DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Razgovori i problemi u ŠAHU

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pet Mar 05, 2010 10:04 pm

Šah sam počela igrati još u osnovnoj školi. Kasnije sam išla na turnire, na nekima bila šahovski sudija, istina to su bila takmičenja na nižem rangu. Kasnije, u braku uz muža, koji je MK, znali smo osvanjivati za tablom. Nažalost, u poslednjih 7-8 godina nemam s kim da igram, pa sam malo otupela. A nekada, ih! Sednem pa analiziram neku partiju, recimo baš sam otpratila igru Žuže Polgar, i ona je, baš kao i ja, ljubav prema šahu stekla uz oca.

Poslednji izmenio determinanta dana Uto Mar 09, 2010 8:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Ned Mar 07, 2010 4:44 pm

I ja sam sah naucila da igram zahvaljujuci svom tati.
On je cesto iz hobija ali i na poslu pa i van njega znao cesto da igra sah.Jos kao dete gledala sam turnire koje su organizovali u nasoj kuci, znali su da igraju nekada do ujutru.Cesto bi igrao sa bratom koji je dolazio kad kad u goste (iz okoline Nisa) i tada bi pri rastanku zakacili jedno drugom na autu papir u kome onaj drugi gubi (il dobija).

Malo po malo pocela sam da ga igram i ja, kao dete prvo a kasnije i kao starija.Sad ga igraju moja deca, sahovska tabla stoji u kuci i cesto se dohvate figurica.Na takmicenja nisam isla, jer sam vremenom dobila zelju za nekim drugim stvarima ali ljubav prema sahu je tu, da nekada odigram eto iz hobija....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Mar 10, 2010 4:13 pm

Glup za šah....
Kao klinac sam bio naučio par otvaranja , onako iz šahovskih knjiga, i to sam prilično dobro prodavao....dok nisam naleteo na nekoga ko je malo više verziran . Onda sam izgubio volju -i nije mi se nikada više ni vratila. Jednostavno nemam strpljenja ni smisla za šah .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pon Apr 12, 2010 12:05 pm

.. mmm.. zanimljiva varijanta.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Uto Apr 13, 2010 11:41 pm

d5-b4, e2-c2, e4-e3 [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Apr 14, 2010 3:37 am

h7-d3, e5-d4 [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Apr 14, 2010 10:31 am

Haha, pa ti nisi celokupan! Vidiš u koje sam vreme rešavala onaj prethodni problem? Za mene su ovakve stvari apsolutni izazov, a sve kao neću. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Apr 14, 2010 12:33 pm

determinanta ::
Haha, pa ti nisi celokupan! Vidiš u koje sam vreme rešavala onaj prethodni problem? Za mene su ovakve stvari apsolutni izazov, a sve kao neću. [You must be registered and logged in to see this image.]
E pa zato sam i stavio ovaj poslednji Važi kao teži(tako bar piše ) [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pet Apr 16, 2010 10:36 pm

Nije ga uopšte bilo. Nije se otvorio ni jednom. Ovaj ću kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pet Apr 16, 2010 10:52 pm

determinanta ::
Nije ga uopšte bilo. Nije se otvorio ni jednom. Ovaj ću kasnije.
Vid stvarno ....nesto nije bilo u redu sa njim -tamo gde sam copy ima tabla-na postu nema .Obrisao sam.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Uto Maj 18, 2010 6:35 pm

Volim sah, ali nisam bila cesto u prilici da igram. Ovaj windows7, ima neverovatne mogucnosti, a i fb daje ponudu koja je opet mac sa dve ostrice, tako da sad igram svako vece [You must be registered and logged in to see this image.]
Da se razumemo, nisam ja profesionalac, al', brate imam volje, sto cete priznati, i nije tako malo [You must be registered and logged in to see this image.]
Nekoliko remija, nekoliko dobijenih, ostale ( vecina) izgubljenih, al' Boze moj, idemo dalje. [You must be registered and logged in to see this image.]

Fali mi ucitelj [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio sonia dana Sub Jan 05, 2013 7:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Čet Jun 10, 2010 9:02 pm

Neko mi poslao poziv u grupu, posto sam javno rekla da igram sah, a grupa se zove: U zivotu je isto kao u sahu, uvek vam smeta neki konj! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Čet Jun 10, 2010 9:08 pm

I u našem selu igraju SKANDINAVKU ... dama prva odigra! [You must be registered and logged in to see this image.]

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Bishop

Datum upisa : 12.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Ned Nov 14, 2010 1:56 am

Ovo je po meni jedna od legendarnih partija odigranih u šahu.

Odigrana je još davne 1619. godine izmedju Gioachno Greco i nepoznatog protivnika u Rimu

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Ned Sep 04, 2011 10:19 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pon Sep 05, 2011 8:29 am

Bishop ::

Odigrana je još davne 1619. godine izmedju Gioachno Greco i nepoznatog protivnika u Rimu

To su sahovske minijature.. i ja ih obozavam, nekad sam tragala za njima svuda.. i koristila protiv manje teorijsko potkovanih sahistkinja. migg
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sub Jan 05, 2013 7:44 pm

Lily ::
Bishop ::

To su sahovske minijature.. i ja ih obozavam, nekad sam tragala za njima svuda.. i koristila protiv manje teorijsko potkovanih sahistkinja. migg

E meni upravo to fali. Nikad nisam smatran u kraju šahistom, već preferansistom, dominašem itd. Šah sam učio kasno. Igrao sam kao klinac, a ovo se upravo tada uči.
I sad recimo znam dovoljno teorije da se mogu suprtstaviti i ravnopravno igrati sa bilo kojim MK, mada nisam dugo igrao. Ali mi se dogodi u brzopoteznom da ulećem u ove zamke. Jer ipak je to naučeno kasno sve kod mene.
Ali je prelepo, pogotovu se cugeri ne mogu zamisliti bez ovog znanja.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sub Jan 05, 2013 8:26 pm

Ko je aktuelni prvak sveta u sahu? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Feb 06, 2013 10:46 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Feb 06, 2013 10:50 pm

Magnus Carlsen

Магнус Карлсен ([You must be registered and logged in to see this link.] Sven Magnus Øen Carlsen; рођен [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] у [You must be registered and logged in to see this link.], [You must be registered and logged in to see this link.]) је норвешки [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]. Карлсен је тренутно рангиран као први играч света. У јануару 2012. је постао седми број један у историји [You must be registered and logged in to see this link.] рејтинг листе. Његов највећи рејтинг је износио 2861, што представља најбољи учинак свих времена.
Карлсен је стекао титулу велемајстора [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] када је имао 13 година и 148 дана, па је по томе трећи најмлађи велемајстор у историји шаха. На јануарској [You must be registered and logged in to see this link.] рејтинг листи за [You must be registered and logged in to see this link.]. доспео је на прво место са 19 година и 32 дана, чиме је постао најмлађи играч у историји шаха коме је то успело, оборивши рекорд [You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] Такође је освојио и светско првенство у [You must be registered and logged in to see this link.] шаху 2009. године.
Његов наступ на турниру у [You must be registered and logged in to see this link.], у [You must be registered and logged in to see this link.] и [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] стручњаци су оценили као један од најуверљивијих у историји шаха[You must be registered and logged in to see this link.], што му је донело рејтинг од 2801 поена. Тако је постао тек пети играч који је достигао 2800 поена, али је са тада 18 година и 10 месеци био убедљиво најмлађи којем је то успело.
На основу рејтинга Карлсен се квалификовао за [You must be registered and logged in to see this link.], на којем ће се добити изазивач актуелног светског првака [You must be registered and logged in to see this link.] на [You must be registered and logged in to see this link.]. Међутим у новембру 2010 је обелоданио да се повлачи са Турнира кандидата, а као замена је ускочио Александар Гришчук.[You must be registered and logged in to see this link.]
Рођен у Тјонсбергу, округ [You must be registered and logged in to see this link.], Магнус тренутно живи у Ломдалену, округ Баерум, близу норвешке престонице [You must be registered and logged in to see this link.]. Одиграо је свој први турнир у осмој години и убрзо након тога почео тренирати у средњој школи (за спортисте), код тада најбољег норвешког шахисте, [You must be registered and logged in to see this link.] Симона Агденштајна. Агденштајн упознаје свог тадашњег штићеника Тјорборна Рингдала Хансена, тренутно интернационалног мајстора, са Карлсеном, након чега почињу њихови заједнички тренинзи сваке недеље, заједно са једним Карлсеновим блиским пријатељем. Поставши интернационални мајстор, Магнус добија дозволу из основне школе да паузира годину дана, како би узео учешће на јесењим турнирима у сезони 2003. Те исте године осваја треће место на Европском првенству за дечаке до дванаест година. Vikipedija

Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine

Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sre Feb 06, 2013 11:34 pm

beli daje mat u 2 poteza

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pet Feb 08, 2013 9:01 pm

Lf4+, ....
Sf7#
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine

Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Sub Feb 09, 2013 12:26 am

nije...
što ako posle sf4 crni igra Pd4?

ja nisam uspeo rešiti problem...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Pon Feb 11, 2013 6:42 pm

tok tuk tok ::
beli daje mat u 2 poteza

Sruši figure (1) nokautira "crnog (2) [You must be registered and logged in to see this image.]
Glup za šah [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    Ned Mar 17, 2013 11:22 pm

Dobio je prvu partiju nakon pet sati igre na kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo veceras.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Razgovori i problemi u ŠAHU    

Nazad na vrh Ići dole

Razgovori i problemi u ŠAHU
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolna menstruacija
» PMS - predmenstrualni sindrom