DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kako se stvara demokracija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Kako se stvara demokracija   Sre 24 Sep 2014 - 21:35

First topic message reminder :

Како САД је створио корумпиране опозиције у Србији

ввв.тенц.нет
[Царево Ново Одело]

Написао Јаред Израела (ввв.емперорс-цлотхес.цом) САД и
Нико Варкевисер (Глобал Рефлекион) Холандија

Одобрио Макс Синклер (ввв.емперорс-цлотхес.цом) УСА
Професор Питер Махер, САД
Карен Талбот, САД

[Напомена од цара одеће.Следећи део је изазвао прилично комешање. Она је покупила медији у Србији, где је прочитан у потпуности на српском ТВ (7:30 Невс) у понедељак увече, а наредних дана се појавила у великом броју новина.

Информације представљене испод је озбиљна срамота за Владе САД и Србије "демократске" опозиције у, све више, јер је информација је потпуно изведена из америчке владе и српске опозиције. Неке од овог текста је цитиран и парафразирао у 20. септембра "НИ Тимес". У одговору на оптужбе које смо направили, рекао је "демократски" Опозициони кандидат Војислав Коштуница на 'Тимес': "Он је скептичан америчких намера у плаћању за невладине организације, од којих су неки, сматра он, чак несвесно раде за америчке империјалне циљеве а не нужно српских вредности. "Ова изјава господина Коштуница води до незаобилазно питање: да ли је господин Коштуница признаје да опозиција добија огромне суме новца од смртоносног непријатеља Србије, а затим ће прекинути са тим људима]?

Ми доле потписани негу веома шта се дешава у Југославију. Лојалне Југословени су нам показали значење храбрости и достојанства. Они су показали САД и милиони других које може да издржи империје нације-уништава се зове Нови светски поредак, на челу установе у САД.

Из наше тачке гледишта на Западу, желели бисмо да се односи оно што знамо о западном мешања у југословенском друштву и текућим изборима.

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   Sre 21 Jan 2015 - 16:47

AstrinaKomsinica ::

Jacanje nesvjestice je glavni stub "para-demokratije".
Nažalost je to istina. Država je bila greška, a ne demokratija.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   Sre 21 Jan 2015 - 18:02

pesma ::

Treba jačati građansku svest, inicijative i odgovornost. Partiokratija je ugušila demokratiju.
Demokratija ,koja u svetu ima višedecenijsku tradiciju je za nas pojam koji još bar 5 generacija neće razumeti .
Za razvoj demokratije je najvažnija pravna i nekorumpirana država ,i bar solidno ekonomsko stanje nacije ,onda se lakše "prihvata" .
U ovim uslovima i sa ovakvim likovima na vlasti ,postoji samo na papiru .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   Čet 22 Jan 2015 - 11:26

Danubius ::
Demokratija ,koja u svetu ima višedecenijsku tradiciju je za nas pojam koji još bar 5 generacija neće razumeti .
U bilo kojoj zemlji na zapadu ne vidim izvornu demokratiju na delu, upravo zbog elitizma i etatizma koji su uništili principe demokratije - vladavine naroda. Da možda građani USA npr. vladaju tom državom? Ne vladaju, tom državom vlada elita koju je iznjedrio etatizam skopčan sa konstitucionalizmom tj. Ustav i zakone - vladavinu prava, iza čega narodu može da se servira svašta. Vidimo to recimo baš u Americi kroz uvođenje zakona ''o borbi protiv terorizma'' kojim se ograničavaju i krše ljudska prava građana USA. Do juče je ta ''vrla demokratska država'' imala segregacione zakone, ta ''velika demokratija'' iza farse o ''izvozu demokratije'' po svetu, ustvari izvozi ratove, i tako pospešuje svoju ekonomiju. Jer, bez jake ekonomije nema države, a bez države nema ovakve današnje ''demokratije''. Korporacije stoje iza svake današnje ekonomije-države. Njih zanima samo profit, svašta će nazvati demokratskim tekovinama, samo da ga povećaju. Era novca i korupcije je dosegla svoj zenit. Svetom vladaju neki drugi ljudi, a ne oni koje kao biramo na izborima. Zato se mediji strogo kontrolišu od strane ekonomskih moćnika koji sa državnim aparatom imaju dil- dele profit/plen, onako bratski i demokratski, pred našim očima, a da mi to opet ne vidimo, jer i ne gledamo u pravom smeru, ili gledamo površno na stvari pa tu njihovu kooperativnost čak i blagosiljamo jer smo tako naučeni.

Citat :
Za razvoj demokratije je najvažnija pravna i nekorumpirana država ,i bar solidno ekonomsko stanje nacije ,onda se lakše "prihvata" .
Da, samo mi nađi nekorumpiranu državu, pa da pričamo dalje o demokratiji, koja je proces. Nikada ljudima ne može biti previše sloboda, niti pravde, demokratija je dakle proces koji teče. Ali, teče onako kako je elite usmere - i tu je problem sa demokratijom najvidljiviji. Govori nam se (zbog uticaja korporacija na javno mnjenje putem medija) da je privatna svojina nešto što je dobro jer narod-građani ne umeju da vladaju zajedničkim dobrima, a sa druge strane nas državna elita ubeđuje da narod vlada državom putem parlamentarne demokratije? Apsurdno je tvrditi jedno i drugo, nešto tu ne štima.

Citat :
U ovim uslovima i sa ovakvim likovima na vlasti ,postoji samo na papiru.
U regionu u kojem živimo i ''papirna demokratija'' se može dovesti u pitanje. Ovde su formirane sve same ''banana države'' koje nemaju osnovu državnosti - jaku ekonomiju a ni vladavinu prava koja proističe iz nje. Sve je to oko demokratije samo farsa.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   Sub 11 Apr 2015 - 11:42

Јахја Џамех: „Ко сте ви да нас у Африци учите демократији?“

Председник Гамбије, Јахја Џамех, изјавио је: „Ако се не можете сами хранити, не можете бити ни независни.

Запад је увек био незахвалан. Из Европе је беду извозио у Африку. Они су нас искоришћавали четири стотине година. У тим годинама тамо никад није било избора. Били су без парламентарног система. Након четири стотине година пљачкања Африке неки од нас су морали узети оружје како би их протерали. Сада су нам дошли држати предавања о демократији и људским правима. Где то у њиховим земљама има демократије. Где је демократија за црнце у Великој Британији или за црнце било где у Европи?

Да у Африци или у земљама Персијског залива постоје такозвани скинхедси, неонацисти или крајња десница као у Европи, прогласили би их терористичким организацијама. Зашто их они не прогласе терористима? Они су против свих људи. Они мрзе човечанство. Али зашто их не прогласе терористима и бомбардују попут исламских екстремиста? Ку Клук Клан у Сједињеним Државама називају радикалном десницом или белом супремацијом. Белом супремацијом против кога?

Нисам против Запада. Ја сам против њиховог лицемерја и њиховог расизма. Британија никада није изградила средњу школу у овој земљи у четири стотине година. Демократија поштује вољу народа, али ко су они да мисле да они морају да уче Африканце демократији, када ми никада нисмо колонизовали никога?

Западна демократија је заблуда. Она не постоји „, рекао је председник Гамбије Јахја Џамех.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   Sub 11 Apr 2015 - 16:43

sve sto se desava u svetu i kod nas povezano je sa licnim interesima pojedinaca ili nekim klanovima.......pa i zemunskim

demokratija je izmisljen pojam kojem treba da se priblizimo i pri tome izgubimo identitet,slobodu i sebe.......mislim u danasnjem smislu stvaranje "demokratije"

tko meni moze davati demokratiju ako ja imam na to pravo sa svojim rodjenjem..........tko ima za pravo da mi uzme moje sto mi je od univerzuma dato.

tko je dao sebi za pravo da povuce granice, naplacuje prirodne resurse i izmisli papire koji su vredniji od najvrednijeg...........od nas samih

gadafi je imao drzavu gdje je svaki bolesnik u bolnici imao medicinsku sestru..........gde je drzava davala vencanima beskamatni kredit za stan i li kucu...............gde je svaki student ,koji je vani studirao, imao placenu skolu i dobivao stipendiju oko 2000 dolara.............gdje je cekavsi posao (ako se odmah nije mogao zaposliti) dobivao placu kao da radi u iznosu od nekih 70%........

i koji bi to retardirani libijac isao rusiti takvu demokratiju??????'

je li samo demokratija kroz materiju ili puno vise od toga???????????

blazeni zapad zeli ,sada,porobiti celi svet pod okriljem demokratije, koja je izmisljena negde u nekoj glavi ,kao zvezda vodilja za nove ratove,osvajanja,ubijanja,mrznju.............

kada bi nekoliko milijardi ljudi bilo svesno da je demokratija u slobodi sebe samog a ne drzave ,da ti daje sto je tvoje, e onda bi svet bio drugaciji................onda nebi sacica od 2% elitizma vladala sa 98% roblja......

ali na zalost mi smo ratna planeta, sa svojim zaristima ko sa rubeolama, i epidemija je neminovna i stalna............tu nema vakcine ...........ni placebo efekta........

mi ocito volimo da nam vezu kravate pod vratom i sa jacinom stiska nam oci bolje dolaze do izrazaja........a ovi elitasi od rockefellera ( a i sam naziv govori sve.....rock  -  guraj me, valjaj me, ma  hebi u zdrav mozak........................a onaj feler -je da ga on nema a vecina nas ima) pa do bildelberske grupe........igraju se sa nama ko bebe sa zveckama

sloboda je jedina rec koja ima znacenje a ovo sve drugo je onaj neki drugi svet koji je stvoren da nam se mazu oci.........

sve banke su u vlasti tih pojedinaca a MMF je izmisljen da bi se i zemlje koje nisu bile u dugu pretvorile u patnike i roblje u ime demokratije...........

ako skinemo naocale koje su nam u mladosti stavili na oci, onda mozda vidimo ,da demokratije nikada nije bilo niti ce je biti ali neka rec mora biti izmisljena da bi postala sveti gral......

mi smo planeta xena, hogara, ramba, asterixa................mozda jedino zmaj od sipova nesto uradi po pitanju demokratije ako ga prime u EU...........pa ako on tamo fino opremi angelu merkel (i ostalu zensku populaciju) sa svojim vrsajem...........evo demokratije u punoj snazi dadada
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako se stvara demokracija   

Nazad na vrh Ići dole

Kako se stvara demokracija
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: