DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Čep za hendikep

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Čep za hendikep   Pon Jan 26, 2015 7:27 pm

Čitajući jedan blog na netu shvatila sam da mnogi ne znaju za ovu akciju. Zbog toga želim da je podelim sa vama. Ko ima mogućnosti nek se pridruži. Trenutno je na nivou Srbije ali možda neko od forumaša iz drugih država dobije ideju ili sazna da se i kod njega sprovodi ovakva akcija.

Suština je u tome da je Društvo paraplegičara iz Zrenjanina pokrenulo akciju Čep za hendikep. Prikupljanjem i prodajom plastičnih čepova skupljaju pare za kupovinu invalidskih kolica i drugih pomagala za svoje članove. Više o akciji na linku

Čep za hendikep link

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Jan 26, 2015 7:32 pm

..znam za to Zoxi,skupljali i skupljaju kod nas.. top88
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Jan 26, 2015 7:32 pm

Ako ne znate kako da se priključite ovoj akciji pitajte nekog od komšija osnovaca da li se u njegovoj školi sprovodi ova Akcija. Moja stara osnovna škola je uključena. Ja sakupljene čepove iz naše kuće ali i od par komšija "predajem" bratičinama koje ih dalje nose u školu.

Svaki razred je napravio svoju Kutiju za čepove (upotreba reciklažnog materijala) i na neki način se "takmiče" ko će više čepova sakupiti. Evo par fotografija njihovih radova

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Sre Jan 06, 2016 7:45 pm

Evo i sajta akcije Čep za hendikep pa se informišite kako možete da pomognete ali i šta je u stvari ova akcija i koliko je do sad urađeno.

Čep za hendikep link

A i evo jedne srodne njoj na koju sam danas slučajno naletela

Čep za osmeh link

Vreme je praznika, priključimo se ovim akcijama. Animirajte kafić u komšiluku, rodbinu, komšije, na radnom mestu postavite neku kutiju u koju će ubacivati čepove ... može da se pomogne i ovako. Poseban plus manje smeća na deponijama i po ulicama.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Feb 20, 2017 6:02 pm

Još jednom vas pozivam da čepove od raznih proizvoda skinete sa ambalaže koju ste ispraznili. Malo ih properete ako treba i kad sakupite neku količinu predate najbližem mestu koje će ih dalje dostaviti. Nije ni teško ni komplikovano a pomoći ćete nekom.

Postavite običnu flašu (onu od 5l) u firmi i pozovite kolege da je pune. Videćete kako to brzo ide.

Čepovi koje možete sakupljati za ovu akciju

Adrese mesta gde se prikupljaju veće količine čepova možete dobiti i na FB stranici akcije Čep za hendikep.

Čep za hendikep link

Ili ih zapratite na instagramu.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Feb 20, 2017 8:22 pm

Mi u firmi imamo malog dilera za čepove ,unuk koleginice . Sve što se popije tamo ,a znamo se setiti pa doneti i od kuće ,stavljamo u jednu kutiju ,pa klinjo to nosi u zabavište jednom mesečno . 
Ne znam koliko to zaista pomaže ,jer se nisam udubljivao u to da li je zaista u pitanju reciklažna plastika ,ili se radi o simbolizmu ,recimo da neki sponzor želi da animira decu, no uredno stavljamo čepove u kutiju Bog zna od kada . 
I klinjo je uglavnom i glavni frajer u "grupi" ,sakupi se toga dosta tokom meseca .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Feb 20, 2017 10:43 pm

Danubius ::
Mi u firmi imamo malog dilera za čepove ,unuk koleginice . Sve što se popije tamo ,a znamo se setiti pa doneti i od kuće ,stavljamo u jednu kutiju ,pa klinjo to nosi u zabavište jednom mesečno . 
Ne znam koliko to zaista pomaže ,jer se nisam udubljivao u to da li je zaista u pitanju reciklažna plastika ,ili se radi o simbolizmu ,recimo da neki sponzor želi da animira decu, no uredno stavljamo čepove u kutiju Bog zna od kada . 
I klinjo je uglavnom i glavni frajer u "grupi" ,sakupi se toga dosta tokom meseca .

Nije simbolična akcija. Ja učestvujem godinama već, sakupljam čepove pa bratičine nose u školu koja prosleđuje dalje. Ta Fondacija redovno na svojoj internet strani objavljuje koliko su sakupili čepova i kome je kupljeno neko pomagalo. Uglavnom su to kolica i fokusiraju se na pomoć deci.

Zavisno od vrste invalidskih kolica treba 2-4 tone čepova. Tako da ova akocija stvarno traži što širu podršku.

Drago mi je da učestvujete kao pojedinci i kao kolektiv. Poseban pozdrav za zabavištance koji učestvuju.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Feb 20, 2017 11:05 pm

ZoxZoja ::

Zavisno od vrste invalidskih kolica treba 2-4 tone čepova. Tako da ova akcija stvarno traži što širu podršku.

Pa, ja sam tako nešto i mislio ,ali mi onda nije jasno -zašto čepovi ,zašto ne i flaše (mislim da se to zove PET ambalaža ?)
Jer je računica tu jasna .Jedna flaša od 2 l ima 50 grama ,za 1 kg treba nekih 20 komada .Kilogram košta 20 rsd . Zar se ne bi puno brže i lakše skupio potreban novac ? Jer mnogi ljudi se bave sakupljanjem tih flaša ,pa ih građani odvoje u posebne kese u mom gradu ,da ne bi ti ljudi bili prinuđeni da čeprkaju po našim kantama .Tačnije -ljudi tačno znaju kojim danom je koja ulica "na redu" za iznošenje smeća ,i onda zaređaju .Ako je "spremljeno" ,mnogo lakše i brže sakupe ,a ljudi zaista većinom i "spremi" .
Naravno da je to mukotrpan i suštinski strašno slabo plaćen ,ali su ljudi prinuđeni ,sakupljaju ,i imaju koliko -toliki prihod ,inače to ne bi radili .
Možda ne bi bilo teško jednostavno zgaziti bocu ,pa takvu plasirati na isti način kao čepove ,a onda neka oni koji preuzimaju dalje "baliraju" i šta se već radi sa tim . Ni detetu u zabavištu ne bi bilo teško odneti kilogram "presovanih" boca ,niti bi roditelju trebalo da bude teško da mu ih "spakuje" ?
Mislim ,nisam se suviše bavio konkretno ovom akcijom ,pa ne znam detalje , ali mi se to čini logično .
I ne samo to .Čini mi se da ama baš niko ne sakuplja konzerve od piva ,energetskih pića i sl ,a taj aluminujumski lim nije nimalo jeftin ,i uvozi se ? I to se zgazi ,i ne bude mnogo veće ili teže od čepa ?

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Pon Feb 20, 2017 11:23 pm

Ne znam zašto su se bazirali na čepovima. Verovatno je ta vrsta plastike skuplja (tvrda plastika) a uz to čepovi zauzimaju manje prostora a za pet ambalažu ipak trebaju i skladišni prostor i vozila za prevoz.

Recimo u ovu akciju su uključene i kurirske službe pa je dovoljno pozvati i dođu i pokupe i dostave gde treba.

Ja povremeno volim da podelim neku njihovu objavu na svom FB zidu sve u nadi da će se još neko pridružiti.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   Ned Okt 01, 2017 8:04 am

Humani ljudi iz Srbije su sakupli više od 100 tona čepova ,čime su kupljena soficistirana pomagala za 18 hendikepiranih mališana koja bi trebala da im olakšaju život . 
300 volontera je napravilo simbolični mozaik u Novom Sadu čime su poslali poruku svetu (i valjda i oborili Ginisov rekord ,čeka se potvrda ) 621 metar, sklapanje je trajalo 14 sati .
Lepo ,zar ne ,da i ovakva jedna poruka ode iz Srbije . 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Čep za hendikep   

Nazad na vrh Ići dole

Čep za hendikep
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ĆASKAONICA :: HUMANITARNI DANUBIUS-
Skoči na: