovode da se 'izbegavamo,otudjujemo..ili pak preterano otvaramo ka spolja ..(a sve to uzrokuje bolestine i sve muke coveka..)su ti..kada se covek cesto preterano identifikuje sa personom,dakle preterano s e posvecuje udovoljavanju i prilagodjavanju drustvu  i na tome sve gradi(misli da je  ta konstruisana predstava njegova sustina..)ili pak preterana posvecenost unutrasnjem svetu(sto je danas takodje jako prisutno)..(impusli,zelje,fantazije,masta..teznje.)-neobracanje na spoljni svet ..to su dve krajnosti  .koje su takoreci stalne..

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:09 pm

Nut ::
Da..dakle ahha da samo kazem..svi imamo personu i to je normalno..medjutim konflikti kod ljudi koji dovode da se 'izbegavamo,otudjujemo..ili pak preterano otvaramo ka spolja ..(a sve to uzrokuje bolestine i sve muke coveka..)su ti..kada se covek cesto preterano identifikuje sa personom,dakle preterano s e posvecuje udovoljavanju i prilagodjavanju drustvu  i na tome sve gradi(misli da je  ta konstruisana predstava njegova sustina..)ili pak preterana posvecenost unutrasnjem svetu(sto je danas takodje jako prisutno)..(impusli,zelje,fantazije,masta..teznje.)-neobracanje na spoljni svet ..to su dve krajnosti  .koje su takoreci stalne..

voleo bih znati zasto otvorenost moze biti stetna?

zanemarimo drustvo............

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:11 pm

Ne mora se ici iz krajnosti u krajnost...mislim da je dovoljno da zavolis sebe i da si ne priustis one koji ce te povrijediti...ili jednostavno pokvariti dan tebi da bi ga sebi uljepsali.
Nisam se povukla u sebe,samo gledam malo vise sebe i idem za mirisom ,kao pcela a ne za smradom,kao muha.

.

Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   Pon Okt 12, 2015 9:11 pm

..Dovodjenje u harmonijum ove dve suprotnosti je jako tesko i u normalnim drustvima..a, s'obzirom na jad i cemer nasih zivota ,na Balkanu..gde su nam drustva u rasulu ..persone su nam ''izvitoperene''..vidimo na medijima kakvu nam sliku salje spoljasnji svet i nasa stvarnost..

E sada ..Posto se zna da je ''normalan pojedinac''..manje naglasena verzija koja se javlja u patologiju..verujem da se otislo i par koraka napred u nazadovanju ..jasno je onda kakvo nam je dusevno zdravlje danas ..i o tome se sve otvorenije govori...
Nase individuacije su ''zardjale''..

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????   

Nazad na vrh Ići dole

Treba li se kloniti ljudi,danas...????????????
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Opcije za mršavljenje: cetiri popularna pristupa...
» Mark Tven
» O metabolizmu....
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Dete i skola

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: