DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Gde je moj dom..??

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Gde je moj dom..??   Sub Apr 25, 2015 9:10 pm

First topic message reminder :

Nisam  sigurna ko je ovo pisao.. Buber verovatno.. mmislim..dakle..

Problem coveka  se uvek iznova postavlja kad god izgleda da je raskinut prvobitni pakt izmedju sveta i ljudskog bica, u vremena u kojima se ljudsko bice nekako nadje u svetu poput kakvog usamljenog i bespomocnog stranca... To su vremena u kojima se izbrisala jedna slika Univerzuma, i sa njome nestalo i ono osecanje sigurnosti koja postoji pred necim poznatim: covek oseca da je nezasticen, lisen doma. Tada se iznova pita o sebi samome........

akvo je nase vreme. Svet skripi i preti da će se srusiti, ovaj svet koji, da ironija bude veca, jeste proizvod nase volje, naseg prometejskog pokusaja dominacije. To je potpuni slom.....Svet,koji nam u svoj svojoj surovosti pokazuje kakva cudovista radjamo i ponosno odgajamo.. ( Dva svetska rata, totalitarne diktature i koncentracioni logori)

Danas covek je stigao i dalje..Znaci

Ne volim medije..televizija ,taj mocan destruktivni aparat,retko koristim...mozda neki film..animal planet,nacionalna geografija..i jos ponesto..novine, slabo kupujem..ponekad, i to uglavnom, politiku..ali koliko god bezala,skrivala se  iza fikcije da je stvarnost lepa i ljudi srecni..ima nesto sto mi nikako neda mira ,nesto sto podseca na univerzalnu  patolosku agresiju i destrukciju ..na poremecaje ,na egzistencijalnu eroziju koja unistava coveka do kostiju..

Ekonomska propast ljudi kojima  hipoteka unistava zivote..Srbija obiluje time..banke se razmahale i bacile u novi biznis..prodaja zaplenjenih(najcesce jedinih stanova..)zarad naplate dugova svojih klijenata  koji nisu u stanju placati rate
kredita za stanove..Nisam pametna da ljudima ponudim resenja tamo gde neko ne ispunjava svoje obaveze,ali veoma sam sigurna da je na delu savremena inkvizicija i spaljivanja na lomaci, onih koji su proglaseni krivcima..Ne poznajem ekonomiju,bankarstvo i pravila poslovanja..ali znam da su ove  banke, kod nas, fatamorgana ljudima ..nocna mora sve brojnijem stanovnistvu koje je u beznadju,koji ostaje najcesce bez ijednog prebivalista...

I posle neka neko kaze da su ljudi divna bica..

Na delu, u sirokom luku, totalna dehumanizacija coveka......Zar drzava nije u stanju da u ovako siromasnom drustvu sa armijom nezaposlenih i onih sa malim platama pomogne ili pronadje nacin da ulepsa stvarnost..

Jos su Paskal,  Blejk, Dostojevski, Bodler,   i Nice naslutili  da ce buducnost biti strasna...a,onaj  ocajan, covek,kojem je oduzet dom, oseca da se nalazi u jednom nerazumljivom univerzumu cije ciljeve ne poznaje , a ciji su ga
Gospodari, nevidljivi i surovi, ispunjavali  uzasom.... Bolje nego iko,jos  Franc Kafka je iskazao osecaj bespomoćnosti coveka naseg vremena... coveka cija je samoca vecna ,  i to,ne ona sociološka, nego metafizicka..........

Sta mislite ..o  ovoj stvari..???Ljudi koji su izgubili dom ..svoj...na ovaj nacin..??

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Gde je moj dom..??   Ned Okt 04, 2015 6:49 pm

Kaze se: "Dom mi je tamo gde zivim" Tu ima istine...Ali jednog dana voleo bih da se vratim tamo odakle sam,najvise zato da bih bio sa svojim narodom i zbog Zivota sa manjim stresom.
Da sam kojim slucajem sada usao u penziju izabrao bih Zivot 6 meseci u Grckoj (od 1.Aprila-30 Septembra) A ostalih 6 meseci kuci u Srbiju druzio bih se sa rodjacima i prijateljima izlazio na lepa mesta.

Ako me do tada ne strefi nesto pa riknem s obzirom kakav je tempo Zivota. booored
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 55
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Gde je moj dom..??   Ned Okt 04, 2015 7:22 pm

Sam pao sam se razbio
Tko je birao saglasan je sa tim sto se desava. Kakav narod takvi i politicari, jer oni su ponikli iz tog istog naroda.
Tko je mogao da bira izabrao je na vreme gde ce da mu bude dom. U svakoj drzavi se placaju dadzbine, negde vise negde manje, tako da je nepotebno pljuvati po drzavi.
Ja sam mislio da Imam dom dok nisam shvatio da je vaznije cijij si nego kakav si. Sada sam moze bit i rob ali sam makar placen za svoj rad i dokle god je tako moj dom je ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Gde je moj dom..??   

Nazad na vrh Ići dole

Gde je moj dom..??
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: